Bizimle iletişim kur
Behzat C Banner

Müzik

Melek Büyükçınar Kimdir? Mesleği Nedir? İşte Tüm Detaylar

Yayınlandı

Tarih

Ata Demirer’e Eşlik Eden Müzisyeni Melek Büyükçınar’ı Tanıyalım

Ayrıksı Kitap

Ata Demirer’in yeni filmi “Bursa Bülbülü” Disney Plus’ta yayınlanmaya başladı ve sıcak hikayesinin yanı sıra şarkıları ile de büyük ilgi uyandırdı. Filmde, Ata Demirer’in canlandırdığı Cengiz karakterine Arzu rolüyle Özge Özacar eşlik ediyor. İkilinin sahnede seslendirdikleri şarkılarda Ata Demirer kendi sesiyle yer alırken, Özge Özacar playback yapıyor. Arzu karakterinin şarkılardaki güzel sesinin sahibi ise BKM Müzik etiketiyle yayınlanan Bursa Bülbülü Film Müziği albümünde Ata Demirer ile birlikte yer alan genç müzisyen Melek Büyükçınar.

Gelin şimdi Bursa Bülbülü filminin şarkılarını Ata Demirer ile seslendiren genç yetenek Melek Büyükçınar’ı yakından tanıyalım

Bursa Bülbülü Şarkılarını Seslendiren Melek Büyükçınar Kimdir?

Melek Büyükçınar doğma büyüme İstanbullu bir isim. Müzik hayatına çok küçük yaşta başlayan sanatçı aynı zamanda ünlü bestekâr Cavit Deringöl’ün de torunu.

Melek Büyükçınar Hangi Okuldan Mezun

Büyükçınar, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda tamamladıktan sonra yine aynı konservatuarın Müzik Teorisi bölümünde üniversite eğitimine devam ediyor.

Melek Büyükçınar’ın Kariyeri

Kariyeri boyunca Ajda Pekkan, Seda Sayan, Sinan Akçıl gibi birçok ünlü isime sahnede back vokal yaparak eşlik eden Büyükçınar; 2022 yılında Berdan Mardini’nin seslendirdiği sözü müziği kendisine ait “Efsane” isimli şarkıyla beraber bestecilik hayatına da giriş yapmıştır.

Reklam

Ata Demirer ile birlikte Bursa Bülbülü film müzikleri albümünde yer alma şansı yakalayan genç müzisyen dinleyenlerden tam not aldı.

Melek Büyükçınar şu anda kendine ait olan YouTube kanalında müzikal çalışmalarına devam ediyor.

Melek Büyükçınar Evli mi?

Müzik kariyeriyle beğeni toplayan Melek Büyükçınar 2019 yılında Hüseyin Kırkışoğlu ile nikah masasına oturdu. Müzik dünyasının parçası olan çiftin Atlas adında bir erkek bebekleri var.

https://www.youtube.com/watch?v=3rzK2qL6L1w
Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müzik

Beyaz Zambaklar Şarkısı Kimin Eseri – Söz ve Beste Kimlere Ait

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ayrıksı Kitap

12 parçadan oluşan albümünde filme özel hazırlanan üç yeni eser de yer alıyor. Dillere pelesenk olacak değerdeki yeni eserlerden “Beyaz Zambaklar”ın sözleri Ata Demirer’e müziği Ata Demirer ve Taşkın Sabah’a, “Unutma Beni” ve “Bursa Kızları” adlı şarkıların sözleri Ata Demirer’e müzikleri ise Taşkın Sabah’a ait.  Taşkın Sabah’ın müzik direktörlüğünde ve Taşkın Sabah Stüdyosu’nda kaydedilen albümün mix-mastering’i Tarık Ceran tarafından yapıldı.

Beyaz Zambaklar Şarkısı Söz Müzik Kime Ait

ATA DEMİRER VE USTA MÜZİSYEN TAŞKIN SABAH’IN İMZASINI TAŞIYAN ‘BURSA BÜLBÜLÜ’ SOUNDTRACK ALBÜMÜNE AİT PLAKÇOK YAKINDA TÜM MÜZİK MARKETLERDE…

Plak olarak hazırlanan Bursa Bülbülü Orijinal Film Müzikleri, LP olarak Kalan Müzik & BKM iş birliği ile Şubat ayında müzik marketlerde satışa sunulacak. 

Ata Demirer soundtrack albümünü şu sözlerle anlatıyor:

“Bursa Bülbülü izleyicileri 80’li yılların taverna ve gazino dünyasına götürüyor… Seksenli yıllarda Bursa’da düğünlerde, kınalarda büyük bir hevesle müzik yapmaya çalıştığım zamanları ve hayallerimi hala çok net hatırlıyorum.  Yıllar geçti, kısmet oldu bugüne geldik ve o yılların hikayesini yazarken müziklerini de büyük şef, büyük müzisyen, kıymetli ağabeyim Taşkın Sabah sayesinde hayata geçirdik. Albümde birbirinden değerli müzisyen arkadaşlarım bize eşlik etti Ne şanslıyım ki çok kısa bir süre sonra Bursa Bülbülü albümünü plak formatında da meraklılarına sunabileceğiz ve çok yakında müzik marketlerin raflarında olacak. Bu plağın müzikleri o yılların ağabeylerinin, Cengiz Sezen’lerinin, Arif Susam’larının, Nejat Alp’lerinin, Ümit Besen’lerinin, Ferdi Özbeğen’lerinin ve daha nicelerinin müziklerine saygı duruşudur.

Reklam
Devamını Okuyun

Müzik

Ata Demirer Listelerde 1 Numara!

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ayrıksı Kitap

BKM YAPIMIYLA DISNEY+DA YAYINLANAN “BURSA BÜLBÜLÜ” FİLMİ VE SOUNDTRACK ALBÜMÜ İZLEYİCİLERDEN VE MÜZİK SEVERLERDEN TAM NOT ALDI

Film ve müzikleri ile büyük beğeni toplayan Ata Demirer, geçtiğimiz günlerde BKM etiketiyle yayınlanan, 12 parçadan oluşan “BURSA BÜLBÜLÜ” ORİJİNAL FİLM MÜZİKLERİ albümüyle, tüm dijital platformlarda 1 milyonun üstünde dinlendi!

Albümde yer alan 4 parça ile YouTube Trend Müziklerde yer alırken, album Apple Music ve iTunes’da çok satın alınan ve dinlenen albümler listesinde de 1 numaraya yerleşti!

Türk sinema ve televizyonunun usta senarist, oyuncu ve müzisyeni Ata Demirer, yapımcılığını BKM’nin üstlendiği, senaryosunu yine Ata Demirer’in yazıp, aynı zamanda başrolünde olduğu ve Hakan Algül’ün yönetmen koltuğunda oturduğu Disney+’ın izleyicilerinden tam not aldığı yeni orijinal filmi “Bursa Bülbülü”nün 12 parçadan oluşan soundtrack albümü tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluştu.

MÜZİK ZİYAFETİ SUNAN BURSA BÜLBÜLÜ ORİJİNAL FİLM MÜZİKLERİ LİSTE BAŞI

Ata Demirer’in film ve müzikleriyle büyük beğeni toplayan ve müzikseverlerin 80’li yıllara götüren, kısa süre içinde tüm dijital platformlarda 1 milyonun üstünde dinlenme rakamına ulaşan “Bursa Bülbülü” Orijinal Film Müzikleri albümünde Melek Büyükçınar ile düet yaptıkları “Beyaz Zambaklar”, “Şaka Yaptım”, “Unutma Beni” ve “Seni Yazdım Kalbime” adlı dört şarkısı YouTube Trend Müziklerde yer alırken, Apple Music ve iTunes’da en çok satın alınan ve dinlenen albümler listelerinde de 1 numaraya yerleşti. Film ve albümüyle Twitter’da trend topic’e giren Ata Demirer, “Bursa Bülbülü” filmi ve albümü ile de Ekşi Sözlük’te en çok konuşulan başlıklar arasında yer aldı.

12 parçadan oluşan albümde filme özel hazırlanan üç yeni eser de yer alıyor. Rötasyona girdiği radyolarda en çok istek alan, dillere pelesenk olacak yeni eserlerden “Beyaz Zambaklar”ın sözleri Ata Demirer’e müziği Ata Demirer ve Taşkın Sabah’a, “Unutma Beni” ve “Bursa Kızları” adlı şarkıların sözleri Ata Demirer’e müzikleri ise Taşkın Sabah’a ait. Taşkın Sabah’ın müzik direktörlüğünde ve Taşkın Sabah Stüdyosu’nda kaydedilen albümün mix-mastering’i Tarık Ceran tarafından yapıldı.

Reklam

ATA DEMİRER VE USTA MÜZİSYEN TAŞKIN SABAH’IN İMZASINI TAŞIYAN ‘BURSA BÜLBÜLÜ’ SOUNDTRACK ALBÜMÜNE AİT PLAK ÇOK YAKINDA TÜM MÜZİK MARKETLERDE…

Plak olarak hazırlanan Bursa Bülbülü Orijinal Film Müzikleri, LP formatında Kalan Müzik & BKM iş birliği ile Şubat ayında müzik marketlerde satışa sunulacak.

Devamını Okuyun

Müzik

Avatar Suyun Yolu Film Müziği The Weeknd Nothing is Lost (You Give Me Strength) İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ayrıksı Kitap

Avatar Filminin yılardır merakla beklenen devam filmi Avatar Suyun Yolu Avatar The Way Of Water’ın biraz geç kalmış müzik klibi The Weeknd’den geldi. Avatar 2 Film Müziği The Weeknd Nothing is Lost (You Give Me Strength) sizlerle

Devamını Okuyun

Popüler