Bizimle iletişim kur

Yaşam

Johnny Depp ve Amber Heard Arasındaki Davada Yeni Skandallar Ortaya Çıktı

İkili arasındaki sular durulmuyor.

Yayınlandı

Tarih

Behzat C Banner

Johnny Depp ve uğruna 14 yıllık yuvasını yıktığı eski eşi Amber Heard arasında süre gelen davada yeni skandallar ortaya çıkıyor. İkili birbirine şiddet eylemleri ile ilgili suçlamada bulunurken Johnny Depp, asıl şiddeti Amber Heard tarafından gördüğünü açıkladı. Öyle ki iddialar arasında Amber Heard’ın Johnny Depp’i dövdüğü, parmağını kırdığı ve yüzüne sigara bastığı öne sürülüyor. Johnny Depp’in bu açıklamaları kısa sürede sosyal medya üzerinde gündem oldu.

Johnny Depp ve Amber Heard arasındaki dava Hollywood’un en uzun süreli hukuk savaşına dönüşmüş durumda. 2015 ve 2017 yılları arasında evli kalan ikili, tekrardan mahkeme salonunda karşı karşıya geldi. Depp, asıl mağdurun kendisi olduğunu öne sürerken eski eşi Heard’ın yaptıklarını bir bir sıraladı.

Depp, Heard’ın madde bağımlısı olduğunu dile getirirken kendisinin düğünlerinde bile uyuşturucu kullandığını ifade etti. Daha öncesinde eşini dövmekle ilgili haber yapan The Sun gazetesine iftira davası açan Depp, ilgili mahkemeyi kaybetmişti. Dava süresince kariyeri ciddi şekilde zarar gören Depp, eski eşi Heard ile kozlarını bir kez daha paylaştı.

Johnny Depp, geçtiğimiz yıl İngiltere’de düzenlenen duruşmada iftira davası açtığı eski eşinden 50 milyon dolarlık tazminat davası açmış Amber Heard ise buna karşılık vererek Johnny Depp’in aleyhine 100 milyon dolarlık dava açmıştı.

Geçtiğimiz haftalarda davanın ilk duruşması ABD’nin Virginia kentinden gerçekleşti. Geçtiğimiz gün ise ikinci bir duruşma yapıldı ve taraflardan Johnny Depp, ifadesini sundu.

Johnny Depp, Amber Heard ile olan evliliğini “toksik” olarak tanımladı ve sürekli eski eşinden çeşitli şiddet gördüğünü öne sürdü. Eski eşinin şiddet bağımlısı olduğunu ve sürekli olarak hem psikolojik hemde fiziksel olarak çatışma içerisinde olduğunu belirten Depp, Heard’ın televizyon kumandasını ve bir kadehi yüzüne fırlattığını ifade etti. Heard ise tüm bu suçlamaları reddetti.

Reklam

Açıklamasına devam eden Depp, geçmişte annesinin de babasına, kendisine ve kardeşlerine bu tarz şiddet uyguladığını belirterek çocukluğundaki travmaları gündeme getirdi. Babasının ise annesinin bu davranışlarına karşı hiçbir zaman karşı şiddet uygulamadığını belirtti. Buna rağmen Johnny Depp’in anne ve babası kendisi 15 yaşındayken boşanmış. Bu evliliğin sona ermesi sonrası babasını iyi bir adam ancak korkak olarak nitelendiren Depp, sonrasında bu fikrini değiştirdiğini ve babasının annesinden ayrılmasına hak verdiğini sözlerine ekledi. Annesi ise geçmişte bu ayrılık sonrası derin bir deprasyona girmiş, intihar eylemlerinde bulunmuş ancak buna rağmen hayatta kalmış. Depp’in annesi ise 2016 yılında hayatını kaybetmişti.

Depp, bu kadar şiddete rağmen Heard ile bir süre daha evli kalmasının eski eşinin tıpkı annesi gibi intihara teşebbüs edebileceğinden korktuğunu söyledi. Öyle ki Heard’ın birkaç kez bu tarz konuşmaları dile getirdiğini söyleyen Depp, çoğu kez evi terk ettiğinde eişinin sürekli olarak ağladığını ve “sensiz yaşayamam, öleceğim” gibisinden sözler sarf ettiğini dile getirdi. Evlilikleri devam ederken Heard’ın gün geçtikçe kontrolden çıktığını ve ikili arasında bıçaklı bir tartışmanın bile yaşandığı ortaya çıktı. Dava devam ederken ikili arasındaki bir diyaloğun ses kaydı sızdırıldı.

Sosyal medyada sızdırılan konuşmalar arasında Amber Heard’ın Johnny Depp’i açık bir şekilde tehdit ettiği duyuluyor. İkili arasında geçen diyalogda ise dünya’ya gündem olmaları durumunda Depp’in yanında kimsenin olmayacağını ancak kendisine hak verileceğini söylediği duyuluyor.

İkili arasındaki dava devam ederken, sosyal medya’ya düşen bu diyalojlar ise adete gündeme bomba gibi düştü. Elbette bu ses kaydının tamamn gerçek olmasının kanıtlanması sonrasında işin seyri tamamen değişecektir.

San Sebastian Film Festivalinde Johnny Depp’in “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” alması kadın hakları için mücadele eden dernekler tarafından eleştiri almıştı. Öte yandan kadın sinema oyuncularının büyük bir kısmı da Depp’in bu ödülü kazanmasına büyük tepki gösterdi. Ayrıca Johnny Depp’in hayranları da ikiye bölünmüş durumda. Depp’in arkasında duran hayranlar, Amber Heard’ın Aquaman’in yeni filminden çıkartılmasına yönelik imza kampanyası başlattı. İddialara göre Johnny Depp, bu imza kampanyasına destek vererek Aquaman filminin yapımcısını telefon ile arayıp Heard’ın kovulmasına yönelik baskı yaptığı öne sürüldü. Buna rağmen Amber Heard, yeni Aquaman filminin oyuncu kadrosunda bulunuyor.

Johnny Depp ile Amber Heard arasındaki dava çirkin boyutlara ulaşmış durumda. Bakalım dava sürecinde daha hangi iddialar gündeme düşecek.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

Yaşam

Geçmiş Olsun ❤️‍🩹

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

Geçmiş olsun güzel ülkem acımız çok büyük. 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrası yıkım olan illerimiz;

▪️

Kahramanmaraş

▪️

Osmaniye

▪️

Hatay

▪️

Gaziantep

▪️

Malatya

▪️

Adıyaman

▪️

Adana

▪️

Kilis

▪️

Diyarbakır

▪️

Şanlıurfa #deprem #TurkeyQuake #earthquake #AFAD #gecmisolsunturkiye

Devamını Okuyun

Yaşam

Crush Sendromu Nedir?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Deprem Enkazından Çıkarılan Kişilerde Görülen Crush Sendromu Nedir?

Behzat C Banner

Crush sendromu, vücut dokularının kısmen veya tamamen ezilmesi veya baskıya maruz kalması sonucunda oluşan ödem, şok, böbrek yetmezliği, kalp ve solunum yetmezliği gibi sonuçlara verilen isimdir.

Crush Sendromu İlk Ne Zaman Görüldü

İlk olarak 1909 yılındaki Messina depreminde tanımlanmış, depremden sağ kurtulan kişilerin halsizlik ve ödem gibi belirtiler gösterdikleri izlenmiştir.

Crush Sendromu Belirtileri Nedir?

Crush sendromu olan kişilerde kahverengi idrar, ödem, halsizlik, aritmi ve düşük tansiyon en fazla oluşan semptomlardır. Göçük altından kurtulan kişi başta sağlıklı gözükebilir. Ancak potasyum (K) ve ezilen doku proteinlerinin kana karışması; böbrek, kalp ve akciğer gibi organları etkilemesiyle bir süre sonra kan basıncında düşme, solunum yetmezliği ve vefat meydana gelebilir.

Crush Sendromu Tedavisi Nasıl Yapılır

Crush sendromu tedavisi için ilk başvurulan yöntem kandaki sıvı oranını arttırmaktır. Potasyum değerinin düşürülmesi ve fasiotomi de yaygın bir tedavi yöntemidir.  

Devamını Okuyun

Yaşam

Deprem Anında Yapılması Gerekenler

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Deprem Önlemleri

DEPREM ANINDA BİNA İÇERİSİNDEYSENİZ

Behzat C Banner

-Sabitlenmemiş dolap, raf, pencere vb. eşyalardan uzak durulmalıdır.

-Varsa sağlam sandalyelerle desteklenmiş masa altına veya dolgun ve hacimli koltuk, kanepe, içi dolu sandık gibi koruma sağlayabilecek eşya yanına çömelerek hayat üçgeni oluşturulmalıdır. 

-Baş iki el arasına alınarak veya bir koruyucu (yastık, kitap vb) malzeme ile korunmalıdır. Sarsıntı geçene kadar bu pozisyonda beklenmelidir. 

-Güvenli bir yer bulup, diz üstü ÇÖK, Başını ve enseni koruyacak şekilde KAPAN, Düşmemek için sabit bir yere TUTUN

Merdivenlere ya da çıkışlara doğru koşulmamalıdır. 

Reklam

-Balkona çıkılmamalıdır. 

-Balkonlardan ya da pencerelerden aşağıya atlanmamalıdır. 

-Kesinlikle asansör kullanılmamalıdır. 

-Telefonlar acil durum ve yangınları bildirmek dışında kullanılmamalıdır. 

-Kibrit, çakmak yakılmamalı, elektrik düğmelerine dokunulmamalıdır. 

Reklam

-Tekerlekli sandalyede isek tekerlekler kilitlenerek baş ve boyun korumaya alınmalıdır. 

-Mutfak, imalathane, laboratuvar gibi iş aletlerinin bulunduğu yerlerde; ocak, fırın ve bu gibi cihazlar kapatılmalı, dökülebilecek malzeme ve maddelerden uzaklaşılmalıdır. 

-Sarsıntı geçtikten sonra elektrik, gaz ve su vanalarını kapatılmalı, soba ve ısıtıcılar söndürülmelidir. 

-Diğer güvenlik önlemleri alınarak gerekli olan eşya ve malzemeler alınarak bina daha önce tespit edilen yoldan derhal terk edilip toplanma bölgesine gidilmelidir. 

-Okulda sınıfta ya da büroda ise sağlam sıra, masa altlarında veya yanında; koridorda ise duvarın yanına hayat üçgeni oluşturacak şekilde ÇÖK-KAPAN-TUTUN hareketi ile baş ve boyun korunmalıdır. 

Reklam

-Pencerelerden ve camdan yapılmış eşyalardan uzak durulmalıdır.   

DEPREM ANINDA AÇIK ALANDAYSANIZ

Enerji hatları ve direklerinden, ağaçlardan, diğer binalardan ve duvar diplerinden uzaklaşılmalıdır. Açık arazide çömelerek etraftan gelen tehlikelere karşı hazırlıklı olunmalıdır. 

Toprak kayması olabilecek, taş veya kaya düşebilecek yamaç altlarında bulunulmamalıdır. Böyle bir ortamda bulunuluyorsa seri şekilde güvenli bir ortama geçilmelidir. 

-Binalardan düşebilecek baca, cam kırıkları ve sıvalara karşı tedbirli olunmalıdır. 

Reklam

-Toprak altındaki kanalizasyon, elektrik ve gaz hatlarından gelecek tehlikelere karşı dikkatli olunmalıdır. 

-Deniz kıyısından uzaklaşılmalıdır. 

DEPREM ANINDA ARAÇ KULLANIYORSANIZ

Sarsıntı sırasında karayolunda seyir halindeyseniz;
– Bulunduğunuz yer güvenli ise; yolu kapatmadan sağa yanaşıp durulmalıdır. Kontak anahtarı yerinde bırakılıp, pencereler kapalı olarak araç içerisinde beklenmelidir. Sarsıntı durduktan sonra açık alanlara gidilmelidir.
– Araç meskun mahallerde ya da güvenli bir yerde değilse (ağaç ya da enerji hatları veya direklerinin yanında, köprü üstünde vb.); durdurulmalı, kontak anahtarı üzerinde bırakılarak terk edilmeli ve trafikten uzak açık alanlara gidilmelidir. 

Sarsıntı sırasında bir tünelin içindeyseniz ve çıkışa yakın değilseniz; 

Reklam

Araç durdurulup aşağıya inilmeli ve yanına yan yatarak ayaklar karına çekilip, ellerle baş ve boyun korunmalıdır. (ÇÖK-KAPAN-TUTUN) 

Kapalı bir otoparkta iseniz; araç dışına çıkılıp, yanına yan yatarak, ellerle baş ve boyun korunmalıdır. Yukarıdan düşebilecek tavan, tünel gibi büyük kitleler aracı belki ezecek ama yok etmeyecektir. Araç içinde olduğunuz takdirde, aracın üzerine düşen bir parça ile aracın içinde ezilebilirsiniz. 

METRODA VEYA DİĞER TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDAYSANIZ

Gerekmedikçe, kesinlikle metro ve trenden inilmemelidir. Elektriğe kapılabilirsiniz veya diğer hattan gelen başka bir metro yada tren size çarpabilir. 

-Sarsıntı bitinceye kadar metro ya da trenin içinde, sıkıca tutturulmuş askı, korkuluk veya herhangi bir yere tutunmalı, metro veya tren personeli tarafından verilen talimatlara uyulmalıdır. 

Reklam

Kaynak : AFAD

Devamını Okuyun

Popüler