Connect with us

Sinema 2

Mumyalar İle Tanışmaya Az Kaldı

Published

on

Behzat C Banner

Warner Bros. Pictures’ın İspanyol yönetmen Juan Jesús García Galocha imzalı, animasyon macera türündeki yeni filmi “Mummies/Mumyalar” pek yakında sinemalarda olacak.

yönetmenliğe adım atmış olan Juan Jesús García Galocha (“Galo”) daha önce “Tad: The Lost Explorer” ve “Tad: The Lost Explorer, and The Secret of King Midas” gibi filmlerde sanat yönetmenliği yapmıştır.

Film Hakkında

Günümüz Mısır’ında, 3.000 yıllık bir mumyalar şehri, yeryüzünün derinliklerinde, dünyanın gözlerinden uzakta gizlenmiştir. İmparatorluk emriyle, genç ve açık sözlü Prenses Nefer, kibirli eski bir savaş arabası yarışçısı olan Thut ile evlenmek zorundadır. Bu emir onların istekleriyle hiçbir şekilde örtüşmemektedir: Nefer kraliyet ailesinin kısıtlamalarından kurtulmayı arzulayan bir genç kadın, Thut ise şehrin en gözde bekârı olmakla birlikte bağlanmaya alerjisi olan bir erkektir. Ancak Firavunun isteklerinden kaçmak mümkün değildir ve Thut sadece yedi gün içinde Nefer’le evlenmek zorunda kalacaktır. Firavun güzel antik evlilik yüzüğünü Thut’a emanet eder ve ona bu yadigârı düğüne kadar iyi saklamasını, kaybetmesi durumunda ağır sonuçlarla karşılaşacağını söyler. Bu arada, günümüz dünyasının yüzeyinde, Lord Silvester Carnaby, ilk kez büyük tarihi öneme sahip bir şey bulduğu bir arkeolojik keşif gerçekleştirir: Göz alıcı bir alyans içeren bir Mısır mezarı. Bunun, hayallerini gerçekleştirme ve tarihe ünlü ve tanınmış bir arkeolog olarak geçme fırsatı olduğunu bilmektedir. Yeni sergisinin en önemli parçası haline getirmek üzere bu değerli keşfini yanına alarak hemen Londra’ya döner.Ancak, bu yüzüğün onu aramaya gelebilecek bir sahibi olabileceği aklının köşesinden bile geçmez…

Saklı şehirde, Thut yüzüğün çalındığını öğrendiğinde, yalnızca iki seçeneği vardır: Ya insanların dünyasına seyahat edip günümüz Londra’sına sızacaktır ya da Firavunun gazabına uğramayı göze alacaktır. Thut’a bu yolculukta, ağabeyinin eski yarış kahramanı statüsünü tekrar kazanmasının hayallerini kuran sekiz yaşındaki erkek kardeşi Sekhem’in yanı sıra, Sekhem’in evcil yavru timsahı Croc ve yaklaşan evliliğinden kaçıp hayallerinin peşinden gitme fırsatını yakalayan Nefer de eşlik eder. Üç mumya, Lord Carnaby’nin çaldığı yüzüğü bulup geri getirmek için günümüz Londra’sında birlikte yol almak zorundadırlar. Bu yüzden, Nefer ve Thut’un da, görevlerinde başarıya ulaşmak için birlikte çalışmayı öğrenmeleri gerekecektir.

3 Şubat 2023 te vizyona girecek filmin fragmanını sizler için ekledik. İyi seyirler.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Sinema

Galaksinin Koruyucuları 3 İzle | Dublajlı Yeni Resmi Fragman

Published

on

Behzat C Banner

Galaksinin Koruyucuları 3, 5 Mayıs’ta sinemalarda!

#GalaksininKoruyucuları3

#Marvel#GalaksininKoruyucuları3

Advertisement

#Marvel

Continue Reading

Sinema

“Kötü Ruh: Uyanış” Türkçe Fragmanı İzle | Evil Dead Rise Ne Zaman Vizyonda?

Published

on

Behzat C Banner

Efsanevi korku serisi, yeni filmi “Kötü Ruh: Uyanış” (Evil Dead Rise) ile sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Kötü Ruh serisinin yaratıcılarından yönetmen Sam Raimi’nin yönetici yapımcı olarak karşımıza çıktığı filmin yönetmen koltuğunda Lee Cronin oturuyor. 1980’lerin başından günümüze kadar izleyiciyi yarattığı doğa üstü evrenle korkutmayı başaran Evil Dead serisinde bu kez aksiyon ormandan şehre taşınıyor! 

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği ve korku sineması tutkunları tarafından merakla beklenen “Kötü Ruh: Uyanış”, dublaj ve altyazı seçenekleriyle 21 Nisan’da sinemalarda!

Korku sinemasının klasikleri arasında yer alan ünlü Kötü Ruh filmi, serinin beşinci filmi “Kötü Ruh: Uyanış” ile geri dönüyor. Ormanda bir kulübede geçen serinin diğer filmlerinin aksine şehirde geçecek olan hikâye, Sutherland ve Sullivan’ın canlandırdığı, birbirine yabancılaşmış iki kız kardeşin karmaşık hikâyesini konu alıyor.

Kâbus gibi bir hayatta kalma mücadelesi

Advertisement

Korku filmi tutkunları tarafından heyecanla beklenen Kötü Ruh: Uyanış, izleyiciyi kâbus gibi bir hayatta kalma mücadelesine ortak ediyor. Zamanla birbirlerinden uzaklaşmış iki kardeşin bir araya gelişinin, et yiyen kötü ruhların canlanmasıyla sekteye uğradığı hikâyede, iki kardeş bir ailenin karşı karşıya gelebileceği en kâbus dolu anları yaşıyor ve vahşi bir hayatta kalma savaşının ortasında kalıyor.

A New Line Cinema / Renaissance Pictures’ın sunduğu, Pacific Renaissance ve Wild Atlantic Pictures yapımı “Kötü Ruh Uyanış”ın yönetmenliğini ve senaristliğini Lee Cronin yapıyor. Filmin başrollerini Lily Sullivan (“I Met a Girl,” “Barkskins”), Alyssa Sutherland (“The Mist,” “Vikings”), Morgan Davies (“Storm Boy,” “The End”), Gabrielle Echols (“Reminiscence”) paylaşıyor.  “Kötü Ruh Uyanış” Nell Fisher’ın (“Northspur”) rol aldığı ilk film olarak tarihe geçiyor.

“Kötü Ruh Uyanış”ın yapımcısı Rob Tapert (“Ash vs Evil Dead,” “Don’t Breathe”), yönetici yapımcısı ise film serisinin aynı zamanda yaratıcısı ve korku filmleri ikonu Sam Raimi. Korku filmleri efsanesi “Ash” Bruce Campbell, John Keville, Macdara Kelleher, Richard Brener, Dave Neustadter, Romel Adam ve Victoria Palmieri de filmin diğer yapımcıları arasında yer alıyor.

Cronin’e kamera arkasında görüntü yönetmeni Dave Garbett (“Z for Zachariah,” “Underworld: Rise of the Lycans”) eşlik ederken, yapım tasarımcılığını Nick Bassett, (“Guns Akimbo,” “Sweet Tooth”), kurguyu Bryan Shaw, (“Ash vs Evil Dead,” “Spartacus”) kostüm tasarımını Sarah Voon, (“Chasing Great,” “Inside”), müzikleri ise Stephen McKeon (“The Hole in the Ground,” “Primeval”) üstleniyor.

Kötü Ruh: Uyanış, dublaj ve altyazı seçenekleriyle 21 Nisan’da sinemalarda olacak.

Advertisement

Continue Reading

Köşe Yazıları

65 Milyon Yıl Önceye Gidiyoruz! 65 Filmi Nasıldı?

Bu Cuma vizyona girecek olan 65 filmini sizler için izledik ve yorumladık. Dilerseniz nasıl olduğuna hep birlikte bakalım.

Published

on

Behzat C Banner

Bir insanın zaman makinesi olsa, geçmişte yaptıkları pişmanlıklarını düzeltmek harici gideceği ilk yerlerden birisi Dinozorları görmek olacaktır. Peki sizin zaman makineniz olmadığına göre (yada olup bize söylemediğinize göre) sizler için Adam Driver 65 Milyon yıl önceki dünyaya gitti. Hem de zaman makinesi olmadan! Peki başına neler geldi?

Film Nasıldı?

Filmde 2 başrol karakterimiz var. Birisi çok sevilen (arkadaşlarım arasında ‘Çin malı Keanu Reeves’ lafı geçen) Adam Driver. Marriage Story filmi ile hepimizin alkışını kazanan Adam Driver oyunculuk konusunda da bu filmde hiçbir sıkıntı çekmemiş. Hatta öyle ki performansı kesinlikle bir alkışı hak ediyor. Diğer başrolümüz ise Ariana Greenblatt. Henüz daha 16 yaşında olan Ariana Greenblatt daha öncesinde Avengers Infinity War filminde Gamora karakterinin küçüklüğünü canlandırmıştı. Bu filmde ise karakterini harika canlandırmış. Bu ikili arasındaki uyum beni Logan filmine götürdü diyebilirim.

65 Filmi

Peki oyunculukları beğendiğimize göre bir diğer bayıldığımız unsura gelelim. Efektler. Özellikle açılış sahnesi ve tabii ki ilerleyen dakikalardaki patlama ve dinozor efektleri gerçekten çok başarılıydı. Son dönemde efekt yapma işi kolaylaşmasına rağmen filmlerin efektleri aşağı doğru gitse de 65 filmi kesinlikle bundan etkilenmemiş.

Süre kullanımına ayrı bir parantez açmam gerekiyor. Filmi ilk duyduğumda 1 saat 30 dakika gibi bir süre görmek beni şaşırttı ancak bu süreyi gayet verimli kullandıklarını düşünüyorum.

AMA

Filmin bazı kesin ve net kurgu hataları var. Örneğin filmin açılış sahnesi ile ilgili bir olay için, filmin ortalarında bir gelişme yaşanıyor ancak siz bunu çok fazla anlayamıyorsunuz. Filmin sonuna geldiğinizde ise ‘Ee bu yaşandıysa Ne zaman oldu? Bana niye böyle verdiler?’ gibi üzücü cümleler kurarak filmden ayrılıyorsunuz.

Advertisement

Ayrıca film ilerlerken size göstere göstere ‘Şuraya bağlayacağız’ diyorlar. Bu fikir benim hoşuma gitti ancak bu süreçte yaşanan klişeler biraz da olsa gözüme battı. Büyük resme baktığımda bağladıkları yer güzel ancak küçük parçalarla klişeye sürüklemesi kötü.

65 Filmi

Söylemeden geçemeyeceğim bir de filmin başından ortasına kadar sürekli gelen bir Jumpscare sahneleri olması bir aksiyon filmi için rahatsız edici bir unsur. Belki 3-4 tanesi göz ardı edilebilir ancak bu filmde çokça bulunuyor.

Filmi İzlemeli Miyim?

Günümüz şartlarında bir sinema biletine 70-150 lira arasında para vermeyi dışarıda bırakarak konuşacağım. Aksi takdirde hiçbir filme gitmemeliyiz diye yorumlamak durumunda kalırım 🙂 65 Filmine gitmenizi öneririm, 1 saat 30 dakikalık süresini gayet güzel kullanan, çerezlik bir aksiyon filmi. 10 Mart Cuma günü Vizyonda! Şimdiden iyi seyirler.

Continue Reading

Popüler