Bizimle iletişim kur

Sinema

Dune: Bölüm İki İlk İzlenimler Nasıl? Dune: Bölüm İki Yorumları

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Dune: İkinci Bölüm eleştirmenler tarafından oybirliğiyle beğenildi ve teatral bir fenomen, hatta modern bir bilimkurgu başyapıtı haline geldi…

Dune: Part Two, Rotten Tomatoes’da %97’lik kayda değer bir oy alarak ilk filmi geride bıraktı ve sinema başyapıtlarının elit sıralarına katıldı. Dune 2’nin Timothée Chalamet ve Anya Taylor-Joy liderliğindeki olağanüstü kadrosu, şimdiye kadar bir araya getirilmiş en iyi modern film kadrolarından biri olarak kabul ediliyor. Çarpıcı görsel efektleri, destansı savaş sahneleri ve ustaca hikaye anlatımıyla Dune 2, Denis Villeneuve’ün başyapıtı ve mutlaka görülmesi gereken bir film olarak kayda geçiyor.

Dune: Part Two için ilk incelemeler son derece olumluydu ve merakla beklenen filmin yakında çıkacak bir bilim kurgu başyapıtı olup olmadığı sorusunu gündeme getirdi. Sicario (2015), Arrival (2016), Blade Runner 2049 (2017) gibi beğeni toplayan çalışmalarıyla tanınan 2021 yapımı Dune yönetmeni Denis Villeneuve tarafından yönetilen Dune: Part Two , yaklaşık 435 dolar gelir elde eden ilk gişe rekorları kıran filmle genişliyor. dünya çapında gişede milyon. Filmde Paul Atreides rolünde Timothée Chalamet yer alıyor ve Frank Herbert’in 1965 tarihli romanından uyarlanıyor.

Chalamet, Anya Taylor-Joy’un sürpriz bir şekilde sahneye çıktığı olağanüstü bir oyuncu kadrosuna liderlik ediyor . Dune: Part Two’nun başlangıçta 2023’ün sonlarına doğru yayınlanması planlanmıştı, bu da onu 10 Mart 2024’te gerçekleşecek olan 96. Akademi Ödülleri’nde yarışacak duruma getirecekti. 2023’teki ortak WGA ve SAG saldırılarından kaynaklanan gecikmeler nedeniyle Dune, 2, 1 Mart 2024’e ertelendi; bu, gelecek yılın bu zamanlarındaki ödül sezonu potansiyeli açısından aslında daha iyi sonuç verebilir. Dune: Part Two için alınan son derece olumlu eleştiriler, filmin 2024’ün mutlaka görülmesi gereken ilk sinema etkinliği olmasını sağladı.

Reklam

Dune: Part Two’nun ilk incelemeleri , %97’lik kayda değer bir Rotten Tomatoes puanı oluşturarak 2021’deki Dune’un %83’ünü aştı . Bu %97’lik Rotten Tomatoes puanı , Mad Max: Fury Road (2015), Metropolis (1927) ve Portrait of A Lady on Fire (2019) ile birlikte son derece elit bir kategoriye yükseldi . Dune 2’nin eleştirmen puanı, onu 2001: A Space Odyssey (1968), Back to the Future (1985), Blade Runner (1982) ve Star Wars: A New Hope (1977) gibi bilim kurgu klasiklerinin önüne yerleştirdi.

Kaynak: Screen Rant.

Sinema

Halle Berry’nin Başrolünde Yer Aldığı “Never Let Go/Asla Bırakma” Filminden İlk Fragman Yayınlandı – İzleyin

Film, yıllardır kötü bir ruhun musallat olduğu ormanda yaşayan bir aileyi konu alıyor.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Film, yıllardır kötü bir ruhun musallat olduğu ormanda yaşayan bir aileyi konu alıyor. Güvenliklerini koruyan tek şey tehdidin varlığına olan inançlarıdır, ancak çocuklardan biri ruhun gerçek olup olmadığından şüphe etmeye başlayınca her şey hızla yerle bir olur.

Filmin oyuncuları: Halle Berry, Percy Daggs, Anthony B. Jenkins.

Film; 27 Eylül’de sinemalarda…

Reklam

Devamını Okuyun

Sinema

Yeni Bir “John Wick” Filmi Geliyor – Bakın Başrolünde Kim Var?

John Wick’in yeni spin-off filmi, Donnie Yen’in “John Wick 4″te canlandırdığı Caine karakterini merkeze alacak…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

John Wick’in yeni spin-off filmi, Donnie Yen’in “John Wick 4″te canlandırdığı Caine karakterini merkeze alacak…

Lionsgate, yen bir “John Wick” spin-off filminin üzerinde çalışıldığını duyurdu. Henüz resmi adı açıklanmayan film, “John Wick 4″te Donnie Yen tarafından canlandırılan Caine karakterine odaklanacak.

Yen, 2025 yılında Hong Kong’da üretime başlaması beklenen projede Caine rolünü yeniden üstlenecek.

Reklam

Hikâyenin ayrıntıları gizli tutuluyor ancak bu bir ön bölüm olmayacak; bunun yerine, Caine’in Yüksek Masa’ya karşı yükümlülüklerinden kurtulduktan sonra yaşadıklarını anlatacak ve “John Wick 4″teki olayların ardından gelecek.

Dört ana “John Wick” filmini yöneten ve Len Wiseman’ın yönettiği, merakla beklenen ilk spin-off olan “Ballerina”nın yeniden çekimlerinde yer alan Chad Stahelski, John Wick hikaye evreninin geleceğini denetlemek üzere Lionsgate ile bir anlaşma yapmıştı. Stahelski bu projenin de yapımcı kısmında yer alacak.

Kaynak: Beyaz Perde.

Reklam
Devamını Okuyun

Sinema

“Takan Takana” Filmi Ne Zaman Vizyonda Olacak?

Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Takan Takana filmi sete çıktı. Zafer Algöz Seda Bakan, Özge Özberk, Bora Akkaş, Ecem Erkek, Sarp Akkaya, ve Çiçek Dilligil’i kadrosunda buluşturan film, 15 Kasım’da vizyona girecek.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Takan Takana filmi sete çıktı. Zafer Algöz Seda Bakan, Özge Özberk, Bora Akkaş, Ecem Erkek, Sarp Akkaya, ve Çiçek Dilligil’i kadrosunda buluşturan film, 15 Kasım’da vizyona girecek.

Fransız yazar Laurent Baffie’nin Toc Toc adlı tiyatro oyunundan uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Yunus Nihat Özcan oturuyor. Senaryo uyarlamasını ise Ferhat Ergün üstleniyor.

Kaynak: NLife.

Reklam

Devamını Okuyun

Sinema

Jason Statham’ın Yeni Projesi Ne Olacak?

Jason Statham’ın yeni projesi belli oldu…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Jason Statham’ın yeni projesi belli oldu…

Jason Statham, Black Bear’ın bu hafta Cannes pazarına sunacağı ve Baltasar Kormákur’un (Everest, Beast) yöneteceği yeni aksiyon-gerilim filmine liderlik edecek.

Şu anda adı açıklanmayan filmde Statham, İskoçya’nın uzak bir adasında tecrit halinde yaşayan Mason adlı karakteri canlandıracak. Mason, korkunç bir fırtınada genç bir kızı okyanustan kurtardığında, saklandığı yere şiddetli bir saldırı getiren bir olaylar zincirini harekete geçirir. Bu durum onu geçmişinin hayaletleriyle yüzleşmek üzere dünyaya geri dönmeye zorlar.

Reklam

Projenin çekimlerinin bu yılın Kasım ayında Birleşik Krallık ve İzlanda’da başlaması planlanıyor; prodüksiyon hazırlıkları ve çekimler Kormákur’un Reykjavik’teki RVK Stüdyoları tesisinde gerçekleştirilecek. Filmin senaryosunu Ward Parry kaleme aldı.

Yapımcılar arasında Punch Palace Productions adına Statham, RVK Studios adına Kormákur, Black Bear adına John Friedberg ve Jon Berg yer alıyor. Filmi geliştiren Stampede Ventures adına Warner Bros. Teddy Schwarzman ve Michael Heimler, Black Bear’ın yönetici yapımcıları olarak görev yapacak.

Statham, son olarak David Ayer’in yönettiği “The Beekeeper”da rol aldı ve halen Ayer’le yeniden bir araya geldiğ aksiyon-gerilim filmi “Levon’s Trade”i çekiyor. Ardından Eylül ayında Mad River için Jean-Francois Richet ile “Mutiny”nin prodüksiyonuna başlaması planlanıyor.

Kaynak: Beyaz Perde.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar