Bizimle iletişim kur
Top Gun Maverick

Sinema

Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın Süresi Belli Oldu

Filmin süresi beklentilerin aksine çıktı.

Yayınlandı

Tarih

Doctor Strange in the Multiverse of Madness'ın Süresi Belli Oldu
Biletino

Marvel’da çoklu evrenin kapılarını aralayacak olan Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın vizyon tarihine çok az bir süre kaldı, hal böyle olunca filmden yeni bilgilere kavuşmuş oluyoruz. Özellikle Spider-Man: No Way Home sonrası hayranlar yeni Marvel filmleri için beklentileri en üst seviye’ye çıkartmıştı ve böyle olunca Doctor Strange in the Multiverse of Madness yılın en beklenen filmleri arasında bulunuyor. Öte yandan filmin merak edilen süresi de belli olmuş durumda.

Ortaya çıkan bilgilere göre Doctor Strange in the Multiverse of Madness, 126 dakika sürecek. Bu süre aslına bakacak olursanız beklentilerden daha kısa diyebiliriz. İki saat altı dakika’ya ilişkin filmde bahsedilecek konular ve çoklu evnrende görmeyi umduğumuz karakterler ile birlikte filmin en az üç saat sürmesi bekleniyordu. Anlaşılan o ki Marvel, bizleri çoklu evrene hızlı bir giriş yaptıracak.

Patrick Stewart’ın da Profesör X olarak oyuncu kadrosunda yer aldığı filmde en nihayetinde X-Men’in MCU’ya dahil edildiğine şahit olacağız. Çoklu evrende yeni Wolverine’i göreceğimiz gibi aynı zamanda Wanda’nın tam anlamıyla Scarlet Witch’e dönüşmesini de izleyeceğiz.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness, 6 Mayıs tarihinde vizyonda olacak.

Reklam

Sinema

Top Gun: Maverick için San Diego’da Görkemli Gala Düzenlendi

Tom Cruise, gala’ya özel helikopterle iniş gerçekleştirdi.

Yayınlandı

Tarih

Top Gun Maverick için San Diego'da Görkemli Gala Düzenlendi
Biletino

1986 yapımı Top Gun filmi sinema dünyasında ses getiren yapımlardan biri olmuştu. Dile kolay bundan tam 36 yıl sonra serinin ikinci filmi Top Gun: Maverick, yine unutulmaz isimler ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu büyük günün şerefine ise film için San Diego’da Tom Cruise’un helikopterle indiği görkemli bir gala gerçekleşti.

Filmin başrol isimlerinden Tom Cruise, gala için özel olarak ayarlanan uçak gemisine helikopter ile iniş gerçekleştiriyor. Oldukça görkemli ve pek unutulacak cinsten olmayan gala’ya Jet uçakları’da eşlik etmekte.

Yönetmenliğini Joseph Kosinski yapacağı Top Gun: Maverick, 27 Mayıs’ta sinema’da gösterime girecek. 25 Mayıs’ta ise filmin “RadioMood Ön Gösterimi” için şanslı 5 kişiye çift kişilik bilet hediye ediyoruz. Detaylara ulaşmak için “Top Gun 2: Maverick Radio Mood Ön Gösterimine Davetlisin” konusunu inceleyebilirsiniz.

Top Gun: Maverick konusu

1986 yapımı Top Gun’ın devam hikâyesi olan Top Gun: Maverick, usta pilot Maverick’in bu kez eğitmen olarak hava kuvvetlerine geri dönüşü sonrası gelişen olayları anlatıyor.

Reklam

Donanmanın en iyi pilotlarından biri olan Pete “Maverick” Mitchell, 30 yıllık hizmetten sonra ait olduğu yerde, cesur bir test pilotu olarak sınırları zorlar ve kendisini yere bağlayacak olan terfiden kaçar. Kendisini Top Gun mezunlarından oluşan bir müfrezeyi o güne kadar hiçbir pilotun görmediği özel bir görev için eğitirken bulur. Belirsiz bir gelecekle ve geçmişinden gelen anılarla karşı karşıya kalan Maverick, en büyük korkularıyla yüzleşmek ve büyük bir fedakarlık yapmasını gerektiren bir göreve gitmek zorunda kalır.

Devamını Okuyun

Sinema

She-Hulk Resmi Fragmanı Yayınlandı I İzle

Yayınlandı

Tarih

She-Hulk- Attorney at Law
Biletino

Marvel’ın 17 Ağustos’ya yayınlayacağı ve en popüler karakterlerden birinin kuzeninin hikayesini anlatacak She-Hulk : Attorney at Law dizisinin ilk fragmanı yayınlandı.

Dizide ana karakter, Jennifer Walters (She-Hulk) kuzeni Bruce Banner (Hulk) gibi gamma radyasyonundan dolayı etkilenip yeşil bir deve dönüşünce başından geçenleri göreceğiz.

She-Hulk rolünde Tatiana Maslany, Hulk rolünde son 10 yıldır rolle bütünleşen Mark Ruffalo ve sürpriz bir isim olarak 2008 yılında çıkan The Incredible Hulk filminde kötü adamı canlandıran Tim Roth (Abomination) yeniden ekranlarda olacak.

Reklam

Devamını Okuyun

Sinema

Doctor Strange’deki İlluminati Üyeleri Kimdir?

Sinemaya damga vuran filmdeki ünlü ekibi gelin yakından tanıyalım!

Yayınlandı

Tarih

illuminati
Biletino

İlluminati çizgi romanlarda, Tony Stark (Iron Man) ve Reed Richards (Mr. Fantastic) tarafından kurulan gizli bir ekiptir. Doctor Strange In The Multiverse Of Madness filminde ise bu ekibin ilk canlı halini gördük. Çizgi romanlardaki ekibe göre biraz farklı olan bu sinematik takıma birlikte bakalım. Bu yazı spoiler içermektedir.

Soldan sağa: Captain Carter, Black Bolt, Mr. Fantastic, Captain Marvel

Mr. Fantastic

Mr.Fantastic (Reed Richards), Fantastic Four ekibinin üyesi de olsa İlluminati’nin kurucusudur. Süper esneme gücü ve Marvel evreninin en zeki insanlarından biri olarak diğer ekip üyeleriyle omuz omuza savaşmaktadır. Bu filmde, yıllardır hayranların bu rolü canlandırmasını istediği John Krasinski sonunda hayranların istediğini gerçekleştirdi ve kısa bir süre için de olsa kendisini görmek gayet güzeldi. Yeni çıkacak Fantastik Dörtlü filmi için de şimdiden beklentiler başladı diyebiliriz.

Professor X

Professor X (Charles Xavier), aslında X-Men’in kurucusu ve bir üyesi de olsa İlluminati ekibinde de yer almaktadır ve takıma elinden gelen her türlü yardımı etmek için var gücüyle savaşır. Psişik güçleriyle insanların aklına girip onları kontrol bile edebilir. Bu filmde de efsaneleşmiş X-Men filmlerinden alışık olduğumuz efsanevi oyuncu Patrick Stewart, yıllar sonra rolüne geri dönerek hayranlarını oldukça sevindirdi.

Black Bolt

Black Bolt (Blackagar Boltagon), Inhumans ekibinin lideri ve Attilan’ın kralıdır. Kendisi ekibe katılan ilk üyelerdendir ve ağzından çıkacak bir cümle bütün Dünya’yı yok edebilir. Bu özel gücünün eksi yanı olarak da konuşamamaktadır bu yüzden de işaret diliyle insanlarla iletişime geçmektedir. 2017 senesinde Marvel’ın ilk dizi denemelerinden olan ve çoğu kişiden negatif yorum alan Inhumans dizisinde karakteri canlandıran Anson Mount, bu filmde tekrar izleyici karşısına çıkarak belki gelecekte tekrar onu görebileceğimizin işaretini verdi.

Baron Mordo

Baron Mordo (Karl Amadeus Mordo), normal şartlarda İlluminati’nin bir üyesi olmasa da bu filmde ekibin bir parçası olarak karşımıza çıktı. Baron Mordo, Doctor Strange’in eski arkadaşı sıkı da bir düşmanıdır. Önceki filmde de gördüğümüz, Chiwetel Ejiofor tarafından canlandırılan karakteri gelecek filmlerde de göreceğiz.

Captain Marvel

Captain Marvel (Maria Rambeau), Marvel evrenindeki kozmik karakterler arasındaki en güçlülerdendir. Bu filmde farklı olarak Carol Danvers’ı değil, en yakın arkadaşı olan Maria’yı Captain Marvel olarak gördük. 2019’da çıkan Captain Marvel filminde de Maria Rambeau’yu canlandıran Lashana Lynch, beklenmedik bir şekilde ekrana geldi. Kim bilir, belki sonraki Captain Marvel filminde bizi sürprizler bekliyor olacak.

Captain Carter

Captain Carter (Peggy Carter), süper insan serumunu Kaptan Amerika olarak bildiğimiz Steve Rogers yerine Peggy’nin almasıyla karşımıza çıkan kahramandır. İlk başta Marvel’ın “What If ?” dizisinde karşımıza çıkan bir karakter olmasına rağmen, hayranlar tarafından o kadar beğenilmiş olmalı ki bu filmde de İlluminati’nin bir üyesi olarak gördük. 2011’den beri Peggy karakterine can veren Hayley Atwell seyircilerin karşısına, Captain Carter olarak çıktı. Belki ilerleyen projelerde süper insan olan Captain Carter’ı tekrardan görebiliriz.

İlluminati ekibi karşımıza tekrar çıkar mı bilemeyiz ama bu karakterleri son defa görmek istemediğimiz kesin. Bu filmdeki bütün İlluminati üyelerini biraz daha tanıdığımıza göre artık elimizden sadece bekleyip neler olacağını görmek gelir.

Devamını Okuyun

Popüler