Bizimle iletişim kur

Teknoloji

ASUS, Dünyanın En İnce OLED Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

Yayınlandı

on

Radio Mood App

ASUS premium Zenbook S 13 OLED’in (UX5304) 2024 versiyonunu duyurdu, şimdi en yeni yapay zeka destekli Intel® Core™ Ultra 7 işlemci ile güçlendirildi.

Zenbook S 13 OLED dünyanın en ince 13,3 inç OLED dizüstü bilgisayarı ve aynı zamanda şimdiye kadarki en çevre dostu Zenbook. Markanın imza niteliğindeki ultra taşınabilir tasarım, sürdürülebilirlik ve hareket halindeyken performans özelliklerini yeni bir seviyeye taşıyarak daha azının daha fazlası olabileceğini kesin olarak kanıtlıyor.

Süper ince 1 cm profili ve süper hafif 1 kg kasası ile sofistike Zenbook S 13 OLED, ultra taşınabilir tasarımın özü haline gelen performans, bağlantı ve pil ömründen ödün vermiyor ve yepyeni Bazalt Grisi veya klasik Ponder Mavisi ile tamamlanıyor. Ayrıca çevre ve karbon nötrlüğü kesinlikle göz önünde bulundurularak tasarlandı, yapımında geri dönüştürülmüş metaller ve plastikler, FSC ™ Mix sertifikalı ambalaj, Bazalt Gri modeli için zarif yeni çevre dostu plazma seramik alüminyum ve halojen içermeyen elektronikler kullanılarak bu şimdiye kadar üretilen en çevre dostu Zenbook modeli olma özelliği taşıyor.

Zenbook serisi, hareket halindeyken rakipsiz performans sunma konusunda mükemmel ve Zenbook S 13 OLED de bir istisna değil. 32 GB LPDDR5x RAM ve 1 TB PCIe® 4.0 x4 SSD ile yapay zekaya hazır Intel Core Ultra 7 işlemcinin gücünü kullanıyor. Hareket halindeyken bağlantılar için eksiksiz bir I / O bağlantı noktası seti ve uzun ömürlü 63 Wh pil mevcut. 2024 Zenbook S 13 OLED ayrıca yeni yapay zeka destekli Windows 11 asistanına anında erişim için özel bir Windows Copilot tuşuna yer veriyor.

Reklam

Zenbook S 13 OLED, etkileyici gerçekçi görseller için Dolby Vision® sertifikalı, Pantone® Onaylı renk işleme ve VESA DisplayHDR™ True Black 600 sertifikasına sahip muhteşem bir 16:10 3K ASUS Lumina OLED ekranla gelirken, inanılmaz ayrıntılar ve en derin siyah seviyeleri sağlıyor.

Süper ince ve süper hafif

Zenbook S 13 OLED’in süper ince 1 cm profilini ve süper hafif 1 kg ağırlığını elde etmek için, tasarımında ve yapısında, performanstan, bağlantıdan veya pil ömründen ödün vermeden önceki nesle kıyasla ağırlığı ve boyutları azaltmak için çeşitli gelişmiş teknikler ve malzemeler kullanılmış.

Ekran katmanı infüzyonu: İnanılmaz derecede ince bir profil elde etmek için, daha ince ancak tam özellikli bir FHD IR kamerayı doğrudan CNC ile işlenmiş kapağa yerleştirildi. Ayrıca özel olarak tasarlanmış ultra ince bir OLED panel kullandı ve böylece %30 daha ince bir kapak elde edildi.

Optimize edilmiş dahili düzen: Hassas CNC işleme kullanarak, bileşenler için iç kısımda daha fazla yer açıldı. Daha kompakt bir alanda daha az ağırlıkla daha iyi performans sağlayan daha az katmanlı ve daha yüksek kablo yoğunluğuna sahip, çok daha fazla transistörlü devre kartları kullanıldı. Anakart, daha iyi soğutma için hava akışını artıran ek, ultra ince bir fan barındıracak şekilde hassas bir şekilde tasarlandı. Bu tasarım, dizüstü bilgisayarın alt kısmını yaklaşık %25 daha ince hale getirdi.

Reklam

Materyal seçimi: Ağırlığı en aza indirmek için klavye güvertesinde dayanıklı ve hafif magnezyum-alüminyum alaşımı kullanılırken, CNC kesim işlemiyle şekillendirilerek ekstra desteğe ihtiyaç duymayan sert bir yapı oluşturuldu. Dokunmatik yüzey için son derece ince bir cam kaplama kullanıldı ve böylece klavye katının kalınlığı %25 daha azaltıldı.

Sonuç, ödün vermeden ince ve hafifliği yepyeni bir seviyeye taşıyan, sınıfı tanımlayan ultra taşınabilir bir dizüstü bilgisayar oldu. Selefine kıyasla gelişmiş soğutma ve performans sunarken maraton video akışı oturumlarını destekliyor. Kompakt boyutlarına rağmen Zenbook S 13 OLED tam kullanılabilirliğini koruyor ve kapsamlı bir standart I/O bağlantı noktası setine sahip.

Çok yönlü sürdürülebilirlik

ASUS, Zenbook ile daha azıyla daha fazlasını yapmaya kararlı. Bu cihaz, malzeme kullanımı ve üretimden montaj, kullanım ve kullanım ömrünün sonuna kadar tüm ürün yaşam döngüsü boyunca olumlu bir çevresel etkiye sahip. Geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak ve daha çevreye duyarlı ambalajlar tasarlayarak karbon ayak izi azaltıldı.

Klavye kapağı, şasi ve kapakta endüstriyel geri dönüşüm sonrası (PIR) magnezyum-alüminyum alaşımı kullanan ve karbon ayak izini %50’den fazla azaltan cihaz, şimdiye kadar üretilen en çevre dostu Zenbook. Tuş kapakları ve hoparlörlerde tüketici sonrası geri dönüştürülmüş (PCR) plastikler ve hoparlörlerde de okyanusa bağlı plastikler kullanıldı. Ambalajı yeniden kullanılabilir ve gübrelenebilir malzemelerle %100 geri dönüştürülebilir olacak şekilde yeniden tasarlandı. Sorumlu bir şekilde yönetilen ormanlardan, kontrollü ahşaptan ve geri dönüştürülmüş kaynaklardan %100 FSC Mix sertifikalı kağıt kullanılıyor. Kağıt ambalaj ekleri de kolayca kullanışlı dizüstü bilgisayar standlarına dönüştürülebiliyor. Ayrıca Zenbook S 13 OLED, elektrik tüketimini azaltmak için ENERGY STAR® enerji verimliliği standardını da %60 oranında aşıyor. Yukarıda belirtilen sürdürülebilir eylemler aracılığıyla, bu cihazın sürdürülebilirlik girişimlerinin genel amacı karbon nötrlüğüne ulaşmak.

Reklam

İlk kez, kapak için ASUS’a özel bir plazma seramik alüminyum malzeme oluşturmak üzere özel bir üretim süreci kullanıldı. Bu işlemde saf su ve elektrik kullanılıyor ve organik bileşikler, güçlü asitler veya ağır metaller gerekmiyor. Bunun yerine, bu düşük çevresel etkiye sahip banyo tabanlı yöntem, alüminyumda fiziksel ve kimyasal bir dönüşüm yaratıyor. Bu da aşınma direnci, korozyon koruması, termal yönetim, sertlik ve kullanım ömrünün artmasıyla sonuçlanıyor.

Fiziksel avantajlarının yanı sıra, bu malzemenin görünümü ve verdiği his Zenbook serisinin ruhuna uygun doğal taşa benziyor. İnanılmaz bir şekilde, bu her bir kapağı ayrı ayrı benzersiz kılıyor. Hiçbiri birbirine benzemiyor. Daha uzun bir dizüstü bilgisayar ömrü, uzun vadeli israfı da azaltıyor, bu nedenle Zenbook 13 S OLED, en son MIL-STD-810H ABD askeri sınıf dayanıklılık standardı kullanılarak sıkı bir şekilde test edildi.

Hareket halindeyken performans

Zenbook S 13 OLED, yerleşik Intel Graphics ile üst düzey yapay zeka destekli Intel Core Ultra işlemcilere sahip bir Intel Evo Edition dizüstü bilgisayar olma özelliğine sahip. Intel Core Ultra işlemciler, yapay zeka deneyimlerinin kilidini açmaya yardımcı olmak, sürükleyici grafiklerde bir sonraki seviyeyi sunmak ve yüksek performanslı düşük güçlü işlemeyi mümkün kılmak için özel bir motor içeriyor, böylece kullanıcılar uzun pil ömrünün tadını çıkarırken çalışabiliyor, oyun oynayabiliyor ve yaratabiliyor. Dizüstü bilgisayarın ultra hızlı 1 TB’a kadar SSD depolama alanı, 32 GB RAM ve WiFi 6E ile birleştiğinde, kullanıcıların daha az bekleyeceği ve nerede olurlarsa olsunlar daha hızlı çalışabilecekleri imkanları sağlıyor.

Ultra kompakt olmasına rağmen Zenbook S 13 OLED, kullanıcıların seyahatlerinde dongle veya adaptör taşımalarına gerek kalmaması için eksiksiz bir I/O portu içeriyor. İki adet ultra hızlı Thunderbolt™ 4 USB-C® bağlantı noktası hızlı şarjı, 4K harici ekranları ve 40 Gbps’ye kadar veri aktarımını destekliyor ve ayrıca bir USB 3.2 Gen 2 Type-A bağlantı noktası, bir HDMI® 2.1 bağlantı noktası ve bir 3,5 mm ses jakı bulunuyor.

Reklam

Hareket halindeyken gelişmiş video konferans deneyimleri için FHD IR kamera, yapay zeka destekli görsel efektler ve yapay zeka gürültü engelleme teknolojisi içeriyor. Ayrıca Windows Hello ile hızlı ve güvenli yüz oturum açma özelliğini de destekliyor. Sürükleyici Dolby Atmos® sese sahip güçlü Harman Kardon sertifikalı ses sistemi, sesi 5,25 kata kadar artırmak için ASUS Audio Booster teknolojisi ile birleştirilmiş akıllı bir amplifikatöre sahip.

9,5 daha büyük ASUS ErgoSense dokunmatik yüzey, daha kolay gezinme sağlıyor ve kolay temizlenen parmak izi önleyici kaplamasıyla pürüzsüz, rahat ve duyarlı.

ASUS Lumina OLED ekran: Daha doğru. Daha uyarlanabilir. Daha güvenilir.

Zenbook S 13 OLED, sürükleyici bir görüntüleme deneyimi için 16:10 ASUS Lumina OLED ekran ile donatıldı. ASUS Lumina OLED ekranlar, ASUS Splendid ve ASUS OLED Care gibi özel ASUS teknolojilerinin yanı sıra Delta E <1, güç tasarrufu ve panel koruması gibi yeni özelliklere sahip. ASUS, bu unsurları bir araya getirerek OLED teknolojisinin zirvesini temsil eden son derece ustalıklı bir çözüm yarattı.

Zenbook S 13 OLED’in çarpıcı ASUS Lumina OLED ekranı, 3K çözünürlük, 0,2 milisaniye tepki süresi ve Delta E <1 renk doğruluğu ile daha net, daha parlak ve daha canlı renkler sunuyor. Dolby Vision sertifikasının yanı sıra ekran, parlak beyazlar ve en derin siyahlar için DisplayHDR True Black 600 sertifikasına sahip ve endüstri standardı renk doğruluğu için Pantone Validated rozetini taşıyor. Sinema sınıfı %100 DCI-P3 renk gamı, ultra canlı renkler sunuyor ve ASUS Splendid, kullanıcının bu gam ile sRGB, Display-P3 veya doğal OLED gamı arasında kolayca geçiş yapmasını sağlıyor.

Reklam

Ekran ayrıca TÜV Rheinland ve SGS tarafından %70 daha düşük mavi ışık emisyonu ile göz bakımı için onaylandı ve kullanıcının gözlerinin uzun izleme seanslarında bile rahat olmasını sağlıyor. ASUS ayrıca garanti süresi boyunca herhangi bir yanma sorunu için ücretsiz OLED ekran değişimi sağlıyor.

Teknoloji

HUAWEI Nova 12i, Çok Daha İyi Bir Kameraya Ve Pil Gücüne Sahip

HUAWEI nova Serisi’ne gençlerin yeni gözdesi olacak yeni bir versiyon eklendi. HUAWEI nova 12i büyük bir bataryaya, büyük bir depolama alanına ve büyük bir ekrana sahip ve hafif. Ayrıca 108MP’lik olağanüstü bir kameraya sahip. HUAWEI nova 12i, Huawei Online Mağaza üzerinden Türkiye’de satışa sunuldu.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

HUAWEI nova Serisi’ne gençlerin yeni gözdesi olacak yeni bir versiyon eklendi. HUAWEI nova 12i büyük bir bataryaya, büyük bir depolama alanına ve büyük bir ekrana sahip ve hafif. Ayrıca 108MP’lik olağanüstü bir kameraya sahip. HUAWEI nova 12i, Huawei Online Mağaza üzerinden Türkiye’de satışa sunuldu…

HUAWEI nova 12 serisi, genç kullanıcılara güven ve kendini ifade etme konusunda ilham vermek için tasarlandı. HUAWEI nova 12i, yeni bir tasarım ve 108MP kamera ile bunu geliştiriyor.

108MP Yüksek Çözünürlüklü Fotoğrafçılık

Reklam

HUAWEI nova 12i, ortalama bir mobil kullanıcıya gelişmiş bir fotoğrafçılık deneyimi sunan 108MP çözünürlüğe sahip ultra yüksek çözünürlüklü bir kameraya sahiptir. 108MP ana kameraya, geniş bir F1.9 diyafram açıklığına ve büyük bir 1/1,67 inç sensöre sahiptir. Ayrıca daha fazla ortam ışığı yakalamak için dokuz-içinde-bir-piksel füzyon teknolojisini kullanıyor.

En önemlisi, HUAWEI nova 12i’nin 108MP kamerası RAW Domain Algoritması tarafından destekleniyor. Bu teknoloji, her fotoğraftaki parlaklığı, netliği ve dinamik aralığı optimize eder. Bu, renkleri daha canlı hale getirir ve fotoğrafın parlak ve karanlık kısımlarının dengeli olmasını sağlar.

Parlak arkadan aydınlatmalı HDR ve daha karanlık ışıklı sahnelerde, dokuzu bir arada piksel füzyon teknolojisi 1,92µm’ye eşdeğer süper büyük pikselleri bir araya getirerek ayrıntıları gizlemeden parlaklığı artırabilir.

Daha da iyisi, gece çekimlerinde gelişmiş vurgu bastırma ve daha fazla netlik görülecektir. Bu, ışığın bazen orantısız bir şekilde sunulduğu ve dengeli bir şekilde sunulamadığı dekoratif sokak lambaları ve araba ışıkları ile gece fotoğrafçılığı gibi yaygın olarak etkilenen görüntülerde en belirgin şekilde görülür. HUAWEI nova 12’nin güçlü 108MP kamerası sayesinde, kullanıcıların önlerindeki fotoğrafı çekmek için kendilerini kısıtlanmış hissetmelerine gerek yok.

Dinamik görseller için: HUAWEI nova 12i, 6,7″ AOD (Her zaman açık ekran) ekrana sahiptir. Hafiftir ve ince çerçevelere sahiptir. Bu, hassas mühendislik sayesinde mümkün olmuştur. Bu, kullanıcıların mobil oyunlarını, TV şovlarını veya internet tarayıcılarını daha fazla görmelerini sağlar.

Reklam

Ayrıca, ışığa bağlı olarak ekranı daha parlak veya daha koyu hale getiren Yumuşak Karartma Kontrolü’ne sahiptir. Bu, daha rahat okumanıza yardımcı olur.

Bu yeni Nova ayrıca saati, gücü ve yemek teslimatı ve taksi uygulamalarından gelen bildirimleri gösteren bir AOD özelliğine sahiptir. AOD, EMUI 14 Tema Kilitli Ekranlar ile kişiselleştirilebilir.

Büyük Pil ve Geniş Depolama Alanı ile Daha Büyük Yaşayın

Akıllı telefonlar çok şey yapabilir, ancak bunu yapmak için büyük bir bataryaya ve depolama alanına ihtiyaçları vardır. Bu, özellikle okul, iş ve eğlence için akıllı telefonlarına güvenen genç kullanıcılar için geçerlidir.

HUAWEI nova 12i’nin 5000mAh bataryası, kullanıcıların şarj cihazlarına ulaşmak zorunda kalmadan tüm gün telefonlarında yaşamalarına, çalışmalarına ve oynamalarına olanak tanır. Bu boyuttaki bir pil, bir tam günden fazla dayanabilir. HUAWEI nova 12i’nin pili AI Güç Tasarrufu Teknolojisi ile geliyor. Bu, kullanıcıların daha fazla pil ömrü elde etmelerine yardımcı olur. Pil kullanımını kullanıcı etkinliğine göre ayarlar ve çalışan arka plan uygulamalarını kapatır. Bu, kullanıcıların yaşam tarzlarına göre daha uzun pil ömrü elde ettikleri anlamına gelir.

Reklam

HUAWEI nova 12i, siyah ve yeşil renk seçenekleriyle 14.999 TL’den satışa sunuluyor. Yanında hediye olarak 1 yıllık ekran hasarı garantisi ve Huawei FreeBuds 5i kablosuz kulaklık verilen telefonlarda ayrıca 600 TL de kupon indirimi uygulanıyor.

Devamını Okuyun

Teknoloji

Türkiye’nin Teknoloji Markası Casper, Intel Series 1 İşlemcileriyle Yenilikçi Bir Döneme İmza Atıyor

Dünyanın en son teknolojilerini Türk kullanıcılarına sunma misyonuyla yola çıkan Casper, Türkiye’de bir ilke daha imza atıyor. Dünya’nın en büyük işlemci üreticisi Intel ile iş birliği yapan Türkiye’nin teknoloji markası Casper, profesyoneller için yeni bir standart belirleyen Intel Series 1 işlemcileri, Nirvana X600 ve X700 dizüstü bilgisayarlarında kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Dünyanın en son teknolojilerini Türk kullanıcılarına sunma misyonuyla yola çıkan Casper, Türkiye’de bir ilke daha imza atıyor. Dünya’nın en büyük işlemci üreticisi Intel ile iş birliği yapan Türkiye’nin teknoloji markası Casper, profesyoneller için yeni bir standart belirleyen Intel Series 1 işlemcileri, Nirvana X600 ve X700 dizüstü bilgisayarlarında kullanıcıların beğenisine sunuyor…

Dünyadaki trend teknolojileri kullanıcılarıyla buluşturan Türkiye’nin teknoloji markası Casper, bir ilke daha imza attı. Dünya’nın en büyük işlemci üreticisi Intel ile yeni bir iş birliğine imza atan Casper, Türkiye’de ilk kez Intel Series 1 işlemcilerin, Nirvana X600 ve X700 dizüstü bilgisayarlarda kullanılacağını duyurdu. Aylar süren Ar-Ge süreçleri sonucunda ortaya çıkan yeni optimizasyon ile bir önceki nesil işlemcilere göre hem yaklaşık yüzde 20 daha az güç tüketimi sağlayan Series 1, turbo frekansda 5Ghz’e çıkabilen ortalama yüzde 15 daha yüksek performans ile öne çıkıyor. Nirvana X600 ve X700’ün yüksek mobilite özelliğini artıran bu yeni iş birliği sayesinde kullanıcılar, içerik oluşturma ve üretkenlik için performansından ödün vermeden çok daha uzun saatler boyunca işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Masaüstü Bilgisayar Performansını Dizüstü Bilgisayarda Sunuyor

Reklam

Intel’in 2024 yılında lanse ettiği “U” serisi işlemcilerde en yüksek performansa sahip Series 1, Casper Nirvana X600 ve X700’ün performansını ve yüksek mobilite özelliğini kusursuz bir uyum içinde artırıyor. 3D performanslı hibrit mimarisiyle iki çekirdekli mikro mimariyi tek bir işlemci yongasında birleştiren Series 1, her bir çekirdek türü için belirli görevleri gerçekleştirebiliyor. Aynı zamanda Intel Core 5 120U ve Core 7 150U işlemci seçenekleriyle özelleştirilebilen Nirvana X600 ve X700, Microsoft Copilot’un gelişmiş yapay zeka özelliği sayesinde tüm profesyonellere masaüstü bilgisayar performansını dizüstü bilgisayarlarda deneyimleme imkanı sunuyor.

“Türkiye’nin Bilişim Sektöründeki Gücünü Artıracak”

Türkiye’de ilk kez, Intel Series 1 işlemcilerin Casper Nirvana X600 ve X700 bilgisayarlarda yer almasının Casper ve bilgisayar sektörü için önemine değinen Casper Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Feray Karaman, “Türkiye’nin kalkınmasında bilişim sektörünün oynadığı rol kritik önem taşıyor. Bu bilinçten hareketle, 30 yılı aşan vizyonumuzdan aldığımız ilhamla, ülkemiz için değer yaratan, rekabetçi ve üstün performanslı ürünler geliştirmek için çalışıyoruz. Dünya bilgisayar pazarının yaşadığı zorluklara rağmen, Türkiye’nin bu alandaki büyüme başarısı dikkate değer. Dünya bilgisayar pazarı, geçtiğimiz sene ikinci ardışık yılında yüzde 14 küçülerek 253 milyonluk bilgisayar satışıyla yılı kapattı. Türkiye ise geçtiğimiz yıl dünyadan pozitif ayrışarak, bilgisayar satışında %29 büyüdü. Özellikle pazardaki ticari ve bireysel notebook satışlarına da baktığımızda pazar yüzde 16 büyürken, Casper’ın kurumsal notebook satışları yüzde 55 büyüdü. Bireysel notebook satışlarımız ise sektördeki %36 büyümeye kıyasla, yüzde 67 oranında büyüme gösterdi. Bu başarının arkasında, Türk kullanıcılarının taleplerini ve isteklerini dikkate alan yaklaşımımızın büyük etkisi var.

Bu başarıyı ileriye taşıyacak aylar süren Ar-Ge çalışmalarının meyvelerini toplamak bizi son derece mutlu ediyor. Türkiye’de bir ilk olan Intel Series 1 işlemcilerini Nirvana X600 ve X700 dizüstü bilgisayarlarımızda kullanarak, kullanıcılarımıza benzersiz bir deneyim sunmaktan gurur duyuyoruz. Bizler Casper olarak, Türkiye’nin teknoloji markası olma hedefimiz doğrultusunda, sürekli olarak kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına uygun, son teknoloji çözümler sunmaya kararlıyız. Intel ile olan bu iş birliği ve teknolojik yenilikler, Türkiye’nin bilişim sektöründeki gücünü ve potansiyelini daha da artıracak.” dedi.

Reklam
Devamını Okuyun

Teknoloji

HUAWEI Pura 70 Ultra DXOMARK Tarihinin En Yüksek Puanını Aldı

HUAWEI Pura 70 Ultra, DXOMARK sıralama tarihinde 163 puanla en yüksek puanı alarak Dünya’nın en iyi kameralı akıllı telefonu oldu. Huawei’nin yeni amiral gemisi, fotoğraf meraklıları için şu anda piyasada bulunan en gelişmiş akıllı telefon…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

HUAWEI Pura 70 Ultra, DXOMARK sıralama tarihinde 163 puanla en yüksek puanı alarak Dünya’nın en iyi kameralı akıllı telefonu oldu. Huawei’nin yeni amiral gemisi, fotoğraf meraklıları için şu anda piyasada bulunan en gelişmiş akıllı telefon…

DXOMARK, kameraları ve kamera ekipmanlarını puanlayan ve sıralayan köklü bir görüntüleme teknolojileri otoritesidir. Uzmanlar tarafından yaygın olarak güvenilen testleri, milyonlarca bilimsel ölçüm ve algısal analizle desteklenmektedir. Huawei’nin en yeni amiral gemisi akıllı telefonu, dünyanın önde gelen kalite değerlendirme laboratuvarı DXOMARK testinden başarıyla geçti ve üstün genel performansı ve fotoğrafçılık özellikleriyle sektörün en büyük rakiplerini geride bıraktı. HUAWEI Pura 70 Ultra’nın kapsamlı bir incelemesinin ardından, ünlü teknoloji laboratuvarı DXOMARK, HUAWEI Pura 70 Ultra’yı 163 puan vererek DXOMARK’ın en iyi akıllı telefon kamerası olarak taçlandırdı.

Fotoğrafçılıkta Devrim Niteliğinde Bir Adım

Reklam

HUAWEI Pura 70 Ultra, akıllı telefon pazarına yeni öncü özellikler getiriyor ve akıllı telefon serisinin uzun süredir devam eden damgasını sürdürerek kamera yeniliklerini bir kez daha sunuyor. HUAWEI Pura 70 Ultra, saatte 300 km’ye kadar yüksek hızlı fotoğraf çekimi sağlayarak rekor kıran Ultra Hızlı Anlık Çekim özelliği ile övgüye değer görüldü. Bu, kullanıcıların eve geldiğinizde size doğru koşan bir evcil hayvan veya yüksek enerjili bir maçta en sevdiğiniz futbolcu gibi hayatın en değerli ve geçici anlarını zamanda dondurabilecekleri anlamına geliyor. DXOMARK, incelemesinde kameranın Otomatik Odaklama özelliğini vurgulamış ve test edilen tüm koşullarda doğruluğu ve yüksek hızı için övgüde bulunarak kameraya 125 puan verdi. Bu gelişim, Ultra Parlak ana kamera donanımı ve HUAWEI XD Motion Engine üzerindeki ışık alımındaki artış sayesinde mümkün oldu.

HUAWEI Pura 70 Ultra, 8,4 mm inceliğindeki cihaz gövdesine bir inç sensör boyutu ve F1,6 geniş diyafram açıklığı sığdırmayı başaran geri çekilebilir yapısıyla Ultra Parlak Pop-Out Camera’yı da barındırıyor. Gelişmiş Döner İletim Sistemi sayesinde kamera, çekim sırasında kendiliğinden uzayarak dahili kamera yapısı içinde daha fazla alan yaratıyor. Bu özellik sayesinde hafif akıllı telefon, en geniş ışık girişine sahip gelişmiş pop-out kamerayı barındırabiliyor. Aynı zamanda, daha iyi gece sahnesi ve dinamik aralık performansı elde ediyor. DXOMARK, kameranın “dinamik aralığının çok geniş olduğunu ve fotoğraflar HDR ekranda görüntülendiğinde kontrastların olağanüstü olduğunu” ve ayrıca “renklerin HDR ekranda çok hoş olduğunu” belirtti.

HUAWEI Pura 70 Ultra, yeni nesil Ultra Parlak Makro Telefoto Kamera ile de donatıldı. Sektörün en büyük F2.1 diyafram açıklığına sahip periskop telefoto kamerası, aydınlık veya karanlık ortamlarda çekilen fotoğrafların sürekli net görünmesini sağlıyor. Kamera ayrıca ister yakından ister uzaktan fotoğraflansın, keskin görüntüler oluşturan yenilikçi uzun mesafeli kaydırmalı zoom’u da destekliyor. DXOMARK, Ultra Parlak makro telefoto fotoğraf makinesinin yakınlaştırma özelliğini 164 puanla değerlendirirken, özellikle makro işleviyle fotoğraf makinesinin “hoş makro perspektifini ve keskin görüntülerini” övdü. İncelemede ayrıca telefoto zoom kameranın test edilen tüm aralıklarda zoom ile yüksek düzeyde ayrıntı üretebildiği ve düşük ışık koşullarında bile düşük gürültü seviyelerine sahip olduğu vurgulandı.

İlham Veren Esintiler, Küresel Fotoğraf Kültürüne Öncülük Ediyor

Huawei, yıllardır sürekli inovasyon yoluyla mobil görüntüleme teknolojisinin evrimini ve gelişimini yönlendirdi. Ayrıca, Huawei sürekli olarak fotoğraf yarışmaları, topluluk etkinlikleri ve trend raporları gibi küresel faaliyetlerde bulunarak mobil fotoğrafçılık kültürünün dünya çapında yayılmasını teşvik etti. Şimdi HUAWEI XMAGE, akıllı fotoğrafçılığı yeni zirvelere taşıyarak küresel kullanıcılarla birlikte teknolojinin ve deneyimin sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

Reklam

Huawei bu yıl sadece yıllık fotoğraf yarışması HUAWEI XMAGE Awards 2024’ü resmi olarak başlatmakla kalmadı, aynı zamanda Huawei tarihindeki en büyük fotoğraf sergisine olan “Kalpleri Isıtan Bir Dünya – Huawei Fotoğrafçılığının 12 Yılı” teması altında açılan HUAWEI XMAGE Global Sergisi’ni de tanıttı. Sergide, milyonlarca başvuru arasından seçilen ve Huawei akıllı telefonlar tarafından çekilen yaklaşık 300 fotoğraf sergileniyor. Dünyanın her köşesinden sıcaklık, huzur ve parlaklık anlarının yanı sıra sıradan insanların gerçek ilişkiselliğini sergileyen bu görüntüler, HUAWEI XMAGE’in yeni marka felsefesi olan “Görüntünün Gücü”nü kapsıyor. Bu felsefe, üstün görüntüleme teknolojisi ve deneyimleriyle tüketicilerin hayal gücünü, yaratıcılığını ve takdirini ateşlemeyi ve çekilenlerin ötesinde güçlü etkisini sergilemeyi amaçlıyor.

Akıllı telefon fotoğrafçılığında mükemmellik için açık bir platform olan HUAWEI XMAGE Ödülleri, mobil fotoğrafçılığa daha derin bir sanatsal önem ve estetik ifade kazandırmak için benzersiz perspektiflerin ve sınırsız yaratıcılığın kullanılmasını teşvik ediyor. Art arda sekizinci yılına giren yarışma, Huawei’in lider XMAGE görüntüleme teknolojisinden yararlanarak tüketicilere yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini tamamen ortaya çıkarmaları için ilham vermeyi ve her fotoğrafa daha derin duygusal ve kültürel rezonans katmayı amaçlıyor. Bu yılki XMAGE Ödülleri, Huawei’nin Anlık Görüntü, Portre fotoğrafçılığı, telefoto ve makro fotoğrafçılık ve renk stilindeki liderliğini sergileyen “Anlar”, “Yüzler”, “Çok Uzak Çok Yakın” ve “Stil” gibi yeni kategoriler sunuyor. Ayrıca, sanatçıları Huawei’nin amiral gemisi görüntüleme yeteneklerini kullanarak çeşitli ifade biçimlerini ve temaları keşfetmeye teşvik etmek için “Pura Serisinin En İyisi” ve “Mate Serisinin En İyisi” gibi yeni ödüller oluşturuldu.

2017 yılından bu yana, 170’ten fazla ülke ve bölgeden kullanıcılar yarışmaya katılarak bugüne kadar yaklaşık 4 milyon giriş yaptı. Bu milyonlarca giriş, HUAWEI XMAGE Ödülleri’ni dünya çapındaki perspektiflerden insanlık tarihinin parçalarını içeren kendi başına bir kültürel miras haline getiriyor. HUAWEI XMAGE Awards 2024 için kayıtlar şu anda açık ve 15 Eylül 2024 tarihinde Pekin saatiyle 24:00’te (GMT+8) kapanacak.

Reklam
Devamını Okuyun

Teknoloji

Lexus’tan Yeni SUV LBX İçin Akaretler’de Sıra Dışı Lansman

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Premium otomobil üreticisi Lexus, tamamen yeni modeli LBX’i Türkiye’de satışa sunmaya başladı. LBX’in sıra dışı karakterini yansıtacak bir lansmanla Türkiye pazarındaki yerini alan SUV modeli, İstanbul’un kalbi Akaretler’de oluşturulan LBX Hub deneyim alanlarıyla tanıtıldı. “Her Gün Sıra Dışı” sloganına sahip LBX, unutulmaz lansman etkinliğiyle adından söz ettirdi.

Lexus LBX, 2.290.000 TL’den başlayan fiyatlarla showroom’lardaki yerini alırken, bu sıra dışı modelle tanışmak isteyenler de, LBX Hub’larını ziyaret ederek aracı yakından tanıdılar.

Lexus LBX’in Elegant, Emotion, Relax ve Cool atmosferlerinden esinlenerek tasarlanan Lexus Hub, konuklara farklı ve eğlenceli deneyimler yaşattı. Yapay zeka ve görsel şovların yer aldığı deneyim alanları, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Reklam

Basını ilk kez Türkiye’de LBX modeliyle buluşturan Lexus, aynı zamanda gerçekleştirdiği test sürüşleriyle aracın daha da yakından deneyim edilmesini sağladı.

Opera sanatçıları balkonlardan arya seslendirdi

Aynı zamanda Akaretler’de, balkondan gerçekleştirilen ve opera sanatçılarının seslendirdiği arya sokaktaki herkesin beğenisini kazandı. Akşam saatlerinde düzenlenen ‘Extraordinary Party’ ise, ünlü isimleri bir araya getirdi. Lexus LBX’in yüzü olarak Türkiye reklam çekimlerinde rol alan idol isim Hadise’nin de katıldığı Lexus LBX partisi, unutulmaz bir geceye sahne oldu. Emir Ersoy’un geceye özel olarak LBX modelinin atmosferlerinden yola çıkarak dizayn ettiği müziklerle eğlenceli anlara imza atıldı.

LBX’in yüzü Hadise oldu

Lexus LBX lansmanı ile birlikte markanın Türkiye’de çekilen yeni reklamı da ilk kez gösterildi. Yeni LBX modelinin reklamının başrolünde ise, dünyaca ünlü idol isim Hadise yer aldı. “Her Gün Sıra Dışı” sloganıyla tanıtılan yeni LBX modelinin Türkiye’de çekilen reklam filminde oynayan Hadise, bir kez daha kendine özel tarzını yansıttı. Hadise, LBX modelinin Elegant, Emotion, Relax ve Cool atmosferlerinin sıra dışı görünümüyle özdeşleşti ve Lexus, otomotiv sektöründe farklı bir iş birliğine daha imza atmış oldu. LBX’in dünya prömiyerinden bu yana Lexus ile birlikte Avrupa’nın başkentlerinde yapılan dört sıra dışı etkinliğe katılan Hadise’nin marka ile iş birliği lansmanla heyecan verici şekilde devam etti.

Reklam

Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar