Bizimle iletişim kur
Behzat C Banner
Yazarlık Başvurusu

Oyun

PlayStation Plus’ın Yeni Abonelik Hizmeti Sonunda Açıklandı

Sony’den Xbox Game Pass yönelik hamle gerçekleşti.

Yayınlandı

Tarih

PlayStation Plus'ın Yeni Abonelik Hizmeti Sonunda Açıklandı
Ayrıksı Kitap

Sony Interactive Entertainment, bir süredir Xbox Game Pass’e rakip bir hizmet sunmanın peşindeydi ve son zamanlarda Spartacus kod isimli yeni bir abonelik servisinin duyurusuna hazırlandığına yönelik söylentiler gündeme gelmişti. Sony, geçtiğimiz saatlerde Game Pass’e hamle niteliğindeki yeni PlayStation Plus servis modelini duyurdu.

Söylentilerde belirtilenen aksine Sony, yeni abonelik servisinde PlayStation Plus adını değiştirmek yerine korumuş durumda, ancak bu yeni sistem dahilinde PlayStation Plus’ın Essential, Extra ve Premium olarak üç ayrı kategoriye ayrıldığını görüyoruz. Bunlar birbirinden farklı özellikleri barındırırken, farklı fiyatlarda olacaklar:

PS Plus Essential ($9.99) – yıllık $59.99
PS Plus Extra ($14.99) – yıllık $99.99
PS Plus Premium ($17.99) – yıllık $119.99

PS Plus Essential: Mevcut PlayStation Plus ile aynı işlevi görecek yani, her ay ücretsiz oyunalrında yanı sıra çevrimiçi oyunlara erişim imkanı sunuyor.

PS Plus Extra: 400 civarı PS4 ve PS5 oyunundan oluşan bir oyun kataloğuna erişim imkanı sunuyor. Bu katalog içerisinde PlayStation Studios birinci parti oyunlar ve üçüncü parti’den çeşitli oyunlar yer alıyor.

Reklam

PS Plus Premium: Kataloğunda ek olarak yaklaşık 340 adet PS1, PS2 ve PSP oyunları bulunacak. Bu oyunlar PS Now servisinin açık olduğu ülkelerde bulut yolu üzerinden oynanabilecek. Öte yandan Premium üyelik, Essential ve Extra özelliklerini de barındırıyor.

PS Now servisi Türkiye dahil olmak üzere çeşitli ülkelerde henüz erişime sunulabilmiş değil, nedeni ise hizmetin iyi bir internet bağlantısı istemesi zira PS Now üzerindeki pek çok oyun bulut yolu üzerinde oynama imkanı sunuyor. Türkiye’nin internet altyapısı da hala buna imkan sunamadığı için PS Now’ı ülkemizde kullanamıyoruz. Benzer şekilde bu yeni hizmetin bulut özellikleri de Türkiye üzerinde açılmayacaktır.

Gelelim asıl önemli olan konuya, yeni üyelik hizmetlerinin ülkemizde ne kadarlık bir fiyata sahip olacağına. Malumunuz ülkemizin ekonomik durumu hiç iç açıcı değil ve sürekli olarak artan fiyatlar oyunlara da etki etmiş durumda. Türk oyuncuların son kalesi Steam’de bile artık yeni oyunların fiyatları 500 TL sınırından başlıyor ki PlayStation tarafında bu fiyatlar 1000 TL’yi bulmuş durumda. Sony’de ülkemize özel bir fiyatlandırma yapmadığı için bunu güncel döviz üzerinden hesaplıyor. Yakın zamanda PlayStation Plus aboneliğine bir zam yapmışlardı fakat yurtdışı fiyatına göre PS Plus aboneliği Türkiye tarafında biraz daha ucuza satılıyor diyebiliriz. PlayStation Türkiye şimdilik yeni PlayStation Plus servisine yönelik herhangi bir fiyat açıklamasında bulunmadı. Yurtdışı fiyatlarını baz alarak bir hesap yaparsak yeni aboneliğin ülkemizde baya bir tuzlu olacağını söyleyebiliriz.

Sony, bu yeni sistemi ilk olarak Asya tarafında daha sonrasında ise Kuzey Amerika ve Avrupa tarafına getirmeyi planlıyor. Sony’nin hedefi 2022’nin ilk yarısına kadar yeni PlayStation Plus servisini PlayStation Network’un bulunduğu çoğu ülkelerde kullanıma sunmak.

Bunlar haricinde PlayStation CEO’su Jim Ryan, bu yeni abonelik servislerindeki hiçbir kategori’de yeni çıkan birinci parti oyunların ilk günden sisteme dahil edilmeyeceğini belirtti. Öyle gözüküyor ki Sony, birinci parti oyunlarını bir süre sonra sisteme dahil etmeyi planlıyor. Zaten ilk başta kendileri de Game Pass sistemine sıcak bakmamış ancak Microsoft’un gerisinde kaldıkları için zorunlu bir hamle gerçekleştirme gereği duymuşlar gibi gözüküyor . Yeni oyunların sisteme dahil edilmemesi kısmı ise PlayStation Plus ile Xbox Game Pass’i ayrıştıran en önemli noktalardan biri durumunda kalıyor.

Reklam

Oyun

Yeni Aksiyon Oyunu SYNCED’in Açık Beta Testi, Türkçe Dil Desteğiyle Başlıyor

Yayınlandı

Tarih

Yazar

SYNCED Türkçe
Ayrıksı Kitap

Yeni Aksiyon Oyunu SYNCED’in Açık Beta Testi Türkçe Dil Desteğiyle 10 Aralık’ta Başlıyor…

Level Infinite’in yayınladığı ve NExT Studios’un geliştirdiği yeni çevrimiçi aksiyon oyunu SYNCED, Açık Beta testine başlıyor. 10 Aralık’ta başlayacak ve 15 Ocak 2023’e dek sürecek olan Açık Beta testi, oyuncuları ilk kez takımlar kurarak PvE tarzında oynayabilecekleri oyun modunu denemeye davet ediyor. Beta testine katılmak için oyunu Steam üzerinden ya da doğrudan SYNCED internet sitesi yoluyla tamamen ücretsiz olarak indirebilir ve Türkçe dil desteğiyle oynayabilirsiniz.

SYNCED, yakın gelecekte nanoteknolojinin medeniyetin belkemiğini oluşturduğu dünyamızda geçen, çevrimiçi bir nişancılık oyunu. Çöküş adı verilen felaketin ardından nano makineler, insanlığa düşman oluyor ve insanları ölümcül nano makinelere dönüştürerek çoğalıyorlar. Bu kıyamet sonrası dünyada oyuncular, Meridyen adlı bölgede değerli bir nano türevi olan Nerva adlı malzemenin peşinde, talihini arayan cesur birer Koşucuyu oynayacak ve 3 kişilik ekipler kurarak temponun hiç düşmediği PvE ve PvP maçlarda kıyasıya mücadele edecek.

Bugün, SYNCED dünyasına daha da derinlemesine bir bakış atan ve Açık Beta dönemi boyunca oyuncuların deneyimleyebileceği oynanış mekaniklerini tanıtan daha uzun, ikinci bir video daha yayınlandı.

SYNCED, üçüncü şahıs kamera açısına sahip nişancılık oyunlarına yepyeni bir soluk getirerek oyunculara ölümcül Nano’larla senkronize olma ve düşmanları dosta dönüştürme fırsatı tanıyor. Oyun severler Ezici, Gözcü, Muhafız ve Topçu gibi farklı sınıflardan Nano’larla senkronize olabilecek ve her biri ayrı cephaneliğe ve kendine has becerilere sahip Koşucular arasından seçim yapabilecek. Böylece çok sayıda farklı kombinasyon ve taktik geliştirilebilecek.

Reklam

Koşucular, PvE ve PvP maçlarında kaynakları toplayarak karakterlerini güçlendirirken, ayrıca güçlü silah ve modların kilidini açabilecekler. Her bir maç, kendine has bir “koşu” olacak; SYNCED, rogue benzeri oyun türünün özelliklerini yansıtırken, diğer yandan tamamen kendine has bir deneyim sunarak rakipleri arasında öne çıkıyor.

Devamını Okuyun

Oyun

Epic Games’ten Yılbaşı Kampanyası – Her Gün 1 Oyun Ücretsiz Olacak

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Epic Games Yılbaşı Kampanyası
Ayrıksı Kitap

Epic Games’in yılbaşı indirimlerine yer vereceği “Yılbaşı Tatili Kampanyası”, 15 Aralık’ta başlayacak. Kampanya, 5 Ocak 2023’e kadar sürecek…

Her hafta dağıttığı ücretsiz oyunlarla oyuncuların gönlünde taht kuran Epic Games, bugün beklenen büyük haberle gündeme geldi. Geçtiğimiz yıl yılbaşına özel etkinlik ile 15 oyunu ücretsiz sunan platformun bu yıl da benzer bir etkinliğe imza atacağı ortaya çıktı.

Epic Games’in oyun geliştiricileri için paylaştığı metin, yılbaşı indirimleri, herhangi bir oyunda kullanılabilecek doğrudan %25 indirim kuponu ve elbette tam 15 ücretsiz oyun dağıtımının yapılacağını ortaya koydu.

Kampanyada Başka Neler Var?

* ** Dünya genelinde indirimler
*** Herhangi bir alışverişte doğrudan %25 indirim kuponu
*** 15 gün boyunca 15 adet ücretsiz oyun dağıtımı
*** Online oyunlar için ücretsiz kozmetik eşyalar

Reklam

Kaynak: Webtekno.

Devamını Okuyun

Oyun

“God of War Ragnarok” Yeni Grafiklerle Yeniden Yapıldı – PS2 Grafikli Videoyu İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

God of War Ragnarok PS2
Ayrıksı Kitap

Şu sıralar oyun dünyasının en çok konuşulan yapımı oaln God of War Ragnarok başarılarıyla ses getirmeye devam ederken, yayınlanan ilginç bir video, Ragnarok PlayStation 2’de olsa nasıl olurdu sorusuna cevap verdi. Ortaya çıkan sonuç oyun severleri bir hayli eğlendirdi…

Tüm zamanların en başarılı oyun serilerinden God of War serisinin en yeni oyunu olan Ragnarok, 9 Kasım’da oyun severlerle buluştu. Bu yılın en heyecanla beklenen oyunlarından olan God of War Ragnarok, oyun severler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Öyle ki oyun, Sony’nin bugüne kadar en hızlı satan PlayStation oyunu olarak tarihe geçti.

God of War ve The Last of Us gibi oyunlardaki ince detayları bulup paylaşarak oyun dünyasında adını duyuran Speclizer, oyun severler arasında hızla yayılan bu videoya da imza atan isim oldu. Speclizer hazırladığı bu yeni videoda, Ragnarok’u PlayStation 2 grafikleriyle yeniden canlandırdı. Eski God of War oyunlarının stiliyle Ragnarok’un dünyasını buluşturan bu videoyu aşağıya sizler için bırakıyoruz. Keyifli seyirler.

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Devamını Okuyun

Popüler