Bizimle iletişim kur
Behzat C Banner
Yazarlık Başvurusu

Sinema

Bergen, Hafta Sonunda En Çok Seyirciye Ulaşan Film Oldu

Gişe’de açılış rekoru kırdı!

Yayınlandı

Tarih

Ayrıksı Kitap

Geçtiğimiz hafta sonu sinemaseverler için oldukça hareketli geçti. Bergen ve The Batman filmi gösterime girdi ve iki filmden de peşi sıra rekorlar gelmeye başladı. The Batman’in gişe rekoru kırmasını buradaki haberimizde paylaşmıştık. Öte yandan Yerli yapım Bergen’de hafta sonu boyunca gerek gişe gerekse seyirci sayısında rekorlar elde etti.

Bergen, vizyon haftasında 718 bin 43 seyirciyle en iyi Mart ayı açılışını gerçekleştirdi ve son iki yılın en iyi yerli film başarısını gösterdi. Haftanın bir diğer öne çıkan filmi The Batman ise Bergen’den sonra 328 bin 680 seyirci ile en çok izlenen yabancı film konumunda bulunuyor.

Listenin üçüncü sırasında 33 bin 334 seyirciyle Mutlu Canavar Ailesi 2 (Monster Family 2) bulunuyor. Bundan önceki hafta sonunun gişe lideri olan Uncharted ise geride bıraktıımız hafta sonunu 25 bin 656 seyirciyle dördüncü sırada kapattı. Bir başka yerli yapım olan Dilberay ise 15 bin 501 seyirciyle beşinci sırada yer almakta.

Hafta sonu boyunca yaklaşık olarak 2 milyon seyirci sinemalara akın etti ve bunun sadece yarısı Bergen ve The Batman filmlerinden geliyor.

Devamını Okuyun
Reklam

Sinema

“Indiana Jones ve Kader Kadranı” Fragmanı Yayınlandı – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Indiana Jones and the Dial of Destiny
Ayrıksı Kitap

Harrison Ford, James Mangold’un (“Ford v Ferrari”, “Logan”) yönettiği ikonik “Indiana Jones” serisinin merakla beklenen beşinci filminde, efsanevi kahraman arkeolog olarak geri dönüyor…

Yönetmenliğini James Mangold’un üstlendiği filmin yapımcılığını Kathleen Kennedy, Frank Marshall ve Simon Emanuel üstlenirken, yürütücü yapımcılığını Steven Spielberg ve George Lucas üstleniyor. 1981’deki orijinal “Raiders of the Lost Ark”tan bu yana her Indy macerasının müziklerini yapan John Williams, bir kez daha müzikleri besteliyor.

Devamını Okuyun

Sinema

Katil Robot “Megan” Filminden Yeni Fragman Yayınlandı – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Megan Yeni Fragman
Ayrıksı Kitap

Film, bebeğin çılgın dans hareketlerini sergileyen ilk fragmanının yayınlanmasının ardından bu yılın başlarında viral bir sansasyon yarattı. Şans eseri, bu yeni klip aynı zamanda onun birinci sınıf koreografisinden bazılarını da içeriyor.

M3GAN, Akela Cooper tarafından yazılmıştır ve Cooper ve Wan’ın bir hikayesine dayanmaktadır. Filmin kadrosunda The Daily Show komedyeni Ronny Chieng de yer alıyor.

M3GAN 6 Ocak’ta sinemalarda. Filmin Türkçe altyazılı yeni fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak: EW.

Devamını Okuyun

Sinema

“Babil” Filmi Bize Ne Anlatıyor?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Babil Nasıl Bir Film
Ayrıksı Kitap

Damien Chazelle’den BABİL filmi, 1920’lerin Los Angeles’ında Brad Pitt, Margot Robbie ve Diego Calva tarafından yönetilen, Jovan Adepo, Li Jun Li ve Jean Smart’tan oluşan bir oyuncu kadrosuyla orijinal bir destandır.

Aşırı hırs ve aşırı aşırılık hikayesi, Hollywood’un başlarında dizginlenemeyen bir çöküş ve ahlaksızlık çağında birden fazla karakterin yükselişini ve düşüşünü anlatıyor.

Devamını Okuyun

Popüler