Bizimle iletişim kur

Teknoloji

Honor’un Yeni Katlanabilir Telefonu Porsche Design Honor Magic V2 RSR’ın Özellikleri ve Fiyatı Nedir?

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Porsche Design Honor Magic V2 RSR

Katlanabilir Telefon Dünyasında sınırları zorluyor

Porsche Design Honor Magic V2 RSR, katlanabilir telefon teknolojisini premium spor otomobil tasarım mirası ile birleştiriyor.

Dinamik yazılım tasarımıyla, üst düzey dizaynın yarattığı his ve görünümün sentezini temsil eden HONOR’un bu en yeni akıllı telefonu, markanın premium teknolojiye yönelik ileri görüşlü yaklaşımına ışık tutuyor. Porsche Design ile iş birliği içerisinde üretilen yeni PORSCHE DESIGN HONOR Magic V2 RSR, HONOR’un katlanabilir dünyasındaki lider ince katlanır ekran teknolojisiyle, Porsche’nin spor otomobillerinin sofistike görüntüsünü bir araya getiriyor.

Reklam

Otomobil üreticisi Porsche’nin bir yan kuruluşu olan ve Porsche Design markasının arkasındaki şirket olan Porsche Lifestyle Group’un Tasarım Başkanı Carsten Monnerjan; “Her zaman ortak müşterilerle mükemmel bir uyum içinde olan doğru ortaklar arıyoruz” diyor. Monnerjan, Porsche 911’in yaratıcısı tarafından kurulan ve onun adını taşıyan Avusturya’nın Zell am See kentindeki Studio FA Porsche’de yaratıcı bir ekibi yönetiyor. 

Şirketin iş birliği ve ortaklıklara yüksek bağlılığı olduğunu açıklayan HONOR baş tasarımcısı Yuan; “Honor ve Porsche Design’ın, sektörün ölçütlerini belirleyen bir dizi üst düzey ve yenilikçi ürün sunma konusunda aynı vizyonu paylaştığını düşünüyorum. Porsche Design’dan daha iyi bir ortak bulamazdık, ikimiz de yeni ve heyecan verici ürünler için kendi yolumuzu çizmek üzere kural kitabını yırtıp atmaktan korkmuyoruz.” diyor.

Seçkin bir tasarım ve yaşam tarzı markası olan Porsche Design, eşsiz Porsche ruhunu ve değerlerini hayata geçirmeye kendini adamasıyla öne çıkıyor. HONOR ise insan odaklı inovasyonlarıyla akıllı telefon sektöründe önemli bir oyuncu olarak yer alıyor. Bu ortaklık, küresel ve premium bir marka olarak HONOR’un dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere kolektif yenilikler getirmesine yardımcı oluyor.

“Telefonlar günün her saati müşterilerimizin elinde. Her gün kullanıcı yolculuklarının bir parçası olması için onu seçiyorlar, her zaman kullandıkları bir şey. Sizi asla hayal kırıklığına uğratmaması ve kullanımı keyifli olması gereken bir ürün. ” diyen Monnerjan, Porsche’nin lüks spor otomobilleri ve SUV’ları ile bir benzerlik kuruyor. “Bunlar sahip olmaktan gurur duyacağınız ürünler: İki marka da bunun böyle olmasını sağlamak için en yeni teknolojileri, malzemeleri ve kullanıcı arayüzlerini bulmaya çalışıyor.” diyor.

HONOR’un akıllı telefon pazarının premium segmentindeki yolculuğu hızlı bir şekilde devam ediyor. Sadece 234 g ağırlığında ve katlandığında 9,9 mm kalınlığında olan PORSCHE DESIGN HONOR Magic V2 RSR, katlanabilir cihazlar için inovasyonun sınırlarını zorluyor. Cihaz, Porsche’nin görsel diline atıfta bulunan benzersiz şekilli kamera lensi muhafazası ile farklı spor otomobil DNA’sını kullanıyor. Bu, cihazın sadece görünümüne değil, fiziksel hissine de yansıyor. Monnerjan, “Şekli veya tasarımı çok belirgin hale getirmemek önemli” diyor. “Aradığımız şey, biçim dilimizin DNA’sı aracılığıyla temel özellikleri nasıl öne çıkarabileceğimiz. Bunu da telefona Bunu da telefona dokunduğunuzda, şekilleri ve dokuları hissederek yapıyoruz.” 

Porsche Design, akıllı telefon segmentinde uzun bir çalışma geçmişinin yanı sıra zengin bir lüks tasarım portföyüne sahip. Monnerjan, “Markamız akıllı telefon sektöründe 15 yılı aşkın bir süredir başarıdan başarıya koşuyor. Prestijimiz ve başarımız, sadece efsanevi Porsche 911’i tasarlamakla kalmayıp aynı zamanda dünyanın ilk tamamen siyah kol saati olan 1972 tarihli Chronograph 1’i de yaratan Profesör Ferdinand Alexander Porsche tarafından tanımlanan zamansız, işlevsel ve saf tasarım felsefesinden kaynaklanıyor” diyor.

Bu titiz sadelik mirası, PORSCHE DESIGN HONOR Magic V2 RSR’in tasarımında da devam ediyor. Monnerjan, “Felsefemiz, her ürünün sade, kullanışlı ve temel unsurlara indirgenmiş olması gerektiğidir, üründe aşırıya kaçan hiçbir şey olmamalı.” diye açıklıyor.

Porsche’nin Taycan ve yeni Macan’ın başını çektiği yeni nesil yüksek performanslı BEV’leri, iki sektör arasındaki bir başka sinerjiyi vurguluyor. Yuan, “Lityum pil anotlarında silikon bazlı malzemelerin kullanımı büyük umut vaat ediyor. HONOR, batarya yoğunluğunu arttırmak ve düşük sıcaklıklardaki performanslarını iyileştirmek için silikon karbon kompozit anotların kullanımına yatırım yaparak batarya teknolojisindeki yeniliklere öncülük ediyor. HONOR’un sektörler arası inovasyonu keşfetme konusundaki öncü çabalarını gösterecek başka ortak tasarımlı cihazları da tanıtacağız.” diyor.

Porsche Design’ın becerileri yeni cihazın fiziksel formunun ötesine uzanıyor; Monnerjan’ın ekibi kullanıcı arayüzünün bazı kısımlarının şekillendirilmesine de yardımcı oldu. Monnerjan, “Porsche 911’in arka ışığı canlı duvar kağıdı için ilham kaynağı olurken, şarj ekranındaki animasyon Porsche’nin ilk tamamen elektrikli spor otomobili Taycan’dan esinlendi” diyor.

İki marka arasında 911’in akıcı hatlarını çağrıştıran telefonun arkasındaki ‘flyline’ gibi başka sinerjiler de var; renk ise Porsche’nin ürün yelpazesinin hatlarını vurgulamak için sıklıkla kullanılan tanıdık bir ton olan Agate Grey. “Flyline tasarımı sadece ikonik ve zamansız bir tasarım değil, aynı zamanda Porsche’nin mükemmel aerodinamik yeniliklerinin bir tezahürüdür. Bu hız çizgisi akıllı telefon gövdesine uygulandığında, sadece telefona benzersiz bir dinamizm duygusu katmakla kalmıyor, aynı zamanda kullanıcının tutuşunun eğriliğine de uyum sağlıyor’ diyor Yuan. Akik Grisi, Honor ve Porsche Design’ın ortaklaşa geliştirdiği ürünlerdeki diğer renk seçeneklerine katılabilir. Yuan, “Gelecek cihazlarımızda Porsche’nin renk çeşitlerinden ve ikonik tasarım öğelerinden daha fazla ilham alacağız,” diye açıklıyor.

Yuan, “İmza niteliğindeki tasarım dilimizin her zaman kullanılan malzemelerin güzelliğini takip etmesi gerektiğine inanıyoruz. Porsche’nin heykelsi dokusunu kasaya dahil ettik ve Porsche 918 Spyder’ın A sütununda takviye dolgusu olarak kullanılan süper fiberglas adlı bir malzeme kullandık. Bir de titanyum alaşımı var – gücünü ve dayanıklılığını gerçekten hissedebiliyorsunuz. Hepsinden önemlisi, her zaman öne çıkan ve benzersiz olan ikonik bir şey yaratmaya çalışıyoruz.” diyor.

Bu zarif paketin içerdiği teknik yenilikler, katlanmış cihazı bu kadar ince yapan gelişmiş kasa tasarımından ekranı koruyan ilk çizilmez NanoCrystal Shield’e kadar etkileyici. Monnerjan, “Elbette bir telefonun sahip olması gereken bazı unsurlar vardır, kameralar gibi. Araba tasarımında da durum aynı; tasarımcıya mühendisler tarafından belirlenen bir paket veriliyor, bu yüzden iki disiplinin iş birliği yapması gerekiyor.” diyor.

Reklam

Ekranın kendisi 1.07 milyar rengi destekleyen katlanabilir bir OLED LTPO ekran. Entegre dinamik karartma ve Sirkadiyen Gece Ekranı işlevi, gözlerin her zaman rahat olmasını sağlıyor. PORSCHE DESIGN HONOR Magic V2 RSR, Honor Image Engine tarafından desteklenen etkileyici bir üçlü arka kamera sistemine sahip ve Gece, Yakınlaştırma ve Hızlandırılmış fotoğrafçılık dahil olmak üzere çok çeşitli çekim modlarını destekliyor. Ayrıca, telefon ön ve arka kameralarda 4K videoyu ve Honor’un kendi yapay zeka destekli Hareket Algılama Teknolojisini ve Hover Fotoğrafçılığını destekliyor.

Porsche Design Honor Magic V2 RSR

Monnerjan’a göre yapay zeka yeni bir tasarım kaynağı değil, bir başka yaratıcı araç. Bununla birlikte, bu teknolojinin özellikle arama, etkileşim ve fotoğrafçılık açısından telefonlarımızı nasıl kullandığımız üzerinde büyük bir etkisi olacak. Honor’un yeni piyasaya sürdüğü MagicOS 8.0, geleneksel girdilerin yanı sıra dili, görüntüleri, jestleri ve göz hareketlerini yorumlayan, amaç tabanlı kullanıcı arayüzünü (IUI) yönlendiren bir yapay zeka içeriyor.

Yuan’ın açıklamalarına göre Honor’un ilerleyen zamanlarda tanıtacağı bir başka amiral gemisi akıllı telefonu iki marka arasındaki ortaklığın daha yeni başladığını gösterecek. Bu konuya Monnerjan ise; “Asıl zorluk yenilik yapmaya devam etmek.” diyor.

hihonor.com 

porsche-design.com

Reklam

Teknoloji

HUAWEI Nova 12i, Çok Daha İyi Bir Kameraya Ve Pil Gücüne Sahip

HUAWEI nova Serisi’ne gençlerin yeni gözdesi olacak yeni bir versiyon eklendi. HUAWEI nova 12i büyük bir bataryaya, büyük bir depolama alanına ve büyük bir ekrana sahip ve hafif. Ayrıca 108MP’lik olağanüstü bir kameraya sahip. HUAWEI nova 12i, Huawei Online Mağaza üzerinden Türkiye’de satışa sunuldu.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

HUAWEI nova Serisi’ne gençlerin yeni gözdesi olacak yeni bir versiyon eklendi. HUAWEI nova 12i büyük bir bataryaya, büyük bir depolama alanına ve büyük bir ekrana sahip ve hafif. Ayrıca 108MP’lik olağanüstü bir kameraya sahip. HUAWEI nova 12i, Huawei Online Mağaza üzerinden Türkiye’de satışa sunuldu…

HUAWEI nova 12 serisi, genç kullanıcılara güven ve kendini ifade etme konusunda ilham vermek için tasarlandı. HUAWEI nova 12i, yeni bir tasarım ve 108MP kamera ile bunu geliştiriyor.

108MP Yüksek Çözünürlüklü Fotoğrafçılık

Reklam

HUAWEI nova 12i, ortalama bir mobil kullanıcıya gelişmiş bir fotoğrafçılık deneyimi sunan 108MP çözünürlüğe sahip ultra yüksek çözünürlüklü bir kameraya sahiptir. 108MP ana kameraya, geniş bir F1.9 diyafram açıklığına ve büyük bir 1/1,67 inç sensöre sahiptir. Ayrıca daha fazla ortam ışığı yakalamak için dokuz-içinde-bir-piksel füzyon teknolojisini kullanıyor.

En önemlisi, HUAWEI nova 12i’nin 108MP kamerası RAW Domain Algoritması tarafından destekleniyor. Bu teknoloji, her fotoğraftaki parlaklığı, netliği ve dinamik aralığı optimize eder. Bu, renkleri daha canlı hale getirir ve fotoğrafın parlak ve karanlık kısımlarının dengeli olmasını sağlar.

Parlak arkadan aydınlatmalı HDR ve daha karanlık ışıklı sahnelerde, dokuzu bir arada piksel füzyon teknolojisi 1,92µm’ye eşdeğer süper büyük pikselleri bir araya getirerek ayrıntıları gizlemeden parlaklığı artırabilir.

Daha da iyisi, gece çekimlerinde gelişmiş vurgu bastırma ve daha fazla netlik görülecektir. Bu, ışığın bazen orantısız bir şekilde sunulduğu ve dengeli bir şekilde sunulamadığı dekoratif sokak lambaları ve araba ışıkları ile gece fotoğrafçılığı gibi yaygın olarak etkilenen görüntülerde en belirgin şekilde görülür. HUAWEI nova 12’nin güçlü 108MP kamerası sayesinde, kullanıcıların önlerindeki fotoğrafı çekmek için kendilerini kısıtlanmış hissetmelerine gerek yok.

Dinamik görseller için: HUAWEI nova 12i, 6,7″ AOD (Her zaman açık ekran) ekrana sahiptir. Hafiftir ve ince çerçevelere sahiptir. Bu, hassas mühendislik sayesinde mümkün olmuştur. Bu, kullanıcıların mobil oyunlarını, TV şovlarını veya internet tarayıcılarını daha fazla görmelerini sağlar.

Reklam

Ayrıca, ışığa bağlı olarak ekranı daha parlak veya daha koyu hale getiren Yumuşak Karartma Kontrolü’ne sahiptir. Bu, daha rahat okumanıza yardımcı olur.

Bu yeni Nova ayrıca saati, gücü ve yemek teslimatı ve taksi uygulamalarından gelen bildirimleri gösteren bir AOD özelliğine sahiptir. AOD, EMUI 14 Tema Kilitli Ekranlar ile kişiselleştirilebilir.

Büyük Pil ve Geniş Depolama Alanı ile Daha Büyük Yaşayın

Akıllı telefonlar çok şey yapabilir, ancak bunu yapmak için büyük bir bataryaya ve depolama alanına ihtiyaçları vardır. Bu, özellikle okul, iş ve eğlence için akıllı telefonlarına güvenen genç kullanıcılar için geçerlidir.

HUAWEI nova 12i’nin 5000mAh bataryası, kullanıcıların şarj cihazlarına ulaşmak zorunda kalmadan tüm gün telefonlarında yaşamalarına, çalışmalarına ve oynamalarına olanak tanır. Bu boyuttaki bir pil, bir tam günden fazla dayanabilir. HUAWEI nova 12i’nin pili AI Güç Tasarrufu Teknolojisi ile geliyor. Bu, kullanıcıların daha fazla pil ömrü elde etmelerine yardımcı olur. Pil kullanımını kullanıcı etkinliğine göre ayarlar ve çalışan arka plan uygulamalarını kapatır. Bu, kullanıcıların yaşam tarzlarına göre daha uzun pil ömrü elde ettikleri anlamına gelir.

Reklam

HUAWEI nova 12i, siyah ve yeşil renk seçenekleriyle 14.999 TL’den satışa sunuluyor. Yanında hediye olarak 1 yıllık ekran hasarı garantisi ve Huawei FreeBuds 5i kablosuz kulaklık verilen telefonlarda ayrıca 600 TL de kupon indirimi uygulanıyor.

Devamını Okuyun

Teknoloji

Türkiye’nin Teknoloji Markası Casper, Intel Series 1 İşlemcileriyle Yenilikçi Bir Döneme İmza Atıyor

Dünyanın en son teknolojilerini Türk kullanıcılarına sunma misyonuyla yola çıkan Casper, Türkiye’de bir ilke daha imza atıyor. Dünya’nın en büyük işlemci üreticisi Intel ile iş birliği yapan Türkiye’nin teknoloji markası Casper, profesyoneller için yeni bir standart belirleyen Intel Series 1 işlemcileri, Nirvana X600 ve X700 dizüstü bilgisayarlarında kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Dünyanın en son teknolojilerini Türk kullanıcılarına sunma misyonuyla yola çıkan Casper, Türkiye’de bir ilke daha imza atıyor. Dünya’nın en büyük işlemci üreticisi Intel ile iş birliği yapan Türkiye’nin teknoloji markası Casper, profesyoneller için yeni bir standart belirleyen Intel Series 1 işlemcileri, Nirvana X600 ve X700 dizüstü bilgisayarlarında kullanıcıların beğenisine sunuyor…

Dünyadaki trend teknolojileri kullanıcılarıyla buluşturan Türkiye’nin teknoloji markası Casper, bir ilke daha imza attı. Dünya’nın en büyük işlemci üreticisi Intel ile yeni bir iş birliğine imza atan Casper, Türkiye’de ilk kez Intel Series 1 işlemcilerin, Nirvana X600 ve X700 dizüstü bilgisayarlarda kullanılacağını duyurdu. Aylar süren Ar-Ge süreçleri sonucunda ortaya çıkan yeni optimizasyon ile bir önceki nesil işlemcilere göre hem yaklaşık yüzde 20 daha az güç tüketimi sağlayan Series 1, turbo frekansda 5Ghz’e çıkabilen ortalama yüzde 15 daha yüksek performans ile öne çıkıyor. Nirvana X600 ve X700’ün yüksek mobilite özelliğini artıran bu yeni iş birliği sayesinde kullanıcılar, içerik oluşturma ve üretkenlik için performansından ödün vermeden çok daha uzun saatler boyunca işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Masaüstü Bilgisayar Performansını Dizüstü Bilgisayarda Sunuyor

Reklam

Intel’in 2024 yılında lanse ettiği “U” serisi işlemcilerde en yüksek performansa sahip Series 1, Casper Nirvana X600 ve X700’ün performansını ve yüksek mobilite özelliğini kusursuz bir uyum içinde artırıyor. 3D performanslı hibrit mimarisiyle iki çekirdekli mikro mimariyi tek bir işlemci yongasında birleştiren Series 1, her bir çekirdek türü için belirli görevleri gerçekleştirebiliyor. Aynı zamanda Intel Core 5 120U ve Core 7 150U işlemci seçenekleriyle özelleştirilebilen Nirvana X600 ve X700, Microsoft Copilot’un gelişmiş yapay zeka özelliği sayesinde tüm profesyonellere masaüstü bilgisayar performansını dizüstü bilgisayarlarda deneyimleme imkanı sunuyor.

“Türkiye’nin Bilişim Sektöründeki Gücünü Artıracak”

Türkiye’de ilk kez, Intel Series 1 işlemcilerin Casper Nirvana X600 ve X700 bilgisayarlarda yer almasının Casper ve bilgisayar sektörü için önemine değinen Casper Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Feray Karaman, “Türkiye’nin kalkınmasında bilişim sektörünün oynadığı rol kritik önem taşıyor. Bu bilinçten hareketle, 30 yılı aşan vizyonumuzdan aldığımız ilhamla, ülkemiz için değer yaratan, rekabetçi ve üstün performanslı ürünler geliştirmek için çalışıyoruz. Dünya bilgisayar pazarının yaşadığı zorluklara rağmen, Türkiye’nin bu alandaki büyüme başarısı dikkate değer. Dünya bilgisayar pazarı, geçtiğimiz sene ikinci ardışık yılında yüzde 14 küçülerek 253 milyonluk bilgisayar satışıyla yılı kapattı. Türkiye ise geçtiğimiz yıl dünyadan pozitif ayrışarak, bilgisayar satışında %29 büyüdü. Özellikle pazardaki ticari ve bireysel notebook satışlarına da baktığımızda pazar yüzde 16 büyürken, Casper’ın kurumsal notebook satışları yüzde 55 büyüdü. Bireysel notebook satışlarımız ise sektördeki %36 büyümeye kıyasla, yüzde 67 oranında büyüme gösterdi. Bu başarının arkasında, Türk kullanıcılarının taleplerini ve isteklerini dikkate alan yaklaşımımızın büyük etkisi var.

Bu başarıyı ileriye taşıyacak aylar süren Ar-Ge çalışmalarının meyvelerini toplamak bizi son derece mutlu ediyor. Türkiye’de bir ilk olan Intel Series 1 işlemcilerini Nirvana X600 ve X700 dizüstü bilgisayarlarımızda kullanarak, kullanıcılarımıza benzersiz bir deneyim sunmaktan gurur duyuyoruz. Bizler Casper olarak, Türkiye’nin teknoloji markası olma hedefimiz doğrultusunda, sürekli olarak kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına uygun, son teknoloji çözümler sunmaya kararlıyız. Intel ile olan bu iş birliği ve teknolojik yenilikler, Türkiye’nin bilişim sektöründeki gücünü ve potansiyelini daha da artıracak.” dedi.

Reklam
Devamını Okuyun

Teknoloji

HUAWEI Pura 70 Ultra DXOMARK Tarihinin En Yüksek Puanını Aldı

HUAWEI Pura 70 Ultra, DXOMARK sıralama tarihinde 163 puanla en yüksek puanı alarak Dünya’nın en iyi kameralı akıllı telefonu oldu. Huawei’nin yeni amiral gemisi, fotoğraf meraklıları için şu anda piyasada bulunan en gelişmiş akıllı telefon…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

HUAWEI Pura 70 Ultra, DXOMARK sıralama tarihinde 163 puanla en yüksek puanı alarak Dünya’nın en iyi kameralı akıllı telefonu oldu. Huawei’nin yeni amiral gemisi, fotoğraf meraklıları için şu anda piyasada bulunan en gelişmiş akıllı telefon…

DXOMARK, kameraları ve kamera ekipmanlarını puanlayan ve sıralayan köklü bir görüntüleme teknolojileri otoritesidir. Uzmanlar tarafından yaygın olarak güvenilen testleri, milyonlarca bilimsel ölçüm ve algısal analizle desteklenmektedir. Huawei’nin en yeni amiral gemisi akıllı telefonu, dünyanın önde gelen kalite değerlendirme laboratuvarı DXOMARK testinden başarıyla geçti ve üstün genel performansı ve fotoğrafçılık özellikleriyle sektörün en büyük rakiplerini geride bıraktı. HUAWEI Pura 70 Ultra’nın kapsamlı bir incelemesinin ardından, ünlü teknoloji laboratuvarı DXOMARK, HUAWEI Pura 70 Ultra’yı 163 puan vererek DXOMARK’ın en iyi akıllı telefon kamerası olarak taçlandırdı.

Fotoğrafçılıkta Devrim Niteliğinde Bir Adım

Reklam

HUAWEI Pura 70 Ultra, akıllı telefon pazarına yeni öncü özellikler getiriyor ve akıllı telefon serisinin uzun süredir devam eden damgasını sürdürerek kamera yeniliklerini bir kez daha sunuyor. HUAWEI Pura 70 Ultra, saatte 300 km’ye kadar yüksek hızlı fotoğraf çekimi sağlayarak rekor kıran Ultra Hızlı Anlık Çekim özelliği ile övgüye değer görüldü. Bu, kullanıcıların eve geldiğinizde size doğru koşan bir evcil hayvan veya yüksek enerjili bir maçta en sevdiğiniz futbolcu gibi hayatın en değerli ve geçici anlarını zamanda dondurabilecekleri anlamına geliyor. DXOMARK, incelemesinde kameranın Otomatik Odaklama özelliğini vurgulamış ve test edilen tüm koşullarda doğruluğu ve yüksek hızı için övgüde bulunarak kameraya 125 puan verdi. Bu gelişim, Ultra Parlak ana kamera donanımı ve HUAWEI XD Motion Engine üzerindeki ışık alımındaki artış sayesinde mümkün oldu.

HUAWEI Pura 70 Ultra, 8,4 mm inceliğindeki cihaz gövdesine bir inç sensör boyutu ve F1,6 geniş diyafram açıklığı sığdırmayı başaran geri çekilebilir yapısıyla Ultra Parlak Pop-Out Camera’yı da barındırıyor. Gelişmiş Döner İletim Sistemi sayesinde kamera, çekim sırasında kendiliğinden uzayarak dahili kamera yapısı içinde daha fazla alan yaratıyor. Bu özellik sayesinde hafif akıllı telefon, en geniş ışık girişine sahip gelişmiş pop-out kamerayı barındırabiliyor. Aynı zamanda, daha iyi gece sahnesi ve dinamik aralık performansı elde ediyor. DXOMARK, kameranın “dinamik aralığının çok geniş olduğunu ve fotoğraflar HDR ekranda görüntülendiğinde kontrastların olağanüstü olduğunu” ve ayrıca “renklerin HDR ekranda çok hoş olduğunu” belirtti.

HUAWEI Pura 70 Ultra, yeni nesil Ultra Parlak Makro Telefoto Kamera ile de donatıldı. Sektörün en büyük F2.1 diyafram açıklığına sahip periskop telefoto kamerası, aydınlık veya karanlık ortamlarda çekilen fotoğrafların sürekli net görünmesini sağlıyor. Kamera ayrıca ister yakından ister uzaktan fotoğraflansın, keskin görüntüler oluşturan yenilikçi uzun mesafeli kaydırmalı zoom’u da destekliyor. DXOMARK, Ultra Parlak makro telefoto fotoğraf makinesinin yakınlaştırma özelliğini 164 puanla değerlendirirken, özellikle makro işleviyle fotoğraf makinesinin “hoş makro perspektifini ve keskin görüntülerini” övdü. İncelemede ayrıca telefoto zoom kameranın test edilen tüm aralıklarda zoom ile yüksek düzeyde ayrıntı üretebildiği ve düşük ışık koşullarında bile düşük gürültü seviyelerine sahip olduğu vurgulandı.

İlham Veren Esintiler, Küresel Fotoğraf Kültürüne Öncülük Ediyor

Huawei, yıllardır sürekli inovasyon yoluyla mobil görüntüleme teknolojisinin evrimini ve gelişimini yönlendirdi. Ayrıca, Huawei sürekli olarak fotoğraf yarışmaları, topluluk etkinlikleri ve trend raporları gibi küresel faaliyetlerde bulunarak mobil fotoğrafçılık kültürünün dünya çapında yayılmasını teşvik etti. Şimdi HUAWEI XMAGE, akıllı fotoğrafçılığı yeni zirvelere taşıyarak küresel kullanıcılarla birlikte teknolojinin ve deneyimin sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

Reklam

Huawei bu yıl sadece yıllık fotoğraf yarışması HUAWEI XMAGE Awards 2024’ü resmi olarak başlatmakla kalmadı, aynı zamanda Huawei tarihindeki en büyük fotoğraf sergisine olan “Kalpleri Isıtan Bir Dünya – Huawei Fotoğrafçılığının 12 Yılı” teması altında açılan HUAWEI XMAGE Global Sergisi’ni de tanıttı. Sergide, milyonlarca başvuru arasından seçilen ve Huawei akıllı telefonlar tarafından çekilen yaklaşık 300 fotoğraf sergileniyor. Dünyanın her köşesinden sıcaklık, huzur ve parlaklık anlarının yanı sıra sıradan insanların gerçek ilişkiselliğini sergileyen bu görüntüler, HUAWEI XMAGE’in yeni marka felsefesi olan “Görüntünün Gücü”nü kapsıyor. Bu felsefe, üstün görüntüleme teknolojisi ve deneyimleriyle tüketicilerin hayal gücünü, yaratıcılığını ve takdirini ateşlemeyi ve çekilenlerin ötesinde güçlü etkisini sergilemeyi amaçlıyor.

Akıllı telefon fotoğrafçılığında mükemmellik için açık bir platform olan HUAWEI XMAGE Ödülleri, mobil fotoğrafçılığa daha derin bir sanatsal önem ve estetik ifade kazandırmak için benzersiz perspektiflerin ve sınırsız yaratıcılığın kullanılmasını teşvik ediyor. Art arda sekizinci yılına giren yarışma, Huawei’in lider XMAGE görüntüleme teknolojisinden yararlanarak tüketicilere yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini tamamen ortaya çıkarmaları için ilham vermeyi ve her fotoğrafa daha derin duygusal ve kültürel rezonans katmayı amaçlıyor. Bu yılki XMAGE Ödülleri, Huawei’nin Anlık Görüntü, Portre fotoğrafçılığı, telefoto ve makro fotoğrafçılık ve renk stilindeki liderliğini sergileyen “Anlar”, “Yüzler”, “Çok Uzak Çok Yakın” ve “Stil” gibi yeni kategoriler sunuyor. Ayrıca, sanatçıları Huawei’nin amiral gemisi görüntüleme yeteneklerini kullanarak çeşitli ifade biçimlerini ve temaları keşfetmeye teşvik etmek için “Pura Serisinin En İyisi” ve “Mate Serisinin En İyisi” gibi yeni ödüller oluşturuldu.

2017 yılından bu yana, 170’ten fazla ülke ve bölgeden kullanıcılar yarışmaya katılarak bugüne kadar yaklaşık 4 milyon giriş yaptı. Bu milyonlarca giriş, HUAWEI XMAGE Ödülleri’ni dünya çapındaki perspektiflerden insanlık tarihinin parçalarını içeren kendi başına bir kültürel miras haline getiriyor. HUAWEI XMAGE Awards 2024 için kayıtlar şu anda açık ve 15 Eylül 2024 tarihinde Pekin saatiyle 24:00’te (GMT+8) kapanacak.

Reklam
Devamını Okuyun

Teknoloji

Lexus’tan Yeni SUV LBX İçin Akaretler’de Sıra Dışı Lansman

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Premium otomobil üreticisi Lexus, tamamen yeni modeli LBX’i Türkiye’de satışa sunmaya başladı. LBX’in sıra dışı karakterini yansıtacak bir lansmanla Türkiye pazarındaki yerini alan SUV modeli, İstanbul’un kalbi Akaretler’de oluşturulan LBX Hub deneyim alanlarıyla tanıtıldı. “Her Gün Sıra Dışı” sloganına sahip LBX, unutulmaz lansman etkinliğiyle adından söz ettirdi.

Lexus LBX, 2.290.000 TL’den başlayan fiyatlarla showroom’lardaki yerini alırken, bu sıra dışı modelle tanışmak isteyenler de, LBX Hub’larını ziyaret ederek aracı yakından tanıdılar.

Lexus LBX’in Elegant, Emotion, Relax ve Cool atmosferlerinden esinlenerek tasarlanan Lexus Hub, konuklara farklı ve eğlenceli deneyimler yaşattı. Yapay zeka ve görsel şovların yer aldığı deneyim alanları, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Reklam

Basını ilk kez Türkiye’de LBX modeliyle buluşturan Lexus, aynı zamanda gerçekleştirdiği test sürüşleriyle aracın daha da yakından deneyim edilmesini sağladı.

Opera sanatçıları balkonlardan arya seslendirdi

Aynı zamanda Akaretler’de, balkondan gerçekleştirilen ve opera sanatçılarının seslendirdiği arya sokaktaki herkesin beğenisini kazandı. Akşam saatlerinde düzenlenen ‘Extraordinary Party’ ise, ünlü isimleri bir araya getirdi. Lexus LBX’in yüzü olarak Türkiye reklam çekimlerinde rol alan idol isim Hadise’nin de katıldığı Lexus LBX partisi, unutulmaz bir geceye sahne oldu. Emir Ersoy’un geceye özel olarak LBX modelinin atmosferlerinden yola çıkarak dizayn ettiği müziklerle eğlenceli anlara imza atıldı.

LBX’in yüzü Hadise oldu

Lexus LBX lansmanı ile birlikte markanın Türkiye’de çekilen yeni reklamı da ilk kez gösterildi. Yeni LBX modelinin reklamının başrolünde ise, dünyaca ünlü idol isim Hadise yer aldı. “Her Gün Sıra Dışı” sloganıyla tanıtılan yeni LBX modelinin Türkiye’de çekilen reklam filminde oynayan Hadise, bir kez daha kendine özel tarzını yansıttı. Hadise, LBX modelinin Elegant, Emotion, Relax ve Cool atmosferlerinin sıra dışı görünümüyle özdeşleşti ve Lexus, otomotiv sektöründe farklı bir iş birliğine daha imza atmış oldu. LBX’in dünya prömiyerinden bu yana Lexus ile birlikte Avrupa’nın başkentlerinde yapılan dört sıra dışı etkinliğe katılan Hadise’nin marka ile iş birliği lansmanla heyecan verici şekilde devam etti.

Reklam

Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar