Müziğin En Büyük Gecesine Omicron Engeli 2022 Grammy Ödülleri Ertelendi

Grammy 2022 ödül töreni, organizatörler tarafından Omicron varyant riskleri nedeniyle erteledi.


Yaklaşan Grammy Ödülleri, Omicron varyantı nedeniyle ‘çok fazla risk’ olduğu düşüncesiyle, geçen sene olduğu gibi bu senede ertelendi. Gecenin düzenlenip düzenlenmeyeceği hakkında yeni bir tarih açıklanmadı.


Müziğin en büyük gecesi olarak kabul edilen, 31 Ocak’ta Los Angeles’ta yapılacak olan 64. Grammy Ödül Töreni, seyirci ve canlı performanslarla gerçekleştirilecekti. Tören yetkilileri; sağlık ve güvenlik uzmanları, eyalet yetkilileri, sanatçılar ve toplumun birçok kanadı ile görüşerek, dikkatli bir değerlendirme ve analiz sonrasında töreni erteleme kararı verdi.


Recording Academy yaptığı açıklamada, “Omicron varyantını çevreleyen belirsizlik göz önüne alındığında, gösterinin 31 Ocak’ta düzenlenmesi çok fazla risk içeriyor” dedi.


Organizatörler, törenin gelecekteki bir tarihte gerçekleşeceğini; müzik camiasının, seyircilerin ve yüzlerce çalışanın sağlığı ve güvenliğinin en büyük öncelikleri olmaya devam ettiğini belirtiler. Yine yapılan açıklamada, tüm bağımsız film prömiyerlerinin ve etkinliklerinin çevrimiçi olarak gerçekleştirileceğini söylediler.