Bizimle iletişim kur

Bilet Al

“Bu Memleket Bizim” Oyunu Yeniden Sahnede! Ücretsiz Davetiye ve Bilet Alın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın, Cumhuriyetimizin 100. yılı için özel olarak hazırladığı “Bu Memleket Bizim” isimli oyunun biletleri ve ücretsiz davetiyeleri seyircisinin ilgisine sunuyor.

Yayınlandı

on

Radio Mood App

“BU MEMLEKET BİZİM” YENİDEN SAHNEDE

Oyuncularının bütün mevcuduyla sahnede olduğu bu görkemli oyunda, Milli Mücadele dönemi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, temel metinlerden yola çıkılarak anlatılıyor.

Oyun, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk isimli eseri başta olmak üzere, Nazım Hikmet’in Kuvayi Milliye Destanı ve Milli Mücadele ve Cumhuriyetin kuruluşuna yazdıklarıyla ışık tutan Erol Toy, İsmet Küntay, Samim Kocagöz, Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun metinlerinden parçaların yanı sıra birçok yazarın bazen bir cümleyle, bir pasajla katıldığı bir metinden oluşturuldu.

Döneme ait bütün materyaller taranarak, araştırma ve dokümantasyonunu dramaturji biriminin üstlendiği “Bu Memleket Bizim,” oyunun yönetmenleri Ali Gökmen Altuğ, Aslı Öngören, Yıldırım Fikret Urağ ve Yiğit Sertdemir tarafından kurgulanarak sahneye taşındı.

Reklam

Oyun, 19, 20, 21 Mayıs 2024 tarihlerinde saat 21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Oyun, 19 Mayıs tarihinde Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olduğu için ücretsiz seyredilebilecek, 20, 21 Mayıs tarihlerindeki gösterimler ise ücretli olacak.

Oyun biletleri ve ücretsiz davetiyeleri 9 Mayıs 2024 saat 11.00’den itibaren gişelerden, https://sehirtiyatrolari.ibb.istanbul/ adresinden ve Şehir Tiyatroları mobil uygulamasından temin edilebilir.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum yazabilmek için giriş yapın Giriş

Yorum Yaz

Bilet Al

Mobilet’te Haftanın Etkinlikleri (06 – 12 Mayıs 2024) Bilet Al

Bilet alma deneyimini, öncesini ve ötesini kapsayan sosyal keşif ve planlama platformu Mobilet, birbirinden keyifli etkinliklere “yerin hazır!” diyor. Mobilet’in mayıs ayı seçkisinde 6 – 12 Mayıs tarihleri arasındaki etkinlikler şöyle;

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Sabahattin Ali’nin, aslında kendisinin yaşadığı bir aşk hikayesi olarak da söylenen, 1943 tarihli romanı Kürk Mantolu Madonna, Taner Barlas’ın, Ağustos 2023 yılında uyarladığı ve yönetmenliğini yaptığı bir tiyatro eseri olarak sahneye çıkıyor. Taner Barlas, Ekin Aksu, Şebnem Özinal, Ceren Benderlioğlu, Kıvanç Kürkçü’nün performanslarıyla tiyatroseverlerle buluşan Kürk Mantolu Madonna, 7 Mayıs’ta Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi’nde, 8 Mayıs’ta Duru Tiyatro Ataşehir’de ve 9 Mayıs’ta Trump Sahne’de seyirciyle buluşacak.

Seninle Evlenir Miyim?, Freud’un İnsanları, Etik Alkol oyunlarının yazarı Barbaros Uzunöner’in yeni oyunu Boşanma Teklifi, tiyatroseverlere kahkaha dolu bir akşam yaşatmak için 8 Mayıs’ta Maltepe Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ne konuk oluyor. Oyunda farklı partilerin insanları birbirlerini severek, adı evlilik olan bir koalisyon oluşturuyorlar. Bu evlilikten istikrar bekleniyor ama pek beklendiği gibi olmuyor. Düşünce ayrılıkları yüzünden tartışmalar hep çift haneli oluyor. Tartışmaların fitili tanıştıkları anda fitilleniyor ve o ateş hiç sönmüyor. Düğün gününü bile boş geçmiyorlar. Böyle bir evliliğin sonunda haliyle birbirlerine soruyorlar, “Benimle boşanır mısın?” 

Ferhan Şensoy’un 1980 yılında yazıp sahneye koyduğu müzikli güldürü Şahları Da Vururlar, 10 ve 11 Mayıs’ta SES Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşuyor. Bir tarafta geçim sıkıntısı içinde bunalan halk, isyanın yavaştan yükselen sesleri. Diğer tarafta halktan kopuk yönetim, iktidar çekişmeleri. Dönemin dünya basınını fazlaca meşgul eden saray hayatını, şah yönetimi ile halk arasında günbegün açılan uçurumu mizahi bir dille anlatan “Şahları Da Vururlar”da büyük usta Ferhan Şensoy’un günümüze de göndermeleri yer alıyor. 

çakSTÜDYO tarafından açılan açık çağrıya başvuran kısa eserlerden oluşan karma dans gösterisi “Bilmediğim Yerler” iki farklı gösteriyle seyirci önüne çıkıyor. 7 Mayıs’ta sergilenecek “Bilmediğim Yerler – 1”de 7 farklı koreografi, 8 ve 9 Mayıs’ta sergilenecek “Bilmediğim Yerler – 2” ise 5 farklı koreografiden oluşuyor. İlk koreografi denemeleri sayılabilecek, süreleri üç ve on beş dakika arasında değişen bu işler, seyirciyi bildiği yerlerden bilmediği yerlere doğru bi seyire davet ediyor. Esme Madra ve Büşra Albayrak tarafından yaratılan Tropikal Kapısı, 10 Mayıs’ta çakSTÜDYO’da gösterim yapıyor. Seyirciyi 2023 yılının İstanbul’unda yaşayan iki yakın arkadaşın hayatlarına götüren bu oto-kurmaca oyun, ikilinin birbirine yolladığı sesli mesajlarla bir kaç aylık bir dönemde olup bitenlere ve karşılaştıkları zorluklara odaklanarak gelişiyor. ÇakSTÜDYO, 11 Mayıs’ta ise Leyla Postalcıoğlu, Mihran Tomasyan, Melih Kıraç, Nazlı Tecimer ve Ömer Uysal’ın yer alacağı Doğaçlama Dans Gösterisi’ne davet ediyor. Yaklaşık 3 saat sürecek bu doğaçlama dans gösterisinin biletlerine Mobilet’ten ulaşılabiliyor.

Canan Yücel Pekiçten’in, Bir Yer Var sergisi kapsamında Şubat 2024’te prömiyerini gerçekleştirdiği Yansıyan Senfoni isimli mekana özgü dans performansı 11 Mayıs’ta öncü düşünce, özgün sergiler, performanslar ve müziğin kutlandığı bir güncel sanat mekânı olan Hara’da gerçekleşecek.

Reklam

İstanbul’un sevilen etkinlik adresi DasDas bu haftayı yine dolu dolu bir programla karşılıyor. Fransız yazar Fred Radix’nin kaleme aldığı, Çağlar Çorumlu’nun yönettiği ve başrolünde olduğu Şakşakçılar 7 Mayıs’ta, yüzyılın en büyük atom fizikçilerinden Niels Bohr ve Werner Heisenberg’in 1941 yılında Kopenhag’da yaptıkları tarihin akışını değiştiren yanlış anlaşılmalar ve belirsizliklerle dolu görüşmeyi konu alan Kopenhag 7 Mayıs’ta, Saint-Exupéry’nin aynı adlı ölümsüz eserinden, çok farklı bir uyarlamayla sahneye aktarılan Küçük Prens, 8 Mayıs saat 17.00’de, Bertolt Brecht’in Shen Te/Shui Ta karakteri üzerinden inşa ettiği ve iyi-kötü karşıtlığını sunduğu Sezuan’ın İyi İnsanı, Anadolu Efes Mavi Sahne etkinlikleri kapsamında 8 Mayıs saat 21.00’de, Türkiye’nin en sevilen drag performans sanatçısı Seyfi Dursunoğlu’nun Huysuz Virjin olma yolculuğunu ele alan Şokopop’un “Huysuz ve Tatlı” serisinin final bölümünün önizleme partisi 10 Mayıs’ta saat 21.00’de, TuzBiber’in en iyi komedyenlerinin 15’er dakika sahne aldığı TuzBiber 6’lı şov 10 Mayıs saat 21.30’da, Yasemin Kay Allen ve Murat Cemcir’i aynı sahnede buluşturan, Neil Simon’ın kadın erkek ilişkileri üzerine zamansız bir romantik komedi olan Büyük Aşıkların Sonuncusu 11 Mayıs 20.30’da, Stacey Gregg’in 2013 yılında yazdığı Override, Ceyla Odman ve Çağlar Ertuğrul’un performanslarıyla 11 Mayıs saat 21.00’de, başına gelen en güzel şeyin annesiz babasız büyümek olduğunu düşünen Berk Karan, tek kişilik gösterisiyle 11 Mayıs saat 21.30’da, göçün toplumsal bellek üzerindeki etkileri ve insan doğası üzerinde yaptığı tahribatı üç farklı toplumun fertleri üzerinden anlatan Gabriel’in Düşü, 12 Mayıs saat 16.30’da, Franz Kafka’nın Dava’sından İngiliz yazar Tom Basden’ın kara mizah yüklü uyarlaması olan, Joseph K. ikinci bilete %50 indirim kampanyasıyla 12 Mayıs saat 17.00’de DasDas’ta olacak. 

Türkiye’nin en usta illüzyonistleri tarafından sunulan “Magic Gecesi” 10 Mayıs’ta, Yapı Kredi bomontiada’da gerçeküstü bir serüvene davet ediyor. Bu özel gece, gizem dolu performanslar ve interaktif illüzyonlarla dolu bir deneyim sunuyor. İllüzyonistler, katılımcılarla birebir temasa geçerek, zihin okuma, kaybolan nesneler ve beklenmedik sürprizlerle dolu gösterilerini yakından sergileyecek. Bu etkinlikte, izleyiciler gösterinin bir parçası haline gelerek sihirli anları doğrudan yaşayacak.

Bu hafta Celtic Irısh Pub İstanbul’da iki keyifli deneyime yeriniz hazır. 1988 yılında abi-kardeş iki gitarla yola çıkan ve zamanla bir orkestraya dönüşen Yol Project, 10 Mayıs’ta Celtic Irish Pub Sahnesi’nde popüler parçalar ve kendi bestelerinden oluşan repertuvarlarını müzikseverler için seslendirecek. Evrensel ses rengi ile birçok sanatçının etnik ve popüler müzik projelerinde yer alan; uzun yıllar dünya starı Tarkan’ın, Ajda Pekkan ve Ziynet Sali gibi yıldızların back vokalliğini yapan Murat Aziret ise 11 Mayıs’ta Celtic Irish Pub Sahnesi’nde olacak. 

Geçen yıl ilki gerçekleşen Türkiye’nin ilk ve tek Kurumsal Girişim Sermayesi (CVC) Konferansı geleneksel hale geliyor. Bu yıl 7 Mayıs’ta yeni katılan oyuncularla beraber Swissôtel The Bosphorus’ta gerçekleşecek “CVC Bosphorus ’24” için Mobilet’te yeriniz hazır.

Bu hafta Mobiletle, Babylon’da da müziğin her türlüsüne yeriniz hazır. Mevzu Records’ın sunduğu, ritüelistik kompozisyonlarıyla janr içerisinde kendi yollarını açan doom metal ikilisi Bell Witch, Rebecca Vernon’un benzersiz doom folk projesi The Keening ve post ile sludge metal öğelerini deneysel bir yaklaşımla birleştiren yerli sahnenin özgün gruplarından Helak 7 Mayıs’ta, 90’lı yıllardan beri sözü ve müziğiyle önce Beyoğlu sokaklarına kendi sahnesini kuran şehir ozanları topluluğu Siya Siyabend, 8 Mayıs’ta, Kendine has yaklaşımı ve kompozisyonlarıyla Zürih müzik sahnesinin en ışıltılı karakterlerinden birine dönüşen Kalabrese, grubu Rumpelorchester ile birlikte 10 Mayıs’ta ve ABBA’dan Michael Jackson’a, Depeche Mode’dan Madonna’ya, Snap’ten Donna Summer’a birçok efsanenin şarkıları arasında zamanda yolculuğa çıkaran Oldies But Goldies 11 Mayıs’ta Babylon’da.

Reklam
Devamını Okuyun

Bilet Al

Borusan Quartet “Oda Müziğinde Alman Romantizmi” Konseri Ne Zaman?

Borusan Quartet, “Oda Müziğinde Alman Romantizmi” Konseriyle ENKA Oditoryumu’nda

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

ENKA Sanat, ülkemizin en önemli oda müziği topluluklarından Borusan Quartet’ı “Oda Müziğinde Alman Romantizmi” konseriyle, 7 Mayıs akşamı ENKA Oditoryumu’nda misafir edecek.  

Türkiye’nin ve dünyanın en seçkin festival ve salonlarında gurur veren performanslara imza atan Borusan Quartet7 Mayıs akşamı saat 20.30’da ENKA Oditoryumu’nda “Oda Müziğinde Alman Romantizmi” konseriyle müzikseverlerle buluşacak. Esen Kıvrak (keman), Nilay Sancar (keman), Efdal Altun (viyola) ve Nil Kocamangil (viyolonsel) dörtlüsü bu konserde, Almanya’dan çıkan iki büyük besteci, Robert Schumann ve Felix Mendelssohn’un yapıtlarından oluşan bir program sunacak. 

Oda Müziğinde Alman Romantizmi Konser Programı: 

SCHUMANN, La Majör Quartet, No.3, Op.41
 MENDELSSOHN, Kapriçyo, Mi Minör, No.3, Op.81
 MENDELSSOHN, Fa Minör Dörtlü, No.6, Op.80

Biletler, Biletix ve ENKA Sanat Gişesi’nden temin edilebilir. 

Reklam

Öğrenci biletleri 40. TL’dir. 

#BurasıTamYeri

Devamını Okuyun

Bilet Al

Aziza Mustafa Zadeh ve Oğlu İlk Kez Birlikte Konser Verecek! İzmir Konak AKM Konseri

Anne Oğuldan Piyano Ziyafeti:Aziza Mustafa Zadeh Ve Ramiz Han İlk Kez Birlikte Sahne Alıyor!

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Dünya çapında tanınan caz piyanisti Aziza Mustafa Zadeh, ilk kez oğlu Ramız Han ile birlikte İzmir’de sahne alacak. Cazın büyülü prensesi olarak tanınan Aziza Mustafa Zadeh, ADS Global Production organizasyonuyla 10 Mayıs 2024’te saat 20.30’da İzmir Konak AKM Sahnesi’nde sanatseverlerle bir araya gelecek.

Müziği, cazın yanı sıra Uzakdoğu halk müziği ve klasik batı müziğinin etkileyici bir karışımını sunan Aziza Mustafa Zadeh, 10 Mayıs günü İzmirli sanatseverlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sunacak. Zadeh, sadece piyano virtüözitesiyle değil, aynı zamanda güçlü sesiyle caz tarzında Azeri eserleri seslendirmesiyle dinleyicilerini büyüleyecek. 10 Mayıs İzmir AKM konserinde bir ilke daha imza atacak olan sanatçı, oğlu Ramiz Han ile sahneyi paylaşacak. Anne oğul dünyada ilk defa iki piyano ile aynı sahnede sanatseverleri adete büyüleyecek. 

ÖDÜLLÜ SANATÇI ZADEH KUSURSUZ OLARAK NİTELENDİRİLİYOR

Kendi adını taşıyan ve ilk albümü olan 1991’de yayımlayan Zadeh, 1993’te “Always” adlı ikinci albümünü piyasaya sürdü. Bir yıl sonra, Phono Akademi Ödülü, Echo Müzik Ödülü ve Washington’da düzenlenen Thelonious Monk Piyano Yarışması’nda birincilik ödüllerini kazandı. Sanatçı, müzik eleştirmenleri tarafından kusursuz olarak nitelendirilirken uzun bir aradan sonra ADS Global Production organizasyonuyla İzmir’de hayranlarıyla buluşacak. Bu muhteşem konserin biletleri online resmi satış kanallarından temin edilebilir. 

Reklam

Devamını Okuyun

Bilet Al

Sonar İstanbul’un Günlük Biletleri Satışta | Sonar İstanbul Başlıyor! Bilet Al

Müzikseverleri müzik, yaratıcılık ve teknoloji ekseninde birleştiren, bu yıl 8. kez %100 Müzik’in katkılarıyla 26-27-28 Nisan 2024’te bir kez daha Zorlu PSM’de gerçekleştirilecek Sonar İstanbul’un hızla tükenen kombine biletlerinin ardından günlük biletleri de satışta; 3 gün sürecek olan Sonar İstanbul başlıyor.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Festival bu yıl, adından çokça söz ettirecek isimlere ev sahipliği yapıyor… Adam Beyer, Eliza Rose, Ellen Allien b2b Nene H, Marcel Dettman (live), Olof Dreijer, Ryoji Ikeda- Ultratronics (Live Set), Sevdaliza ve William Basinski yer alıyordu. Yeni duyurulan isimlerden Jan Blomqvist, Henrik Schwarz, Overmono, 2ManyDJs b2b Tiga, Jennifer Cardini b2b Ece Özel, Joy Orbison, Atakan Uysal, Zeynep Erbay, Samet Günal b2b NON, Onur, Marc Gonen, THC, Cärbone Black, Ögem Yılmaz, Numeric ve Pina Tesla bu isimler arasında yer alıyor.

Her sene merakla beklenen ve Avrupa’nın en prestijli müzik festivallerinden biri olarak kabul edilen Sónar’ın %100 Müzik katkılarıyla gerçekleştirilecek İstanbul ayağının 8’inci edisyonu başlıyor. Günlük biletlerin satışa açıldığı festival, elektronik müziğin önde gelen isimlerini bir araya getiriyor. Sónar Istanbul ayrıca müzik ve yaratıcılığın sınırlarının zorlandığı etkileyici panelleriyle Sónar+D programı ise her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz olarak gerçekleşiyor. Festival boyunca Converse’in genç yetenekleri desteklemek için geliştirdiği All Star Programı kapsamında spor, sanat ve müzik gibi farklı disiplinlerde yaratıcılığıyla öne çıkan Converse All Star sanatçılarının da yer alacağı çeşitli proje ve enstalasyonlarla Sonar İstanbul’un birçok alanında ziyaretçilere benzersiz bir görsel ve işitsel deneyim sunuyor.

Sónar İstanbul, 4 farklı sahnede izleyicilere elektonik müzik deneyimi yaşatacak. Festival, SonarClub by %100 Müzik sahnesinde elektronik müziğin efsanelerini ağırlarken, SonarLab by CUPRA sıra dışı isimleri ve güçlü ritimleriyle büyüleyecek. Deneysel melodilerle SonarHall by Converse sahnesi farklı içeriklerle yeni ufuklar açarken, festivalin açık hava sahnesi SonarVillage by All Mega bu yıla damga vuracak sahne şovlarıyla izleyicilere benzersiz anlar yaşatacak.  

Reklam

Sonar Istanbul Efsane İsimlerle Başlıyor 

(Sónar Istanbul 1. Gün- 26 Nisan Cuma)

Zorlu PSM’nin ev sahipliğinde %100 Müzik katkılarıyla gerçekleşecek olan 8. Sónar Istanbul 2024’te bu yıl SonarClub by %100 Müzik sahnesi; elektronik müziğe derin bağlılığıyla bilinen, dinamik geçişleri ve enerji dolu setleriyle Samet Günal b2b NON ile festivalin açılışını yapacak. 

SonarClub by %100 Müzik sahnesi sırasıyla, uluslararası üne sahip müzik yapımcısı ve müziğin farklı türlerini eklektik bir yaklaşımla birleştirerek deep house, tekno, caz, soul ve daha fazlasını içeren geniş repertuvarıyla Henrik Schwarz, Berlin ve kentin simgeleri Berghain ve Hard Wax ile özdeşleşen en ikonik figürlerden biri olan ve ve iki solo projesi “Command” ve “The State of Art” ile beğeni toplayan usta DJ Marcel Dettman (live), “Stadtkind” adlı albümü Berlin şehrine adanmış olan Berlin techno sahnesinin karizmatik isimlerinden Ellen Allien ile İstanbul doğumlu akademisyen, prodüktör, DJ,   Beste Aydın veya sahne adıyla Nene H’nin baş döndürücü setlerini dinleyeceğimiz Ellen Allien b2b Nene H, modern techno’nun öncülerinden kabul edilen ve Drumcode Records’un kurucusu Adam Beyer ile festivalin ilk gününü tamamlayacak.

Eliza Rose

SonarLab by CUPRA sahnesi de festivalin ilk gününde elektronik müziğin önemli isimlerini ağırlayacak. Kısa sürede elde ettiği başarılarıyla müzikseverlerin dikkatini çekerek elektronik müziğin çok yönlü tınılarını yaratan Marc Gonen ile açılış yapan SonarLab by CUPRA sahnesinde kardeşi Karin Dreijer ile birlikte oluşturduğu elektronik müzik ikilisi Knife’ın üyesi olarak tanınan İsveçli DJ ve yapımcı Olof Dreijer, Afrika müziği ile batı sahnesi arasında müzikal geçişler yaratarak kendi vizyonunu taşıyan sesini yaratırken müzik endüstrisinde çeşitliliğin güçlü bir elçisi haline gelen Hyenah sahne alırken, müzik tutkusunu yazma tutkusuyla birleştiren bir hikaye anlatıcısı DJ ve müzik yapımcı Eliza Rose festivalin SonarLab by CUPRA sahnesinin ilk gününün son ismi olacak.

Hyenah Photo by Lara Ohl

SonarHall by Converse sahnesi ise performans, çağdaş ve ilerlemeci motivasyonların yörüngesinde TKO’nun, ilk defa Sónar Istanbul’da gerçekleştireceği yeni A/V performansı için generative görsel disiplinler uzmanı Shaman Grande ile bir araya geldiği TKO + Shaman Grande ile açılış yaparken, müziğinde sıcak vokaller, minimal melodiler, akıcı ritmik kompozisyonlar, synth tabanlı ve organik tınılar barındırarak trip hop, house ve IDM esintilerini duygusal, karanlık ve melodik türlerle harmanlayan Blakhol bu sahnenin ikinci ismi olacak. İlk günün finalini ise klarnetçi, saksafoncu, ses ve video sanatçısı kimlikleriyle yirmi yıllık kasetlerinden oluşturduğu dört ciltlik “The Disintegration Loops” albümüyle tanınan William Basinski yapacak.

SonarVillage by All Mega, festivalin açık hava sahnesi de bu yıl birbirinden önemli isimlere ev sahipliği yapacak. Wake Up Call ve Sumabeach gibi pek çok projenin yaratıcı ekibinde yer alarak Roman Flugel, Mayan Nidam, Sonja Moonear, Magda, Dj Rolando gibi birçok isimle aynı sahneyi paylaşan ve setlerinde acid house’tan indie dance’a, techno’dan old school house’a pek çok farklı türü bir araya getiren Ögem Yılmaz ile festivale başlayan SonarVillage by All Mega sahnesi Numeric’le devam edecek. SonarVillage by All Mega sahnesi ilk gününü bir yapımcı ve vokalist olarak tekno ile elektronik müzik dünyasının en büyük isimlerinin dikkatini çekmeyi başaran Pina Tesla ile tamamlayacak.

Reklam

Sónar Istanbul’un ikinci gününde sahne alacak isimler birbirinden iddialı 

(Sónar Istanbul 2. Gün – 27 Nisan Cumartesi)

8. Sónar Istanbul 2024’te bu yıl SonarClub by %100 Müzik sahnesi; ikinci gününde de birbirinden özel isimleri ağırlayacak. İkinci günün açılışı, müziğe olan tutkusunu klasik eğitimiyle birleştiren ve çello ve piyano performanslarıyla öne çıkarak elektronik müziğin çeşitli yüzleriyle bir araya gelen Gaia Ekho ile yapılacak. 

Zorlu PSM Sonar İstanbul Joy Orbison Photo by Emma Toma

SonarClub by %100 Müzik sahnesinde sırasıylakonser technosunun yaratıcısı olarak bilinen ve Berlin’in elektronik müzik sahnesinde öncü bir sanatçı olarak kabul edilen minimal titreşimleri ve etkileyici canlı performansıyla Jan Blomqvist, house, dubstep, UK garage ve old school jungle gibi çeşitli türleri birleştirerek kendine özgü müzik tarzıyla tanınan ve müziğinde J Dilla, My Bloody Valentine, GG Allin ve The Beach Boys gibi esintiler bulunduran Joy Orbison, deneyselden, UK Garage müziğine uzanan geniş yelpazesiyle dikkat çeken ve 2023’ün en iyi albümlerinden birine imza atan kardeşler Tom ve Ed Russel’dan oluşan Overmono yer alacak. 

SonarLab by CUPRA sahnesinde ise house etkili setini kırık ritimlerle harmanladığı geniş bir repertuvarla sergileyen Zeynep Erbay ile ikinci günün açılışını yapacak. 

Kendi adının baş harfleri olan sahne adıyla enerjik ve oynak setleriyle bilinen ve La Noche’nin resident DJ’lerinden biri olarak tekno ve house’un sınırlarını zorlayan THC,elektronik tınıları tekno ve breakbeat dokunuşlarıyla harmanlayan DJ Stingray, Zenker Brothers, Polychain ve daha pek çok kişiyle birlikte çalan DJ Mell G, Berlin’in önde gelen DJ’lerinden Jennifer Cardini ve İstanbul’un yetenekli ismi Ece Özel bir araya gelerek müzik tutkularını ve benzersiz tarzlarını sergileyecekleri Jennifer Cardini b2b Ece Özel SonarLab by CUPRA sahnesinin baş döndürücü isimleri arasında yerlerini alacak.

Reklam

SonarHall by Converse sahnesi de ikinci gün WipeçAkkorNon Square ve Diren gibi isimlere ev sahipliği yapacak. 

Ayrıca aynı gün  Converse All Star sanatçısı Jtamul, Sonar sanatçılarından Latent Memories ile iş birliği yaparak SónarScreen by Converse’te canlı bir görsel & işitsel performans sergileyecek. 

SonarVillage by All Mega sahnesi ikinci güne daha önce birçok kez Zorlu PSM’de hünerlerini sergileyen, genç ve yükselişteki yetenek Zuhal Yiğit’in inovatif DJ seti Zuhal ile başlangıç yapacak. Bu sahnedeki eğlence, elektronik müziği bir tutkuya dönüştüren ve çok sayıda önemli yerel ve uluslararası etkinliklerde sahne alan Mathilda, müziğinde, elektronik seslerin ve etkileyici ritimlerin benzersiz bir birleşimiyle yüksek enerjili bir atmosfer yaratan HICCUP ile devam edecek.

Festivalin son gününde de coşku devam edecek… 

(Sónar Istanbul 3. Gün – 28 Nisan Pazar)

Reklam

Festivali son günü SonarClub by %100 Müzik sahnesi çağdaş elektronik dans müziğinin en yenilikçi müzisyenlerinden Japonya’nın önde gelen elektronik kompozitör ve görsel sanatçılarından Ryoji Ikeda – Ultratronics (Live Set) ile kapanış gününe çok hareketli bir başlangıç yapacak. 

Ardından “Human” şarkısıyla milyonlarca dinlenmeye ulaşan İran kökenli, etkileyici kostümleri ve sahne duruşuyla şarkıcı ve yapımcı Sevdaliza sahne alacak. Bu sahnenin son performansı ise  rock-dans, dans-punk ve elektronik müziğin ustaları, Belçika efsanesi Soulwax’in yan projesi 2manydjs ile dans müziğinin tartışmasız en ilgi çekici ve sevilen karakterlerinden biri olan Tiga’nın sahneyi paylaşacağı 2ManyDJs b2b Tiga olacak.

SonarHall by Converse sahnesinde son gün Converse All Star’ı Karakter, Sonar sanatçısı Kerim Dündar ile birlikte canlı bir görsel ve işitsel performans sunacak. SonarHall by Converse’nin son günde öne çıkan diğer isimleri Uğur AcilGizem Seçkin ve Fosil olacak; Uğur Acil, tasarladığı artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisi kullanılarak yaratılan bir diğer eser dansçı Gizem Seçkin tarafından kinect teknolojisi kullanılarak canlandırılacak ve Converse All Star sanatçılarından Fosil’in ses performansı ile birleşerek özel bir şova dönüşecek. 

SonarVillage by All Mega festivalin kapanışında elektronik müziğin yerli isimlerini sahnesinde ağırlayacak. Uzun yıllardır İstanbul gece hayatında yer alan kült mekanlarda resident DJ olarak yer alan Atakan Uysal, kendini tekno müzik türünde ifade eden ve minimalist ve ritimli prodüksiyonlarıyla İstanbul gece hayatında rave kültürünün araştırmacısı olarak dikkat çeken Onur, elektronik müzikte old school tekno beatleri ve hipnotik sesleriyle öne çıkan Cärbone Black etkileyici performanslarıyla dikkat çekecek.

%100 Müzik’in katkılarıyla, All Mega, BtcTurk, Converse, CUPRA ve Pegasus Hava Yolları alt sponsorluğunda 26-27-28 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek Sónar Istanbul 2024’ün günlük biletleri passo.com.tr’de satışta! 
 

Reklam

Daha fazla bilgi için: https://sonaristanbul.com/

Bilet Fiyatları:

Kombine- Genel Satış: ₺2.750,00 

26 Nisan- Genel Satış: ₺1.350,00 

27 Nisan- Genel Satış: ₺1.350,00 

Reklam

28 Nisan- Genel Satış: ₺1.350,00

Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar