Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Sinema

Dert Etme Sevgilim Film İncelemesi

Dün biletinial’ın daveti ile özel ön gösterimde Harry Styles ve Florence Pugh’ın başrollerini paylaştığı ve yönetmenlik koltuğunda da Olivia Wilde’ın oturduğu Dert Etme Sevgilim’i izledik ve sizler için yorumluyoruz.

Yayınlandı

Tarih

Dert Etme Sevgilim Gösterim Gaslası
Ayrıksı Kitap

Posterlere bakıp ” Romantik/Komedi filmine gidiyorum” algısına sahip filmin türü gerilim aslında. Aklıma takılan da filmin başından beri bu ve posterde yazan ”Hak ettiğin hayatı yaşamaya hazır mısın?” mottosu oldu. Posterle türün ve bu yazının uyumsuzluğu çok garip olmasına karşın film romantik bir film olarak başlayıp yavaş yavaş konusuna giriyor fakat ilk 30 dakika.. sadece fan service olarak gördüğüm ve sohbet karmaşası ile beni çok yoran ve sıkan bir 30 dakikaydı. İzlerken kendi kendime ”Film için yakışıklı ve güzel oyuncuları alıp oyunculuk performansı izletmek yerine fan service ile göz boyuyorlar sanırım” dedim. Neyse ki sadece ilk 30 dakikada bulunuyor bu fan service sahneleri. Ayrıca filmin türüne tam olarak gerilim demek doğru olmaz.

Dert-etme-sevgilim-posterimsi-1

Bilimkurgu/Gizem/Gerilim/Romantizm/Komedi beşlisi arasında git gel yaşıyor yazmak daha doğru olur. Ayrıca birkaç sahnede tempo gereksiz yavaşlıyor ve sanırım benim anlamadığım birkaç gönderme de var. Bunlar film içinde hiçbir şekilde açıklanmıyor ve amaca hizmet etmiyorlar. Bu detayları film çıktıktan sonra sizler için derleyip açıklamasını yapacağız.

dert-etme-sevgilim-2-1

Harry Styles’ın Oyunculuğu Nasıl ?

Kötü yorumlar ile başlamışken devamını da getireyim, birkaç sahnede Harry Styles yerine keşke biraz daha role girebilen birisi olsaymış diye iç geçireceksiniz. Senaryo bakımından harika olan birkaç sahneyi Harry Styles maalesef orta sınıf bir oyuncu olarak oynamış. Role tam adapte olabilen birisi olsa Oscar bile alır size o kadar söylüyorum. Birkaç sahnede de Chris Pine için bu role olmamış dedim. Chris Pine aslında genel olarak başarılı bir oyuncu olsa da bu filmde de onun yerine çok daha başarılı olabilecek bir isim var. The Boys dizisi ile ünlenen Antony Starr. Birkaç sahnede Chris Pine soğukkanlı tavırlar sergiliyor ve başarılı da yapıyor bunu fakat orada Antony Starr olsa film ödüller içinde yüzecekti belki de. The Boys dizisinden zaten performansını hepimiz biliyoruz. O soğukkanlı Homelander karakterini yaşayış ve canlandırışını. Cast seçimini ”isimler ünlü olsun da performans ikinci planda kalsa da olur” olarak sınıflandıracağım.

dert-etme-sevgilim-1-1

Filmin benim için olan kötü kısımları bu kadar. Şimdi de biraz iyi kısımlarından bahsedelim. Mesela Florence Pugh.. Role kendini sokuşu, karakteri yaşayışı ve o final sahnesindeki performansı çok başarılıydı ancak senaristlerin de hakkını vermek gerek. İzlerken sizi sürekli ”Noluyor ya?” diye meraklandıran, açıklama sahnelerinde ise ”Vay be” tarzı tepkiler verdirten senaryo yazmak her yiğidin harcı değildir. Ayrıca Pugh’un karakter gelişimini bu yıl çıkan filmerindeki en iyi karakter gelişimlerden birisi olabilir.

Dert Etme Sevgilim filmi ile ilgili benim yorumlarım bu kadardı. Filme gitmenizi kesinlikle tavsiye ediyor ve tekrardan biletinial’a ve Warner Bros.’a teşekkürlerimi iletiyorum. Dert Etme Sevgilim 23 Eylül’de Vizyonda!

Sinema

“Amsterdam” Filminin Yeni Fragmanı Paylaşıldı – Taylor Swift’i İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Amsterdam Taylor Swift
Ayrıksı Kitap

Taylor Swift, David O. Russell’ın cinayet gizemi filmi Amsterdam’ın son fragmanında yer alıyor…

1 Ekim Cumartesi günü yayınlanan 30 saniyelik yeni teaser, endişeli görünen bir Swift’in 1930’ların hareketli sokaklarında Christian Bale ve John David Washington’a koşuşturmasıyla başlıyor.

“Biri beni mi izliyor?” Yeşim yeşili bir tüvit ceket ve etek takımı giymiş Swift, endişeli görünen erkeklere korkuyla soruyor. “Bunun hakkında konuşabilir miyim bilmiyorum.” diyor.

Film, 7 Ekim’de vizyonda olacak…

Reklam
Devamını Okuyun

Sinema

“Gülümse” Filmi Gişeye Gülümseyerek Başladı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Gülümse Gişe Başarısı
Ayrıksı Kitap

Gülümse (Smile)” filmi, gişede 19 milyon dolarlık açılışla gülümsedi…

Paramount’tan yeni bir korku filmi bu hafta sonu sinemaseverlerin yüzünü güldürüyor.

Parker Finn’in ilk uzun metrajlı filmi “Gülümse”, Cuma günü Amerika’da 3.645 sinemadan 2 milyon dolarlık ön gösterimler de dahil olmak üzere 8,2 milyon dolarlık güçlü bir hasılat elde ederek beklentilerin ötesinde bir açılış yakaladı. Ve hafta sonunu kolayca kazanmaya yetecek kadar kolay bir şekilde 19 milyon dolarlık öngörülmeyen bir açılışla şaşırttı. Film, 17 milyon dolara mal olmuştu.

“Gülümse”; yakın zamanda korkunç bir intihara tanık olan bir yüksek lisans öğrencisiyle (Caitlin Stasey) tanışan bir terapist (Sosie Bacon) hakkındadır. Filmin başrollerinde; Kyle Gallner, Robin Weigert ve Kal Penn yer alıyor.

Devamını Okuyun

Sinema

Will Smith’in Apple Tv Gerilim Filmi “Emancipation”ın İlk Gösterimi Gerçekleşti

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Emancipation Apple Gerilim Filmi
Ayrıksı Kitap

Proje, Smith’in kötü şöhretli Oscar tokatından bu yana ilk büyük filmi olma özelliğini taşıyor…

Apple, Will Smith ve Antoine Fuqua’nın yaklaşan filmi Emancipation’ın ilk gösterimini Cumartesi günü Washington DC’de gerçekleştirdi. yakında.

2022 Oscar’larında tören sırasında sahneye çıkan Smith, eşi Jada Pinkett Smith hakkında bir şaka yapan sunucu Chris Rock’a tokat attığında dünyayı şaşırttı. O zamandan beri Smith Akademi’den istifa etti, bazı projeleri askıya alındı ​​ve Rock’tan, Rock’ın ailesinden, Oscar kazanan arkadaşları ve daha fazlasından özür diledi.

Smith, gösterimde; “Kariyerim boyunca kölelikle geçen birçok filmi geri çevirdim” dedi. “Bize böyle göstermeyi hiç istemedim. Ve sonra bu resim geldi. Ve bu kölelik hakkında bir film değil. Bu özgürlük hakkında bir film. Bu, dayanıklılık hakkında bir film. Bu inançla ilgili bir film.”

Kaynak: The H. Reporter.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler