Milliyet Renkler Dergisi’nin Aralık Ayı Teması: Yeşil

Milliyet Gazetesi Renkler dergisi üçüncü sayısında günümüzün en çok konuşulan kavramlarına odaklanıyor. 12 Aralık Pazar günü yayınlanan dergide sürdürülebilirlik ve çevre konularıyla ilişkilendirilen yeşil rengi ele alınıyor. Doğanın döngüsü ve bereketi yanı sıra yeni başlangıçları temsil eden yeşil renk, yeni yıla girmeye günler kala Milliyet Renkler dergisi sayfalarında her yönüyle okurlarını bekliyor.

Hayatın içindeki renkleri bilinmeyen yönleriyle okuyucularına bilgi dolu içeriklerle sunan Milliyet Renkler dergisi Aralık sayısında yeşil rengine odaklanıyor. Yapılan araştırmalar yeşil rengin doğayı, çevreyi ve geleceği sembolize ettiğini ortaya koyuyor. Milliyet Renkler dergisi farkındalığın artmasını amaçlayarak tüm dünyada yükselmeye başlayan çevremizi koruma çağrılarına katılıyor.

Aralık sayısının rengini yeşil olarak belirleyen Milliyet Renkler dergisi, kapak konusu olan ‘Sürdürülebilir Yeşil’ kavramını hem üretici hem de tüketici tarafından ele alıyor. Renk araştırmacısı ve uzmanı Pelin Gülşen, yeşilin tarihsel yolculuğunu geniş çerçevede ele aldıktan sonra ayın temasını farklı başlıklar altında okuyucularıyla buluşturuyor. İklim krizi, küresel ısınma, sürdürülebilirlik, ekolojik denge, karbon ayak izi, yeşil kozmetik ve yeşil moda gibi kavramlar özellikle tüketicilerin anlayabileceği şekilde yer alıyor.

Ekranın başarılı sunucularından Nefise Karatay yeni programını, ailesini ve renklerle olan ilişkisini anlatıyor. Ünlü moda tasarımcısı Gamze Saraçoğlu, Aralık Modası’nda sürdürülebilirlik anlayışına uygun yeni markalara dikkat çekerek yeşil modanın sektördeki öneminin altını çiziyor. Gazeteci Elif Dağdeviren, Matrix ve Amelie filmleri başta olmak üzere sinema ve dizilerde yeşil renk kullanımını mercek altına alıyor. Renkler Dergisi Editörü Fatma Çakır, ayın konusu ‘Sürdürülebilir Yeşil’ kapsamında ‘Nefes Alan Yeşil Şehirler’ kavramını açıklayarak, dünyadaki başarılı örneklere değiniyor.

Milliyet Renkler’in üçüncü sayısına aynı zamanda dijital platformlardan ve Dergilik uygulamasından da erişilebilirsiniz.