Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Sanat

“Hay Aksi Beethoven” Tiyatral Çocuk Konseri CSO ADA Ankara’da

Yayınlandı

Tarih

Hay Aksi Beethoven
Ayrıksı Kitap

THE BAD PLUS
21 KASIM-ANA SALON-20.00

CSO ADA ANKARA sanatseverlere ilkleri yaşatmaya devam ediyor. Caz dünyasının sıra dışı gruplarından The Bad Plus, CSO Ada Ankara Caz Serisi kapsamında Ankara’daki ilk konserine hazırlanıyor. Orijinal kompozisyonlarının yanı sıra Nirvana, ABBA, The Bee Gees, Pink Floyd, David Bowie, Blondie, Black Sabbath, Yes, The Flaming Lips gibi grupların klasik parçalarına getirdikleri caz yorumlarıyla beğeni toplayan efsane grup CSO ADA ANKARA’da kontrbas, davul, gitar, tenor saksafon ve klarnetin güç birliğiyle unutulmaz bir performansa daha imza atmaya hazırlanıyor.

Bilet Fiyatları:

 1. Kategori: 275 TL
 2. Kategori: 220 TL
 3. Kategori: 175 TL
 4. Kategori: 125 TL

SİTKOVETSKY TRİO
22 KASIM-ANA SALON-20.00

Günümüzün en etkileyici piyano üçlüleri arasında gösterilen Sitkovetsky Trio, derin müzikal anlayışları ve yetkin virtüöziteleriyle; CSO ADA ANKARA Oda Müziği ve Resital serisi kapsamında sanatseverlere müzik şöleni yaşatmaya hazırlanıyor. Amsterdam Concertgebouw’dan Frankfurt Alte Oper’e, Palais des Beaux Arts’dan Musée du Louvre’a, l’Auditori Barcelona’dan Wigmore Hall ve Lincoln Center’a dünyanın dört bir yanındaki ünlü konser salonlarında müzikseverlerin ve eleştirmenlerin övgüsünü toplayan Sitkovetsky Trio, oda müziği repertuvarının şaheserleri arasında yer alan Schumann, Arensky ve Çaykovski’nin üçlülerinden oluşan bir repertuvar seslendirmek üzere, bu kez CSO ADA ANKARA’da sanatseverler ile buluşuyor.

Bilet Fiyatları:

Reklam
 1. Kategori: 150 TL
 2. Kategori: 120 TL
 3. Kategori: 95 TL
 4. Kategori: 70 TL

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ORKESTRA AKADEMİK BAŞKENT

23 KASIM – MAVİ SALON – 20.00

Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent sezon konserlerinin ilki 23 Kasım akşamı Mavi Salon’da CSO ADA ANKARA seyircisiyle buluşuyor. Birbirinden eşsiz parçalar şef Cemi’i Can Deliorman yönetiminde, solistler Nermin Kaygusuz ve Ana Albero’un yorumlarıyla sunulacak.

Bilet Fiyatları:

 1. Kategori: 60 TL
 2. Kategori: 40 TL

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI & ANTONİO PİROLLİ & JUDİTH JAUREGUİ

25 KASIM – ANA SALON – 20.00

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 25 Kasım’da İtalyan Şef Antonio Pirolli ve İspanyol piyanist Judith Jauregui ile İtalyan ve İspanyol bestecilerin yer aldığı muhteşem bir programla müzikseverlerle buluşuyor. CSO’ya sıklıkla konuk şef olarak davet edilen Pirolli yönetimindeki Orkestra, konserde ilk olarak İspanyol besteci Geronimo Gimenes’in “Luis Alonso’nun Düğünü”nden ‘Intermedio’yu seslendirecek. İspanyol besteci Manuel de Falla’nın solo piyano ve orkestra için yazdığı İspanya Bahçelerinde Geceler, İspanyol piyanist Judith Jauregui tarafından yorumlanacak. Konserin ikinci bölümünde Pirolli yönetimindeki
Orkestra, İtalyan besteci Ottorino Respighi’nin Saba Melikesi Belkıs Süitini
ve Manuel de Falla’nın Üç Köşeli Şapka Süitini müzikseverler için yorumlayacak.

Reklam

Bilet Fiyatları:

 1. Kategori: 160 TL
 2. Kategori: 120 TL
 3. Kategori: 80 TL
 4. Kategori: 40 TL

HAY AKSİ BEETHOVEN TİYATRAL ÇOCUK KONSERİ

27 KASIM – MAVİ SALON – 15.00

CSO ADA ANKARA Mavi Salon’da izleyici ile tekrar buluşacak olan ‘Hay Aksi Beethoven’, çocuklara yönelik klasik müzik konseri olmasının yanı sıra tiyatral özellikleriyle de öne çıkıyor. ‘Hay Aksi Beethoven’da minik izleyiciler, bir yandan bestecinin insanlığa armağan ettiği eşsiz müziklerin tadına varırken diğer taraftan onun sıra dışı, eğlenceli ve şaşırtıcı yönleriyle karşı karşıya kalarak bir anda kendilerini eserin içinde bulacaklar.

Bilet Fiyatları:

Biletler tükenmiştir.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sanat

“Sabırsızlık Zamanı” AKM Yeşilçam Sinemasında 

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Sabırsızlık Zamanı
Ayrıksı Kitap

“Asasız Musa” ve “Yaşar Kemal Efsanesi” filmleriyle adından söz ettiren Aydın Orak’ın yönetmenliğini üstlendiği üçüncü filmi “Sabırsızlık Zamanı, 7 Aralık’a kadar Atatürk Kültür Merkezi Yeşilçam Sinemasında sinemaseverlerle buluşuyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteklediği, dünya prömiyerini Varşova Film Festivali’nde, Türkiye prömiyerini ise Boğaziçi Film Festivali’nde yapan filmin başrollerini Mirza Zarg, Mirhat Zarg ve Pelin Batu paylaşıyor.

“Sabırsızlık Zamanı”, Diyarbakır’ın yakıcı yaz sıcağı altında yoksul bir kenar mahallede yaşayan iki kardeşin mahallelerinin hemen yanındaki lüks sitenin duvarını aşıp havuzuna girme macerasını perdeye taşıyor. Yönetmenin sınıfsal çatışma mücadelesini kara mizahla aktardığı film, okulda karşılarına çıkan havuz problemleriyle başı dertte olan kardeşlerin gerçek yaşamlarında da havuza girmeyi bir takıntı haline getirmesini anlatıyor.

Devamını Okuyun

Sanat

Çocuklar AKM Atölyelerinde Klasik Müzikle Tanışacak

Yayınlandı

Tarih

Yazar

AKM Klasik Müzik Çocuk Atölyesi
Ayrıksı Kitap

Atatürk Kültür Merkezinin çocukları sosyal ve sanatsal etkinliklerle buluşturmak için tasarlanan özel alanı AKM Çocuk Sanat Merkezi’nde çocukların klasik müzikle tanışabileceği ve klasik müzik tarihini keyifle öğrenebileceği “Klasik Müzikle Tanışma Atölyeleri” başlıyor…

Atatürk Kültür Merkezi; çocukların klasik müzikle erken yaşta tanışması ve estetik duygularının gelişmesini desteklemek amacıyla AKM Çocuk Sanat Merkezi’nde Klasik Müzikle Tanışma Atölye Serisi’ne ev sahipliği yapacak.

6-10 yaş aralığındaki çocuklara özel; Bach, Vivaldi, Mozart ve Beethoven’ın hayatlarının ve eserlerinin aktarılacağı atölyeler ile çocukların yaratıcı ve interaktif yollarla klasik müzik tarihini öğrenmesi hedefleniyor.

Aralık ayı boyunca gerçekleşecek Klasik Müzikle Tanışma Atölyeleri çocukları Klasik Batı Müziği’nin en önemli bestecileri ve eserleri ile buluşturacak. Atölye serisinin ilki 4 Aralık günü Johann Sebastian Bach ile başlayacak. Her Pazar devam edecek olan atölyelerde 11 Aralık’ta Antonio Vivaldi, 18 Aralık’ta Wolfgang Amadeus Mozart ve 25 Aralık Pazar günü Ludwig van Beethoven çocuklara aktarılacak.

Çocuklarla klasik müziği, bestecileri ve bestecilerin ünlü eserlerini buluşturacak olan atölyeler; ‘Bay Majör’le Klasik Müzik Masalları’nın yazarı, eğitmen Neşe Oğuzsoy önderliğinde ve Uğraş Durmuş ile Atılgan Kaplanoğlu’nun eşliğiyle gerçekleştirilecek. Klasik Müzikle Tanışma Atölyeleri ile çocuklar klasik müzik eserlerinden örnekleri canlı olarak dinleyecek, bestecileri daha yakından tanıyacak ve eserlere söz, hareket, vücut perküsyonu ve oyunlarla eşlik ederek müzik estetiklerini ve müzik repertuvarlarını geliştirme fırsatı yakalayacak.

Reklam
Devamını Okuyun

Köşe Yazıları

Acı Bir Parodi: Bir Kitap Kurdundan Mektup (3)

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Bir Kitap Kurdundan Mektup Esaretin Bedeli
Ayrıksı Kitap

Az önce okuduğum kitap buradaydı yani içimde. Hem buradaydım hem başka bir yerde. Hayallerime dokundum. Düşüncelerim bir oraya bir buraya savruldu. Zaman oldu önümdeki okyanus ortadan ikiye ayrıldı sanki. Berrak bir gökyüzü beni yuttu. Bir kırlangıç kondu omuzuma. Bir dev benim arkama saklanmaya kalktı. Bir yaprağın dans ederek yere düşüşünü saniye saniye içimde hissettim. Bir çocuk doğdu. Karanlığa renk sıktılar çocuklar. Bir fidan diktiler. O fidan büyüdü, ağaç oldu, o ağacın altında saklambaç oynadılar. Beni de çağırdılar. Bir balinanın peşine takılan bir kaptanın peşine düştüm ben de. Âşık oldum, bana âşık oldular.

Kitap okumanın ve edebiyatın güzelliği budur işte, onu sizden almaya çalışırlar ama alamazlar. Hiç böyle şeyler hissetmemiş miydiniz? Unutmamak için edebiyata ihtiyacınız var, unutmamak için sizin olan bir şeyi… Umut… Umut iyi bir şeydir, belki de en iyisi ve iyiler asla ölmez. Umudumuzu kaybetmemek için kitap okumalıyız. Kitap okudukça göreceksiniz ki yalnız değilsiniz. 

Devamını Okuyun

Popüler