Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Yaşam

Milliyet Renkler Dergisi’nin Aralık Ayı Teması: Yeşil

Yayınlandı

Tarih

Milliyet Renkler Dergisi
Ayrıksı Kitap

Milliyet Gazetesi Renkler dergisi üçüncü sayısında günümüzün en çok konuşulan kavramlarına odaklanıyor. 12 Aralık Pazar günü yayınlanan dergide sürdürülebilirlik ve çevre konularıyla ilişkilendirilen yeşil rengi ele alınıyor. Doğanın döngüsü ve bereketi yanı sıra yeni başlangıçları temsil eden yeşil renk, yeni yıla girmeye günler kala Milliyet Renkler dergisi sayfalarında her yönüyle okurlarını bekliyor.

Hayatın içindeki renkleri bilinmeyen yönleriyle okuyucularına bilgi dolu içeriklerle sunan Milliyet Renkler dergisi Aralık sayısında yeşil rengine odaklanıyor. Yapılan araştırmalar yeşil rengin doğayı, çevreyi ve geleceği sembolize ettiğini ortaya koyuyor. Milliyet Renkler dergisi farkındalığın artmasını amaçlayarak tüm dünyada yükselmeye başlayan çevremizi koruma çağrılarına katılıyor.

Aralık sayısının rengini yeşil olarak belirleyen Milliyet Renkler dergisi, kapak konusu olan ‘Sürdürülebilir Yeşil’ kavramını hem üretici hem de tüketici tarafından ele alıyor. Renk araştırmacısı ve uzmanı Pelin Gülşen, yeşilin tarihsel yolculuğunu geniş çerçevede ele aldıktan sonra ayın temasını farklı başlıklar altında okuyucularıyla buluşturuyor. İklim krizi, küresel ısınma, sürdürülebilirlik, ekolojik denge, karbon ayak izi, yeşil kozmetik ve yeşil moda gibi kavramlar özellikle tüketicilerin anlayabileceği şekilde yer alıyor.

Ekranın başarılı sunucularından Nefise Karatay yeni programını, ailesini ve renklerle olan ilişkisini anlatıyor. Ünlü moda tasarımcısı Gamze Saraçoğlu, Aralık Modası’nda sürdürülebilirlik anlayışına uygun yeni markalara dikkat çekerek yeşil modanın sektördeki öneminin altını çiziyor. Gazeteci Elif Dağdeviren, Matrix ve Amelie filmleri başta olmak üzere sinema ve dizilerde yeşil renk kullanımını mercek altına alıyor. Renkler Dergisi Editörü Fatma Çakır, ayın konusu ‘Sürdürülebilir Yeşil’ kapsamında ‘Nefes Alan Yeşil Şehirler’ kavramını açıklayarak, dünyadaki başarılı örneklere değiniyor.

Milliyet Renkler’in üçüncü sayısına aynı zamanda dijital platformlardan ve Dergilik uygulamasından da erişilebilirsiniz.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

Yaşam

Dünyaca Ünlü Futbolcu Pele, Hastaneye Kaldırıldı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Pele Hastaneye Kaldırıldı
Ayrıksı Kitap

Pele, kanserle mücadelesinin ortasında hastaneye kaldırıldı.

30 Kasım Çarşamba günü, 82 yaşındaki Brezilyalı futbol efsanesinin Sao Paolo Hastanesi Albert Einstein’ın “genel şişlik” ile kabul edildiğini ve sağlık sorunlarının daha derinlemesine değerlendirilmesi için birkaç testten geçtiğini bildirdi.

Haberin yayınlanmasının ardından Pelenin kızı Kely Nascimento , babasının durumuyla ilgili açıklama yaptı.

“Merhaba arkadaşlarım. Bugün medyada babamın sağlığıyla ilgili pek çok alarm var, ” diye yazdı Kely Instagram’da . “İlaç tedavisi için hastanede yatıyor. Kardeşlerimden bazıları onu Brezilya’da ziyaret ediyor.”

Kely devam etti, “Acil durum veya yeni bir vahim tahmin yok. Yeni Yıl için orada olacağım ve bazı fotoğraflar göndereceğime söz veriyorum. Gerçekten ve içtenlikle, ilginizi ve sevginizi takdir ediyoruz!!”

Reklam

Pele, Eylül 2021’de kolonundan bir tümör aldırdı ve o zamandan beri tedavi için hastaneye girip çıkıyor.

Pele, Brezilya’nın 1958, 1962 ve 1970’te üç Dünya Kupası kazanmasına yardımcı oldu ve 92 maçta 77 golle ülkenin tüm zamanların en çok gol atan oyuncusu.

Kaynak: Just Jared.

Devamını Okuyun

Yaşam

Adam Sandler, Ben Stiller’ı Neden Kızdırdı?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

The 2022 Gotham Awards at Cipriani Wall Street on November 28, 2022 in New York City
Ayrıksı Kitap

Adam Sandler, 2022 Gotham Ödülleri’nde bir Oyuncu Övgüsü ödülünü kabul ederken, iddiaya göre kızları tarafından yazılmış çok komik bir konuşma yaptı…

56 yaşındaki aktöre eşi Jackie , 28 Kasım Pazartesi gecesi New York City’deki Cipriani Wall Street’te düzenlenen yıllık etkinlikte katıldı.

Adam konuşmasının başında kızları Sunny ve Sadie’nin bir konuşma hazırlayıp hazırlamadığını sorduğu ve yapmadığını söyleyince onun için bir konuşma “yazdıklarını” söyleyerek şaka yaptı.

“Sevgili iyi giyimli ileri gelenler, yüksek eğitimli yenilikçiler ve The Gotham Awards’ın diğer çeşitli artıları, babamız Bay Adam Sandler’a bu prestijli yaşam boyu, tüm zamanların, primetime, GOAT başarısı Tribute Ödülü’nü verdiğiniz için teşekkür ederiz.” diyerek söze başladı.

Sözlerine şöyle devam etti: “Kupa rafındaki ödüllerin çoğunun patlamış mısır kovaları, zeplinler veya ‘Yılın Babası’ yazan sahte mini Oscar’lar şeklinde olduğunu görmek onun için çok şey ifade ediyor.”

Reklam

Sanatçı, konuşma sırasında Ben Stiller ve Timothee Chalamet gibi ünlüleri kızdırdı.

Konuşmada, Sandler veya daha doğrusu kızları (iddiaya göre), onun yerine evdeyken yapamayacakları her şeyi yapmakta özgür olacaklarını ve Ben Stiller filmlerine yüksek sesle güleceklerini, söyledi.

Kaynak: Just Jared & EW.

Adam Sandler 2022 Gotham Ödülleri
Devamını Okuyun

Yaşam

Meghan Markle’dan Prenses Kate Middleton’a Program Teklifi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Meghan Markle Kate Middleton
Ayrıksı Kitap

Meghan Markle’ın, ünlü isimleri ağırladığı Archetypes adlı podcast yayınına Galler Prensesi Kate Middleton’ı davet ettiği öğrenildi…

41 yaşındaki Sussex Düşesi Meghan Markle’ın, 38 yaşındaki Galler Prensesi Kate’i, popüler podcast programı Archetypes’a davet ettiği öğrenildi. Meghan Markle, Kraliçe Elizabeth’in cenazesi için eşi Prens Harry ile birlikte İngiltere’de oldukları dönemde Kate Middleton’ı programına davet etti. Bu, Meghan ve Harry çifti kraliyetten ayrılmadan önce aralarının bozuk olduğu öne sürülen Meghan ve Kate ikilisi için şaşırtıcı bir gelişme olarak nitelendirildi.

Kaynak: NLife.

Devamını Okuyun

Popüler