Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Yaşam

Milliyet Renkler Dergisi’nin Aralık Ayı Teması: Yeşil

Yayınlandı

Tarih

Milliyet Renkler Dergisi
Ayrıksı Kitap

Milliyet Gazetesi Renkler dergisi üçüncü sayısında günümüzün en çok konuşulan kavramlarına odaklanıyor. 12 Aralık Pazar günü yayınlanan dergide sürdürülebilirlik ve çevre konularıyla ilişkilendirilen yeşil rengi ele alınıyor. Doğanın döngüsü ve bereketi yanı sıra yeni başlangıçları temsil eden yeşil renk, yeni yıla girmeye günler kala Milliyet Renkler dergisi sayfalarında her yönüyle okurlarını bekliyor.

Hayatın içindeki renkleri bilinmeyen yönleriyle okuyucularına bilgi dolu içeriklerle sunan Milliyet Renkler dergisi Aralık sayısında yeşil rengine odaklanıyor. Yapılan araştırmalar yeşil rengin doğayı, çevreyi ve geleceği sembolize ettiğini ortaya koyuyor. Milliyet Renkler dergisi farkındalığın artmasını amaçlayarak tüm dünyada yükselmeye başlayan çevremizi koruma çağrılarına katılıyor.

Aralık sayısının rengini yeşil olarak belirleyen Milliyet Renkler dergisi, kapak konusu olan ‘Sürdürülebilir Yeşil’ kavramını hem üretici hem de tüketici tarafından ele alıyor. Renk araştırmacısı ve uzmanı Pelin Gülşen, yeşilin tarihsel yolculuğunu geniş çerçevede ele aldıktan sonra ayın temasını farklı başlıklar altında okuyucularıyla buluşturuyor. İklim krizi, küresel ısınma, sürdürülebilirlik, ekolojik denge, karbon ayak izi, yeşil kozmetik ve yeşil moda gibi kavramlar özellikle tüketicilerin anlayabileceği şekilde yer alıyor.

Ekranın başarılı sunucularından Nefise Karatay yeni programını, ailesini ve renklerle olan ilişkisini anlatıyor. Ünlü moda tasarımcısı Gamze Saraçoğlu, Aralık Modası’nda sürdürülebilirlik anlayışına uygun yeni markalara dikkat çekerek yeşil modanın sektördeki öneminin altını çiziyor. Gazeteci Elif Dağdeviren, Matrix ve Amelie filmleri başta olmak üzere sinema ve dizilerde yeşil renk kullanımını mercek altına alıyor. Renkler Dergisi Editörü Fatma Çakır, ayın konusu ‘Sürdürülebilir Yeşil’ kapsamında ‘Nefes Alan Yeşil Şehirler’ kavramını açıklayarak, dünyadaki başarılı örneklere değiniyor.

Reklam

Milliyet Renkler’in üçüncü sayısına aynı zamanda dijital platformlardan ve Dergilik uygulamasından da erişilebilirsiniz.

Devamını Okuyun
Reklam

Yaşam

Yeşilçam’ın Emektar Oyuncularından Rıza Pekkutsal Vefat Etti

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Rıza Pekkutsal
Ayrıksı Kitap

Yeşilçam’ın önemli isimlerinden Rıza Pekkutsal, 87 yaşında vefat etti…

Sinema ve tiyatro sanatçısı Rıza Pekkutsal, hayatını kaybetti. Pekkutsal, emekli olduktan sonra İzmir’in Buca ilçesinde yaşamını sürdürüyordu.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bombacı Mülayim, Yedi Bela Hüsnü filmleriyle yüzümüzü güldüren, Buca’mızın önemli bir değeri olan hemşehrimiz, sinema ve tiyatro sanatçısı Rıza Pekkutsal’ı kaybettiğimizi büyük bir üzüntüyle öğrendim. Mekanı cennet olsun.” ifadelerine yer verdi.

Pekkutsal, yarın Buca Yaylacık Cami’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Reklam

RIZA PEKKUTSAL KİMDİR?

Rıza Pekkutsal, Türk sinema, ses ve tiyatro sanatçısı. Sanatçı aynı zamanda seslendirme yaparak ilk komedi tarzında plak komedi yapmıştı.

Çalışmalarından bazıları ödül aldı. Çok sayıda sinema filminde yan rollerde yer aldı.

Buca halkevinde sanat yaşamına başlayıp İzmir Özel Tiyatrosu’nda eğitim gördü. İstanbul’a gelince Muammer Karaca’nın tiyatrosunda çalıştı. Hulki Saner kendisini sinemaya kazandırmasıyla oynadığı ilk film Cibali Karakolu oldu. Bu filmden sonra 1971’den 1979 yılına kadar seslendirme sanatçılığı yaptı.

Korkusuz Korkak filminde memur rolünü canlandırdı. 1980’lerde çoğunlukla Kemal Sunal filmlerinde rol aldı ve seslendirmeler yaptı.

Reklam

İlk dizi oyunculuğunu 1994 yılında Kaygısızlar dizisinde “Hacı Gaffur” rolüyle yaptı.

En son oynadığı film 2007 yapımı “Sıfır Dediğimde” filmidir.

Son oynadığı reklam filmi ise; Cem Yılmaz, Cansu Dere ve Zafer Önen ile birlikte Opet reklamı oldu.

Müzik sektörüyle de ilgilenen Pekkutsalın yaklaşık 20 plakta imzası vardır.

Kaynak: NLife.

Reklam

Devamını Okuyun

Yaşam

Yine Kripto Para Piyasası Yine Bir Skandal

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Kripto Para Piyasası
Ayrıksı Kitap

Kripto para sektörü yeni bir skandalla karşı karşıya. Kripto para borsası neredeyse 2 haftadır oldukça istikrarlı bir tutum sergiliyor. Arada istisnalar olsa da, bu süre zarfında kapanışları genelde artışla yapan Bitcoin, sektörün lider para birimi olması yönüyle, kripto para borsasına da yön veriyor. Haziran ayından bu yana ilk defa haftayı 24 bin dolar seviyesinin üzerinde kapatma ihtimali olan Bitcoin, son yaşanan gelişmeler neticesinde 24.800 dolar seviyesinden 24.200 dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin’in artışına ket vuran olaysa Acala Network cephesinde yaşandı.

Bu network’ün stabil coini konumunda olan aUSD her stabil coin gibi 1 dolara eşit bir değerdeydi. Ancak gün içerisinde siber saldırının kurbanı olan bu network’ten tam 1,2 milyar adet aUSD çıkışı yapıldı.

Karşılıksız olarak basılan 1,2 milyar adet aUSD’nin herhangi bir karşılığı olmayınca bu stabil coin bir anda 0,07 cent’e geriledi. Ancak stabil coin’in %90’ın üzerinde değer kaybettiğini gören yatırımcılar, bunun bir yatırım fırsatı olduğunu düşünerek bu coin’e hücum edince stabil coin yeniden 0,90 cent’e yükseldi. Bununla birlikte bu stabil coin için şu an ki en büyük tehlike, hırsızların çaldıkları 1,2 milyar adet coini yeniden piyasaya sürmesi olacak. Böyle bir durumda stabil coin bir kez daha dalgalı bir görünüme bürünecektir.

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Reklam

Devamını Okuyun

Yaşam

Bruce Willis Hastalığını Müzikle Tedavi Ediyor

Yayınlandı

Tarih

Yazar

"Love Rocks NYC! A Change is Gonna Come: Celebrating Songs of Peace, Love and Hope" A Benefit Concert for God's Love We Deliver - Inside
Ayrıksı Kitap

Bruce Willis, “Afazi” teşhisinin ardından müzik sevgisiyle kendisini tedavi ediyor…

Oyuncu, gitar çalan arkadaşı Derek Richard Thomas ile bir “jam session”ın parçası çalarak armonika becerilerini sergiledi.

Zor Ölüm yıldızının eşi Emma Heming Willis, 67 yaşındaki yıldız için umut verici bir not olan duygusal işbirliğinin bir videosunu Instagram’da paylaştı.

Kaynak: EW.

Reklam

Devamını Okuyun

Popüler