Bizimle iletişim kur

Oyun

“Intel Monsters Reloaded 2023” Büyük Finalinde Heyecan Yaşandı

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Monster Notebook ve Intel iş birliğiyle 4. kez düzenlenen, 2.000’den fazla espor oyuncusunun mücadele ettiği, 27 bin dolar ödül havuzuna sahip Intel Monsters Reloaded 2023, nefes kesen büyük finaliyle sona erdi. Türkiye, Almanya, Birleşik Krallık ve Körfez Bölgesi’nden gelen takımlarla Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleştirilen büyük finali İngiltere bölgesi elemelerinden gelen Endpoint CeX takımı kazanarak 10 bin dolarlık büyük ödülün ve el işçiliğiyle üretilen kupanın sahibi oldu…

Türkiye’nin en büyük espor etkinliklerinden biri olan ve 27 bin dolar ödül havuzuna sahip Intel Monsters Reloaded 2023 espor turnuvası Counter Strike 2 Finalleri, Türkiye, Almanya, Birleşik Krallık ve Körfez Bölgesi’nden gelen takımlarla, Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleştirildi.

Türkiye’den Eternal Fire Academy, Almanya’dan Heizers, Birleşik Krallık’tan Endpoint CeX ve Birleşik Arap Emirlik’lerinden Divine Vandetta Counter Strike 2 finalistleri arasında yer alırken, canlı yayınlanan turnuvanın finalini İngiliz Endpoint CeX kazanarak 10 bin dolarlık ödülün sahibi oldu. Etkinlikte, PUBG: BATTLEGROUNDS turnuvasının kazananı PCIFIC ESPORTS takımı da özel tasarım şampiyonluk kupası ve 30 bin TL’lik birincilik ödülünün sahibi oldu.

Turnuvanın büyük final etkinliğinde; Monster Notebook deneyim alanları, yapay zekâ fotoğraf standı ve 360 Spin GIF fotoğraf çekim aktiviteleri yer alırken, başta Counter-Strike 2 ile PUBG olmak üzere çeşitli oyunların cosplayleri de alanda yerlerini aldı. En çok ilgi çeken deneyim alanı ise Semruk standı oldu. Semruk deneyim alanında gün boyunca Counter-Strike 2 turnuvaları gerçekleştirildi. Ayrıca kurulan yarış simülasyon alanında ziyaretçiler ralli pilotu Ali Türkkan ile yarışma fırsatı elde etti. Epik oyun müziklerini başarıyla seslendiren Monster Notebook Oyun Müzikleri Orkestrası konseri katılımcıların büyük beğenisini toplarken, Cantuğ “Unlost” Özsoy, Ömer “Imorr” Karataş ve Irmak “Hellian” Kandemir de turnuva boyunca Watch Party gerçekleştirdi ve izleyicilerle buluştu.

Reklam

Intel Monsters Reloaded, global bir espor festivaline dönüştü

Monster Notebook Global Pazarlama Direktörü Birol Sülük, “Monster Notebook olarak espora yatırım yapmaya devam ederken oyuncuların yanında olduğumuzu onlara hissettirecek projeler geliştirmeyi sürdürüyoruz. Bu yıl 4. kez düzenlediğimiz Intel Monsters Reloaded sadece bir turnuva değil bir espor topluluğu olarak gücünü artırmaya devam ediyor. Turnuvamız, global bir espor etkinliğine dönüşerek farklı ülkelerden takımların birbirleriyle tanıştıkları bir espor festivaline dönüştü. Türkiye oyun ekosisteminin en sevilen aktörlerinden biri olarak, öncüsü olduğumuz ekosistemi bir bütün olarak görüyor, oyun bilgisayarı alanındaki deneyimlerimizi bu alana gönül vermiş oyunculara, sektör paydaşlarına ve sektörün geneline yaymak için var gücümüzle çalışıyoruz. Turnuvaya katılan oyunculara, maçları takip eden espor severlere ve başta Intel olmak üzere bu turnuvanın gerçekleşmesini destekleyen tüm paydaşlarımıza Monster Notebook adına teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.

Büyük final Semruk serisi notebooklar ile oynandı

Turnuvanın büyük finali, her koşulda en yüksek performansı arayan teknoloji tutkunları için geliştirilen Semruk serisi notebook’lar ile gerçekleştirildi. Kişiselleştirme seçenekleri barındıran güçlü donanım konfigürasyonlarını bir üst segmente taşıyan ve aynı zamanda yeni bir yaşam tarzının öncüsü olan Semruk serisi, Monster Notebook’un en üst segment ürünü. Üst düzey performansı ulaşılabilir bir fiyatla sunan seri, benzerlerinden farklılaşan ürün özellikleriyle öne çıkarak benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

Global espor pazarı büyümeye devam ediyor

Reklam

Global espor online izleyici sayısı 921 milyona, global espor tutkunlarının sayısı 261 milyon seviyesine ulaştı. 2023 espor pazarı 2 milyar dolarlık bir hacme ulaşmış bulunuyor. Bu rakamın 2032’de 11 milyar dolara erişeceği tahmin ediliyor.

Toplam izleyici kitlesinin büyük bir çoğunluğunu orta yaş grubunun oluşturduğu espor tutkunlarının yüzde 66’sını erkekler, yüzde 34’ünü ise kadınlar oluşturuyor. Espor turnuvalarının ödül havuzları da genişlemeye devam ediyor. 2023’te global espor turnuva ödül havuzu miktarı 128 milyon dolara ulaşırken, espor takımları ve oyuncularının bu pastadan aldıkları pay da artıyor.

Diğer yandan ünlü isimler de bu alana yatırım yapmayı sürdürüyor. David Beckham, Guild Esports isimli espor takımının ortakları arasında yer alırken, dünyaca ünlü boksör Mike Tyson da Fade 2 Karma isimli espor takımına yatırım yaparak espor arenasına dahil oldu. Michael Jordan, Shaquille O’Neal ve Will Smith de espora yatırım yapan diğer ünlü isimler arasında dikkat çekiyor.

Türkiye’de de esporun hacmi artmaya devam ediyor. Lisanslı espor oyuncu sayısının 15 bini aştığı ülkemizde, 175 lisansı espor takımı, 80 espor etkinliği bulunuyor. Espora yatırım yapan marka sayısı ise 80’e ulaşmış durumda.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum yazabilmek için giriş yapın Giriş

Yorum Yaz

Oyun

Dark And Darker Mobile’in Ağustos’ta Gerçekleşecek Küresel Beta Testi İçin Ön Kayıtlar Başladı

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Türkiye, ABD, Kore ve Japonya’da gerçekleşecek küresel teste katılmak için iOS ve Android’de kayıtlar 16-31 Temmuz tarihleri arasında alınacak; Yeni “Büyücü” sınıfı görücüye çıkacak…

Bluehole Studio tarafından geliştirilen DARK AND DARKER MOBILE’ın ağustos ayında gerçekleşecek küresel beta testine katılmak isteyen kullanıcılar için ön kayıtların açıldığını duyurdu.

DARK AND DARKER MOBILE’ın uluslararası çapta gerçekleşecek ilk beta testi, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların yüksek beklentilerini karşılamayı hedefliyor. 1 Ağustos Perşembe’den 11 Ağustos Pazar’a dek toplamda 11 gün sürecek test, aralarında ABD, Japonya, Kore ve Türkiye’nin de bulunduğu belli başlı ülkelerde yürütülecek ve hem Android hem de iOS işletim sistemlerini kullanan mobil cihazlarda gerçekleşecek. Katılım için başvurularınızı 16 Temmuz Salı gününden 31 Temmuz Çarşamba gününe kadar resmî DARK AND DARKER MOBILE web sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Reklam

DARK AND DARKER MOBILE, bu küresel beta testi aracılığıyla çeşitli yeni içerikleri oyuncuların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. İlk olarak merakla beklenen, güçlü uzun menzilli saldırılarıyla tanınan ve büyü kullanan yeni “Büyücü” sınıfı oyuna merhaba diyecek. Ayrıca teste katılan kullanıcılar kolaylık sağlayacak çeşitli özellikleri ve yaşam tarzı içerikleri sunan köy sistemini deneyimleyebilecek. Oyuncular köyde balık tutabilir ve köyün çevresinde veya zindanlarda bulunan malzemeleri kullanarak yemek pişirebilirler. Paralı asker sistemi, oyuncuların paralı askerlerin davranış kalıplarını seçmesine olanak tanıyacak şekilde geliştirildi ve daha dengeli bir oyun deneyimi sağlamak için silahlar, eşyalar ve sınıflarda ayarlamalar yapıldı.

KRAFTON ayrıca resmî DARK AND DARKER MOBILE YouTube kanalında oyunun baş yapımcısı olarak geliştirme süreçlerini denetleyen Joonseok Ahn’ın yer aldığı bir röportaj videosu yayınladı. Videoda Ahn düşüncelerini, “Önceki testlerden aldığımız kapsamlı geri bildirimlere dayanarak oyun denge ayarlamalarından yeni sınıflara ve zindanlara kadar çeşitli içerikler hazırladık. Daha eksiksiz bir DARK AND DARKER MOBILE deneyimi için yaklaşan bu teste oyuncuların aktif ilgisini ve yorumlarını sabırsızlıkla bekliyoruz,” sözleriyle dile getirdi.

Haziran ayının sonunda Kore’de yapılan testin ardından birçok kullanıcı, geliştirilmiş kullanılabilirlik ve yeni eklenen PvE içeriği hakkında olumlu geri bildirimler vermişti. DARK AND DARKER MOBILE’ın, bu yıl içinde küresel olarak piyasaya sürülmesi hedefleniyor ve bu süreçte oyuncularla aktif etkileşimin oyunun geliştirme süreçlerine önemli katkısının altı çiziliyor.

Ayrıca DARK AND DARKER MOBILE’ın, ağustos ayının sonunda Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen dünyanın en büyük oyun fuarı gamescom 2024’te yer alacağı ve fuar katılımcılarına çeşitli etkinlikler ile oynanış kesitleri sunulacağı belirtiliyor.

Reklam
Devamını Okuyun

Oyun

Steam 345 TL Değerindeki Oyunu Kısa Süreliğine Ücretsiz Yaptı – Acaba Hangi Oyun!?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Steam, “patron çıldırdı” dedirten oyun kampanyalarına devam ediyor. Bugün de 345 TL değerindeki “Gizlilik – Aksiyon” oyunu ücretsiz oldu…

Steam, bugünlerde Amazon Prime tarafından yapılan ücretsiz oyun kampanyalarına karşılık veriyor. Dün de bir ücretsiz oyunla bizleri sevindiren dünyanın en ünlü oyun platformu, bugün de 10.5 dolar (345 TL) değerindeki oyunu ücretsiz yaptı. Ancak, oyunu eklemek için çok kısa bir süreniz var.

Oyun, gizliliğin merkezine konulduğu ve Splinter Cell’e adeta bir saygı duruşunda bulunan bir “Gizlilik – Aksiyon” oyunu. Yapımcı, oyunu gizlilik kullanarak oynamak istemeyenler için, aksiyonla harala gürele de oynanabileceğini belirtiyor. Intravenous, gelecek hafta içerisinde ikinci oyunun piyasaya çıkacak olmasını kutlamak için, ilk oyunu oldukça kısa süreliğine ücretsiz olarak sunuyor.

Reklam

Eğer siz de oyunu hesabınıza eklemek ve ömür boyu dek sahip olmak istiyorsanız, öncelikle buraya tıklamalı ve oyunun Steam sayfasına doğru gitmelisiniz. Daha sonra ‘Hesaba Ekle’ butonuna tıklamanız yeterli. 10.5 dolar değerindeki oyun sonsuza dek Steam hesabınızda olacak.

Oyunu hesabınıza eklemek için 17 Temmuz 2024 tarihinde, saatler 20.00 olmadan kütüphanenize eklemiş olmanız gerekiyor.

Kaynak: shiftdelete.net

Reklam
Devamını Okuyun

Oyun

The Sims 4 Lovestruck Genişleme Paketi İçin Yepyeni Bir Fragman Yayınlandı – İzleyin

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Electronic Arts ve Maxis, 25 Temmuz’da EA uygulaması ile PC’de, Origin, Epic Games Store ve Steam ile Mac’te ve PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S ile Xbox One konsollarında yayınlanacak olan The Sims 4 Lovestruck Genişleme Paketi için yeni bir fragman paylaştı.

Fragmanda, Sim’lerin heyecan verici olasılıklarla dolu yeni Ciudad Enamorada dünyasındaki romantik anları konu ediliyor. Yeni randevu uygulaması Cupid’s Corner ile ilk randevular ve uzun süreli ilişkiler dahil olmak üzere geniş bir sakalaya sahip olan romantizm özelliklerine daha yakından göz atabileceksiniz. The Sims 4 oyuncuları ideal randevuları tasarlamaktan farklı bağlantıları keşfetmeye, mevcut bir ilişkiyi güçlendirmeye ve çok daha fazlasına kadar ilişki dünyasının her unsurunu tecrübe edebilecekler.

Reklam
Devamını Okuyun

Oyun

eFootball™ 7. Sezon: King Of The Continent İle Futbol Dolu Bir Yaza Merhaba Deyin

KONAMI bir düzine ödülün yanı sıra iki turnuva bazlı kampanyayı da – European Cup and American Cup – oyuna ekliyor. Ayrıca yeni eklenen milli takım paketlerinin arasında TÜRKİYE de var…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

KONAMI bir düzine ödülün yanı sıra iki turnuva bazlı kampanyayı da – European Cup and American Cup – oyuna ekliyor. Ayrıca yeni eklenen milli takım paketlerinin arasında TÜRKİYE de var…

Konami Digital Entertainment B.V. bugün itibarıyla eFootball™’un 7. Sezonu: King of the Continent (Kıtanın Kralı)’nın başladığını duyurdu. Futbol dünyasının global çapta heyecan dolu bir yaza hazırlandığı bu dönemde eFootball™, bir dizi kampanya ve oyun içi öğe aracılığıyla oyunseverlere birbirinden güzel hediyeler kazanma ve ülkelerinin başarılarını sanal dünyada yeniden yaşama fırsatı verecek.

European Cup ve American Cup

Reklam

Futbolun iki dev kıtası sahaya çıkarken eFootball™ kullanıcıları da oyuna eklenen iki oyun içi kampanya aracılığıyla bu heyecanı yaşayacak. Bu turnuvalarda kullanıcılar, Rüya Takımlarını turnuva formatında yeşil sahalara sürecek ve turlarda ilerledikçe daha fazla oyun içi ödül kazanacaklar.

Oyuncu Yağmuru

Futbolun global çaptaki kutlamalarıyla paralel olarak eFootball™ severler, oyun içi kampanyalardaki başarılarıyla çok özel oyuncu kartları kazanabilecekler. European Cup ve American Cup kampanyalarından ödül olarak sırasıyla 4 x Highlight: France’ şans anlaşması ve 5 x ‘ Highlight: Argentina’ şans anlaşması olacak.

Yeni Milli Takım Paketleri’nden Biri TÜRKİYE!

Reklam
  1. Sezon şimdiye kadarki en heyecan verici sezonlardan biri; kullanıcılar favori milli takımlarından 11 kişilik bir kadronun tamamını Rüya Takımlarına ekleyebilecekler.

Dahil edilen Milli Takım paketleri şöyle: Arjantin, Fransa, Portekiz, İngiltere, Brezilya ve Türkiye.

Oyuna Giriş Bonusları

Bu harika ödüllerin yanı sıra, kullanıcılar günlük olarak oyuna giriş yapabilir ve toplamda 210.000 Exp kazanabilirler.

Yeni Co-op Güncellemeleri

Yeni güncellemeyle Co-Op modu eFootball™ kullanıcılarının artık yapay zekaya karşı eşleşebileceği, bekleme sürelerinin azalacağı ve arkadaşlarıyla daha hızlı ve daha sık oyun oynayabileceği bir moda dönüşüyor!

Üstelik eFootball™, diğer rastgele kişilerle çevrimiçi olarak eşleşip 3 kişilik takımlarla yapay zekaya karşı mücadele edebileceğiniz yeni bir Co-op etkinliği olan ‘United Team’in de oyuna ekleneceğini duyurdu.

Reklam

Bu etkinlik aracılığıyla kullanıcılar, 3 kata kadar daha fazla beceri geliştirme programı, 180.000 XP ve 180.000 GP’ye kadar oyun içi ödüller kazanabilirler.

Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar