Bizimle iletişim kur

Yaşam

Canan Ergüder : Babamın gözlerine baktığınızda kızı olduğumu anlayabilirsiniz I İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Behzat C Banner

Her hafta konuklarını sürpriz bir biçimde açıklayan, farklı konular hakkında samimi ve eğlenceli sohbete sahne olan, birbirinden sıra dışı soruların yer aldığı bölümlerle temponun hiç düşmediği Zorlu PSM’nin sevilen YouTube programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu başarılı oyuncu Canan Ergüder oldu!

Müzikten, stand-up’a, mizahtan güncel konulara kültürün her alanına dokunan ve her anı eğlence dolu dakikalara sahne olan Zorlu PSM’nin sevilen programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin konuğu başarılı oyuncu Canan Ergüder oldu. Canan Ergüder, yurtdışı deneyimlerinden rutinindeki takıntılarına, eşi Kenan Ece ile yaşadığı maceralardan iş disiplinine kadar her şeyi tüm samimiyetiyle “İbrahim Selim ile Bu Gece” programında anlattı.

“Babamın gözlerine baktığınızda kızı olduğumu anlayabilirsiniz”

Canan Ergüder, programın sevilen bölümü “Gözlerimin İçine Bak”ta İbrahim Selim’in “Göz renginden dolayı gerekli gereksiz ‘bende nazar yok’ açıklaması yaptın mı?” sorusuna “Yapmadım ama bununla ilgili ilginç bir anım var. Babam çok yakışıklı bir adam ve Boğaziçi Üniversitesi’nde çok yakışıklı bir profesör olarak bilinir. Zamanında okula gittiğim, babamı beklediğim zamanlar olurdu hep. Kimisi babam olduğunu bilirdi kimisi de bilmezdi. Bilen bir kişi ile kantinde otururken lise döneminde, birileri yanımıza gelip ‘Az önce Üstün Ergüder’in dersindeydim, en önde oturdum, gözlerine baktım, onu izledim’ diye anlatmaya başladı ve kimse de o kişiyi bozmadı tabii ben de gıkımı çıkarmadım. Ardından bir başka öğrenci bir anda bana dikkatlice baktıktan sonra bana doğru yönelip ‘Sen kızısın değil mi?’ dedi ve ‘O gözler yok mu o gözler.’ dedi. Yani babamın gözlerine baktığınızda kızı olduğumu anlayabilirsiniz.” cevabıyla İbrahim Selim ve stüdyodakileri kahkaha krizine soktu

“Kenan’la yolculuklarımızda daima sürpriz rotalar vardır”

Reklam

Canan Ergüder, İbrahim Selim tarafından sorulan “Hiç ‘böbreği kaptırmazsak iyi vallahi’ dediğin bir ortamda bulundun mu?” sorusuna “Evet. Samothraki Adası’nda Kenan’la bir yolculuğumuz vardı. Kenan’ın beni çıldırtan bir huyu var; ‘aa bu yol nereye gidiyor’ der ve ‘hadi gidelim’ diyip bir anda o yola girer oradan başka bir yol keşfedince de o yola da sapar ve biz yoldan yola maceraya çıkarız. Bir gün yine böyle yaptığı anlardan bir tanesinde Samothraki Adası’nda keşfetmediğimiz bir tepe bulduk. Kendi arabamızda giderken o tepeye doğru, bir anda bir uçurumla burun buruna geldik. Tedirgin bir halde ‘Kenan daha fazla gitmemeliyiz’ dedim çünkü camdan aşağı baktığımda uçurumun aşağısı görünüyordu. Ben çok korkmuştum tabii ve benzer bir durumu Bozcaada’da yaşadık. Bu macerada da sele kapıldık ve araba bir anda saplandı. Arabanın içinde olduğumuz halde bileklerimize kadar suya batmıştık.” yanıtıyla eşi Kenan Ece ile yaşadığı maceraları İbrahim Selim ve stüdyodakilerle paylaştı.

Devamını Okuyun
Reklam

Yaşam

Rent Go, Anadolu Topraklarının Kültürlerini Hatırlatma Projesi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

TÜRKİYE’NİN ARAÇ KİRALAMA MARKASI RENT GO, DOĞDUĞU ANADOLU TOPRAKLARININ KÜLTÜRLERİNİ HATIRLATMA PROJESİ BAŞLATTI. PROJE KAPSAMINDA İLK OLARAK KARADENİZ VE KOMŞU COĞRAFYALARDA ASIRLARDIR KUTLANAN KALANDAR GELENEĞİ HATIRLATILARAK, 2023 YENİ YIL KALANDARI KUTLANDI.

Üstün hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetine verdiği önemle bilinen Rent Go, Anadolu toprakları kültürlerini hatırlatma projesi ile, unutulmaya yüz tutmuş birçok geleneğin tekrardan hatırlatılması için çalışmalarına başladı. 

Dünyanın pek çok coğrafya ve kültüründe olduğu gibi Anadolu ve Kafkasya coğrafyasında da yüzlerce yıldır birbirinden farklı yılbaşı kutlamaları düzenleniyor. Bu kutlamalardan biri de ocak ayının 13’ünü 14’üne bağlayan gece, daha çok Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yaygın olarak kutlanılan Kalandar kutlamasıdır. Her yıl yöre insanı ilginç kıyafetler giyip yöreye özgü oynanılan oyunlarla yeni yıl Kalandarına birlikte girerler. Çocuklar giydikleri ilginç kıyafetler ve omuzlarına aldıkları torbalarla maniler söyleyerek gezdikleri evlerden topladıkları ikramları ertesi gün satar veya evlerinde tüketirler. 

Rent Go’da, gerçekleştirdikleri Kalandar etkinliği ile ilgili konuşan Rent Go Genel Müdürü Köksal Öztürk: “Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli araç kiralama markası olarak Kalandar gibi yüzlerce yıldır süregelen Anadolu toprakları geleneklerinin yaşatılmasını değerli buluyoruz. Bu güzel geleneğimizi hatırlatmak için Karadenizli müşterilerimize ve çalışanlarımıza özel geleneksel bir kutlama gerçekleştirerek içerisinde Kalandar’ın simgesi ikramlarımızın ve mektupların olduğu çantalarımızı kendilerine sunduk. İstiyoruz ki bizi biz yapan, Anadolu topraklarından çıkan bu gibi geleneklerimiz yaşatılsın ve gelecek kuşaklara aktarılsın” dedi.

Devamını Okuyun

Yaşam

Elvis Presley’in Kızı “Lisa Marie Presley” 54 Yaşında Vefat Etti! “Ölüm Nedeni Ne?”

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

Efsanevi Elvis Presley’in kızı olan ikonik şarkıcı-söz yazarı, o sabah kalp krizi geçirdikten sonra 12 Ocak Perşembe günü 54 yaşında vefat etti…

Ölümü duyurmak için duygusal bir açıklama yapan Lisa’nın annesi Priscilla Presley tarafından, ölüm haberi doğrulandı.

Priscilla, People’a “Güzel kızım Lisa Marie’nin aramızdan ayrıldığına dair yıkıcı haberi üzüntüyle paylaşmak zorundayım” dedi . “Hayatımda tanıdığım en tutkulu, güçlü ve sevgi dolu kadındı. Bu derin kayıpla başa çıkmaya çalışırken mahremiyet istiyoruz. Sevgi ve dualar için teşekkürler. Şu anda daha fazla yorum yapılmayacaktır.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Just Jared.

Devamını Okuyun

Yaşam

Türk Halk Müziği’nin Sevilen Sanatçısı Burhan Çaçan Vefat Etti

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

Ani kalp krizi geçiren Burhan Çaçan 62 yaşında vefat etti…

Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan’ın ölüm haberi herkesi yasa boğdu. Burhan Çaçan, Florya’daki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Ağlama, Her Yer Karanlık, Ayaz Geceler ve Yağ Yağmur isimli sinema filmlerinde rol alan Burhan Çaçan, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Kaynak: Mynet.

Devamını Okuyun

Popüler