Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Sinema

“Poker Face – Tehlikeli Oyun” Filminin Fragmanı Yayınlandı – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Tehlikeli Oyun Fragman
Ayrıksı Kitap

Russell Crowe, gerilim filmi “Tehlikeli Oyun” un senarist, yönetmen ve başrol koltuğunda oturuyor…

KONUSU:

Büyük kazançların ve kayıpların olduğu poker dünyasına odaklanan filmde Russell Crowe, teknolojiden servet kazanmış dolar milyarderi ve kumarbaz Jake Foley karakterine hayat veriyor. Milyarder Foley, en iyi arkadaşlarına asla unutamayacakları bir gece hazırlar ve onlara hayal bile edemeyecekleri kadar çok para kazanma şansı tanır. Ancak bu oyunu oynamak için, oyuncuların hayatlara pahasına korudukları tek şeyi yani en özel sırlarını ortaya dökmeleri gerekir. Oyun ilerledikçe, Foley’in arkadaşları oynadıkları oyunun gerçekte neyin hakkında olduğunu keşfedecektir…

OYUNCULAR:

Russell Crowe, Liam Hemsworth, RZA, Elsa Pataky, Aden Young, Steve Bastoni, Daniel MacPherson, Brooke Satchwell, Molly Grace, Paul Tasson and Jack Thompson.

Reklam

Film, 25 Kasım’da vizyonda…

Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sinema

Sam Worthington “Avatar 3” Filminin Yüzde 80’nini Çektiklerini Söyledi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Sam Worthington Avatar 3
Ayrıksı Kitap

Sam Worthington, gelecekteki Avatar filmleri hakkında çeşitli bilgiler verdi…

29 Kasım Çarşamba gecesi, 46 yaşındaki aktör, ikinci Avatar filmi Avatar: The Way of Water’ı tanıtmak için Jimmy Fallon’ın sunduğu “The Tonight Show”a katıldı.

Röportajı sırasında Sam, film serisinin yakında çıkacak olan üçüncü ve dördüncü bölümleriyle ilgili yeni bilgiler verdi.

Sam, Jimmy ile sohbet ederken üçüncü Avatar filminin “yaklaşık yüzde 80-90’ını çektiklerini” doğruladı.

Sam devam etti, “Bence hala bazı sahneler tam olarak bitmedi. Ve dördünde bölüm için, çocuklar yaşlandıkça birkaç sahne çektik. Bu yüzden onlar yaşlanmadan bunu yapmalıyız. Ve şanslıysak, destanın beşinci bölümünde de yer alırız.

Reklam

Sam, Avatar: The Way of Water hakkında ne düşündüğüne gelince, ilk film için “uçup gittiğini” söylüyor.

“Bunun hakkında konuşurken oldukça duygulanıyorum çünkü (yönetmen James Cameron) yaptığı şeyi bir aile hakkında yaptı. Ve güçlü,” diye fışkırdı Sam. “Görsel olarak çarpıcı olması ve Pandora’nın daha önce hiç görmediğiniz bir parçasını su altında görmeniz değil, aynı zamanda ailenizi korumak için ne yaptığınızla ilgili. Ve bence Kovid’den sonra herkesin bu tür bir mesaja ihtiyacı var. Sevdikleriniz için ne yapacağınızla ilgili.

Şu an itibariyle üçüncü, dördüncü ve beşinci Avatar filmlerinin 2023, 2025 ve 2027’de vizyona girmesi bekleniyor.

Avatar: The Way of Water 16 Aralık’ta sinemalarda olacak…

Kaynak: Just Jared.

Reklam
Devamını Okuyun

Sinema

Ben Affleck’ten Air Jordan Filmi Geliyor Başrolde Matt Damon Var

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ben Affleck - Matt Damon
Ayrıksı Kitap

Ben Affleck, Matt Damon ile ortaklaşa yeni kurduğu stüdyosu Artists Equity’nin ticari ama akıllı, popüler zevkleri kabul eden ama “insanların 20 yıl sonra hatırladığı” filmler aradığını söylüyor.

Gelecek yıl çıkacak olan son projesinin bu tasarıya uyduğunu düşünüyor/umuyor. Amazon Studios, Skydance Sports ve Mandalay Pictures ortaklığıyla 2023’te piyasaya sürülmesi planlanan ikonik Air Jordan markasının yaratılışının ardındaki gerçek hikayede, Affleck yönetiyor, Damon başrolde. Artists Equity, gelecekte yılda en az beş projeye kadar ölçeklendirme planları ile gelecek yıl üç proje yayınlamayı planlıyor.

Affleck, Artists Equity’nin yatırımcı ortağı Redbird Capital’den Gerry Cardinale ile birlikte New York Times’ın NYC’deki DealBook Zirvesi’nde geniş kapsamlı bir Soru-Cevap sırasında “Ticari ve kalite arasında hiçbir fark görmüyorum” dedi.

Cardinale ise “Aksiyon filmleri için küçük dramalardan daha fazla izleyici var – bunu anlıyorum. Bazı türler daha geniş bir şekilde oynanır ve buna dikkat edemezsiniz. Ama bir güzel yapalım, seyirciyi şaşırtalım, ilgilenmelerini sağlayalım” dedi.

Devamını Okuyun

Sinema

Vahşi Gece Film Yorumu Violent Night Film İnceleme – Tolga Yiğit Yazdı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Vahşi Gece Yorumları Kapak
Ayrıksı Kitap

Başrolde Stranger Things’in şerifi, Black Widow’un Alexei’si ve yeni Hellboy David Harbour var. Geçtiğimiz günlerde The Menu’de izlediğimiz John Leguizamo var. O film de ben kendisini ilk kez mafya, kartel veya kriminal bir karakter ile değilde komik bir karakter olarak izlemiş ve sevmiştim. The Menu’deki ismi belli olmayan ve Movie Artist (film yıldızı) diye adlandırılan karaktere ayrı bir film yapılsa çok komik olur.

Filmin yönetmeni ise Norveçli bir isim olan Tommy Wirkola. Bu onun “Yedinci Hayat” ve “Hansel ve Gratel : Cadı Avcılar”ından soraki 3. Hollywood filmi. “Yedinci Hayat” hariç diğer filmlerini izlemediğim yönetmen tıpkı o filmde olduğu gibi güzel bir hikaye ve yönetmenlik ile karşımıza çıkıyor ama sonrasında filmin bir yerinde tempoyu düşürüp kendi filmini biraz zayıflatıyor.

Vahşi Gece Filmi Nasıl?

İlk 40 dakikası bence merak uyandıran ve kurgu olarak da gayet güzeldi. Ama sonraki 20 dakika sürekli konuşmaların olduğu ve kalabalık bir suçlu takımı tarafından rehin alınan 7 kişinin sadece ama sadece 7 kişinin sanki bu suçlular etraflarında değilmişçesine kendi içlerinde tartıştıkları hatta dakikalarca suçluların sesinin soluğunun çıkmadığı insanları kendi hallerine bıraktıkları bir süreç izliyoruz. İnsan “Niyeeee?” diye sormadan edemiyor. Yönetmen kötü adamlardan birisi aracılığı ile bu durumu kendisi de “Aile terapisi mi yapıyorsunuz kesin sesinizi!” diyerek eleştiriyor ama çok geç gelen bir eleştiri bu. Çünkü yaklaşık 20 dakika boyunca duygusal konuşmalar, Noel Baba’nın hayata küskünlüğünün altından kalkacak diyaloglar, aile içi anlaşmazlıkların gün yüzüne çıkması, karı koca küskünlükleri vs. Peki sonra ne oluyor derseniz? kalan yaklaşık 40 dakikada ise aksiyona doyuruyor. hatta aksiyona doymakla kalmıyoruz ilk 40 dakikada fragman tadında izlediğimiz bazı kötü adamların saf dışı edilirken kan gövdeyi götürmesi durumu son bölümde kafa, kol bacak kırma, kafatası yarma, kesme doğrama sivri buz parçası ile… şeklinde devam ediyor. Filmde bu yüzden yaş sınırı var (+16).

Violent Night Yorumu

Filmde aile üyelerinin birbirlerine laf sokarkenki ya da Nole Baba’nın yaptığı espriler ve geyikleri ile olan diyalogları bence komikti. Filmin ilk 40 dakika gibi bazı iyi yanları varken küçük karakter Trudy’nin Noel babadan kötü adamları cezalandırmasını isterkenki tavrı ve diyalogları bence tatsızdı. Bu kadar küçük bir çocuğun kötülük ve şiddet istemesi iyi bir durum değildi. Bazı filmlerde en son yazılar akarken görürsünüz bu filmde hiç bir hayvana ya da canlıya zarar verilmemiştir, ya da gerçek hayvanlar kullanılmamıştır tarzı yazılar yazılırken, bu filmde küçük Trudy’nin şiddet talebine ve onun bu tarz bir rolde kullanılmasına ne demek gerekir? Ben cevabı size bırakıyorum. Filmde defalarca Home Alone yani Evde Tek Başına göndermesi var ama bir gün önce bu filmi izlediğini söyleyen Trudy’nin filmdekine benzer diyerek kurduğu bubi tuzaklarını görmek dahi istemezsiniz. Film neredeyse tamamında aile olma, Noel kutlama, iyilik, hediyeler Noel baba’nın çocuklar için önemi, uslu çocuk olmanın iyi tarafları ya da yaramazlık yapmanın sakıncaları üzerine dururken içerdiği şiddet dozajı yüzünden çocukların izleyemeyeceği bir yetişkin filmi. Bu yüzden bu mesajlar çocuklara ulaşamazken ergenler ve kimi yetişkinler bile filmi izlemekten uzak durabilirler. Ve Noel kutlayan ülkelerin insanlarının da ailece yaşadıkları bu güzel kutlama günlerinin böyle bir şiddet hikayesine çevrilmesi için tepkileri olabilir. İçine ettiniz Noel’in ve içine ettiniz kutlama günlerinin diyebilirler. Evet iyilik yapmak var, evet çatırdayan ailenin bir araya getirilmesi var, evet yardımlaşma var. Ama evet şiddet de var.

Vahşi Gece Violent Night İzlenir mi?

Vahşi Gece Evde Tek Başına filmine benziyor diyebiliriz ama o film bunun yanında Tom ve Jerry çizgi filmi gibi kalır. Bu film ise bildiğiniz John Wick şiddetine sahip. Ama bir John Wick değil. Bir ailenin rehine alınması ve dışarıda kalan bir kurtacının olması mevzusu yüzünden Die Hard benzetmesi de var ama bence benzerlik bununla sınırlı. Gelelim Violent Night filmi ile ilgili son söze : son yıllarda gençlerin bir bölümünde belki de oynadıkları bilgisayar oyunları ya da gündelik hayatlarındaki mutsuzluklarının bir dışavurumu olarak ortaya çıktığını düşündüğüm “şiddete ve şiddet sahnelerine” haddinden fazla ilgilerinin olduğunu görüyorum. Bu film de bu şiddet sahneleri ile o kesime hitap edebilir. Bense David Harbour’ı bu Noel Baba karakterinde yanında komik Ren geyikleri ile izlemek isterim. Ama daha az şiddet sahnesi ile. İzleyeceklere iyi seyirler.

Reklam
Vahşi Gece Konusu
Devamını Okuyun

Popüler