Bizimle iletişim kur

Sanat

Zorlu PSM’de Mayıs Ayında Neler Var?

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Zorlu PSM’nin dünyaca ünlü isimlerle yaz aylarına damga vurduğu PSM Loves Summer by %100 Müzik konser serisinin bu yılki açılışını “Sonate Pacifique”, “Odyssée” ve “Matahari” gibi milyonlarca dinlemeye ulaşan şarkılarıyla Fransız synth pop grubu L’Impératrice, 26 Mayıs akşamı gerçekleştiriyor…

Geçtiğimiz sezonun en dikkat çeken konserlerinden birini gerçekleştiren Kings of Convenience ve The Whitest Boy Alive gibi projeleriyle tanınan Norveç kökenli Erlend Øye’nin ustaca harmanladığı melodileriyle ve “For the Time Being”, “Paradiso”, “Valdivia”, ‘’Lockdown Blues’’ gibi sevilen şarkılarıyla La Comitiva, 8 Mayıs akşamı Zorlu PSM’de sahne almaya hazırlanıyor.

Nouvelle Vague, Şubat ayında çıkan yeni albümleri “Should I Stay Or Should I Go?”nun tanıtım turnesi kapsamında, 17 Mayıs akşamı %100 Music katkılarıyla Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde sahne almaya hazırlanırken, dünyanın en prestiji elektronik müzik festivallerinde sahne alarak sert teknoyu minimal ritimlerle kendi tarzını yaratan “Napoli Kraliçesi” lakabıyla tanınan Deborah de Luca, “PSMLoves2Dance” konser serisi kapsamında 3 Mayıs Cuma akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’ne geliyor.

Reklam

Star Wars efsanesinin ilk filmi ‘A New Hope’, “Star Wars: A New Hope In Concert” olarak Şef David Mahoney yönetimindeki İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde 4 Mayıs ‘Dünya Star Wars Günü’nde Piu Entertainment ve Zorlu PSM organizasyonuyla Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde hayranlarıyla buluşuyor.

AİLE YALANLARI // 2-3-29 MAYIS // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 21.00

Zorlu PSM, Toy İstanbul ve Melisa Sözen ortak yapımcılığı ile Nermin Yıldırım’ın “Bavula Sığmayan” novella’sının birbiriyle bağlı ilk üç kısa öyküsünden kendi uyarladığı, başrollerini Melisa Sözen, Ülkü Duru ve Müfit Kayacan’ın paylaştığı ve rejisörlüğünü Hakan Emre Ünal’ın üstlendiği “Aile Yalanları”, küçük bir aile trajedisini üç kahramanın da perspektifinden anlatarak, her birinin aynı olayı nasıl bambaşka şekillerde algılayıp yaşadığını gözler önüne serdiği hikayesiyle Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde temsillerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 21.00

Reklam

CMXXIV // 2-7-8-12-16-21-22 MAYIS // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Dünyanın dört bir yanında binlerce kez sahne alan Cem Yılmaz, “CMXXIV” adını taşıyan yepyeni stand-up gösterisiyle Zorlu PSM’de kahkaha dolu anlar yaşatmaya devam ediyor. Sezon boyunca Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleştirilen bu özel gösteri serisi tüm izleyicilere eğlenceli saatler yaşatıyor.

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 21.00

MİRAY AKOVALIGİL STAND UP // 2 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Reklam

Komedyen Miray Akovalıgil, kariyer, aşk, sağlık dahil her alanda başarı kavramını sorgulatan tek kişilik stand up gösterisiyle Zorlu PSM touché by N KOLAY’da seyircileriyle buluşuyor.

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

PSM LOVES2DANCE: DEBORAH DE LUCA // 3 MAYIS // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

“PSMLoves2Dance” konser serisi Zorlu PSM’de devam ediyor. Elektronik müziğin enlerinin yer aldığı yüksek tempolu PSM Loves2Dance konser serisinin 29 Haziran’daki tek günlük festivali öncesinde Zorlu PSM’de Mayıs ayında sahne alacak ilk isim; Napoli Kraliçesi Deborah de Luca oluyor. Dünyanın en prestiji elektronik müzik festivallerinde sahne alarak sert teknoyu minimal ritimlerle kendi tarzını yaratan “Napoli Kraliçesi” lakabıyla tanınan Deborah de Luca, 3 Mayıs Cuma akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’ne geliyor.

Reklam

Kapı Açılış: 21.00

Etkinlik: 21.00

OZAN MUSLUOĞLU QUINTET // 3 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Caz müzik sahnesinin sevilen isimlerinden Ozan Musluoğlu, trombonda Bulut Gülen, piyanoda Kaan Bıyıkoğlu, trompette Barış Doğukan Yazıcı ve davulda Serkan Alagök’ten oluşan quintet ekibiyle touché by N KOLAY’da sahne alıyor.

Kapı Açılış: 19.30

Reklam

Etkinlik: 21.00

STAR WARS: A NEW HOPE IN CONCERT // 4 MAYIS // TURKCELL SAHNESİ // 16.00-21.00

Star Wars efsanesinin ilk filmi ‘A New Hope’, “Star Wars: A New Hope In Concert” olarak Şef David Mahoney yönetimindeki İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde 4 Mayıs ‘Dünya Star Wars Günü’nde Piu Entertainment ve Zorlu PSM organizasyonuyla Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde hayranlarıyla buluşuyor. Tek konser olarak planlanan etkinliğin biletlerine kısa sürede gösterilen yoğun ilgi üzerine aynı güne ikinci bir konser daha eklendi. 45 yıl önceki ilk gösteriminden itibaren sinema dünyasında çığır açan ve tüm dünyada sadık hayranları olan “Star Wars: A New Hope”un müziklerini besteleyen, En İyi Orijinal Müzik Dalı’nda Akademi Ödülü kazanan efsane besteci John Williams’ın eserlerine İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın canlı olarak eşlik edeceği film gösterimi, 4 Mayıs Cumartesi saat 16:00 ve 21.00’de Zorlu PSM’de gerçekleşmeye hazırlanıyor.

Kapı Açılış: 15.00-20.00

Etkinlik: 16.00-21.00

Reklam

CEREN GÜNDOĞDU // 4 MAYIS // %100 STUDIO // 21.00

Yalın sözler ve vurucu melodileri, zaman zaman akustik piyano ve vokal performanslarıyla, kimi zaman da elektronik düzenlemelerle buluşturan ve melankoli ile romantizmin kıyısında gezinen müziğini Lirik Pop olarak tanımlayan Ceren Gündoğdu Mart 2020’de sözü ve müziği kendisine ait şarkılardan oluşan ilk solo albümü Kapalı Gözlerle’yi yayınladı. Damdaki Kemancı, Sidikli Kasabası gibi müzikallerden tanıdığımız Ceren Gündoğdu, 4 Mayıs’ta %100 Studio’da sahne alıyor.

Kapı Açılış: 20.30

Etkinlik: 21.00

EZGİ AKTAN // 4 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Reklam

Ezgi Aktan yeni albümü “Şeffaf” lansman turnesi kapsamında 4 Mayıs’ta touché by N Kolay’da sahne alıyor.

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

KUSURSUZ DÜNYA MÜZİKALİ // 4-18-25-26 MAYIS // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 15.00

Çocuklarla en sevilen oyunları 20 senedir buluşturan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, “Bir Hayal Bir Oyun” yarışmasının 2020 yılı kazananı Elif Sude Dobra’nın kaleme aldığı ‘Acayip Teknolojik Masallar’ hikayesinden sahneye uyarlanan Kusursuz Dünya Müzikali, bu sene de her yaştan izleyiciyle buluşuyor. Başrolünde Pınar Altuğ Atacan, Yağmur Topçu ve Yarkın Ünsal’ın yer aldığı, Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde izleyenleri yenilikçi dekoru ve kostümleri, müzikleri ve danslarıyla gerçek, sanal ve masal arasında bir yolculuğa çıkaran Kusursuz Dünya Müzikali, sezon boyunca Zorlu PSM’de.

Reklam

Kapı Açılış: 14.30

Etkinlik: 15.00

AŞIK SHAKESPEARE // 5-27-28 MAYIS // TURKCELL SAHNESİ // 20.30

En İyi Film dahil 7 dalda Oscar kazanan kült film Aşık Shakespeare (Shakespeare in Love) Türkiye’de ilk defa tiyatro sahnesine uyarlandığı aynı ismi taşıyan oyunu, yüksek enerjisi, komedisi ve romantizmiyle dikkat çekiyor. Sahnelendiği tüm ülkelerde kapalı gişe oynanan Aşık Shakespeare, Serdar Biliş rejisi ve sahne üstünde 40, sahne arkasında 30 olmak üzere toplam 70 kişilik dev kadrosu ile Türkiye’de ilk defa tiyatro sahnesinde izleyicisiyle buluşuyor. Başrollerini Uraz Kaygılaroğlu (William Shakespeare) ve Nezaket Erden’in (Viola) üstlendiği; Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Piu Entertainment ve Zorlu PSM ortak yapımı Aşık Shakespeare, sıra dışı rejisi ile sezon boyunca Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izlenebilecek.

Kapı Açılış: 19.30

Reklam

Etkinlik: 20.30

PERA // 5 MAYIS // %100 STUDIO // 17.00

2008 yılında Gökhan Mandır ve Hakan Ünalan tarafından kurulan PERA, ilk albümleri “Bir Başka Dünya” ve ikinci albümleri “Giz” ile hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştı. Grup üçüncü stüdyo albümleri “En Güzel Mevsimim”le daha da büyük bir kitleye ulaşıp bir çok rekora imza attı. iTunes Türkiye, iTunes Türkçe Rock, Shazam Top 100 gibi listelerde aylarca ilk sıralarda bulunan tek Türk isim oldu. Kariyerlerinin ilk gününden bu yana 30’un üzerinde dizide şarkılarıyla yer alan PERA, bünyelerine Barış Ceylan’I da alarak, ayrıca Medcezir ve Emmy ödüllü Kara Sevda dizilerinde rol alarak Türkiye dışında da ciddi bir dinleyici kitlesi edindi. Birçok hatırı sayılır organizasyon ve üniversite tarafından “En İyi Müzik Grubu” dalında ödüllere layık görüldü. 6 stüdyo albümünün yanı sıra, izlenmeleri 10 milyonları geçen birçok single yayınlayan PERA, 5 Mayıs’ta %100 Studio’da sahne alıyor.

Kapı Açılış: 16.00

Etkinlik: 17.00

Reklam

UNSEEN EXTREME // 5-12-18 MAYIS // ZORLU PSM // 13.00

Zorlu PSM’nin sahne arkasında merak edilen büyük ve büyülü dünyasını misafirlerinin ilgisine sunduğu UNSEEN Tur, şimdi macera ve adrenalin dolu genişletilmiş konsepti UNSEEN Extreme ile ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Bugüne kadar Zorlu PSM’de sahnelenen dev yapımların sahne arkasını tüm detayları ve anılarıyla sergileyen, her adımı keşif dolu UNSEEN Tur, “Vinç Katı”, “Grid Katı” ve “Ana Sahne Kedi Yolu” gibi daha yüksek ve dar alanların eklendiği yeni rotalarıyla UNSEEN Extreme konseptinde misafirlerini 5-12-18 Mayıs tarihlerinde heyecan dolu bir yolculuğa çıkarıyor.

Kapı Açılış: 13.00

Etkinlik: 13.00

AMADEUS // 6 MAYIS // TURKCELL SAHNESİ // 20.30

Reklam

Peter Shaffer tarafından kaleme alınan, dünya müzik tarihinin unutulmaz bestecileri Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin eşsiz hikayesi “Amadeus” yeni sezon temsillerine devam ediyor. Usta yönetmen Işıl Kasapoğlu rejisiyle Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertaiment iş birliği ile tiyatroseverlerle buluşan oyunun başrollerini Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Tansu Biçer (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Dilan Çiçek Deniz (Constanze Weber) paylaşıyor. Sahne önünde 35, sahne arkasında 20 kişiden oluşan toplam 55 kişilik dev ekibiyle sezonun en çok ses getiren prodüksiyonlarından birisi olan ve sahnelendiği her oyunda tüm biletleri tükenen Amadeus, dünyada bir ilk olan çalınabilir yazı karakteri sayesinde Pazarlama ve Reklamcılık alanlarında ödüller kazandı. 6 “Kristal Elma” ve 4 “Felis” ile bu ödülleri alan ilk ve tek tiyatro oyunu olmasının yanında “ADC 100th Annual Awards”ta “Logo” kategorisinde ödül alarak uluslararası alanda başarı kazandı. XX. Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde Yönetmenimiz Işıl Kasapoğlu En iyi Yönetmen, Selçuk Yöntem Sürekli Mükemmeliyet, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment En İyi Prodüksiyon, olmak üzere 3 dalda ödüle layık görüldü.

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 20.30

EVLİLİKTEN SAHNELER // 6 MAYIS // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Evlilikten Sahneler, Turkcell Platinum Sahnesi’nde Nisan ayındaki tek temsiliyle tiyatroseverleri karşılıyor. Johan ve Marianne 10. evlilik yıldönümlerini kutlamak üzere olan iki çocuk sahibi mutlu bir çifttir. Her şey her an planlı, her gün olması gerektiği gibidir. Her evli çift gibi bazı sorunlar yaşar, bu sorunları karşılıklı oturup konuşup mantıklı bir şekilde çözüp hayatlarına devam ederler. Ama yavaş yavaş karşılaştıkları sorunları eski yöntemlerle çözemediklerini fark ederler, kurdukları günlük planlar da aynı mükemmellikte işlememektedir. Ne yapacaklar? Gerçeklerle yüzleşebilecekler mi? Bu yüzleşmeyi nasıl karşılayacaklar? “ İki insan bir ömür bir arada yaşayabilir mi?” “aile nedir?” “şefkat nedir?” “aşk nedir ne değildir?” sorularına yanıt arayan Ingmar Bergman’ın kült filminden Kayhan Berkin tarafından tiyatroya uyarlanan ve Ece Dizdar, Öner Erkan, Kayhan Berkin, Pınar Göktaş ile Naz Buhşem’in rol aldığı “Evlilikten Sahneler” seyirciyi, bu çiftin başına gelenleri yakından izlemeye davet ediyor.

Reklam

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 20.30

NAZLI KEÇİLİ İLE ARTKOLİK BULUŞMALARI // 6 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Nazlı Keçili ile Artkolik Buluşmaları: touché by N Kolay’da Sanatla İç İçe Bir Akşama hazır olun. Artkolik Sanat ve Eğitim Platformu, sanatseverleri, kültür tutkunlarını ve meraklılarını sürpriz konuğu ile Zorlu PSM touché by N Kolay’da gerçekleşecek olan “Nazlı Keçili ile Artkolik Buluşmaları” etkinliğiyle ağırlıyor.

Kapı Açılış: 19.30

Reklam

Etkinlik: 21.00

KEL DİVA // 7-20-21 MAYIS // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Bir İngiliz burjuva ailesinin, İngiliz koltuklarla döşenmiş oturma odası. Bir İngiliz akşamı. Yıkımın ortasında, Bay ve Bayan Smith, ellerinde kalan son İngilizlik kırıntılarıyla Bay ve Bayan Martin’i evlerinde ağırlayacaklar. Peki evde en ufak bir yangın başlangıcı bile yokken İtfaiye Şefi’nin Hizmetçi Mary’nin taburesi üzerinde ne işi var? Onlar Londra dolaylarındaysa bizi delirten, who? Bu kadar yabancılaştıran, what? Diva aslında kelse bizim gerçeğimiz saat kaçta gelecek? Bu karışıklığı sürdürmek kimin işine geliyor? Bilmeye çalışmayalım. Her şeyi olduğu gibi bırakalım. (mı?) Eugène Ionesco’nun, eşsiz kaleminden çıkan soyutlama ve absürdizmin kusursuz bir şekilde harmanlandığı bu oyun; Kel Diva Mayıs ayında da Zorlu PSM’de.

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 20.30

Reklam

LESLİ KARAVİL STAND UP // 7 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

2017’den beri stand up’a yepyeni bir soluk getiren Lesli Karavil, bir kadın gözüyle hayatın komedisini cesaretle bizlere sunarken, farklı bir bakış açısı getiriyor. Lesli; samimi, zeki, hızlı esprileri ve doğaçlama yeteneği ile hepimizi birbirimize yakınlaştırıyor ve bolca güldürüyor. İzlemeyi sakın kaçırmayın.

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

ERLEND ØYE & LA COMITIVA // 8 MAYIS // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 21.30

Reklam

Geçtiğimiz sezonun en dikkat çeken konserlerinden birini gerçekleştiren Kings of Convenience ve The Whitest Boy Alive gibi projeleriyle tanınan Norveç kökenli Erlend Øye’nin ustaca harmanladığı melodileriyle ve “For the Time Being”, “Paradiso”, “Valdivia”, ‘’Lockdown Blues’’ gibi sevilen şarkılarıyla La Comitiva, 8 Mayıs akşamı Zorlu PSM’de sahne almaya hazırlanıyor.

Kapı Açılış: 20.30

Etkinlik: 21.30

AYÇA VARLIER PROJECT // 8 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

AYÇA VARLIER PROJECT 8 Mayıs’ta touché by N Kolay’da sahne alıyor.

Reklam

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

BALİNA // 9-10-14-15 MAYIS // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Balina, bir baba-kızın çok geç kaldıkları küçük bir kavuşma hikayesini anlatıyor.

Zorlu PSM, Craft ve Freestage ortak yapımcılığında, İbrahim Çiçek’in yönettiği oyun; Enis Arıkan, Şebnem Bozoklu, Yağız Can Konyalı, Helin Kandemir ve Emine Evirgen’in performanslarıyla “Balina”, Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde temsillerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Reklam

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 20.30

KİBRİTİN UCUNDA // 9-21 MAYIS // %100 STUDIO // 20.30

Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazdığı, Kayhan Berkin’in yönettiği, Rıza Kocaoğlu’nun oynadığı Kibritin Ucunda, sezon boyunca %100 Studio’da izleyicisiyle buluşuyor. Kibritin Ucunda’da, 30’lu yaşlarının başında bir plaza çalışanı olan Kerem’in başarı hırsının, çocukluğunun ve küçük bir felaket sonrası ziyarete gelen geçmişinin gölgesinde, kendiyle uzun ve derin bir hesaplaşması anlatılıyor.

Kapı Açılış: 20.00

Reklam

Etkinlik: 20.30

MUSTAFA SAĞIR STAND UP // 9 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Einstein ‘ön yargıyı parçalamak atomu parçalamaktan daha zor’ der. Taze baba komedyenimiz Mustafa Sağır’a göre ise küçük kızını uyutmak her şeyden zor. Son yıllarda çeşitli kültür sanat mekanlarında stand-up icra eden Mustafa Sağır tek kişilik gösterisi ile touché by N Kolay’da sahne alıyor.

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

Reklam

RAVEN PROJEKT PRESENTS: LEE ANN ROBERTS // 10 MAYIS // TURKCELL SAHNESİ // 20.00

Etkileyiciliği ve kararlılığı ile bilinen ve küresel techno sahnesinin önemli isimlerinden biri olan Lee Ann Roberts, 2020 yılında İspanyol label Suara’dan “Miyamoto” adlı eseriyle çıkış yaptı ve Beatport’un Hard Techno listesinde ikinci sıraya yükseldi. Çağdaş techno sahnesinin en heyecan verici güçlerinden biri olan Lee Ann Roberts için yerinizi ayırtmayı unutmayın.

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 20.00

SEDEF SEBÜKTEKİN // 10 MAYIS // %100 STUDIO // 21.00

Reklam

Sedef Sebüktekin, romantik ve varoluşsal sorularını sorarken, kendisi gibi kafası karışıkları dansa %100 Studio’da davet ediyor.

Kapı Açılış: 20.30

Etkinlik: 21.00

MELİKŞAH ALTUNTAŞ “BUNU KENDİME NEDEN YAPIYORUM?” // 10 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Melikşah Altuntaş touché by N Kolay’ı kahkahalara boğmaya hazırlanıyor. Hayır diyememe hastalığı ve mesleki soru işaretlerinden muzdarip Melikşah Altuntaş, beklentiler, önyargı ve hayal kırıklığı üzerine batılı anlamda ilk Elazığlılık deneyimini, görsel ve işitsel bir anksiyete krizine dönüştürüyor.

Reklam

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

ECHONOMIST B2B JENIA TARSOL – ADAM TEN // 11 MAYIS // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

11 Mayıs’ta Zorlu PSM İstanbul’da muhteşem bir gece bizleri bekliyor. Echonomist, Jenia Tarsol, Adam Ten ve Mt Axel sahneyi alevlendirmeye hazırlanıyor. Echonomist ve Jenia Tarsol’un çok özel bir b2b performans için bir araya geleceği, eşsiz bir enerjinin hakim olacağı bir geceye hazır olun.

Kapı Açılış: 21.00

Reklam

Etkinlik: 21.00

TOZ // 11-12MAYIS // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 19.00-21.00

Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun kaleminden çıkan, çok kişiyle kesişen bu tek kişilik kadın oyunu, Hira Tekindor’un yönetiminde, Zerrin Tekindor’un performansıyla seyirciyle buluşuyor.

Güzeller güzeli ev kadını anne ile titiz avukat babanın tek kızı Handan’ın ve onun hafızasından çıkıp gelen annesi Feri’nin öyküsünün anlatıldığı Toz, 1960’lardan bugüne uzanan anlatımıyla izleyicisiyle buluşuyor.

Kapı Açılış: 18.30-20.00

Reklam

Etkinlik: 19.00 – 21.00

FLASHBACK 90’LAR TÜRKÇE POP GECESİ // 11 MAYIS // %100 STUDIO // 21.00

Zaman tüneline giriyoruz, eskilere gidiyoruz, sesimiz kısılana kadar şarkılar söylüyoruz, ayaklarımız ağrıyana kadar dans ediyoruz! Neyden mi bahsediyoruz? Flashback 90’lar Türkçe Pop Gecesi’nden! Perküsyon eşliğinde DJ performans ve muhteşem dans şovları izleyeceğiniz partinin etkisinden uzun süre çıkamayacaksınız. Flashback 90’lar Türkçe Pop Gecesi ile %100 Studio’da buluşalım.

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 21.00

Reklam

UNSEEN TOUR // 11-25-26 MAYIS // ZORLU PSM // 13.00

Zorlu PSM, sahne arkasındaki merak edilen büyük ve büyülü dünyasını UNSEEN Tur ile ziyaretçilerine açmaya devam ediyor. Bugüne kadar Zorlu PSM’de sahnelenen dev yapımların sahne arkasını tüm detayları ve anılarıyla sergileyen, her adımı keşif dolu 90 dakika süren 5000 adımlık Zorlu PSM UNSEEN Tur, rehberli tur eşliğinde misafirlerini 11-25-26 Mayıs tarihlerinde yolculuğa çıkarıyor

Kapı Açılış: 13.00

Etkinlik: 13.00

İBRAHİM SELİM İLE BU GECE // 12-13-27 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Reklam

Zorlu PSM’de geçtiğimiz sezonlarda her hafta Türkiye ve gündeme dair konuları ve farklı ilgi alanlarından ağırladığı sürpriz konuk sanatçıları ile seyirci karşısına çıkan İbrahim Selim’in sevilen şovu “İbrahim Selim ile Bu Gece” yeni sezonunda da izleyicilerini Zorlu PSM touché by N Kolay’da bekliyor.

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

ÇOCUKLAR İÇİN BEATLES // 12 MAYIS // %100 STUDIO // 13.30-16.00

Müziğin efsane gruplarından The Beatles’ın şarkıları çocuklarla buluşuyor! “Hey Jude”, “Let It Be” ve “All You Need Is Love” gibi unutulmayan şarkıların yer alacağı konserde, çocuklar özgürce dans edecek, birlikte şarkı söyleyecekler. En güzel Beatles şarkılarından oluşan konserde, vokalde Müge Halaç, gitarda Umut Yunus Ateş, saksafonda Bora Tanyeli, kontrbasta Alp Erdoğmuş, davulda Emre Uyar yer alıyor.

Reklam

Kapı Açılış: 13.00-15.30

Etkinlik: 13.30-16.00

BİR TERENNÜM // 15 MAYIS // %100 STUDIO // 20.30

İstanbul’un farklı iki zamanında yaşanan sokağa çıkma yasağı günleri… İçinde ruhların, kalplerin durmadan yer değiştirdiği Çamlıca’da bir evin salonu… Komik ve içli bir ailenin, aynı salonda geçen, demansın bulanıklığı içinde bir zamandan bir başka zamana zıplayan, bir kaç nesillik hikayesi… Elden ele dolaşan bir avuç fındığın dem tuttuğu, hafızanın zamanı parçaladığı, her bir parçanın tekrar tekrar çağırıldığı, nihayetinde her ihtimalin mümkün olduğu buluşmalar… Ve bu buluşmalara eşlik eden bir terennüm

Kapı Açılış: 20.00

Reklam

Etkinlik: 20.30

FERİT ODMAN OUINTET // 15 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Türkiye’nin caz sahnesinin önemli isimlerini bir araya getiren Ferit Odman Quintet, touché’de dinleyenleriyle buluşacak. Türkiye’de caz davulunun öncülerinden Ferit Odman; Downbeat dergisinden dört yıldızla taçlandırılmış olan Autumn In New York ve Nommo albümlerindeki quintet aranjmanlarına yer verecek. Odman’ın quinteti ile hard-bop dünyasının derinlerinde güzel bir yolculuğa çıkacaksınız.

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

Reklam

TİMSAH ATEŞİ // 16 MAYIS // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Başrollerini Funda Eryiğit ve Hazar Ergüçlü ve Hidayet Erdinç’in paylaştığı Timsah Ateşi, zıt kutuplarda yaşayan iki kız kardeşin babalarıyla olan çalkantılı hikayesini konu alıyor.

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 20.30

ÖLÜMÜN TERSİ ARZUDUR // 16 MAYIS // %100 STUDIO // 20.30

Reklam

Ölümün Tersi Arzudur oyunu Tennessee Williams’ın ülkemizde de “Arzu Tramvayı” ya da “İhtiras Tramvayı” adıyla sıklıkla sahnelenen “A Streetcar Named Desire” oyunundan yola çıkılarak kaleme alınmıştır. Oyun günümüz Berlin’inde genellikle Türkiye’den göçenlerin yaşadığı Kreuzberg’ de Türkçe tiyatro yapan bir ekibin prova salonu olarak da kullandıkları evlerinde geçer. Alternatif bir Macbeth sergilemek için provalarına devam eden ekip bir yandan Foucault felsefesi üzerinden iktidar, erk ve ötekileştirme kavramlarını tartışırlarken bir anda İstanbul’dan gelip kapıya dikilen sürpriz bir akraba bütün düzenlerini alt üst eder. Berlin’e temelli yerleşmek için gelen bu akraba istemeden de olsa artık ortak hayatlarının bir parçası olacaktır.

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 20.30

ARET VARTANYAN İLE BUYRUN PAYLAŞALIM // 16 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

2008 yılında Türkiye’de ‘Kişisel Dönüşüm’ kavramını ve eğitimlerini geliştiren Aret Vartanyan, kendine özgü formatıyla touché by N Kolay’da devam ediyor.

Reklam

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

NOUVELLE VAGUE PRESENTED BY %100 MÜZİK // 17 MAYIS // TURKCELL SAHNESİ // 21.30

Nouvelle Vague Şubat ayında çıkan yeni albümleri “Should I Stay Or Should I Go?”nun tanıtım turnesi kapsamında, 17 Mayıs akşamı %100 Music katkılarıyla Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde sahne alıyor.

Kapı Açılış: 20.30

Reklam

Etkinlik: 21.30

UYKUSUZ BİR RÜYA, SALİM // 17 MAYIS // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Salim; Adana’da ailesi ile yaşarken, İstanbul’a amcasının yanına gönderilir. Amcasının kebapçı dükkanında çalışırken, şahit oldukları onu geri dönüşü olmayan bir yola sürükler. Çocukluğundan bu yana en çok bildiği duygu olan çaresizlikle tekrar baş başa kalan Salim’e kaderi bir oyun daha oynamıştır. Salim de izleyiciye sorar: Keşke mi daha zordur kader mi?

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 20.30

Reklam

HEDONUTOPIA & BEYAZ HAYVANLAR // 17 MAYIS // %100 STUDIO // 21.00

Uçuşan melankolik melodilerinin elektronik ritimlere eşlik ettiği sound’uyla Hedonutopia ve yatak odası kayıtlarından dünyaya çıkan hikayelerini beraberinde getiren Beyaz Hayvanlar 17 Mayıs’ta %100 Studio’da bir arada sahne alıyor.

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 21.00

PSM LOVES2DANCE: ROUTE 94 // 18 MAYIS // %100 STUDIO // 21.00

Reklam

Zorlu PSM’nin elektronik müziğin enlerini sahnesinde ağırladığı yüksek tempolu “PSMLoves2Dance” konser serisi kapsamında, çıkış parçası “My Love” ile büyük bir ivme kazanarak Londra’nın sesini damarlarında hissettiği derin duygusal melodilerden dans odaklı setlerine kadar bir rezonans yaratan Route 94, 18 Mayıs’ta Zorlu PSM %100 Studio’yu temposu hiç düşmeyen bir diskoya çevirmeye geliyor.

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 21.00

DATE NIGHT WITH TUĞRUL TÜLEK // 18 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

‘Tuğrul Tülek ile Date Night Şarkıları’ oyuncu, yönetmen ve müzisyen olarak sanat dünyasında farklı disiplinlerdeki performanslarıyla tanınan Tuğrul Tülek’in sahne projesi touché by N Kolay’da devam ediyor. Seyircinin de dahil olduğu interaktif gösteride, dünya müzik tarihinin en romantik, en klasik, en aşk dolu ya da anti-romantik şarkılarından oluşan seçkin bir repertuvar davetlileri bekliyor.

Reklam

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

1923 // 19 MAYIS // TURKCELL SAHNESİ // 15.30

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Piu Entertainment ve Zorlu PSM ortak yapımı, Zorlu Holding ve Grup şirketlerinin katkılarıyla gerçekleştirilen, başrollerinde başarılı oyuncular Kerem Alışık, Özge Özder ve Ece Dizdar’ın yer aldığı, sahne üstünde ve sahne arkasında 200 kişilik bir ekip çalışmasıyla 18 aylık hazırlık süreci sonunda sahneye taşınarak göz alıcı dekor ve multimedya tasarımıyla sanatseverlerle buluşan “1923” Nisan ayında da tiyatroseverlerin yoğun ilgisiyle Zorlu PSM’de sahnelenmeye devam ediyor.

Kurtuluş Savaşı Müzesi’ne yapılan okul gezisi sırasında ortadan kaybolan dört arkadaş, kendilerini bir anda Mustafa Kemal’in Millî Mücadele’yi başlattığı Bandırma Vapuru’nda bulurlar. Bandırma’yı sarsan dalgalardan Meclis’in açılışına, Büyük Taarruz’dan Cumhuriyet’in ilanına uzanan; genç, yaşlı, çocuk, kadın ve erkek nice isimsiz Cumhuriyet kahramanının yarattığı Millî Mücadele serüvenini müzik, dans, muhteşem sahne tasarımı ve multimedya şovu eşliğinde soluk soluğa izleyeceksiniz. 100 kişilik dev kadronun bu eşsiz performansını kaçırmayın.

Reklam

Kapı Açılış: 14.30

Etkinlik: 15.30

KALABALIK DUASI // 20 MAYIS // %100 STUDIO // 20.30

Fiziksel Tiyatro Araştırmaları, Şatonun Altında’dan sonra yepyeni bir araştırmanın sonucunu seyirciyle paylaşmaya hazır. Bu defa özgün bir metni sahneye taşırken anlatının fiziksel ve disiplinler arası olanaklarının peşine düşüyoruz. Tek kişilik oyun yaklaşımları, resim, plastik sanatlar, fotoğraf, çağdaş dans, geleneksel tiyatro, clown, hikaye anlatıcılığı gibi farklı alanlara temas ediyoruz. Güncel ve gelenekseli, akılcıl ve mistik olanı, delilik ve bilgeliği İstanbul fonunda merkeze alan bu hikayede yine anlatıcı oyuncuyu, oyunsu enerjiyi, coşkuyu ve teatral hakikati araştırdık. Mart 2019’dan beri devam eden bu süreç artık seyircisini bekliyor.

Kapı Açılış: 20.00

Reklam

Etkinlik: 20.30

SERKAN ALTUNİĞNE STAND UP // 21 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Kendi kendine konuştuğu ama çizmeye üşendiği için direkt anlatmaya karar verdiği Stand-Up’ı ile Serkan Altuniğne 21 Mayıs 21:00’de Zorlu PSM touché by N Kolay’da sahne alıyor.

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

Reklam

OCEANVS ORIENTALIS // 22 MAYIS // %100 STUDIO // 20.30

Oceanvs Orientalis, müziğini 22 Mayıs akşamı %100 Studio’ya taşıyor.

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 20.30

UNFORGETTABLES BY CEMİL “SUMMER COMES” // 22 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Reklam

Başarılı yorumcu Cemil Sağyaşar, dünya müziğinde unutulmayan şarkılardan film melodilerine, Frank Sinatra’dan Tom Jones’a, Nat King Cole’dan Andy Williams’a uzanan bir genişlikte eşsiz ve zamansız şarkılardan oluşan projesi “Unforgettables by Cemil” ile 22 Mayıs akşamı touché by N Kolay’da sahne alıyor.

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

EVRENCAN GÜNDÜZ VE ARKADAŞLARI – AKUSTİK // 23 MAYIS // %100 STUDIO // 21.00

“Evrencan Gündüz ve Uzaylılar” adlı beş şarkılık ilk EP’sini 2017 yılında çıkaran ve albüm listelerinde ilk onlarda yer alan Evrencan Gündüz, 2018 yılında altı şarkıdan oluşan “Mevsim Çiçekleri” EP’sini, 2019’da halka mal olmus türkülerimize yeni bir soluk getirdiği “Bu Toprakların Sesleri” EP’sini ve “Sabah Şarkıları” EP’si ile daha bir çok şarkıyı müzikseverlerin beğenisine sunmuştur. Evrencan Gündüz kendi “Akustik Solo programlarının yanısıra, grubu “Uzaylılar” ile konser çalışmaları, beste ve albüm çalışmalarına devam ettiği performanısı 23 Mayıs akşamı %100 Studio’ya taşıyor.

Reklam

Kapı Açılış: 20.30

Etkinlik: 21.00

EMRE ALTUĞ // 23 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Emre Altuğ 23 Mayıs’ta touché by N Kolay’da sahne alıyor.

Kapı Açılış: 19.30

Reklam

Etkinlik: 21.00

RAVEN PROJEKT PRESENTS: LAYLA BENITEZ // 24 MAYIS // %100 STUDIO // 21.00

24 Mayıs’ta, elektronik müzik sahnesinin dikkat çeken isimlerinden Layla Benitez, Zorlu PSM sahnesine adım atıyor.

Kapı Açılış: 20.30

Etkinlik: 21.00

Reklam

GÖKHAN TÜRKMEN “KONTEKTS 360” // 25 MAYIS // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

360 derece konser kurulumu ile Gökhan Türkmen Turkcell Sahnesi’nde sahne alıyor.

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 21.00

ALİ CONGUN STAND UP // 25 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Reklam

Ali Congun daha çok “şehir eliti” olma hayalleri ile okuduğu Üniversitenin idealleri arasında geçen gerçekliklere değindiği tek kişilik stand up gösterisi ile 25 Mayıs’ta Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde sahne alıyor.

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

L’IMPÉRATRICE- PSM LOVES SUMMER BY %100 MÜZİK // 26 MAYIS // TURKCELL SAHNESİ // 21.30

Zorlu PSM’nin dünyaca ünlü isimlerle yaz aylarına damga vurduğu PSM Loves Summer by %100 Müzik konser serisinin bu yılki açılışını “Sonate Pacifique”, “Odyssée” ve “Matahari” gibi milyonlarca dinlemeye ulaşan şarkılarıyla Fransız synth pop grubu L’Impératrice gerçekleştiriyor. Virtüöz bir bas, eski moda sentezleyiciler ve ışıl ışıl melodilerle müzikseverleri büyüleyecek olan L’Impératrice, 26 Mayıs’ta Turkcell Sahnesi’nde kendilerine has parizyen disko müziğiyle adeta yazı selamlamaya geliyor.

Reklam

Kapı Açılış: 20.30

Etkinlik: 21.30

KABUK // 26 MAYIS // %100 STUDIO // 12.00-15.00

Doğanın sürprizleri karşısında el ele vermenin gücüne dair müzikal ve şiirsel bir performans Kabuk’ta bir türlü uyku tutmayan üç kardeşin bir deniz kabuğunun peşinde birbirleriyle, denizle ve uykuyla mücadelesini izliyoruz. Kardeşler eğlenceli maceraları sırasında müziği, uyumu ve birlikte yaratmanın güzelliğini keşfediyor.

Kapı Açılış: 11.30-14.30

Reklam

Etkinlik: 12.00-15.00

ÇAĞLA ALKAN STAND UP // 28 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Stand-up dünyasının sevilen ismi Çağla Alkan; tek eşliler, objeseviciler ve analog zamanlara dair bildiklerini sevenleriyle paylaşıyor. Çağla Alkan tek kişilik gösterisiyle Zorlu PSM touché by N Kolay’da sahne alıyor.

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

Reklam

ÇAĞAN ŞENGÜN // 29 MAYIS // %100 STUDIO // 21.00

Çağan Şengül 29 Mayıs’ta %100 Studio’da sahne alıyor.

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 21.00

(KARŞINIZDA) YALNIZ KADIN // 31 MAYIS // %100 STUDIO // 20.30

Reklam

Bir kadın evde tek başınadır ve her şey yolundaymış gibi gözükür. Ev işlerini yapar, müzik dinler, eğlenir. Fakat tüm bunlar olurken evin içinde ve dışında sürüp giden ataerkil sistemin kurbanı haline gelmiştir. Bu sistem onun potansiyelini ortaya koymasının önüne her gün başka bir engel çıkarırken, hayatını sürdürebilmek için bu dünyanın kendine biçtiği role ayak uydurmak zorunda kalır. Aşk, hayat ve sevgi dolu olan bu kadın, evin içinde sıkışıp kaldığı dünyasını zaman zaman kendine özgü bir mizahla anlatırken, kimi zaman da her gün ayağına dolanan bu sistemin gerçeklerinin ne kadar sert olduğunu gözler önüne serer.

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 20.30

Reklam

Sanat

Tekfen Filarmoni ile Edgar Moreau 52. İstanbul Müzik Festivali Konseri Ne Zaman?

Şef Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni ve Fransız viyolonsel sanatçısı Edgar Moreau, 52. İstanbul Müzik Festivali kapsamında sevilen başyapıtlardan oluşan bir programla 9 Haziran’da AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda festival dinleyicisi ile buluşacak.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Türkiye’nin sayılı özel sanat kurumlarından Tekfen Filarmoni, 52. İstanbul Müzik Festivali kapsamında vereceği konserle 9 Haziran’da müzik severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Klasik müziğin en beğenilen eserlerinden oluşan bu konserde, Daimi Şef ve sanat direktörü Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni, genç ve başarılı viyolonsel sanatçısı Edgar Moreau’ya eşlik edecek. 

Tekfen Filarmoni, Romantik dönem bestecilerinden Charles Gounod’un, Goethe’nin “Faust” eserinden esinlenerek bestelediği aynı adlı operasından bale müziği ile müzik literatürünün en renkli, en sürükleyici eserlerinden biri olan Nikolay Rimski-Korsakov’un senfonik süiti Şehrazad’ı  seslendirirken; Moreau, Shostakovich ile Rachmaninov’un “viyolonsel için yazılmış en iyi konçerto” olarak tanımladığı Camille Saint-Saëns’in 1 numaralı viyolonsel konçertosunu çalacağı  bir programla festival dinleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor.  

Moreau, 2011 Rostropovich yarışması, Tchaikovsky yarışması ve 2014 Genç Konser Sanatçısı Ödülleri birincisi

Sıcak ve zarif tonu ile ön plana çıkan genç yetenek Edgar Moreau, henüz 11 yaşında iken Torino’da Teatro Regio Orkestrası ile Dvorak’ın çello konçertosunu çaldı. Dünyanın her yerinde önemli şef ve konser salonlarında performanslar sergileyen sanatçı, oda müziğine ayrı bir tutku ile bağlı. 2011 Rostropovich yarışması, Tchaikovsky yarışması ve 2014 Genç Konser Sanatçısı Ödülleri’nde birinciliğe layık görülen Mareau’nun zengin bir diskografisi bulunuyor. Sanatçı, Fransızların Grammy’si olarak kabul gören “Victoires de la Musique Classique” ödülünü 2013 ve 2015’te olmak üzere iki kez kazanmış ve, 2017’de ise ECHO Rising Star seçilmiştir. 

Reklam

Edgar Moreau’nun benzersiz yorumuyla 9 Haziran akşamı Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu’nde gerçekleşecek festival konserinin biletleri, Passo’da satışta.

Devamını Okuyun

Müzik

“Askerin Öyküsü” CRR’ye Geliyor

20. yüzyılın etkili müzik insanlarından besteci, piyanist ve orkestra şefi Igor Stravinski’nin, okunması, oynanması ve dans edilmesi amacıyla bestelediği “Bir Askerin Öyküsü”, 20 Mayıs Pazartesi akşamı, “Askerin Öyküsü” isimli performansla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

20. yüzyılın etkili müzik insanlarından besteci, piyanist ve orkestra şefi Igor Stravinski’nin, okunması, oynanması ve dans edilmesi amacıyla bestelediği “Bir Askerin Öyküsü”, 20 Mayıs Pazartesi akşamı, “Askerin Öyküsü” isimli performansla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak. Tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen’in anlatıcılığı üstleneceği, keman sanatçısı Cihat Aşkın’ın solist olarak yer alacağı performansta orkestrayı maestro Hakan Şensoy yönetecek. Askerin Öyküsü’nde ayrıca, MSM oyuncularının metin üzerinden sergileyecekleri MİM gösterisi ve koreografisini Hülya Aksular’ın üstlendiği dans performansı da yer alacak.

Igor Stravinsky’nin bestesi Bir Askerin Öyküsü, Birinci Dünya Savaşı sonrası zorlukları, bir askerin ruhunu ele geçiren şeytan ve bir prensesin hikayesini anlatıyor. Eser, İsviçreli yazar Ferdinand Ramuz’un bir Rus halk masalından ilham alarak yazdığı metne dayanıyor. Stravinsky eseri sadece müzikal bir performans olarak değil, aynı zamanda bir tiyatro ve dans gösterisi olarak da tasarlamış.

  Müjdat Gezen’in sesi ve oyunculuğuyla karakterleri canlandıracağı performansta, Cihat Aşkın kemanıyla askerin ruhunu ve şeytanın hilekarlığını anlatacak.

  Orkesta şefi Hakan Şensoy’un yönetimindeki orkestrada; trompette Timuçin Abacı, kontrbasta Şahin Bahçeban, trombonda Tolga Akkaya, fagotta Sertaç Çevikkol, klarnette Evrim Güvemli, vurmalı çalgılarda Emre Günay yer alacak.

  Reklam

  Askerin Öyküsü biletleri CRR gişesi ve Biletix’te 40-90-120 ve 150 TL olarak satışa sunuldu.

  Devamını Okuyun

  Sanat

  Ahmet Sami Özbudak Genç Yazarlarla Atölye Yaptı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl 38.’sini düzenlediği, Türkiye’nin en uzun soluklu tek festivali “Genç Günler”; 8 Mayıs Çarşamba günü Bedia Muvahhid Ödülleri’nin takdimi ile Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde başladı. Ahmet Sami Özbudak’da Genç Yazarlarla Atölye Yaptı

  Yayınlandı

  on

  Yazan

  Radio Mood App

  İstanbul’un en önemli gençlik ve sanat buluşması olan Genç Günler; usta isimlerle düzenlediği atölyeler eşliğinde, kültür meşalesini gençlere uzatıyor.
  Şehir Tiyatroları, 38. Genç Günler boyunca düzenlediği atölye çalışmaları ile her yaştan genci bir araya getiriyor. Katılımcıların kişisel yeteneklerini keşfetmesini sağlayan ve becerilerini geliştiren etkinlikler yoğun ilgi görüyor.


  38. Genç Günler’in ilk atölyesinde Yazar ve Yönetmen Ahmet Sami Özbudak, 9 Mayıs Perşembe günü Müze Gazhane Meydan Sahne’de gençlerle buluştu.
  Ahmet Sami Özbudak Gençlerle Birikimini Paylaştı
  Son yıllarda yazdığı Hayal-i Temsil, Meçhul Paşa, Gomidas oyunları ve Balat Monologlar Müzesi çalışması ile yeni yazarları teşvik eden, bir araya getiren Oyun Yazarı-Yönetmen Ahmet Sami Özbudak yazarlık atölyesinde gündelik hayatın büyülü malzemesi ve yaşanmışlığı nasıl oyun metnine dönüşür, hayat sahnede nasıl gerçeklik bulur? Hayatı ve hikâyeyi araştıran bir atölye çalışması ile katılımcılarla buluştu.
  Katılımcılarla tek tek tanışarak atölyeye başlayan Ahmet Sami Özbudak, katılımcılara dramatik yazarlık çalışmaları yaptırdı.


  Uygulamalı geçen derste katılımcılar karakter oluşturmadan diyalog yazımına ve hikâye kurgusuna kadar aktif olarak atölyede yer aldılar.
  Metotlardan ve yazarın yolculuğundan bahseden Ahmet Sami Özbudak, kendi yöntemini anlattı ve katılımcıların sorularını yanıtladı.

  Devamını Okuyun

  Bilet Al

  Mobilet’te Haftanın Etkinlikleri (06 – 12 Mayıs 2024) Bilet Al

  Bilet alma deneyimini, öncesini ve ötesini kapsayan sosyal keşif ve planlama platformu Mobilet, birbirinden keyifli etkinliklere “yerin hazır!” diyor. Mobilet’in mayıs ayı seçkisinde 6 – 12 Mayıs tarihleri arasındaki etkinlikler şöyle;

  Yayınlandı

  on

  Yazan

  Radio Mood App

  Sabahattin Ali’nin, aslında kendisinin yaşadığı bir aşk hikayesi olarak da söylenen, 1943 tarihli romanı Kürk Mantolu Madonna, Taner Barlas’ın, Ağustos 2023 yılında uyarladığı ve yönetmenliğini yaptığı bir tiyatro eseri olarak sahneye çıkıyor. Taner Barlas, Ekin Aksu, Şebnem Özinal, Ceren Benderlioğlu, Kıvanç Kürkçü’nün performanslarıyla tiyatroseverlerle buluşan Kürk Mantolu Madonna, 7 Mayıs’ta Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi’nde, 8 Mayıs’ta Duru Tiyatro Ataşehir’de ve 9 Mayıs’ta Trump Sahne’de seyirciyle buluşacak.

  Seninle Evlenir Miyim?, Freud’un İnsanları, Etik Alkol oyunlarının yazarı Barbaros Uzunöner’in yeni oyunu Boşanma Teklifi, tiyatroseverlere kahkaha dolu bir akşam yaşatmak için 8 Mayıs’ta Maltepe Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ne konuk oluyor. Oyunda farklı partilerin insanları birbirlerini severek, adı evlilik olan bir koalisyon oluşturuyorlar. Bu evlilikten istikrar bekleniyor ama pek beklendiği gibi olmuyor. Düşünce ayrılıkları yüzünden tartışmalar hep çift haneli oluyor. Tartışmaların fitili tanıştıkları anda fitilleniyor ve o ateş hiç sönmüyor. Düğün gününü bile boş geçmiyorlar. Böyle bir evliliğin sonunda haliyle birbirlerine soruyorlar, “Benimle boşanır mısın?” 

  Ferhan Şensoy’un 1980 yılında yazıp sahneye koyduğu müzikli güldürü Şahları Da Vururlar, 10 ve 11 Mayıs’ta SES Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşuyor. Bir tarafta geçim sıkıntısı içinde bunalan halk, isyanın yavaştan yükselen sesleri. Diğer tarafta halktan kopuk yönetim, iktidar çekişmeleri. Dönemin dünya basınını fazlaca meşgul eden saray hayatını, şah yönetimi ile halk arasında günbegün açılan uçurumu mizahi bir dille anlatan “Şahları Da Vururlar”da büyük usta Ferhan Şensoy’un günümüze de göndermeleri yer alıyor. 

  çakSTÜDYO tarafından açılan açık çağrıya başvuran kısa eserlerden oluşan karma dans gösterisi “Bilmediğim Yerler” iki farklı gösteriyle seyirci önüne çıkıyor. 7 Mayıs’ta sergilenecek “Bilmediğim Yerler – 1”de 7 farklı koreografi, 8 ve 9 Mayıs’ta sergilenecek “Bilmediğim Yerler – 2” ise 5 farklı koreografiden oluşuyor. İlk koreografi denemeleri sayılabilecek, süreleri üç ve on beş dakika arasında değişen bu işler, seyirciyi bildiği yerlerden bilmediği yerlere doğru bi seyire davet ediyor. Esme Madra ve Büşra Albayrak tarafından yaratılan Tropikal Kapısı, 10 Mayıs’ta çakSTÜDYO’da gösterim yapıyor. Seyirciyi 2023 yılının İstanbul’unda yaşayan iki yakın arkadaşın hayatlarına götüren bu oto-kurmaca oyun, ikilinin birbirine yolladığı sesli mesajlarla bir kaç aylık bir dönemde olup bitenlere ve karşılaştıkları zorluklara odaklanarak gelişiyor. ÇakSTÜDYO, 11 Mayıs’ta ise Leyla Postalcıoğlu, Mihran Tomasyan, Melih Kıraç, Nazlı Tecimer ve Ömer Uysal’ın yer alacağı Doğaçlama Dans Gösterisi’ne davet ediyor. Yaklaşık 3 saat sürecek bu doğaçlama dans gösterisinin biletlerine Mobilet’ten ulaşılabiliyor.

  Canan Yücel Pekiçten’in, Bir Yer Var sergisi kapsamında Şubat 2024’te prömiyerini gerçekleştirdiği Yansıyan Senfoni isimli mekana özgü dans performansı 11 Mayıs’ta öncü düşünce, özgün sergiler, performanslar ve müziğin kutlandığı bir güncel sanat mekânı olan Hara’da gerçekleşecek.

  Reklam

  İstanbul’un sevilen etkinlik adresi DasDas bu haftayı yine dolu dolu bir programla karşılıyor. Fransız yazar Fred Radix’nin kaleme aldığı, Çağlar Çorumlu’nun yönettiği ve başrolünde olduğu Şakşakçılar 7 Mayıs’ta, yüzyılın en büyük atom fizikçilerinden Niels Bohr ve Werner Heisenberg’in 1941 yılında Kopenhag’da yaptıkları tarihin akışını değiştiren yanlış anlaşılmalar ve belirsizliklerle dolu görüşmeyi konu alan Kopenhag 7 Mayıs’ta, Saint-Exupéry’nin aynı adlı ölümsüz eserinden, çok farklı bir uyarlamayla sahneye aktarılan Küçük Prens, 8 Mayıs saat 17.00’de, Bertolt Brecht’in Shen Te/Shui Ta karakteri üzerinden inşa ettiği ve iyi-kötü karşıtlığını sunduğu Sezuan’ın İyi İnsanı, Anadolu Efes Mavi Sahne etkinlikleri kapsamında 8 Mayıs saat 21.00’de, Türkiye’nin en sevilen drag performans sanatçısı Seyfi Dursunoğlu’nun Huysuz Virjin olma yolculuğunu ele alan Şokopop’un “Huysuz ve Tatlı” serisinin final bölümünün önizleme partisi 10 Mayıs’ta saat 21.00’de, TuzBiber’in en iyi komedyenlerinin 15’er dakika sahne aldığı TuzBiber 6’lı şov 10 Mayıs saat 21.30’da, Yasemin Kay Allen ve Murat Cemcir’i aynı sahnede buluşturan, Neil Simon’ın kadın erkek ilişkileri üzerine zamansız bir romantik komedi olan Büyük Aşıkların Sonuncusu 11 Mayıs 20.30’da, Stacey Gregg’in 2013 yılında yazdığı Override, Ceyla Odman ve Çağlar Ertuğrul’un performanslarıyla 11 Mayıs saat 21.00’de, başına gelen en güzel şeyin annesiz babasız büyümek olduğunu düşünen Berk Karan, tek kişilik gösterisiyle 11 Mayıs saat 21.30’da, göçün toplumsal bellek üzerindeki etkileri ve insan doğası üzerinde yaptığı tahribatı üç farklı toplumun fertleri üzerinden anlatan Gabriel’in Düşü, 12 Mayıs saat 16.30’da, Franz Kafka’nın Dava’sından İngiliz yazar Tom Basden’ın kara mizah yüklü uyarlaması olan, Joseph K. ikinci bilete %50 indirim kampanyasıyla 12 Mayıs saat 17.00’de DasDas’ta olacak. 

  Türkiye’nin en usta illüzyonistleri tarafından sunulan “Magic Gecesi” 10 Mayıs’ta, Yapı Kredi bomontiada’da gerçeküstü bir serüvene davet ediyor. Bu özel gece, gizem dolu performanslar ve interaktif illüzyonlarla dolu bir deneyim sunuyor. İllüzyonistler, katılımcılarla birebir temasa geçerek, zihin okuma, kaybolan nesneler ve beklenmedik sürprizlerle dolu gösterilerini yakından sergileyecek. Bu etkinlikte, izleyiciler gösterinin bir parçası haline gelerek sihirli anları doğrudan yaşayacak.

  Bu hafta Celtic Irısh Pub İstanbul’da iki keyifli deneyime yeriniz hazır. 1988 yılında abi-kardeş iki gitarla yola çıkan ve zamanla bir orkestraya dönüşen Yol Project, 10 Mayıs’ta Celtic Irish Pub Sahnesi’nde popüler parçalar ve kendi bestelerinden oluşan repertuvarlarını müzikseverler için seslendirecek. Evrensel ses rengi ile birçok sanatçının etnik ve popüler müzik projelerinde yer alan; uzun yıllar dünya starı Tarkan’ın, Ajda Pekkan ve Ziynet Sali gibi yıldızların back vokalliğini yapan Murat Aziret ise 11 Mayıs’ta Celtic Irish Pub Sahnesi’nde olacak. 

  Geçen yıl ilki gerçekleşen Türkiye’nin ilk ve tek Kurumsal Girişim Sermayesi (CVC) Konferansı geleneksel hale geliyor. Bu yıl 7 Mayıs’ta yeni katılan oyuncularla beraber Swissôtel The Bosphorus’ta gerçekleşecek “CVC Bosphorus ’24” için Mobilet’te yeriniz hazır.

  Bu hafta Mobiletle, Babylon’da da müziğin her türlüsüne yeriniz hazır. Mevzu Records’ın sunduğu, ritüelistik kompozisyonlarıyla janr içerisinde kendi yollarını açan doom metal ikilisi Bell Witch, Rebecca Vernon’un benzersiz doom folk projesi The Keening ve post ile sludge metal öğelerini deneysel bir yaklaşımla birleştiren yerli sahnenin özgün gruplarından Helak 7 Mayıs’ta, 90’lı yıllardan beri sözü ve müziğiyle önce Beyoğlu sokaklarına kendi sahnesini kuran şehir ozanları topluluğu Siya Siyabend, 8 Mayıs’ta, Kendine has yaklaşımı ve kompozisyonlarıyla Zürih müzik sahnesinin en ışıltılı karakterlerinden birine dönüşen Kalabrese, grubu Rumpelorchester ile birlikte 10 Mayıs’ta ve ABBA’dan Michael Jackson’a, Depeche Mode’dan Madonna’ya, Snap’ten Donna Summer’a birçok efsanenin şarkıları arasında zamanda yolculuğa çıkaran Oldies But Goldies 11 Mayıs’ta Babylon’da.

  Reklam
  Devamını Okuyun

  En Çok Okunanlar