Connect with us

Televizyon

She Hulk Spoilerli Sezon Finali

Published

on

Behzat C Banner

Sezon finalinin üstünden iki hafta geçti; artık dizide gördüklerimizi konuşmanın zamanı geldi. Final bölümü ile ilgili spoilersiz düşüncelerimi belirttiğim yazıya buradan ulaşabilirsiniz;

Hadi Konuşalım…

9. bölüm ile final yapan dizimizin final bölümüyle ilgili beklentiler çok farklı iken farklı bir şeyle karşılaştığımız için çokça tepki aldığını biliyoruz. Şimdiden belirteyim benim için aşırı eğlenceli bir bölüm oldu. ilk başta bölümün introsundan bahsetmek istiyorum. 1978 yılında yayınlanan Incredible Hulk dizisine kostümler ve kamera açısından bariz bir göz kırpmaydı. izlerken çok hoşuma gittiğini söylemeden edemeyeceğim. Hatırlarsanız bir önceki bölüm Intelliginia örgütünün She hulk ın sinirli yüzünü göstermesiyle hasar kontrol ekibi müdahele etmişti. Bu şekilde evini, işini hatta gücünü kaybeden bir jen gösterdiler. İnsanların She hulk hakkında olumsuz düşünceleri bizlere ilk bölümdeki Bruce’un “insanlar seni bir kere canavar olarak görürse bu bir daha geçmez” lafını hatırlattı. Ama Jenin Bruce’a göre bu işin ciddiyetini daha iyi kavrayacağını gösterecekken dizi bunu çok hızlı işledi. Evde Nikki ile zaman geçiren Jen, intelligia örgütünü hukuki olarak cezalandırmak istese de Nikki asla onun gibi düşünmemesi, üstüne Jenin üniversite yıllarından kalma dans videosunu örgüt sayfasına yüklemesi onun kötü biri olduğunu düşündürtmedi değil. Ama bu kısa sürdü; çünkü, hemen bunu Nikki nin örgüte katılıp kim olduklarını öğrenmek için yaptığı bir plan olduğunu öğrenmiş olduk. Bu çok kolay olsa da işe yaraması, hemen örgüte dahil olup toplantıya Pug’ı göndermeleri akıllıca bir hareketti. Bu esnada her şeyden uzaklaşıp Emil Blonski’nin rehabilitasyon merkezine gitmesi üzerine her şeyi geride bıraktı. Ama işin en saçma kısmı Jen rehabilitasyon merkezine gittiğinde ona daha önce Hulkling için saldıran adama hiç bir şey sormaması aşırı saçmaydı. Jen Emil Blonski’yi ararken kendisinin örgüt toplantısında olması, Hulking in Todd olması gibi detayları gösterdiler. Jen üstüne üstlük Emil i ararken örgüt toplantısına gelmesiyle işler çığrından çıktı. Her taraftan başka karakterlerin gelmesi izlerken beni boğdu. Üsütne dizi birden kapanınca Disney+ da bir sorun var sandım.

Bu bölümde 4. duvarı yıkarak bizimle iletişime geçmesi gayet hoştu. Çizgi romanda sayfaları yırtıp bizimle iletişime geçen Jeniffer Walter bu sefer Disney+ panelinde bir gezintiye çıktı. Bizim için farklı bir deneyimdi bu. Söylesenize hangizin aklına gelirdi ki; She Hulk un Disney+ panelinde kendi dizisinden çıkıp Marvel’in tüm yapımların kamera arkasını gösterdiği Marvel Assembled geçiş yapması çok komik bir hareketti. Fakat gerçek anlamda senaryo ekibi ve Kevin Feige ile tanışıp dizinin senaryosunu değiştirmesi ciddi sorunlar içeriyor. Çünkü bildiğiniz üzere Jeniffer in kanının çalınması, intelligine örgütünün Jen’e düzenlediği kumpas, dizideki toplantı sahnesinde her taraftan farklı bir karakter çıkarken bunların değiştirilmesi hiç sağlıklı olmadı. hatta kabul edilir bile değil aslında. Dizi boyunca belli bir olay örgüsünü izleyip bir anda tam sonuca bağlanacak iken bu sahnelerin silinmesi beni rahatsız etti. Beni rahatsız etmesi bunun kötü olduğunu doğrulamaz. Yapılan haraket aşırı cesurca olsa da olmamalıydı denilebilirdi.

Bu arada Kevin Feige’yi robota benzetmeleri normal bir insanın bunları yönetemeyeceği detayı hoş olmuş. Jen ile Kevin’ın konuşmalarında She Hulk’ın çok pahalı bir karakter olduğunu, her yapımın çok iyi olmadığını ama bunların yüce sonun bir planı olduğunu söylediler. Bunun dışında hulk filmi (World War Hulk) geleceği kesinleşti. Senaryo Jen’in isteği üzerine değiştiği için daredevil ın gelmesi. Onu bir kere daha görmek beni çok mutlu etti diyebiliriz. Üstüne bir de Matt’i erkek arkadaş gibi göstermeleri Jen için mutlu son olarak düşünebiliriz. Bölüm sonunda Skarr gezegeninden dönen Hulk oğlunu getirdi. Allah aşkına bu nasıl bir tip bu nasıl bir karakter tanıtımı. Aşırı tuhafıma gitti. Böylece dizi biterken hem Hulk olmayı hem de avukat olmayı kabullenen birnevi karakter gelişmini tamamlamış bir She Hulk gösterdiler. Bundan sonra hangi yapımda görürüz bilmiyorum.

Televizyon

Netflix’in En Çok İzlenen Filmi Hangisi?

Published

on

Behzat C Banner

Şu anda Netflix’te en çok izlenen film; “I See You” adlı 2019 gerilim filmi…

Film ilk olarak, Aralık 2019’da vizyona girdi. Ancak, o dönemde yeterince ilgi göremedi. Film, geçen hafta Netflix’e eklendikten sonra, birçok kişi şu anda 12 milyondan fazla izlenen bir TikTok videosu sayesinde filmi keşfetti.

Bir TikTok sayfası, “I See You”yu öneren bir video yayınladı ve bu video viral oldu.
Film son birkaç gündür bir numara olduğu için hayranlar açıkça tavsiyeye kulak verdi.

Peki filmin konusu nedir?

Advertisement

Kayıp bir çocuğu ararken, küçük bir kasaba dedektifi, ailesinin zaten harap olmuş evinin çatlaklarında gizlenen kötü niyetli bir varlığı ortaya çıkarır.

Filmin başrollerini; Helen Hunt, Jon Tenney, Judah Lewis ve Owen Teague paylaşıyor.

Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Advertisement
Continue Reading

Televizyon

House The Dragon İkinci Sezon Çekimleri Ne Zaman Başlıyor?

Published

on

Behzat C Banner

Dizinin çekimlerine önümüzdeki günlerde, İngiltere’de başlanıyor…

Yalnız dizinin hayranlarına kötü bir haber vermek isteriz, dizinin ikinci sezonu, ilk sezona göre daha kısa sürebilir. Yeni sezonun, 10 bölüm yerine yalnızca 8 bölüm olabileceğini öne sürülüyor.

Bunun sebebi ise, dizinin üçüncü sezonuna odaklanmak.

House of the Dragon’un yapımcıları başlangıçta seriyi üç veya dört sezona yaymayı planladılar.

Advertisement

HBO ise, diziye daha uzun yatırım yapmak istiyor ve sezonları mümkün olduğunca çoğaltmayı hedefliyor.

Ancak, dizinin yapımcısı Ryan Condal ve yazar George R.R. Martin, hikayenin tamamını anlatmak için gereken en uygun sezon sayısını hala tartışıyorlar.

Continue Reading

Televizyon

Netflix Yerli Dizisi Fatma Güney Afrika’ya Uyarlandı

Published

on

Behzat C Banner

Yayınlandığı günden itibaren pek çok ülkede beğeniyle izlenen Fatma’nın Güney Afrika uyarlaması Unseen, tüm dünyayla aynı anda sadece Netflix’te yayında.

Netflix, Türkiye’den çıkan hikayeleri dünyanın dört bir yanından izleyici ile buluşturmaya devam ediyor. 2021’in Nisan ayında yayınlanan Fatma, Türk yaratıcıların farklı bir ülkede uyarlanan ikinci projesi oldu. Başrolünde Burcu Biricik’in yer aldığı, Özgür Önurme’nin yaratıcısı olduğu, yapımcılığını ise Başak Abacıgil Sözeri (Idea Film)’nin üstlendiği dizinin hikayesi Güney Afrika’ya uyarlandı. 

Türkiye’de başlayan yolculuğu yeniden şekillenerek devam edecek Fatma’nın yaratıcısı Özgür Önurme, hikayesinin sınırları aşarak farklı ülkelerde insanlara dokunması konusunda şöyle dedi; “Yaratıcısı olduğum ve ülkemizden çıkan bu hikayenin başka bir coğrafyada karşılığını görmek beni çok heyecanlandırıyor. Dünyada, sınıf gözetmeksizin, Fatma gibi görünmez olan bir sürü kadın var. Bu nedenle Fatma’nın yeni bir ruhla Unseen olarak adapte edilmesini kıymetli buluyorum.”. 

Unseen, dikkat çekmeyen bir temizlik görevlisi olarak kendisine biçilen görünmezliğin ardına saklanan Zenzi Mwale (Gail Mabalane)’in hapisten çıkan kocasını her yerde umutsuzca arayışını anlatıyor. Travis Taute ve Daryne Joshua’nın uyarladığı dizinin senaryosunu Sean Drummond, Meesha Aboo ve Tristram Atkins kaleme alıyor. Altı bölümden oluşan Unseen’in yönetmenliğini ise Travis Taute, Rolisizwe Nikiwe ve Twiggy Matiwana üstleniyor. 

Unseen Hakkında:

Advertisement

Ortadan kaybolan eşinin izini süren Zenzi, kendisini hain planlarına alet etmek isteyen günahkar karakterlerle örülü tehlikeli ve yıkıcı bir sürecin içerisinde buluyor.

Mabalane giderek daha da umutsuzlaşan ancak kararlılığını yitirmeyen Zenzi’yi canlandırırken sıra dışı bir performans sergiliyor. Mabalane’ye dizinin başarılı isimlerle dolu oyuncu kadrosunda Vuyo Dabula, Ilse Klink, Rapulana Seiphemo, Dineo Langa, Brendon Daniels, Abduragman Adams, Shimmy Isaacs ve Mothusi Magano eşlik ediyor. 

Continue Reading

Popüler