Bizimle iletişim kur
Behzat C Banner
Yazarlık Başvurusu

Müzik

Billie Eilish’in 5 Yıllık Değişimini İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Billie-Eiilish-Vanity-Fair
Ayrıksı Kitap

Billie Eilish, 18 Ekim’de Vanity Fair ile yaptığı yıllık video röportajı için otururken kesinlikle deja vu yaşadığını hissediyordu. 30 Kasım Salı günü yayınlanan videoda sorular aynı kalırken, süperstarın cevapları (ve saç rengi!) son 5 yılda nasıl da büyüdüğünü ve değiştiğini gösterdi.

Geleneksel yıllık röportaj, genç pop yıldızı 15 yaşında bir yeni yetmeyken, sadece 257.000 Instagram takipçisi olduğu daha eski günlerde başladı. (Dört yıl sonra, şimdi platformda Kylie Jenner dahil olmak üzere en çok takip edilen üçüncü kişi olarak 94,1 milyona ulaştı.)

Billie Eilish, Beşinci Yılında da Aynı “Vanity Fair” Röportajını Yapıyor: Ve sorular aynı kaldı ama pop yıldızının cevapları kesinlikle değişti…

İşte 5 Yıllık Değişim

2020’deki pandemi döneminde verdiği yanıtları hatırlatan Eilish, kendine gülmeden edemedi. “Tanrım, o kız bir kimlik bunalımı yaşıyordu. Aman Tanrım!” dedi. “Gözlerimde görebilirsin. Yani, gerçekten. Düşük topuz? Lütfen. Neler oluyor?”

2017’den 2019’a kadar özgüveninin nasıl arttığına baktığında, şarkıcı “2019 egosunun önüne hiçbir şey geçemez” dedi. Ama açıklamakta gecikmedi, bir nedeni var. “Kendimi hissediyordum, orası kesin,” dedi. “Çünkü o kadar uzun zamandır mutsuzdum ki sonunda olmadım ve bu konuda asla susmadım. Ama ben… Ben iyiydim. Demek istediğim, bir yetişkinliğe sahip olmaya başlıyorum. Bu benim için yeni ve çok heyecan verici ve yeni deneyimler, yeni insanlar ve bir sürü aşk yaşadım.”

Eilish ayrıca bu yıl yetişkinliğe girmesiyle dünyanın beklentilerini karşılama konusundaki bakış açısının değiştiğini söyledi. “Çok fazla baskı hissediyorum, ama aynı zamanda diyebilirim ki, o zamanlar… Genel olarak oldukça sevildim, diyebilirim. Dürüst olmak gerekirse. Bu yüzden korktum çünkü gerçekten bu aşkı korumak istedim. Ve şimdi, tonlarca insan benden nefret ediyor,” dedi gülerek. “Yani artık endişelenmiyorum. Ben, ‘Oh, tamam, eğer benden hoşlanıyorsan, benden hoşlanıyorsun; yapmazsan, yapmazsın. Yani…”

Reklam

Eilish’in en büyük pişmanlığı + gelecek yıl için kendine vereceği tavsiyeler ve daha fazlası için aşağıdaki röportajın tamamını izleyin.

Devamını Okuyun
Reklam

Müzik

Apple Music 2022’nin En Popüler Şarkılarını Açıkladı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Apple Music 2022 En Popüler Şarkıları
Ayrıksı Kitap

Müzik açısından heyecan verici bir yıl olan 2022’de dinleyiciler yeni sound’ları, yeni dilleri ve yeni türleri keşfetmeye hiç olmadığı kadar çok zaman ayırdı…

Kid LAROI ve Justin Bieber, birlikte imza attıkları “STAY” ile 2022’nin En Popüler Şarkıları listesinde 1. sıraya yerleşerek yılı kapattı.

Yılın en popüler 100 şarkısından 32’sinin Hip-Hop türünde olması sayesinde Hip-Hop, En Popüler Şarkılar listesindeki liderliğini korudu. Hip-Hop’ı listedeki 23 şarkıyla Pop ve 11 şarkıyla R&B/Soul türleri izliyor. Dördüncü sırada sekiz şarkıyla Latin, beşinci sıradaysa altı şarkıyla J-Pop yer alıyor.

En Çok Okunan Şarkı Sözleri listesi ise oldukça farklı sonuçlar gösteriyor. Bu listenin birinci sırasında Disney’in yapımcılığını üstlendiği Encanto’nun film müzikleri arasında öne çıkan “We Don’t Talk About Bruno” bulunuyor. En global listelerden biri olan şarkı sözleri listesinde 100 şarkıdan 29’u İngilizce dışındaki bir dilde.

İngiliz DJ Joel Corry’nin MNEK ile birlikte imza attığı “Head & Heart” adlı parçası, Apple Fitness+ ve Apple Music fitness çalma listelerindeki en popüler şarkıların sıralandığı Fitness Şarkıları listesine liderlik ediyor. “Head & Heart” tüm dünyada 53 ülke ve bölgede Günlük Top 100 listesine girdi, 12 ülke ve bölgede ilk 20’de yer aldı.

Reklam

Shazam listesinin birinci sırasına Elton John ve Dua Lipa’nın birlikte seslendirdiği “Cold Heart (PNAU Remix)” yerleşti. Böylece Elton John ilk kez Shazam global listesinin liderliğini üstlenmiş oldu. Hem 17 ulusal listede 1 numaraya ulaşan hem de İngiltere listelerinde ilk kez birinci sıraya oturan bu parça, iki şarkıcı için de bir rekoru temsil ediyor. İlk beşte bunun yanı sıra Glass Animals’dan “Heat Waves”, Harry Styles’dan “As It Was”, Farruko’dan “Pepas” ve Acraze ile Cherish’in birlikte seslendirdiği “Do It To It” yer aldı.

Diğer yerlerde ise Apple Music’te 2022 Yılın Sanatçısı olarak seçilen Bad Bunny, Un Verano Sin Ti adlı albümüyle yılın en büyük albümüne imza atan ilk Latin sanatçı oldu. Un Verano Sin Ti, rekor kıran çıkışından yalnızca dört ay sonra yaşam boyu dinlenme sayısına göre en büyük Latin albümü olmuştu.

Devamını Okuyun

Müzik

Elif Sanchez İstanbul’daki İlk Konserini Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde Verecek

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Elif Sanchez Konser
Ayrıksı Kitap

Türkçe, Azerbaycan Türkçesi, İspanyolca, İngilizce bir repertuvar seslendiren Elif Sanchez, İstanbul’daki ilk konseri ile 14 Aralık’da Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde dinleyici ile buluşacak…

Müzisyen bir aileden gelen ve Türk Halk Müziği, Klasik Müzik ile Caz eğitimini harmanladığı müzikal tarzı ile Anadolu ve Azerbaycan coğrafyasından, İspanyolca şarkılara kadar kendine has yorumuyla dinleyicilerin beğenisini kazanan Elif Sanchez, 10 yaşına kadar ailesinden aldığı müzik eğitiminin ardından, İstanbul Devlet Konservatuvarından üstün başarı ödülü ile mezun oldu.

2015’te kurduğu “Mediant Collective” grubu ile dünyaca ünlü besteci, gitarist ve prodüktör Javier Limon tarafından “Refuge of Sound” projesine konuk sanatçı olarak davet edildi.

2017’de Bill Pierce Ödülü ve Akdeniz Müzik Enstitüsü Ödülü’nü kazanarak Berklee College of Music’den mezun olan Elif Sanchez, Drom NYC, Rockwood Music Hall ve The Well Brooklyn’de birçok konser verdi.

Elif Sanchez, 2021 yılında kendi adıyla yayınladığı ve Anadolu’dan Azerbaycan coğrafyasına kadar uzanan geniş bir repertuvar sunduğu ilk albümünün ardından, 11 eserden oluşan ikinci albümünde 7 orijinal Javier Limon şarkısı, “Dos Gardenias”ve “Perfidia” olmak üzere 2 adet İspanyolca cover, Kenan Doğulu ile düet olarak seslendirdiği “Vuelve (Kurşun Adres Sormaz Ki)” ve İspanyolca seslendirdiği “Amanecer (Gel Ey Seher)’e yer verdi.

Reklam

Elif Sanchez, 11 Grammy Ödüllü 20’den fazla altın ve platin plak sahibi dünyaca ünlü besteci, gitarist ve prodüktör Javier Limon prodüktörlüğünde yayınladığı 11 şarkıdan oluşan 2. albümü “MI VOZ“un ardından İstanbul’daki ilk konseriyle 14 Aralık’da Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde dinleyici ile buluşacak.

Devamını Okuyun

Müzik

BLACKPINK Son Şarkıları “B.P.M.”in Tanıtımını Yayınladı – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

BLACKPINK B.P.M.
Ayrıksı Kitap

K-pop gurubu BLACKPINK, son albümleri “Born Pink”ten yeni bir şarkı çıkarmaya hazırlanıyorlar. Şarkının adı, B.P.M. Şarkının tanıtımı yayınlandı. Keyifli dinletiler.

Devamını Okuyun

Popüler