Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Oyun

PlayStation Plus’ın Yeni Abonelik Hizmeti Sonunda Açıklandı

Sony’den Xbox Game Pass yönelik hamle gerçekleşti.

Yayınlandı

Tarih

PlayStation Plus'ın Yeni Abonelik Hizmeti Sonunda Açıklandı
Ayrıksı Kitap

Sony Interactive Entertainment, bir süredir Xbox Game Pass’e rakip bir hizmet sunmanın peşindeydi ve son zamanlarda Spartacus kod isimli yeni bir abonelik servisinin duyurusuna hazırlandığına yönelik söylentiler gündeme gelmişti. Sony, geçtiğimiz saatlerde Game Pass’e hamle niteliğindeki yeni PlayStation Plus servis modelini duyurdu.

Söylentilerde belirtilenen aksine Sony, yeni abonelik servisinde PlayStation Plus adını değiştirmek yerine korumuş durumda, ancak bu yeni sistem dahilinde PlayStation Plus’ın Essential, Extra ve Premium olarak üç ayrı kategoriye ayrıldığını görüyoruz. Bunlar birbirinden farklı özellikleri barındırırken, farklı fiyatlarda olacaklar:

PS Plus Essential ($9.99) – yıllık $59.99
PS Plus Extra ($14.99) – yıllık $99.99
PS Plus Premium ($17.99) – yıllık $119.99

PS Plus Essential: Mevcut PlayStation Plus ile aynı işlevi görecek yani, her ay ücretsiz oyunalrında yanı sıra çevrimiçi oyunlara erişim imkanı sunuyor.

Reklam

PS Plus Extra: 400 civarı PS4 ve PS5 oyunundan oluşan bir oyun kataloğuna erişim imkanı sunuyor. Bu katalog içerisinde PlayStation Studios birinci parti oyunlar ve üçüncü parti’den çeşitli oyunlar yer alıyor.

PS Plus Premium: Kataloğunda ek olarak yaklaşık 340 adet PS1, PS2 ve PSP oyunları bulunacak. Bu oyunlar PS Now servisinin açık olduğu ülkelerde bulut yolu üzerinden oynanabilecek. Öte yandan Premium üyelik, Essential ve Extra özelliklerini de barındırıyor.

PS Now servisi Türkiye dahil olmak üzere çeşitli ülkelerde henüz erişime sunulabilmiş değil, nedeni ise hizmetin iyi bir internet bağlantısı istemesi zira PS Now üzerindeki pek çok oyun bulut yolu üzerinde oynama imkanı sunuyor. Türkiye’nin internet altyapısı da hala buna imkan sunamadığı için PS Now’ı ülkemizde kullanamıyoruz. Benzer şekilde bu yeni hizmetin bulut özellikleri de Türkiye üzerinde açılmayacaktır.

Gelelim asıl önemli olan konuya, yeni üyelik hizmetlerinin ülkemizde ne kadarlık bir fiyata sahip olacağına. Malumunuz ülkemizin ekonomik durumu hiç iç açıcı değil ve sürekli olarak artan fiyatlar oyunlara da etki etmiş durumda. Türk oyuncuların son kalesi Steam’de bile artık yeni oyunların fiyatları 500 TL sınırından başlıyor ki PlayStation tarafında bu fiyatlar 1000 TL’yi bulmuş durumda. Sony’de ülkemize özel bir fiyatlandırma yapmadığı için bunu güncel döviz üzerinden hesaplıyor. Yakın zamanda PlayStation Plus aboneliğine bir zam yapmışlardı fakat yurtdışı fiyatına göre PS Plus aboneliği Türkiye tarafında biraz daha ucuza satılıyor diyebiliriz. PlayStation Türkiye şimdilik yeni PlayStation Plus servisine yönelik herhangi bir fiyat açıklamasında bulunmadı. Yurtdışı fiyatlarını baz alarak bir hesap yaparsak yeni aboneliğin ülkemizde baya bir tuzlu olacağını söyleyebiliriz.

Sony, bu yeni sistemi ilk olarak Asya tarafında daha sonrasında ise Kuzey Amerika ve Avrupa tarafına getirmeyi planlıyor. Sony’nin hedefi 2022’nin ilk yarısına kadar yeni PlayStation Plus servisini PlayStation Network’un bulunduğu çoğu ülkelerde kullanıma sunmak.

Bunlar haricinde PlayStation CEO’su Jim Ryan, bu yeni abonelik servislerindeki hiçbir kategori’de yeni çıkan birinci parti oyunların ilk günden sisteme dahil edilmeyeceğini belirtti. Öyle gözüküyor ki Sony, birinci parti oyunlarını bir süre sonra sisteme dahil etmeyi planlıyor. Zaten ilk başta kendileri de Game Pass sistemine sıcak bakmamış ancak Microsoft’un gerisinde kaldıkları için zorunlu bir hamle gerçekleştirme gereği duymuşlar gibi gözüküyor . Yeni oyunların sisteme dahil edilmemesi kısmı ise PlayStation Plus ile Xbox Game Pass’i ayrıştıran en önemli noktalardan biri durumunda kalıyor.

Reklam

Oyun

PUBG MOBILE’da Survivor Başlıyor!

Birbirinden eğlenceli sürprizlerin ve oyun içi yeniliklerin oyun severleri beklediği PUBG MOBILE & Survivor işbirliği başladı.

Yayınlandı

Tarih

Yazar

PUBG MOBILE_Survivor_01-2
Ayrıksı Kitap

Yeni işbirlikleri ve farklı içerikler ile oyuncuların karşısına çıkmaya devam eden Türkiye’nin en çok oynanan mobil oyunu PUBG MOBILE süprizlerini duyurmaya devam ediyor.

PUBG MOBILE ve Acun Medya işbirliği ile Survivor özel sürpriz içerikler ve birbirinden güzel temalı eşyalar, oyun severlere sunuldu.

PUBG MOBILE_Survivor_02

Sıra dışı bir ortaklığa ev sahipliği yapan PUBG MOBILE & Survivor işbirliğinde YouTube ve oyun dünyasından birbirinden ünlü isimler Dominik’te özel bir bölüm için karşı karşıya gelecek. 

Sürpriz isimlerin yer aldığı ve heyecan dolu mücadelelere imza atılan bu özel bölüm 25 Haziran’da PUBG MOBILE Türkiye resmi Youtube kanalında yayınlanacak.

Survivor temalı içerikler geliyor

Reklam

Çok yakında tüm detayların paylaşılacağı bu içerik dışında PUBG MOBILE ve Survivor işbirliği oyun severlere de yeni içeriklerin kapısını aralayacak. Bugünden başlayarak 30 Haziran’a kadar PUBG MOBILE içerisinde Survivor etkinliği aktif olacak. 

Etkinlik sayfası üzerinde yer alan görevleri tamamlayan oyun severler, Survivor temalı özel hediyelere sahip olabilecek. Buna ek olarak, PUBG MOBILE Youtube kanalına abone olan oyuncuları da birbirinden güzel hediyeler bekliyor.

PUBG MOBILE’da Hile Yapanlara Karşı Yasal Zafer

Devamını Okuyun

Oyun

PUBG MOBILE & Jurassic World: Hakimiyet işbirliği

PUBG MOBILE & Jurassic World: Hakimiyet işbirliği oyun severler için birbirinden güzel sürprizlerle geliyor

Yayınlandı

Tarih

Yazar

pubg jurassic 01
Ayrıksı Kitap

Türkiye’nin en çok oynanan mobil oyunu PUBG MOBILE, ikonik film Jurassic World: Hakimiyet ile özel bir işbirliğine gidiyor. Serinin üçüncü filmi ile yapılan bu işbirliğiyle Jurassic World: Hakimiyet temalı sürpriz içerikler PUBG MOBILE oyununa ekleniyor.

Özel işbirliği ile oyun severler Dinozor Ses Paketi ve Dinozor Kıyafeti’ni ücretsiz olarak edinip, PUBG MOBILE’da arkadaşları ile sıra dışı bir maceraya atılabilecek. 

Ayrıca bu etkinlikte oyundaki farklı dinozorları yakalayabilen takımlar birbirinden güzel ödülleri kazanma şansına sahip olacaklar. 

Oyun basını Jurassic World: Hakimiyet filmini PUBG MOBILE ekibi ile izledi

Reklam

PUBG MOBILE Türkiye ekibi, UIP Türkiye’nin dağıtımcısı olduğu Jurassic World: Hakimiyet filmi için Akasya AVM’de özel bir gösterim düzenledi. Teknoloji ve oyun basınından birçok ismin yanı sıra ünlü influencerlar da Jurassic World: Hakimiyet filmini herkesten önce PUBG MOBILE ekibiyle birlikte izledi. 

Jurassic World: Hakimiyet filmi 10 Haziran’dan itibaren Türkiye genelindeki sinemalarda vizyona giriyor. 

Devamını Okuyun

Oyun

The Last of Us Bölüm I – Fragman Duyurusu | PS5 Oyunları

Yayınlandı

Tarih

Yazar

last of us bölüm 1 fragman
Ayrıksı Kitap

PlayStation®5 konsolu için tamamen yeniden oluşturulmuş 200’den fazla Yılın Oyunu Ödülü sahibi.

The Last of Us™ ile tek oyunculu hikaye anlatımı için yeni bir çıta oluşturan oyunu tekrar ziyaret edin ve her eylemin Joel ve Ellie için acımasız bir sonucu olduğu harap olmuş ve sertleşmiş bir dünyayı keşfedin.

2 Eylül 2022’de PS5™’te mevcuttur.
PC için geliştirme aşamasında.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler