Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Televizyon

Lady Brienne Ekranlara Geri Mi Dönecek?

Jon Snow’un Game of Thrones Spin-off Serisinde Gwendoline Christie: Brienne’i Tekrar Görecek Miyiz?

Yayınlandı

Tarih

got-lady-brienne
Ayrıksı Kitap

Game of Thrones’un yıldızı, “Brienne of Tarth’ı sevmekten asla vazgeçmeyeceğim ve onunla ilgilenmekten asla vazgeçmeyeceğim.” mesajını paylaştı.

HBO’nun yakında başlayacak olan gişe rekorları kırmış projenin öncesini anlatan dizisi House of the Dragon‘un Game of Thrones’tan tanıdığımız ve sevdiğimiz karakterlere pek yer vermeyeceğini bilsek de, Jon Snow (Kit Harrington) merkezli bir spin-off dizisinin gerçekleşeceği duyurusu heyecanı doruklara çıkardı. Westeros evreninden bekleyebileceğimiz şeylere yeni bir halka daha eklenmiş oldu. Flux Gourmet filminde yer alan ve bu sırada kendisi ile röportaj yapılan Gwendoline Christie nam-ı diğer (hayranlarının favori karakteri) Brienne of Tarth, yaklaşmakta olan yan proje hakkında konutu. En büyük soru şu “Oathkeeper’ı tekrar kullandığını görecek miyiz?”

2019’da Brienne’in arkı tatmin edici olsa da sessiz bir sona geldi. Karakteri, uzun (uzun, uzun) bir koşunun ardından, Westeros’un en önde gelen şövalyeleriyle ilişkilendirilen “Ser” unvanını kazanan yetenekli bir kadın savaşçı olarak orta çağ normlarına meydan okudu.

Brienne, diziyi Kral Muhafızları Lord Kumandanı (Lord Commander of the Kingsguard) olarak bitiriyor ve adını Jamie Lannister (Nikolaj Coster-Waldau) , Barristan Selmy (Ian McElhinney) ve Aemon Targaryen gibi kişilere ayrılmış sayfaları olan “Kardeşler Kitabı’na” adını yazdırarak bitiriyordu.

Reklam

Oyuncu röportajında şunları anlatıyor

“Ben de o karakteri gerçekten seviyorum. Onu oynama fırsatı için minnettar olmaktan asla vazgeçmeyeceğim. Bu gerçekten hayatımın fırsatıydı. İnanılmazdı. Karaktere hayran kaldım ve bu, hayatımın bir döneminde, sanatsal olarak yapmak istediğim şeydi ve hayatımda yaşadığım deneyim hakkında oldukça niş hissettiren ama aynı zamanda çok önemli olan bir şeyi ifade etmek için ortaya çıktı. Bir yabancı olmanın insani ve ilişkilendirilebilir deneyimi. Ayrıca daha önce televizyonda ya da eğlence dünyasında böyle bir kadın görmediğimizi hissettim. Brienne’de sevdiğim şey, içinde bulunduğu koşulların üstesinden gelebilmesi ve çoğu zaman zafer kazanabilmesiydi. Bu marjinalleştirilmiş kişinin zafer kazanması fikri muhteşemdi. Jon Snow spinoffunun ayak seslerini duyuyorum ve bu sesler beni heyecanlandırıyor. Gerçekten ben de diziyi izlemeyi çok sevdim. İnsanların hala bu kadar yatırım yaptığını ve sevginin hala bu kadar gerçek olduğunu hissetmek çok şaşırtıcı. Bence birçok insan bu hikayenin devam etmesini çok istiyor ve buna sevinecek. Şimdi çok farklı roller oynamaya ve daha iyi bir aktör olmaya, bir aktör olarak gelişmeye yatırım yapıyorum. Birlikte çalışmayı çok istediğim yönetmenler var ve farklı işler yaratmak istiyorum. Benim odak noktam bu.

Ancak Brienne of Tarth’ı sevmekten ve onunla ilgilenmekten asla vazgeçmeyeceğim.”

Gerçekten de, Christie son birkaç yılda çılgınca farklı projelere kendini dahil etti. Buna inanmanız için En son fragmanını görmeniz gereken sanatsal bir proje olan Flux Gourmet‘te rol aldı. Christie ayrıca, beğenilen grafik romanı Sandman’in yaklaşan Netflix uyarlamasında karşımıza çıkacak. Oyuncu aynı zamanda Addams Ailesi hikayelerinden ilham alan canlı aksiyon dizisi Wednesday’in kadrosunda.

Jon Snow dizisi, HBO’nun Game of Thrones hayranlarını cezbetmek için yaptığı birçok diziden sadece biri. En büyüğü, elbette, Targaryenların Westeros’u yönettiği bir zaman dilimini anlatan House of the Dragon. Jon Snow, 5. sezondaki ölümüne kadar Game of Thrones’da hayranların favorisiydi, ancak daha sonra tekrar hayata dönmesi hayran kitlesini ikiye böldü. Şimdi, başka bir geri dönüş yapıyor, ancak hikaye açısından onun için sırada ne olduğuyla ilgili ayrıntılar henüz HBO tarafından açıklanmadı.

Reklam

Bu açıklamalar da gösteriyor ki Jon Snow dizisi ile birlikte Brienne of Tarth karakteri ve ona hayat veren Gwendoline Christie geri dönüyor.

House of the Dragon 21 Ağustos’ta başlıyor. HBO, Jon Snow spin-off dizisi için bir yayın tarihini henüz belirlemedi.

Televizyon

Kıvanç Tatlıtuğ ve Settar Tanrıöğen’den Aşıklar Bayramı Fragmanı ve Yayın tarihi

Tanınmış bir halk ozanı olan Heves Ali ve avukat oğlu Yusuf’un pişmanlık, öfke, merak ve yirmi beş yıllık hasretle dolu hikâyesi… Kemal Varol’un aynı adlı romanından uyarlandı.

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Aşıklar Bayramı Fragman Görseli
Ayrıksı Kitap

Baba dediğin zaten yarım kalmış bir kelimedir. Babalar hep yarım kalır. #ÂşıklarBayramı Filmi 2 Eylül’de sadece Netflix’te.

İnsanın pişmanlıklarla örülmüş ruhuna bir yolculuk.. Peki senin hikayen ne?

Netflix, başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Settar Tanrıöğen’in paylaştığı, geçmişin tüm pişmanlıklarına rağmen 25 yıl sonra yeniden buluşan bir baba ve oğulun Kırşehir’den Kars’a uzanan yolculuğunu anlatan Âşıklar Bayramı’nın fragmanını ve ilk görsellerini yayınladı.

Âşıklar Bayramı Hakkında

Reklam

Avukat Yusuf (Kıvanç Tatlıtuğ) ile saz âşığı babası Heves Ali (Settar Tanrıöğen)’nin yolu, 25 yıllık ayrılıktan sonra çıktıkları uzun ve belki de son yolculukta kesişir. Kemal Varol’un ödüllü kitabı Âşıklar Bayramı’ndan uyarlanan, senaristliğini ve yönetmenliğini Özcan Alper’in üstlendiği filmde, baba ve oğul bir yandan geçmişleriyle diğer yandan gelecekleriyle olan sorunlarını çözmeye çalışırlar. 

Yapımcılığını OGM Pictures’ın üstlendiği Âşıklar Bayramı, bağışlamak ve affedilmek, hayata yeniden tutunmak için çıkılan bu dokunaklı yolda, aynı zamanda insanın pişmanlıklarla örülmüş ruhuna bir yolculuktur.

Devamını Okuyun

Televizyon

Viggo Mortensen’li “Thirteen Lives” İlk Fragman Yayınladı Hemen İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

THIRTEEN LIVES (2022)
Ayrıksı Kitap

2018 yılında gerçekleşen gerçek bir olayı konu alan “Thirteen Lives” yakında Amazon Prime’da…

On Üç Hayat’ın gerçek hikayesinde, on iki erkek çocuk ve bir Tayland futbol takımının koçu, beklenmedik bir yağmur fırtınası onları dağın içindeki bir odaya kapatır.

Su basmış mağara tünellerinden oluşan bir labirentin arkasına gömülü olarak, imkansız ihtimallerle karşı karşıya kalırlar. Birinci sınıf dalgıçlardan oluşan bir ekip, çocukları bulmanın sadece bir başlangıç olduğunu keşfetmek için kilometrelerce tehlikeli mağara ağlarında gezinir.

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

Samaritan İlk Fragman Yayınlandı Hemen İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Sylvester Stallone Samaritan
Ayrıksı Kitap

Başrolünde ünlü aktör Sylvester Stallone’un yer aldığı süper kahraman filmi Samaritan’ın ilk fragmanı yayınlandı…

Samaritan, 25 yıl önce yapılan bir savaşın ardından yok olduğu düşünülen bir süper kahramanın, aslında var olduğunu öğrenen bir gencin hikayesini konu ediniyor.

Film, 26 Ağustos’ta “Amazon Prime” da izleyiciyle buluşacak.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler