Bizimle iletişim kur

Müzik

Japon Kız Grubu XG, “X-POP”u Sonraki K-Pop Yapabilir Mi?

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Tamamen İngilizce şarkı söyleyen yedili, tür geleneğini altüst ediyor ve küresel bir izleyici kitlesi kazanıyor…

Bu yılın başlarında, Mayıs ayının sıcak bir gününde, Asyalı Amerikalı ve Pasifik Adalı Miras Ayı’nda, yedi genç kadın Queens’teki Forest Hills Stadyumu’nun sahne arkasında sinir mücadelesi verdi. Resmi çıkışından sadece bir yıl sonra, XG grubu, 88rising plak şirketi tarafından Asya ve Pasifik Adalı kültürünü, yaratıcılığını ve sanatını kutlayan bir müzik festivali olan Head in the Clouds için şehirdeydi. Ancak gösterinin daha geniş bir anlamı vardı: Gösterinin Japonya dışındaki ve New York’taki ilk uluslararası performansıydı.

Öğleden sonraki faturalandırmaya rağmen stadyum tıka basa doluydu ve şu sloganlar atılıyordu: “XG! XG! XG!” Grup parıltılı takım elbiselerle sahneye çıktığında. Sıcak karşılama, bunun XG’nin New York’a ilk gelişi olduğuna inanmayı zorlaştırdı ve ilk şarkısı “Tippy Toes” ile sete başladıktan sonra, üyeler viral hitlerine geçerken kalabalığın tezahüratları hararetli bir seviyeye ulaştı. “Sol sağ.” Hayranlar ve sıradan festival katılımcıları ritme uygun olarak özgürce dans etti, hatta bazıları şarkının akılda kalıcı nakaratına eşlik etti.

Şimdilerde, Head in the Clouds performansını ve XG’nin daha sonra festivalin Los Angeles yinelemesinde yer almasını yansıtan, üyeleri yaşları 17 ile 21 arasında değişen grup, minnettarlık yayıyor. “New York bizim ilk uluslararası performansımızdı ve ‘XG! XG!’ tezahüratları gerçekten dokunaklıydı” diyor XG’den Cocona. Los Angeles’ta bazı hayranlarının, XG’nin ilk mini albümü NEW DNA’nın ön yayın single’ı “GRL GVNG”nin müzik videosundan ilham alarak makyaj yaptığını bile gördüğünü söylüyor. “Ve bunların hepsini görmek gerçekten çok güzeldi!”

Reklam

Yalnızca altı ay önce, Kasım 2022’de, bir dizi şifre klibi veya XG’nin deyimiyle “Galz Xypher” sosyal medyada viral hale gelmişti. XG’den Cocona, Maya, Harvey ve Jurin sırayla, J.I.D’nin “Surround Sound” enstrümantalleri üzerinde İngilizce, Japonca ve Korece arasında zahmetsizce örülmüş net solo barlar sundu; Dreamville’den “Down Bad”; Ty Dolla $ign, Jack Harlow ve 24kGoldn’dan “I WON”; ve Rosalía’nın “SAOKO”su sırasıyla. Bu içerik parçaları, K-pop’a yakın hayran kitlesinin dışındaki yeni dinleyicilerin de dinlemeye başlamasıyla XG için bir dönüm noktası oldu. Basın zamanında, şifreli klipler 26 milyonun üzerinde YouTube görüntülemesine ve 16 milyonun üzerinde TikTok görüntülemesine ulaşmıştı.

Bakalım, XG grubu K-Pop akımını tersine çevirip, X-Pop akımına çevirebilecek mi?

Kaynak: Billboard.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum yazabilmek için giriş yapın Giriş

Yorum Yaz

Müzik

Jonas Brothers, 20. Yıldönümlerini Kutlayamaya Hazırlanıyorlar

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Kardeşler, 2025’te 20. yıldönümlerini kutlayacaklar…

Joe Jonas, Nick Jonas ve Kevin Jonas The Tour’un Kuzey Amerika ayağını yeni tamamladılar ve kardeşler gelecek planlarını açıkladılar!

Cumartesi gecesi Brooklyn, New York’taki Barclay’s Center’da verdikleri konser sırasında Jonas Brothers, 2025’te 20. yıl dönümü turnesini düzenleyeceklerini açıkladı.

Kardeşler; “Yankee Stadyumu’ndaki iki geceden bu yana 61 civarında gösteri oynadık. Sona ulaştık ama hepinize koltuklarınıza bir kart bıraktık, içeri girdiğinizde kartları aldınız mı bilmiyorum. Tamam, yani 2025 yılında bu grubun 20. yıl dönümü olacak” diye devam etti. “Ve o kart senin resmi davetindi çünkü bunu tekrar yapacağız.” dediler.

Reklam

Nick daha sonra kalabalığa ağustos ayında başlayan The Tour’un grup için ne kadar önemli olduğunu ifade etti.

“Bu inanılmazdı” dedi. “Bir gösteriye veya birden fazla gösteriye gelecek olanlar, lütfen bunu ne kadar takdir ettiğimizi bilin. Hepinizin ödemeniz gereken faturaları olduğunu, gerçek hayattaki işlerinizin olduğunu biliyoruz. Hala buraya gelip bize bu kadar sevgi göstermen ve zamanını bizimle geçirmen, bu dünyalara bedel.”

Şarkıcı şöyle devam etti: “Gerçekten, kalbimizin derinliklerinden teşekkür ederiz ve sizi seviyoruz. Bu son birkaç ayı unutulmaz kıldınız.”

Us Weekly’nin haberine göre , her koltuğa bırakılan kartlarda şöyle yazıyordu: “Harika bir 2023 için teşekkür ederiz. 2023 20. yıl dönümü turunda görüşürüz 😏” ve kartlar her bir kardeş tarafından imzalandı.

Kaynak: Just Jared.

Reklam

Devamını Okuyun

Müzik

Shawn Mendes, Jacob Collier’e Eşlik Etti – “Witness Me” Klip İzleyin

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Shawn Mendes ve Jacob Collier’in ortak çalışması “Witness Me”nin müzik videosu çıktı…

İki müzisyen, bir hafta önce yayınlanan yeni şarkı için Stormzy ve Kirk Franklin ile birlikte bir araya geldi. İkiliye Stormzy de eşlik etti.

Sadece bir ay önce Shawn, Jacob ve Stormzy müzik videosunu Los Angeles’ta çekti.

Reklam
Devamını Okuyun

Müzik

Renaissance A Film By Beyonce Fragman İzle

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Renaissance A Film By Beyonce Fragman İzle Rönesans: Beyonce Filmi, RÖNESANS DÜNYA TURU’nun başlangıcından Stockholm, İsveç’teki açılışına ve Kansas City, Missouri’deki finaline kadar olan yolculuğunu beyaz perdeye aktarıyor.

Bu, Beyoncé’nin niyeti, sıkı çalışması, prodüksiyonun her aşamasına dahil olması, yaratıcı zihni ve mirasını yaratma ve zanaatında ustalaşma amacı ile ilgili bir yapımdır. Olağanüstü beğeniyle karşılanan Beyoncé’nin RÖNESANS DÜNYA TURU, 2,7 milyondan fazla hayran için özgürlük için bir sığınak yarattı ve neşeyi paylaştı.

Devamını Okuyun

Müzik

Ryder Beer İlk Single’ı “Can’t Take It”i Çıkardı – Klip İzleyin

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Ryder Beer’ın ilk single’ı “ Can’t Take It ” karşınızda…

21 yaşındaki oyuncu, Vera Zadoinov’un da rol aldığı müzik videosuyla birlikte yeni parçasını yakın zamanda piyasaya sürdü.

“Sonunda müziği dünyaya duyuracağım için çok heyecanlıyım!” Ryder daha önce şarkı hakkında JJJ ile paylaşımda bulunmuştu . “‘Can’t Take It’i seçtim çünkü bunun çok tekrarlanabilir olduğunu hissettim ve sesimin nasıl ilerleyeceğine bir göz attım… umarım beğenirsiniz.”

Kaynak: Just Jared JR.

Reklam

Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar