Amerika’da 2021 Yılında En Çok Dinlenen Şarkı Dua Lipa’nın Levitating Şarkısı Oldu

Amerika’da, Dua Lipa’nın ‘Levitating’ şarkısı 2021 yılında “En Çok Dinlenen Şarkı”, Morgan Wallen’ın “Dangerous: The Double” albümü ise, “En İyi Albüm” seçildi.

ABD’de toplam albüm tüketimi 2020 yılına göre %11 arttı. Albüm satışları on yılda ilk kez bu kadar artış gösterdi.. Hatta şöyle bir durum da görüldü; plak satışları modern çağda ilk kez CD satışlarını geride bıraktı ve plak satışları da %10 arttş gösterdi.

Morgan Wallen’ın, Dangerous: The Double albümü, eldeki verilere göre, 2021’i ABD’de yılın en popüler albümü olarak tamamladı. Bu arada Dua Lipa’nın “Levitating” şarkısı radyoda en çok dinlenen ve en çok istek alan şarkı oldu.

Dangerous: The Double Album, Wallen’ın ikinci uzun metrajlı stüdyo albümü ve 8 Ocak 2021’de piyasaya çıktı. Ayrıca albüm, 23 Ocak tarihli haftalık Billboard 200 albüm listesine bir numaradan giriş yaptı ve 10 hafta 1 numarada kaldı.

Amerika’da 2021 yılında en çok dinlenen şarkıyı sizler için paylaşıyoruz. İyi dinletiler.

Radio Mood

Radio Mood sizin için her gün tüm dünyadan bir çok müzik türü ve sanatçıya ait şarkıları inceler ve en iyilerini playlistine ekler.

Radio Mood ile bambaşka bir radyo deneyimi yaşayın. Pop, Rock ve bir çok başka türde müziğin nasıl en iyi şekilde harmanlandığına şahit olun.

Find Your Music – Radio Mood

RadioMood © 2022. All rights reserved.