Bizimle iletişim kur

Televizyon

Hangi Guy Ritchie filmi Netflix dizisi oluyor?

Yayınlandı

on

Behzat C Banner

“The Gentlemen” Dizisi : Oyuncular, Yayın Planı, Konu ve Guy Ritchie Devam Filmi Hakkında Merak Edilen Her Şey

1990’ların ortalarında sinema dünyası oldukça başarılıydı. Sektör, Hollywood’un James Cameron’ın Titanic’i gibi rekor kıran gişe rekorları kıran filmleri ve Quentin Tarantino’nun Ucuz Roman’ı gibi düzenli olarak kült statüsü kazanan indie filmleri üretmesiyle gelişiyordu. Birleşik Krallık’taki göletin karşısında, günün sırası romantik komedilerdi. Richard Curtis’in Four Weddings and a Funeral ve daha sonra Notting Hill gibi filmleri İngiliz sinemasında standardı belirledi. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki suç türünün başarısı, bir adamın İngiliz sinemasını sonsuza dek değiştirmek üzere olmasıyla Britanya’da fark edilmişti. Suç filmleri uzun süredir İngiliz film sahnesinin bir parçasıydı, ancak komedinin gücü değiştirilemeyecek kadar fazla olduğundan, ikisinin birleştirilmesi gerekecekti.

Los Angeles’ta çalışma deneyimi olan Michael Vaughn ile tanıştıktan sonra, Guy Ritchie adlı bilinmeyen bir yönetmen Lock, Stock ve Two Smoking Barrels ile ilk uzun metrajlı filmini yazıp yönetecekti. ABD’nin cesur suç türü ile zamanın İngiliz filmlerinin esprili komedi dili arasındaki mükemmel dengeyi bulduktan sonra, film büyük bir başarı yakaladı. Snatch ve Revolver ile sonraki hitlerden sonra, Ritchie sinemanın şanlı tarihinde yer alacaktı.

Ritchie, suç türünden koptu ve bize King Arthur: Legend of the Sword ve 2019 Aladdin canlı aksiyon versiyonunu verdi. The Gentlemen ile İngiliz suç komedisine geri dönecekti. Film dünya çapında gişede 22 milyon dolarlık bir bütçeyle 115 milyon dolar kazandı. Filmin popülaritesi ve franchise potansiyeli, bekelen Netflix dizisine yol açtı. İşte Netflix’in The Gentlemen hakkında bildiğimiz her şey.

Reklam

The Gentlemen Dizisinin Yayın Tarihi Var mı?

Dizi için henüz kesinleşmiş bir çıkış tarihi yok. Projenin yalnızca Kasım 2022’de başlamasıyla, muhtemelen bir süre çıkış tarihi alamayacağız ve hatta lansman için 2024’e kadar beklememiz gerekebilir. Guy Ritchie şu anda Herkül’ün canlı aksiyon versiyonu gibi başka projeler üzerinde çalışıyor, yani dizinin yayına hazır olması daha uzun sürebilir.

Ritchie’nin pilot bölümün senaryosunu yalnızca Matthew Read (Peaky Blinders) ile birlikte yazdığı ve yönetmenlik yeteneğini yalnızca ilk iki bölümde göreceğimiz doğrulandı. Bu, Ritchie hayranları için küçük bir hayal kırıklığı olabilir, ancak emin olun, tarzı tüm seri boyunca hissedilecek ve üretimdeki azalan etkinliği, daha hızlı bir çıkış tarihine yol açabilir. Bekleyip görmemiz gerekecek. Bakalım usta yönetmen dizinin ilk bölüm dışındaki bölümleri için kiminle bey akimlerle yönetmen olarak çalışmayı tercih edecek?

The Gentlemen Dizisinden Fragman Var mı?

Merakla beklediğimiz dizi için henüz bir fragman yok. Ne yazık ki, bir çıkış tarihinin olmaması göz önüne alındığında, nihayet bir fragman izlememiz biraz zaman alabilir, ancak bazıları ilk filmi bir tür fragman veya dizi nihayet yayınlandığında ne bekleyeceğine dair tadımlık olarak görüyor.

The Gentlemen Dizisi Ne Hakkında?


Başlangıçta Ritchie tarafından bir televizyon dizisi olarak sunulan Netflix, anlatıya daha uygun bir film önermişti; bu, bir televizyon dizisinin orijinal niyeti göz önüne alındığında, filme benzer bir olay örgüsüne sahip olduğumuzu gösteriyor.

Dizinin olay örgüsü özeti şöyle:

Reklam

“Dizi, efsanevi Mickey Pearson’a ait bir ot imparatorluğunun tepesinde oturduğunu keşfetmek için babasının büyük mülkünü miras alan Eddie Halstead’i konu alıyor. Bu dürüst asker, dünyanın karanlık sanatlarında ustalaşmak için gerekenlere sahip mi? İngiliz yeraltı suç dünyası ve tüm operasyonun kontrolünü ele geçirmek mi?”

Dizinin özetinde Matthew McConaughey’nin (Yıldızlararası) canlandırdığı Mickey Pearson’dan bahsediliyor, bu nedenle büyük aktörün dizideki rolünü belirli bir kapasitede yeniden oynama potansiyeli var. Pek çok film hayranı, orijinalde kaçtığı için Mickey Pearson’a ne olduğunu bilmek isterdi, ancak McConaughey’nin adı resmi olarak kadro listesinde olmadığı için bu gerçekleşmeyebilir, bu gerçekleşmeyebilir. Yan ürün, orijinal filmle aynı çizgiyi takip ederken, hepsi kendi yönünde ilerliyor ve sadece kendisinden önce gelen harika işe saygı duruşunda bulunuyor. Bu teori, teyit edilen oyuncular listesi de dikkate alındığında makul görünebilir.

The Gentlemen Dizisi Oyuncuları Kimler?

Filmin en başarılı unsurlarından biri, Ritchie ve yapım ekibinin suç komedisini yaratmak için bazı oyunculuk güçlerini bir araya getirdiği, kadro kadrosuydu. Adı geçen Matthew McConaughey, Charlie Hunnam (Sons of Anarchy), Michelle Dockery (Downton Abbey), Colin Farrell (The Banshees of Inisherin), Hugh Grant (Love Really) ve Jeremy Strong (Succession) gibi isimler önemli rol oynamayacak. gösterideki roller.

Pek çok hayran, bu karakterlerin geri döndüğünü görmek için çaresiz kalacak ve hiçbiri rollerini yeniden üstleneceklerini açıklamasa da, olmayacakları da açıklanmadı. Dizinin onaylanan oyuncu kadrosunda Eddie Halstead rolünde Theo James (Divergent), Susie Glass rolünde Kaya Scodelario (The Maze Runner), Lady Sabrina rolünde Joely Richardson (Nip/Tuck), Vinnie Jones (Lock, Stock ve Two Smoking Barrels) yer alıyor. Geoff Seacombe rolünde ve Daniel Ings (The Crown) Freddy Halstead rolünde. Ritchie, yaklaşan dizilerden bahsederken onlara atıfta bulunarak şunları söyledi:

Netflix, Miramax ve Moonage ile bir kez daha yaşama şansına sahip olduğumuz için çok heyecanlıyım. Hayranları o dünyaya geri getirmeyi, yeni karakterler ve onların hikayelerini tanıtmayı dört gözle bekliyoruz ve bunu bu son derece yetenekli kadroyla yapmaktan heyecan duyuyorum.

Reklam

Televizyon

BLU TV’de Yeni Diziler | BLU TV Haziran Programı

Yayınlandı

on

Yazan

Behzat C Banner

Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV birbirinden ilgi çekici dizileri, merak uyandıran filmleri ve hayran bırakan belgeselleri Haziran ayında da kütüphanesine eklemeye devam ediyor. Tüm dünyada gösterim heyecanı yaşayan The Idol’la birlikte Infiniti, All Those Things We Never Said, Air Cocaine, The Night Logan Woke Up ve Crossing Line dizileri BluTV’deki yerini alacak. 

2022 Altın Portakal Ödülleri’nde Cem Yiğit Üzümoğlu’na ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü kazandıran ‘LCV’ filmi de ilk kez ve sadece BluTV’de yayına girecek. Discovery+ yapımları ile BluTV’nin sürpriz yerli dizi ve belgeselleri de yaz ayları itibariyle izleyicilerin karşısına çıkacak. 

BluTV Haziran ayı içerikleri;

THE IDOL: The Weeknd ve Lily-Rose Depp’in başrolünde yer aldığı Euphoria’nın yaratıcısı Sam Levison imzalı dizi 5 Haziran itibariyle BluTV’de yayında olacak. Yükselen bir pop yıldızı Jocelyn ile romantik bir ilişkiye girdiği akıl hocası Tedros’un hikayesini konu alan ‘The Idol’ pop kültürünün en uç noktalarını ekrana getirecek ve şov dünyasının ihtişamlı atmosferini izleyicilerle buluşturacak. 

Reklam

LCV: Cem Yiğit Üzümoğlu, Ushan Çakır, Melisa Şenolsun’un kadrosunda yer aldığı ödüllü film LCV ilk kez BluTV’de yayına giriyor. Film evlenmelerine bir saat kala, törenin yapılacağı otelde son hazırlıklarını yapan Ceren ile Semih’in, yakın arkadaşları Mert’in geçmişten gelen sırları ortaya dökmeye başlamasıyla en mutlu günlerini sorgulamalarını konu alıyor.

INFINITI: Uluslararası Uzay İstasyonu ‘The ISS’ için görevde olan Amerikalı astronot Anthony Kurz’a ait bir cesetin Kazakistan’da ortaya çıkması üzerine Fransız astronot Anna Zarathi ve Kazak polis Isaak Turgun bu gizemli paradoksu çözmek için yola çıkar. 

ALL THOSE THINGS WE NEVER SAID: Julia düğününden üç gün önce, babasının törene katılmayacağını söyleyen bir telefon alır. Babasının bir kereliğine iyi bir mazereti vardır çünkü o artık ölmüştür. Cenazesinin ertesi günü, Julia’ya babasının gerçek boyutlu bir karbon kopya androidini içeren bir sandık gelir. Dizinin başrollerinde Jean Reno, Alexandra Maria Lara ve Alex Brendemühl yer alıyor.

AIR COCAINE: Mart 2013’te Dominik Cumhuriyeti ve Fransa’da bir dizi tutuklamayla medya patlamasına yol açan ‘Air Cocaine’ soruşturmasını ele alan belgesel. Dominik Cumhuriyeti’nde bir Falcon 50 özel jeti, Punta Cana havaalanından Saint-Tropez’e gitmek üzere havalanmak üzereyken uçakta 700kg kokain bulunmasıyla Dominik makamları tarafından durdurulurdu. Önce iki Fransız pilot, üçüncü bir yardımcı pilot ve bir yolcu tutuklandı, hem asker hem de sivil 47 Dominikli de sonraki saatlerde gözaltına alındı. ABD’nin katılımıyla Uyuşturucuyla Mücadele Teşkilatı, “Air Cocaine” soruşturması iniş çıkışlarla dolu gerçek bir hız trenine dönüşür. 

THE NIGHT LOGAN WOKE UP: Ünlü yönetmen, yapımcı ve oyuncu Xavier Dolan’un 2022 yapımı mini dizisi ‘The Night Logan Woke Up’ 1991 yılının Ekim ayında, tarif edilemez bir olaya dahil olan ve karanlık sırlarını saklamaya çalışan bir ailenin hikayesini konu alıyor. Otuz yıl sonra bu sırlar yeniden su yüzüne çıkar ve aileyi durdurulamaz bir uzlaşma arayışına sokar.

CROSSING LINES: William Fichtner, Marc Lavoine, Gabriella Pession, Tom Wlaschiha, Moon Dailly, Richard Flood, Donald Sutherland, Eddie Jemison, Genevieve O’Reilly’nin yer aldığı güçlü kadrosuyla nefes kesen bir polisiye-suç draması sunan dizi üç sezonuyla birlikte yayına giriyor. Özel bir suç birimi, suçluları yakalamak ve adalete teslim etmek için Avrupa sınırlarını aşan serileştirilmiş suçları soruşturur.

discovery+

Reklam

MATCH ME ABROAD: Match Me Abroad, hayatlarının aşkını başka bir ülkede bulmak için çöpçatanlarla işbirliği yapan Amerikalıların hikayesini anlatıyor.

Show Art

THE CURIOUS CASE OF NATALIA GRACE: The Curious Case of Natalia Grace, gerçekte yetişkin bir kadın olduğu tartışılan Ukraynalı yetim Natalia Grace’in gizemli hikayesini konu alıyor. İzleyenleri ekran başına kilitleyecek program; “Natalia 6 yaşındaki bir çocuğun taklidini yapan cüce bir yetişkin mi?” ve “Onu evlatlık edinen Amerikalı ailesine zarar vererek onları öldürmek isteyen cinayete meyilli biri mi?” sorularına yanıt bulmaya çalışacak.

DOWNEY’S DREAM CARS: Robert Downey Jr.’ın araba tutkusu, koleksiyondan öteye gidiyor. Downey’s Dream Cars’ta Robert, arabalara olan düşkünlüğü ile sürdürülebilirliğe olan bağlılığını buluşturuyor. Her bölüm Robert, kişisel koleksiyonundan bir arabayı baştan tasarlarken bu araba uzmanların da yardımıyla bir dizi modifikasyon geçirip dönüştürülüyor. Böylelikle Robert’ın hayalleri, türünün tek örneği olan süper arabasının dünyaya tanıtılmasıyla gerçek oluyor.

Devamını Okuyun

Televizyon

Aslı Enver ve Mehmet Günsür’lü Arayış Dizisinin İlk Fragmanını İzle

Yayınlandı

on

Yazan

Behzat C Banner

Aslı Enver ve Mehmet Günsür’ü başrollerinde buluşturan Disney+’ın yeni orijinal dizisi ‘Arayış’ın fragmanı yayınlandı. 14 Haziran’da Türkiye’de ve dünyanın dört bir yanında aynı anda yayına girecek olan dizi, seyirciyi gizemli bir dünyanın perde arkasına götürecek.

Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, özgün hikaye ve senaryosunu Nükhet Bıçakçı ve Özlem Yücel’in kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda ödüllü yönetmen Emin Alper’in oturduğu ‘Arayış’, 14 Haziran’da Türkiye’de ve dünyanın dört bir yanında aynı anda yayına giriyor. Kadrosu ve hikayesiyle merakla beklenen projenin yayınına sayılı günler kala diziden dikkat çeken fragman yayınlandı. 

Aslı Enver ve Mehmet Günsür’ün başrolleri paylaştığı; Defne Kayalar, Devin Özgür Çınar, Erol Babaoğlu, İpek Türktan, Erdem Şenocak, Begüm Akkaya, Şeyma Gökçe Cengiz, Onur Ünsal, Eylem Yıldız, Oral Özer ve Ali Yoğurtçuoğlu gibi önemli isimlerin de kadrosunda yer aldığı diziden yayınlanan fragman, seyirciye merak uyandıran mistik dünyanın görünmeyen yüzü hakkında ipuçları veriyor. 

Metropol hayatına sıkışmış, hasta, mutsuz ve yolunu kaybetmiş bir ruh olan Nisan, beraber katıldıkları bir şifa seansının ardından ortadan kaybolan arkadaşının izini sürerken şaibeli bir tarikata ulaşır. Tüm şüphelerine karşın tarikatın vaadine kayıtsız kalamayan Nisan, gizemli bir adam olan Tufan’ın peşinden bilinmezliklerle dolu bir maceraya atılır. Metafizik, mutluluk, varoluş ve aşk temalarını sorgulatacak orijinal dizi ‘Arayış’ 14 Haziran’da sadece Disney+’ta…

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

Jack Ryan 4. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak? Fragmanı İzle

Yayınlandı

on

Yazan

Behzat C Banner

Kavuşma zamanı yolda. Jack Ryan, 30 Haziran’da final sezonuyla karşınızda.

#JackRyan #JohnKrasinski #TomClancysJackRyan #PrimeVideoTürkiye

Reklam
Devamını Okuyun

Müzik

Aktris Dizi Müzikleri Dinle | Aktris Soundtrack

Yayınlandı

on

Yazan

Behzat C Banner

Klipler aşağıda sırasıyla sizi bekliyor

Aktris dizisinin müzikleri de dikkat çekiyor. Yerli ve yabancı şarkıların yer aldığı aktris Soundtrack çalışmalarını dinleyin

Mansur Ark – Maalesef | Aktris Dizi Müzikleri Dinle

Funda – Çaresizim

Murat Akay – Kedimi Çaldılar

Shoot First · Extreme Music

Don Giovanni, K. 527: “Là ci darem la mano” (Don Giovanni, Zerlina)

Sedef Sebüktekin – Unutmam Lazım

Huw Williams – Supersonix

Robbie Nevil – Encore (Party Pop)

todd carlon monte montgomery long way to go

Clyde P – The Gnawa March

Lalalar – Yamyam

Peyk – Derdini Bul feat. Yasin Soyöz

Händel & Ossi Bashiri – Lascia Ch’io Pianga

Lalalar – Hiç Mutlu Olmam Daha İyi

Devamını Okuyun

Popüler