Kurt Wallander Serisinin Beşinci Kitabı “Yanlış Yol” Yayımlandı

Her kitapta polisiye severleri gizem dolu bir maceranın peşinde yolculuğa çıkaran İsveçli yazar Henning Mankell’in Kurt Wallander serisinin beşinci kitabı “Yanlış Yol” Ayrıksı Kitap etiketiyle raflarda yerini aldı.

Avrupa’nın en prestijli polisiye ödülü Ripper Ödülü’nü kazanmış bir yazar olan Henning Mankell’in Ayrıksı Kitap’tan çıkan Kurt Wallander serisinin beşinci kitabı “Yanlış Yol” etrafındaki vahşetten gittikçe etkilenen ve mesleğinden her geçen gün soğuyan Kurt Wallander’in yeni macerasını anlatıyor. 

Hırs ve kararlılığıyla adaletin peşinde olaydan olaya koşan çetin dedektif Kurt Wallander, serinin beşinci kitabında kendisini zor bir cinayet soruşturmasının içinde buluyor. Kimliği belirsiz genç bir kızın intiharı ve eski adalet bakanının hunharca öldürülmesi ile başlayan hikâye Kurt Wallander’ın görevlendirilmesiyle farklı bir boyut kazanıyor. Kızın ve acımasız katilin kimliğinin peşine düşen Wallander, yeni cinayetler planlayan acımasız katilin peşini bırakmıyor.

On kitaptan oluşan Kurt Wallander serisinin beşinci kitabı olan Yanlış Yol’akitap satan her yerden ulaşılabilir.

Kitap Hakkında

Birinci Sınıf Bir Polisiye : Kurt Wallander Serisi

Komiser Kurt Wallander’in uzun tatil planları korkunç iki ölümle suya düşer: kimliği belirsiz genç bir kızın intiharı ve eski adalet bakanının hunharca öldürülmesi. Wallander kızın ve acımasız katilin kimliğinin peşine düşerken katil yeni cinayetler planlar. Katil ne kadar acımasızsa Wallander de o kadar inatçıdır. 

“Mankell en iyi işini çıkarmış… Hâlâ Yanlış Yol kitabını almadıysanız hemen almaya bakın.”

Los Angeles Times

“Polisiyenin ustası muhteşem bir ziyafet hazırlamış.”

Kirkus Reviews

“Ayrıntılar özel hazırlanmış… ustaca.”

Publishers Weekly