Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Televizyon

Birdgerton & Behind Her Eyes Dizi İncelemesi

RadioMoodTv YouTube kanalı olarak Netflix Dizi Önerileri videolarımıza bu kez iki ingiliz dizisi ile devam ediyoruz.

Yayınlandı

Tarih

bridgerton

Birdgerton Dizi İncelemesi

Ayrıksı Kitap

RadioMoodTv YouTube kanalı olarak Netflix Dizi Önerileri videolarımıza bu kez iki ingiliz dizisi ile devam ediyoruz. Netflix’den Tavsiye ettiğimiz diziler Bridgerton ve Behind Her Eyes olacak. İnceleyeceğimiz ilk dizi uslanmaz romantiklere hitap ettiği söylenen tarihi İngiliz draması Bridgerton. Bu dizi için biraz “sabun köpüğü” tarihi İngiliz draması desek yeridir. Ancak bu sabun köpüğü format dizinin başarısını belki de artıran faktör olmuş. Dizi Netflix’in en çok izlenen dizisi ünvanına sahip. Ama o basamakta ne kadar kalır bilinmez. Bu videomuzda size ayrıca çok başarılı İngiliz Drama Dizilerinden de örnekler veriyorum. İyi Seyirler RadioMoodTv, EvdeKalTv, Netflix, MoodCast

Behind Her Eyes Dizi İncelemesi

Gelelim inceleyeceğimiz ikinci dizi olan Behind Her Eyes adlı yapıma. Bridgerton’ın aksine tarihi değil günümüzde geçen bir ingiliz yapımı Behind Her Eyes yani Türkçe ismiyle Gözlerinin Ardında. Bu dizi gizemli hikayeleri sevenler için ağır bir tempoda ilerlese de her daim sizi merakta tutan yapısıyla son bölüme kadar taşıyan bir yapım. Dizinin sonunda sizi bekleyen iki Ters Köşe final sahnesi de cabası. Şok olacaksınız. Ama her iki dizinin de kendine özgü kusurları var videomuzda tüm bu kusurları anlatıyorum kaçırmayın.

Devamını Okuyun
Reklam

Televizyon

“SHE HULK” FINALE DOĞRU

Yayınlandı

Tarih

Yazar

She hulk 8.epsiode afis
Ayrıksı Kitap

She-Hulk dizisi yayınlanan 8. bölümü ile finale sadece 1 bölüm uzaklıkta.

Dikkat bu yazı SPOİLER İÇERİR. Yazıda inceleme değil dikkatimi çeken noktaları konuşucağız.

She-Hulk Marvel Sinematik Evrenine hızlı bir giriş yaptı. Her bölümünde Simpsonlar gibi hayranlarının verecekleri tepkileri düşünüp bölümlerinde bu konuları çok iyi işlediler. Kadın kahraman olmaz, She Hulk’ta kim ölmesi lazım tarzı gerçek izleyici yorumlarını dizide çok önceden tahmin edip kullandılar. Dizide her teori bir bir karşımıza çıktı. She-Hulk hızlı bir giriş yapsada 6. ve 7. bölümlerde yaşanılan sakinlik…

Hatta 7. bölümdeki son sahne dışında tüm bölümün bomboş ilerlemesi aşırı rahatsız ediciydi. Zaten bu dizi daha Disney+’da yayınlanmadan anti-feminist kesim diziye IMDb de 1 puan vererek tepkilerini gösterdiler. Her ne kadar MCU için dönüm noktası olsada karakter gelişimi olan bu dizi özenle yapılmalıydı. 7. bölümün son sahnesini Hulkling ile bittiği için bölümde gösterilen diğer yeni karakterler de olsa geri kalan her sahnesi aslında gereksizdi; tamamen yapılmak için yapılmış gibiydi. Dizinin bölümleri yayınlanmadan verilen fragmanlarda Daredevil karakterine de yer verecekleri biliniyordu. Diziyi sırf Daredevil görmek için izleyenlere bir sezon She Hulk izlettikleri için Kevin Feige yi tebrik ederim. Ama beklediğimize değdi.

8. Bölümde Bizi Neler Bekliyor?

Bu bölüm karşımıza Leap Frog ile çıktı. Bildiğimizden biraz farklı hayat hikayesi ile karşımıza çıkan Leap Frog yani Patilio yaşadığı sorun yüzünden avukatımız Jen ile çalışmaya başlar. Fakat dava açtıkları kişi Jen’in terzisidir. Önceki bölümlerde hatırladığımız gibi Daredevil’ın da kostümlerini tasarlayan kişi olduğu için terzimizin avukatının Daredevil yani Matt Murdock olmasını tahmin etmemek zor olurdu. Şimdi size bölümü anlatacak değilim. Jeniffer in flörtöz kişiliğinden faydalanarak bir destek de gündüzleri avukatlık geceleri de suçla savaşan biri olmasının önerisini veren Murdock, She Hulk ın karakter gelişimine aslında büyük fayda sağlamış oldu.

Bölümde, She Hulk ile Daredevil arasında kısa bir kavga sahnesi izledik. Ama benim dikkatimi asıl çeken olay, Matt Murdock’ın kendini daha da geliştirmiş olmasıydı. Lakin ne kadar gelişmiş ve kıvrak hareket etsede, She Hulk’ın alkış yaparak çıkarttığı dalga ile Daredevil’i sersemletmesi ve sonra küçük bir çocuk gibi Darevdevil’ı silkeyerek kaskını çıkartması komik bir sahne olmuş. Dizinin eğlenceli yanı da aslında burada başladı. Çünkü, birbirini tanıyan karakterler arasında flörtün de verdiği etki ile hemen bir takım olma iç güdüsü doğdu. Ama asıl bomba bu bölümde çok özlediğimiz o sahneyi tekrardan görmek oldu. Evet Daredevil ın koridor kavga sahnesi var.

Bunların dışında Daredevil ın sarı-kırmızı kostümü, Jen ile birlikte olduktan sonra utanç yürüyüşü yapması hepsi beni oldukça tatmin etti. Ve yine Marvel Dizi Klasiği olan bölüm sonu şokları. Son sahneden önce Jen, kameraya yaptığı dördüncü duvar kıran referanslarından birini yaptı ve bu da gösterinin izleyicinin Red Hulk teorilerini öngördüğünü kanıtladı. Hulkling geldiğinden beri Red Hulk göreceğimizi tahmin ediyorduk. Ama bizi en çok gelecek haftayı merak etmemizi sağlayan olay ise, ödül gecesinde Intelligencia örgütünün She Hulk’ın özel hayatını deşifre etmesi oldu. Sinirine hakim olamayan She Hulk’ı önümüzdeki bölüm oldukça zorlayıcı olaylar bekliyor.

Evet yazının sonuna gelmeden Nikki’nin yaptığı Wolverine taklidini görmediğimizi söyleyemeyeceğim. Genel olarak 8. bölüm beni aşırı tatmin etti. Final bölümü ile harika bir kapanış yapacaklarını umuyorum. Haftaya final bölümünde görüşmek üzere.

Devamını Okuyun

Televizyon

Ben Gri Oyuncuları ve Yönetmenleri Kim ? İlk Tanıtım Yayınlandı İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ben_Gri_Teaser (1)
Ayrıksı Kitap

Disney+’ın, Türkiye’deki yeni orijinal dizisi ‘Ben Gri’den ilk tanıtım yayınlandı. Yapımcılığını OGM Pictures’ın üstlendiği, hikayesi Banu Kiremitçi Bozkurt’a ait olan, senaryosu OGM yazım grubu tarafından yazılan ve yönetmen koltuğunda Yağmur Taylan ile Durul Taylan’ın oturduğu dizinin başrollerinde Timuçin Esen ile Ebru Özkan yer alırken oyuncu kadrosunda ise Alican Yücesoy, Buçe Buse Kahraman, İlayda AkdoğanMücahit KoçakOnur Bilge, Selin Kahraman gibi genç ve usta isimler bir araya geliyor.

Ben_Gri_Teaser (6)

Suç, gizem ve psikolojik gerilim türündeki 8 bölümlük dizi, başarılı ve saygın bir avukat olan Fuat’ın hayatının, kızının başına gelen olayla değişmesini konu alıyor. Dizi Fuat’ın, kızının yaşadığı olayın intikamını almak isterken telefonuna gelen esrarengiz mesajlarla beraber kendi içindeki karanlıkla yüzleşmesini ve kendi adaletini sağlama çabasını usta bir dille seyirciye aktaracak. 

Diziden yayınlanan ilk tanıtımda yer alan replikler ve gerilimli sahneler, izleyiciye dizinin dünyasına dair ipuçları veriyor. 

Devamını Okuyun

Televizyon

Jason Momoa’lı “Slumberland”ın Türkçe Altyazılı Fragmanı Yayınlandı – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Netflix Slumberland
Ayrıksı Kitap

Hayallerin Dünyası Slumberland’a Hoş Heldiniz! İzle

Jason Momoa, babasıyla yeniden bir araya gelme umuduyla genç bir kızın (Marlow Barkley) rüyalar arasında seyahat etmesine ve kabuslardan kaçmasına yardım etme görevinde eksantrik bir kanun kaçağı “Flip”i oynuyor.

Açlık Oyunları Ateşi Yakalamak ve Alaycı Kuş’un yönetmeninden; “Slumberland”, 18 Kasım’da Netflix’te yayınlanacak…

Devamını Okuyun

Popüler