Bizimle iletişim kur
Behzat C Banner
Yazarlık Başvurusu

Sinema

“Black Panther: Yaşasın Wakanda” İçin 200 Öğrencinin Katıldığı Özel Bir Gösterim Düzenlendi

Yayınlandı

Tarih

Black Panther Yaşasın Wakanda Özel Gösterim
Ayrıksı Kitap

Tüm dünyada büyük ilgiyle karşılanan Marvel Studios imzalı ‘Black Panther’ serisinin yeni filmi ‘Black Panther: Yaşasın Wakanda’ kapsamında, gençleri bilim ve teknoloji ile buluşturan bir sosyal girişim olan Bilim Virüsü iş birliği ile özel bir söyleşi ve gösterim düzenlendi. Bu etkinlikle dördüncü yaşını kutlayan yeni nesil öğrenme platformu Bilim Virüsü’nün kurucusu Şule Yücebıyık ve alanlarında önemli başarılara imza atan üç bilim insanı ve kadın girişimci ile “bilim ve teknolojide kadın gücü” üzerine gerçekleşen sohbete yaklaşık 200 öğrenci katıldı.

Marvel Studios’un heyecanla beklenen ve 11 Kasım’da dünya ile aynı anda Türkiye’de de vizyona giren filmi ‘Black Panther: Yaşasın Wakanda’, sinema salonlarında izleyicilerle buluşmaya devam ederken çok önemli dört ismi de bir araya getirdi. Disney Studios Türkiye ve lise ile üniversite öğrencilerine bilim tutkusu bulaştırmayı ve onları 21’inci yüzyıl yetkinlikleri ile güçlendirmeyi hedefleyen bir sosyal girişim olan Bilim Virüsü birlikteliğinde özel bir gösterim ve söyleşi düzenlendi.

Dördüncü yaşını kutlayan Bilim Virüsü’nün kurucusu Şule Yücebıyık’ın moderatörlüğünde bilim, teknoloji ve toplumsal cinsiyet eşitliği üzerine düzenlenen söyleşide, GelecektekiSen kurucusu İnci Abay Cansabuncu, henüz 16 yaşında olan ve balkabağının kabuklarından ilaç kapsüllerinin hammaddesi olarak kullanılabilecek biyoplastik üreten Belfu Berkol ile kimya alanındaki çalışmalarla 2022 L’Oréal-Unesco “Bilim Kadınları İçin” Ödülü’ne layık görülen Doç. Dr. Damla Eroğlu Pala, bu özel gösterim öncesi Bilim Virüsü topluluğundan 200’e yakın lise ve üniversite öğrencisiyle ilham verici hikayelerini paylaştı.

‘Black Panther: Yaşasın Wakanda’da rol alan kadın karakterlerin savaşçı yönlerine de ithafta bulunarak bilim ve teknolojide kadınların yerine, gücüne değindikleri keyifli söyleşinin ardından film hep birlikte izlendi.

Gösterime girdiği andan itibaren çok izlenen ve övgü dolu yorumlarla karşılanan ‘Black Panther: Yaşasın Wakanda’, sinemalarda izlenebilir.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sinema

Elemental : Doğanın Güçleri Me Zaman Vizyona Girecek Fragmanı İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Elemental Fragman
Ayrıksı Kitap


https://youtu.be/tOAuJHu5Tg0

Elemental: Doğanın Güçleri 2023’te Sadece Sinemalarda!

Devamını Okuyun

Sinema

“Marnie’s World – Ajan Kedi” Filminin Fragmanı Yayınlandı – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ajan Kedi Fragman
Ayrıksı Kitap

Grimm’in “Bremen Mızıkacıları”na dayanan modern, eğlenceli bir yol filmi olan Ajan Kedi, 16 Aralık’ta vizyonda olacak…

Dört çılgın anti-kahraman, bir pati macera. Özel ajan Marnie ve arkadaşları bir araya gelip suçla savaşırken siz de onlara katılın. Şımarık ve masum, tombul bir ev kedisi olan Marnie, Sunshine hanesinde rahat ve pohpohlandığı bir hayat yaşıyor. Aile evinden dışarı hiç çıkmayan Marnie, gerçek dünyayı yalnızca en sevdiği dedektif suç TV şovlarında gördüğü kadarıyla biliyor.

Devamını Okuyun

Sinema

“Zindanlar Ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasındaki Onur” Filmi Ne Zaman Vizyonda Olacak?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Zindanlar Ve Ejderhalar Hırsızlar Arasındaki Onur
Ayrıksı Kitap

Büyüleyici bir hırsız ve bir grup beklenmedik maceracı, kayıp bir kalıntıyı geri almak için destansı bir soyguna girişir, ancak yanlış insanlarla ters düştüklerinde işler tehlikeli bir şekilde ters gider. Zindanlar Ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasında Onur, efsanevi rol yapma oyununun zengin dünyasını ve oyuncu ruhunu, eğlenceli ve aksiyon dolu bir macerada beyaz perdeye taşıyor.

Zindanlar Ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasındaki Onur”, 7 Nisan 2023’te sinemalarda…

Filmin kamera arkası görüntülerini sizler bırakıyoruz. İyi seyirler.

Devamını Okuyun

Popüler