Bizimle iletişim kur

Oyun

PlayStation Plus’ın Yeni Abonelik Hizmeti Sonunda Açıklandı

Sony’den Xbox Game Pass yönelik hamle gerçekleşti.

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Sony Interactive Entertainment, bir süredir Xbox Game Pass’e rakip bir hizmet sunmanın peşindeydi ve son zamanlarda Spartacus kod isimli yeni bir abonelik servisinin duyurusuna hazırlandığına yönelik söylentiler gündeme gelmişti. Sony, geçtiğimiz saatlerde Game Pass’e hamle niteliğindeki yeni PlayStation Plus servis modelini duyurdu.

Söylentilerde belirtilenen aksine Sony, yeni abonelik servisinde PlayStation Plus adını değiştirmek yerine korumuş durumda, ancak bu yeni sistem dahilinde PlayStation Plus’ın Essential, Extra ve Premium olarak üç ayrı kategoriye ayrıldığını görüyoruz. Bunlar birbirinden farklı özellikleri barındırırken, farklı fiyatlarda olacaklar:

PS Plus Essential ($9.99) – yıllık $59.99
PS Plus Extra ($14.99) – yıllık $99.99
PS Plus Premium ($17.99) – yıllık $119.99

PS Plus Essential: Mevcut PlayStation Plus ile aynı işlevi görecek yani, her ay ücretsiz oyunalrında yanı sıra çevrimiçi oyunlara erişim imkanı sunuyor.

Reklam

PS Plus Extra: 400 civarı PS4 ve PS5 oyunundan oluşan bir oyun kataloğuna erişim imkanı sunuyor. Bu katalog içerisinde PlayStation Studios birinci parti oyunlar ve üçüncü parti’den çeşitli oyunlar yer alıyor.

PS Plus Premium: Kataloğunda ek olarak yaklaşık 340 adet PS1, PS2 ve PSP oyunları bulunacak. Bu oyunlar PS Now servisinin açık olduğu ülkelerde bulut yolu üzerinden oynanabilecek. Öte yandan Premium üyelik, Essential ve Extra özelliklerini de barındırıyor.

PS Now servisi Türkiye dahil olmak üzere çeşitli ülkelerde henüz erişime sunulabilmiş değil, nedeni ise hizmetin iyi bir internet bağlantısı istemesi zira PS Now üzerindeki pek çok oyun bulut yolu üzerinde oynama imkanı sunuyor. Türkiye’nin internet altyapısı da hala buna imkan sunamadığı için PS Now’ı ülkemizde kullanamıyoruz. Benzer şekilde bu yeni hizmetin bulut özellikleri de Türkiye üzerinde açılmayacaktır.

Gelelim asıl önemli olan konuya, yeni üyelik hizmetlerinin ülkemizde ne kadarlık bir fiyata sahip olacağına. Malumunuz ülkemizin ekonomik durumu hiç iç açıcı değil ve sürekli olarak artan fiyatlar oyunlara da etki etmiş durumda. Türk oyuncuların son kalesi Steam’de bile artık yeni oyunların fiyatları 500 TL sınırından başlıyor ki PlayStation tarafında bu fiyatlar 1000 TL’yi bulmuş durumda. Sony’de ülkemize özel bir fiyatlandırma yapmadığı için bunu güncel döviz üzerinden hesaplıyor. Yakın zamanda PlayStation Plus aboneliğine bir zam yapmışlardı fakat yurtdışı fiyatına göre PS Plus aboneliği Türkiye tarafında biraz daha ucuza satılıyor diyebiliriz. PlayStation Türkiye şimdilik yeni PlayStation Plus servisine yönelik herhangi bir fiyat açıklamasında bulunmadı. Yurtdışı fiyatlarını baz alarak bir hesap yaparsak yeni aboneliğin ülkemizde baya bir tuzlu olacağını söyleyebiliriz.

Sony, bu yeni sistemi ilk olarak Asya tarafında daha sonrasında ise Kuzey Amerika ve Avrupa tarafına getirmeyi planlıyor. Sony’nin hedefi 2022’nin ilk yarısına kadar yeni PlayStation Plus servisini PlayStation Network’un bulunduğu çoğu ülkelerde kullanıma sunmak.

Bunlar haricinde PlayStation CEO’su Jim Ryan, bu yeni abonelik servislerindeki hiçbir kategori’de yeni çıkan birinci parti oyunların ilk günden sisteme dahil edilmeyeceğini belirtti. Öyle gözüküyor ki Sony, birinci parti oyunlarını bir süre sonra sisteme dahil etmeyi planlıyor. Zaten ilk başta kendileri de Game Pass sistemine sıcak bakmamış ancak Microsoft’un gerisinde kaldıkları için zorunlu bir hamle gerçekleştirme gereği duymuşlar gibi gözüküyor . Yeni oyunların sisteme dahil edilmemesi kısmı ise PlayStation Plus ile Xbox Game Pass’i ayrıştıran en önemli noktalardan biri durumunda kalıyor.

Reklam

Oyun

PUBG Mobile Dünya Kupası İstanbul’da Başladı

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Dünyanın en büyük espor organizasyonlarından PUBG MOBILE Dünya Kupası Büyük Finalleri bugün İstanbul’da, binlerce seyirci ve ekran karşısındaki on binlerce oyun severin katılımıyla başladı. 10 ülkeden 16 takımın mücadele ettiği ve ödül havuzunda 86 milyon TL’yi aşkın para bulunan turnuvanın kazananı pazar günü belli olacak.

Tencent Games Global Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz “Yola çıkarken ülkemiz için hep daha fazlasını hayal ettik; daha fazla insana dokunmaya ve PUBG MOBILE’ı Türkiye’nin oyunu yapmaya odaklandık. Biz büyüdükçe, espor takımlarımız da global arenada kendilerini gösterdi. Bugün hem Dünya hem de Avrupa şampiyonluklarımız var.”

Espor dünyasında 2023 yılının en büyük etkinliklerinden PUBG MOBILE Dünya Kupası (PMGC) Büyük Finalleri, İstanbul’da büyük bir coşkuyla başladı. Her yaştan oyun severin ve ekran karşısındaki on binlerin katılımıyla başlayan ve 10 Aralık tarihine kadar devam edecek dev şampiyona Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenleniyor.

10 farklı ülkeden 16 takımın katıldığı turnuvanın ödül havuzunda 86 milyon TL’yi aşkın bir para bulunuyor. Bu paranın 44 milyon TL’ye yakın kısmı Lig Aşaması’nda verildi, kalan 42 milyon TL’yi aşan ödül ise İstanbul’daki sonuçlara göre sahiplerini bulacak.

Reklam

Galibi 10 Aralık Pazar günü belli olacak turnuvada büyük ödül için mücadele eden takımlar arasında geçtiğimiz yılın şampiyonu olarak 10 milyon TL’yi kasasına koyan Türk takımı S2G Esports da bulunuyor.

Ceza, Ece Seçkin ve Hadise konserleri, PDP Tasarım Yarışması Ödül Töreni ve daha birçok etkinlik

Esporun muhteşem rekabetçi ruhu yanı sıra Ceza, Ece Seçkin ve Hadise gibi ünlü sanatçıların 3 ayrı gün üst üste konser vereceği, çeşitli etkinlik ve aktivitelerle dolu dolu geçecek finallerde ayrıca bu yıl 5’incisi düzenlenen P.D.P Tasarım Yarışması ödülleri de olacak. Ptopia Design Project (P.D.P), PUBG MOBILE’ın küresel çapta oyunculara yönelik düzenlediği bir tasarım yarışması. Oyuncuların, kendileri tarafından yarattığı bir dünyada oyunu oynamalarını mümkün kılan bu yarışma kapsamında bugüne kadar kullanıcılar 100 binden fazla esere imza attı, bunlar arasından seçilen 40’tan fazla yaratıcı giysi ve silah tasarımı PUBG MOBILE’a eklendi.

Şenyüz “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında gerçekleştirebilmek bizim için gurur kaynağı”

Turnuvanın açılış günü söz alan ve dev bir şampiyonaya ev sahipliği yapmanın heyecanı içerisinde olduklarını belirten Tencent Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz “Bu önemli organizasyonu Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ülkemizde gerçekleştirmek bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Biz bu yola çıkarken ülkemiz için hep daha fazlasını hayal ettik; daha fazla insana dokunmaya, PUBG MOBILE’ı büyütmeye ve Türkiye’nin oyunu yapmaya odaklandık ve başardık. Türkiye’nin en çok ilgi gören mobil oyunlarından biri olduğumuzu gururla söyleyebilirim. Bu başarının karşılığında da oyunumuza Türk kültürünü dahil ettik, hem Galata Kulesi hem de Kız Kulesi’nin oyuna ekledik ve sayısız hatıra yarattık. Ve tüm bunları dünyaya da sevdirdik.”

Reklam

“Türk espor takımlarının Dünya ve Avrupa şampiyonlukları var”

Konuşmasına devam eden Şenyüz “Çalışmalarımız sadece bunlarla da sınırlı kalmadı, biz büyüdükçe, yatırım yaptıkça espor takımlarımız da global arenada kendilerini gösterdi. Bugün hem Dünya hem de Avrupa şampiyonluklarımız var. Bizim amacımız çeşitliliği artırmak, daha fazla takımımızla global arenada yer alacak bir altyapı yaratmak. İşte bunun için var gücümüzle çalışıyoruz ve geldiğimiz noktada Dünya Kupası’nı ülkemizdeki espor severlerle buluşturmak, bizim uzun bir süredir planladığımız ve istediğimiz bir etkinlikti. Bunun espor tarihimizde ne kadar önemli olduğunu iyi anlamak lazım. İnanıyorum ki ülkemizi en güzel şekilde temsil edecek, tüm dünyaya örnek olacak bir turnuva hayata geçireceğiz. Tüm takımlara bol şans dilerim.”

PUBG MOBILE Türkiye ve PUBG MOBILE Esports Türkiye’nin Youtube, Tiktok ve Facebook kanallarından tüm dünyaya canlı olarak yayınlanacak turnuvaya katılan takımlar ise şöyle: S2G Esports, Titan E-Sports Club, Loops, Alpha7 Esports, Stalwart Esports, NS Redforce, Six Two Eight, Morph GPX, Major Pride, 4Merical Vibes, Weibo Gaming, D’Xaiver, Persija Evos, FaZe Clan, IHC Esports ve Yoodo Alliance.

Reklam
Devamını Okuyun

Oyun

İsveçli Oyun Geliştirme Stüdyosu 10 Chambers, Yeni Co-Op Soygun Oyunu “Den Of Wolves”i Duyurdu – Fragman İzleyin

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

The Heist ve PAYDAY 2 ile tanınan sektörün duayenlerinden oluşan İsveçli bir oyun geliştirme stüdyosu 10 Chambers, bugün yeni co-op soygun oyununu duyurdu. Stüdyo bir süredir “o soygun olayına geri döndüklerini” söyleyerek dalga geçse de, birkaç ayrıntı ve hatta bir isim bile paylaşıldı. Game Awards’ta yayınlanan akıllara durgunluk veren bir fragmanla Den of Wolves adı açıklandı; oyun yönetmeni Ulf Andersson sahnede canlı yayındaydı.

Kurucu ve oyun direktörü Ulf Andersson, “Geçmişte soygun oyunları üzerinde çalışmış olmamızdan ve klasik banka soygunu temalarına daha çok odaklanmamızdan dolayı oyundaki bilim kurgu kısmı, soygununları olabileceğini geliştirmemize olanak tanıyacak” diyor. “Banka soymaya doyamayacaksınız. Den of Wolves’ta daha geniş bir soygun yelpazesi olacak- kurumsal casusluk, sabotaj, suikastlar- gerçekten de bilim kurgu teması birçok şeyi denememize olanak tanıyor.”

Oyun iki yılı aşkın bir süredir ön üretim aşamasındaydı. Bu süreçte oyunun dünyası ve onu çevreleyen anlatıyı inşa etmek için çok zaman harcandı.

Midway City, Kuzey Pasifik Okyanusu’nda, durdurulamaz bir bilgisayar korsanlığı aracı haline gelen, küresel ekonomileri çökerten ve doları serbest düşüşe sokan derin öğrenme yapay zekasının ardından büyük şirketler tarafından kurulan, düzenlemeye tabi olmayan bir inovasyon metropolüdür. Dünyanın ağ güvenliği alanında bir devrime şiddetle ihtiyaç duyduğu bir ortamda, Big Pharma ve petrol endüstrisi tarafından desteklenen güçlü yatırım firmaları tamamen yeni bir veri iletim ve depolama konsepti geliştirdiler: insan beynine dayalı, geleneksel sistemlerden temelde farklı mimarisi olan ve bu şekilde yapay zekâ tarafından tamamen erişilemez durumdaki biyolojik sistemler.

Reklam

“Oyun açık dünya değil ama biz hâlâ dünya inşa etmeye büyük değer veriyoruz ve ada etrafında oluşturduğumuz anlatı çok geniş. Midway City’nin; geç dönem kapitalizmin hâkim olduğu ve kuralları şirketlerin belirlediği yakın geleceğin inandırıcı bir şehri gibi hissetirmesini istiyoruz” diyor Kurucu ortak ve Anlatı ve Ses Direktörü Simon Viklund. “Bir oyuncu olarak, herhangi bir gerçek kimliğiniz veya belgeniz olmadan şehrin yeraltı alanlarında ikamet ediyorsunuz ve Midway City’nin karaborsasında suç girişimcisi olmak için ittifaklarınızı geliştiriyorsunuz.”

Oyun ilk olarak PC’de, Steam’de Erken Erişim olarak yayınlanacak olsa da halihazırda konsolda da çalışacak şekilde tasarlanıp geliştiriliyor. Henüz çıkış tarihi belli değil.

Devamını Okuyun

Oyun

Grand Theft Auto VI İlk Fragmanı İzle GTA 6 Nasıl?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Grand Theft Auto VI, Vice City’nin ve ötesinin neonlarla kaplı sokaklarına ev sahipliği yapan Leonida (Florida değil 🙂 eyaletine gidiyor.

Grand Theft Auto VI GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Grand Theft Auto VI’ Oyunu 2025’te PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’e geliyor.

GTA 6 Fragmanında Yer Alan Şarkı : Love Is A Long Road

Şarkıcı : Tom Petty Söz Yazarları Thomas Earl Petty and Michael W. Campbell

Reklam

Devamını Okuyun

Oyun

PUBG Mobile Dünya Şampiyonu Bu Hafta İstanbul’da Belli Olacak

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Dünyanın en iyi PUBG MOBILE takımı, 8 – 10 Aralık tarihlerinde İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlenecek PUBG MOBILE Dünya Kupası Büyük Finallerinde belli olacak…

Dünyanın en iyi PUBG MOBILE takımı, 8 – 10 Aralık tarihlerinde İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlenecek PUBG MOBILE Dünya Kupası Büyük Finallerinde belli olacak. Ceza, Ece Seçkin ve Hadise konserleri başta olmak üzere 3 gün boyunca renkli etkinliklere de sahne olacak 86 milyon lira ödül havuzlu dev şampiyona, 10 ülkeden 16 PUBG MOBILE takımına ev sahipliği yapacak ve tüm dünyadan canlı olarak yayınlanacak.

Espora olan ilgi her yaş gruplarında artmaya devam ediyor. Özellikle gençlerin yoğun talep gösterdiği sektör her geçen yıl büyümeye devam ederken bu alandaki etkinlikler de hızla artıyor. Dünyanın en popüler mobil oyunlarından PUBG MOBILE da neredeyse tüm dünyada büyük bir heyecanla oynanan oyununun Dünya Kupası Büyük Finallerini bu yıl ilk kez İstanbul’da düzenleyecek.

İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda yapılacak PUBG MOBILE Dünya Kupası (PMGC) Büyük Finalleri, 8 – 10 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinlikte PMGC’nin Lig Aşaması’nı başarıyla tamamlayan ve davetli takımlar mücadele edecekken 10 farklı ülkeden 16 başarılı PUBG MOBILE takımı boy gösterecek. Bu takımların arasında geçtiğimiz yılın Dünya Şampiyonu olan ve 10 milyon TL’ye yakın ödül toplayan Türk takımı S2G Esports da bulunuyor.

Reklam

Dev turnuvanın ödül havuzundaki para 86 milyon TL’yi geçiyor

PUBG MOBILE Dünya Kupası kapsamında başarılı takımlara toplamda 86 milyon TL’yi aşkın (3 milyon dolar) ödül dağıtılıyor. Bu paranın 44 milyon TL’ye yakın kısmı Lig Aşaması’nda verildi, kalan 42 milyon TL’yi aşan ödül ise İstanbul’daki Büyük Finallerde dağıtılacak.

Turnuva, PUBG MOBILE Türkiye ve PUBG MOBILE Esports Türkiye’nin Youtube, Tiktok ve Facebook kanallarından tüm dünyaya canlı olarak yayınlanacak.

Ünlü sanatçılar etkinlikte boy gösterecek

Rap müziğin büyük ismi Ceza, 8 Aralık günü sahne alacakken pop müziğin efsane isimleri, Ece Seçkin ve Hadise ise 9-10 Aralık tarihlerinde dinleyicileriyle buluşacak. Dünya Kupası süresince bunlara ek olarak ünlü grafiti sanatçıları Doğukan Oraklı (Dukstill), Tunç Dindaş (Turbo) ve Muhammed Emin Türkmen (MET) de 3 gün boyunca kurulacak “duvarlara” yapacakları tasarımlarla hem PUBG MOBILE ve grafiti sanatını harmanlayacaklar hem de etkinlik ziyaretçilerinin “galerilerine” önemli hatıralar bırakacaklar.

Reklam

Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar