Connect with us

Müzik

Elektronik Indie Grubu Metronomy Zorlu PSM’de!

Published

on

Behzat C Banner

Indie, elektronik ve rock müziklerinin harmonisini başarılı şekilde müziğine yansıtan Metronomy uzun zamandır beklenen performansı ile 20 Nisan’da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşatmaya geliyor.

Multi-enstrümantalist ve prodüktör Joseph Mount tarafından 1999’da, İngiltere’de bir yan proje olarak kurulan Metronomy, çok kısa bir sürede elektronik indie alanında en önemli isimlerden biri olmayı başardı. Klavye/saksofoncu Oscar Cash ve klavye/bas gitarist Gabriel Stebbing’in gruba dahil olmasıyla ününe ün katan Metronomy, Britney Spears, U2 ve Gorillaz gibi grupların coverlarıyla başladıkları serüvenlerine, 2006’da çıkardıkları çıkış albümleri “Pip Paine” ile devam ettiler.

1649320889_Zorlu_PSM_metronomy_1920x600

Sükse yaratan iki albüm, ünlü markalarla işbirlikleri ve dünyaca ünlü festivallerde konserlerle devam ettikleri yolculuklarını, Coldpaly ile gerçekleştirdikleri bir turne ve dünyaca ünlü modacı Karl Lagerfeld ile organize ettikleri lansman çalışmalarıyla sürdürdüler. 2022’de çıkardıkları yepyeni albümleri “Small World” ise hızla beğenileri toplamaya başladı.

“The Look”, “Everything Goes My Way”, “Salted Caramel Ice Cream” gibi rengarenk, capcanlı ve herkesin diline dolanmış daha birçok şarkıyı canlı dinlemek, dans ritimleri ile hareketlenirken indie’nin sakinliğini de tadabilmek, Metronomy’nin kendine has dünyasının içine girebilmek için 20 Nisan’da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’ndeki uzun süredir iple çekilen bu müzik şölenini sakın kaçırmayın!

Metronomy konserinin biletleri passo.com.tr üzerinden satışta

Bilet Fiyatları:

Advertisement

Genel Satış : 297,00 TL

18 Yaş Altı /Uzak Görüş : 198,00 TL

Müzik

BTS Üyesi Jimin İlk Solo Albümü ‘Face’i Yayınladı – Jimin’in Face Albümünü Dinle

Published

on

Behzat C Banner

27 yaşındaki BTS üyesi, “Face-off”, “Like Crazy” ve daha fazlası başlıklı parçalarla altı şarkılık bir albüm çıkardı…

Albüm hakkında verdiği bir röportajda Jimin, albüme “Face” adını vermek için nereden ilham aldığını açıkladı.

“Bu albümde kendime dönüp bakıyorum” diyor. “’Yüz’ kelimesinin birçok farklı anlamı olduğunu duydum. Elbette isim, yüz anlamına geliyor ama fiil olarak ‘yüzleşmek, [yüzleşmek]’ anlamlarına da geliyor.”

Daha sonra, “Bu yeni başlangıç noktasında durmak ve yeni bir yolculuğa başlamak için kendime dönüp tamamen kendimle yüzleşmenin gerekli olacağını düşündüm” dedi.

Advertisement

Jimin ayrıca BTS grup arkadaşlarının ona kendi albümünü çıkarması için ilham verdiğini ve en büyük destekçileri olduğunu açıkladı.

“Üyelerim bu albümü hazırlamaya başlamamı mümkün kılan kişilerdi” diye paylaştı. “Bunların hepsi geçen yıl Las Vegas’taki [Permission to Dance on Stage] konserlerinde başladı ve o sırada [‘Like Crazy’] ile biten duygularla mücadele ediyordum…”

Bu albüm üzerinde çalışmaya başlamam için bana ilham verdikleri için üyelerime çok müteşekkirim. İnsanların müziğe nasıl tepki vereceğini bilmiyorum ama aslında tüm bu kaybolmuşluk duygularını tamamen çözüp yoluma devam edebildim. Şimdi tamamen iyiyim, bu yüzden onlara çok minnettarım.

Kaynak: Just Jared.

Advertisement
Continue Reading

Müzik

Ed Sheeran Yeni Albüm Subtract’dan İlk Şarkıyı Yayınladı! Eyes Closed Klibini izle

Published

on

Behzat C Banner

Ed Sheeran’ın merakla beklediğimiz yeni albümü “Subtract”‘ın yayınlanacağı tarih bir video ile açıklandı. Videoda yeni albümdeki şarkıların isimleri ve ilk yayınlanacak kliplerden bazı sahneleri görüyoruz. Ancak hiç bir şarkıdan bir kaç saniyelik bile olsa bir müzik tınısı duyamıyoruz.

Ed Sheeran’ın yeni albümü Subtract’ın çıkış tarihi : 05.05.2023. 

Ön sipariş: http://edsheeran.com

Ed Sheeran Subtract – Şarkı İsimleri Listesi:

 1. Boat
 2. Salt Water
 3. Eyes Closed
 4. Life Goes On
 5. Dusty
 6. End Of Youth
 7. Colourblind
 8. Curtains
 9. Borderline
 10. Spark
 11. Vega
 12. Sycamore
 13. No Strings
 14. The Hills of Aberfeldy

Advertisement
Continue Reading

Müzik

Jennifer Lopez Brooklyn’deki TIDAL Konserini İzleyin

Published

on

Behzat C Banner

Jennifer Lopez Brooklyn’deki TIDAL Konserini ve Canlı dans Performansını izleyin

Şarkı Listesi

 1. I’m Real
 2. Feelin’ So Good
 3. Jenny From The Block
 4. All I Have
 5. On The Floor

Advertisement
Continue Reading

Popüler