Bizimle iletişim kur
Top Gun Maverick

Televizyon

Muhteşem Yılanlar Ayı Mart Ayı Boyunca National Geographic WILD Ekranlarında

Yılanların en az bilinen özelliklerini ve gizemli yaşamlarını konu alan “Muhteşem Yılanlar Ayı” farklı konularla ve yeni bölümlerle Mart ayı boyunca her pazar akşamı saat 20.00’de National Geographic WILD ekranlarına geliyor.

Yayınlandı

Tarih

Muhteşem Yılanlar Ayı Mart Ayı Boyunca National Geographic WILD Ekranlarında
Biletino

Mottosu “Kedi ve köpek haricindeki her türlü hayvan kapıdan içeri girebildiği sürece onu tedavi edebilirim.” olan Dr. K ve ekibinin klinikte yılanlarla yaşadığı birbirinden ilginç deneyimler, dünyanın en ölümcül yılanlarından bazılarıyla yüzleşmek ve onları vahşi doğaya geri salmak için şehir şehir gezen yılan yakalayıcısı Simon ve Sioux’nun hikayeleri National Geographic WILD ekranlarında izleyicilerle buluşuyor.

Yılanlar, dramatik davranışları ve kurnazlık becerileri olan harika ve bir o kadar da karmaşık sürüngenler olmakla birlikte, insanlar için düşündüğünüzden çok daha faydalılardır. Gezegende 3.000’den fazla yılan türü vardır ve Antarktika, İzlanda, İrlanda, Grönland ve Yeni Zelanda dışında her yere yayılmışlardır. Yaklaşık 600 türü zehirlidir ve bu zehirli türlerin içinde %7’si bir insanı öldürebilecek kadar tehlikelidir.

Zararsız küçük yılanlardan, çok da zararsız olmayan pitona kadar uzanan zehirsiz yılanlar kurbanlarını canlı canlı yutarak veya sıkıştırarak ölüme götürürler. Neredeyse tüm yılanlar, yiyeceklerini bütün olarak ve şaşırtıcı derecede büyük porsiyonlarla yerler.

 “Muhteşem Yılanlar Ayı” birbirinden farklı konular ve yeni bölümlerle Mart ayı boyunca her pazar akşamı saat 20.00’den itibaren National Geographic WILD ekranlarında.

 Ödüllü yönetmenlerden nefes kesen belgeselleri, vahşi yaşamın gözler önüne serildiği kaliteli yapımları Türk izleyicisi ile buluşturan National Geographic WILD kanalını Digiturk, D-Smart, KabloTV, Tivibu, TV+ ve Vodafone TVplatformlarından izleyebilirsiniz.

Reklam

Televizyon

Chris Horsley’nin Sıradışı Yolculuğu BBC Earth Ekranlarında

Aktif yanardağlara yaptığı yolculuklarla tanınan cesur fotoğrafçı Chris Horsley, “Volkan Keşfi” (Exploration Volcano) belgeseliyle Haziran ayında BBC Earth ekranlarında olacak. Bu büyüleyici seri, aktif volkanların periyodik davranışlarını gözler önüne serecek.

Yayınlandı

Tarih

Chris Horsley’nin Sıradışı Yolculuğu BBC Earth Ekranlarında
Biletino

Chris Horsley, sekiz bölümden oluşan bu belgesel serisinde yeni bilimsel veriler toplamak için dünyanın en aktif yanardağlarını keşfe çıkıyor. Horsley’nin nefes kesen yolculuğu Afrika’nın Büyük Rift Vadisi’nden Orta Amerika’nın Volkanik Arkı’na kadar uzanıyor. Zorlu şartların hakim olduğu bu bölgelerde, 1.571 aktif yanardağın gölgesinde 800 milyon insan yaşıyor. Horsley, bu bölgelerde yaşayan insanların hayatlarını kolaylaştıracak ve gelecekteki patlamaları tahmin edecek yenilikçi önlemler almak istiyor. Bölgeye, volkanların sürekli değişen davranışlarını izleyebilme konusunda uyarıcı nitelikteki gaz izleme sistemlerini ve gözetim amaçlı web kameralarının yer aldığı erken uyarı sistemini kuruyor. Horsley’nin tehlikeli ama bir o kadar da etkileyici olan bu yolculuğunun ilk bölümü 3 Haziran Cuma günü saat 22:00’da BBC Earth ekranlarına geliyor.

İlgiyle takip edilen belgeseller yeni sezonlarıyla BBC Earth’de

Haziran ayı BBC Earth içerikleri, Chris Horsley’nin aktif volkanlarlara yaptığı sıradışı yolculuk ile sınırlı kalmıyor. Alaska kışları ve vahşi yaşam ile mücade eden bir grup cesur insanın hikayesi anlatan “Sıfırın Altında Yaşam: Kanada” (Life Below Zero Canada), sekiz bölümden oluşan ikinci sezonuyla 7 Haziran Salı günü saat 23:00’da; BAFTA ödüllü aktör Bill Nighy tarafından seslendirilen, nefes kesici yol belgeseli “Dünyanın En Güzel Tren Yolculukları” (The World’s Most Scenic Railway Journeys) ise dördüncü sezonuyla 29 Haziran Çarşamba günü saat 22:00’da BBC Earth ekranlarında olacak.

Devamını Okuyun

Televizyon

Disney+’tan Yeni ‘Daredevil’ Dizisi

Yeni dizinin orijinal Daredevil’in üçüncü sezonunun kaldığı yerden devam edip etmeyeceği henüz belli değil.

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Charlie-Cox-Matt-Murdock-Daredevil
Biletino

Korkusuz Adam Daredevil (Matt Murdock) geri döndü

Matt Corman ve Chris Ord’dan Disney+’ta Yeni ‘Daredevil’ Dizisi

Matt Murdock geri döndü ve her zamankinden daha iyi. Variety2nin haberine göre, Korkusuz Adam’ın Matt Corman ve Chris Ord’un yazıp yürütücü yapımcılığını üstleneceği yeni Daredevil serisinin bir parçası olarak Disney+’a doğru ilerlediğini bildirdi. Oyuncular hakkında resmi bir açıklama yapılmadı, ancak hayranlar, aynı adı taşıyan Netflix-Disney+ dizisinde üç sezon Murdock’ı oynayan Charlie Cox’un yakın zamanda Spider- Man: No Way Home – Örümcek Adam : Eve Dönüş Yok’da görünmesinden bu yana uzun süredir devam eden söylentileri doğruluyor, ancak bu haberlerin varlığı hakkında, özellikle Disney veya Marvel’den resmi bir açıklama yapılmadan, bu yüzden çok az ayrıntı mevcut. (Marvel Studios’tan temsilciler Variety’nin hikayesi için yorum yapmayı reddetti.) Corman ve Ord daha önce, Marvel’in Team Red’in üçte birine uygun görünen, Piper Perabo ve Christopher Gorham’ın başrollerini paylaştığı USA Network serisi Cover Affairs’de işbirliği yapmıştı.

Daredevil Marvel Disney

Hem Cox hem de kötü adam Kingpin Wilson Fisk’i oynayan Vincent D’Onofrio’nun geçtiğimiz Noel’de D’Onofrio’nun Hawkeye’da görünmesiyle birlikte Marvel evrenindeki rollerini yeniden canlandıracakları düşünüldüğünde, bu durum Disney adına uzun bir süreç gibi görünüyor. Disney+ öncesi şovların MCU’nun bir parçası olarak kabul edilip edilmediği uzun süredir tartışılıyordu, ancak şimdi bu soruya kesin bir cevabımız var gibi görünüyor, ancak bu yeni dizinin orijinal Daredevil’in üçüncü sezonunun kaldığı yerden devam edip etmeyeceği henüz belli değil. Bunu ileleyen zamanda göreceğiz.

Bu duyumlar Marvel evreninde kurulan düzeni devam ettirirse, özellikle Disney+’da prömiyeri yapılacak yeni diziler için ileriye dönük MCU açısından oyunu tamamen değiştirebilir. Jennifer Walters ve Murdock’un her ikisinin de avukat olduğu ve çizgi romanlarda kesiştiği göz önüne alındığında, Matt Murdock’un veya bazı ortaklarının bu yaz She-Hulk: Attorney at Law‘da görüneceğine dair söylentiler zaten dönüyordu. Wilson Fisk’in Hawkeye ve Echo’da (aynı dizide Alaqua Cox’un oynadığı Echo) ve Daredevil’in bir ortağı olarak bilinen, yakında çıkacak olan spinoff’u ile mevcut dizilerde Korkusuz Adam ile açık bağlantılar var.

Reklam

She-Hulk Resmi Fragmanını İzleyin

Devamını Okuyun

Televizyon

Stranger Things 4. Sezondan İlk 8 Dakika Yayınlandı İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Stranger Things'in Merakla Beklenen Dördüncü Sezonundan İlk Görseller Paylaşıldı
Biletino

Ne yaptın sen? Yayınlanmasına sadece bir hafta kalan ST4’ün ilk 8 dakikasını izleyin. Stranger Things 4. Sezon 1. Kısım 27 Mayıs’ta, sadece Netflix’te.

Bahar tatilinde Hawkins’in üzerine bir kâbus gibi çöken karanlık; yeni dehşetleri, rahatsız edici anıları ve yeni bir felaket tehlikesini beraberinde getirir.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler