Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Sinema

TikTok’a Şaşırtan Bir Özellik Geldi

Yayınlandı

Tarih

TikTok İçerik Seviyesi
Ayrıksı Kitap

Herhalde son yılların en tartışmalı sosyal medya uygulamalarından biri TikTok’tur. Uygulama; yakın zamanda video içerikler için “İçerik Seviyesi” özelliğini kullanıma açmaya hazırlanıyor. Böylece belli bir yaş grubu; yetişkin veya karmaşık içeriklerden korunmuş olacak.

TikTok, geçtiğimiz Şubat ayında bir açıklama yapmış ve belli içeriklere sahip paylaşımların gençlerin karşısına çıkmasını engellemek için bir içerik seviyesi sistemi hazırlandığını duyurmuştu. Şimdi sistemin ayrıntıları da belli olmaya başladı.

Gelen bilgilere göre sosyal medya platformunda da oyunlarda, sinemada ve televizyonda gördüğümüze benzer bir sınıflandırma yöntemi kullanılacak. Buna göre “yetişkin” etiketli içerikler belli yaşın altındaki gençlerin karşısına çıkmayacak. Firma geçtiğimiz günlerde de +18 içeriklerin yolunu açmıştı.

Öte yandan içeriklerin değerlendirilmesi ve sınıflandırılması konusunda karar verici ise TikTok olacak. Firmadan yapılan açıklamada; “Bir içeriğin yetişkin ya da karmaşık temalar içerdiğini fark ettiğimizde, örneğin daha genç izleyiciler için çok korkutucu veya çok tutkulu bir kurgusal sahne gördüğümüzde, videoya bir yetişkinlik puanı verilecek ve böylece videonun 18 yaş altındaki kullanıcılar tarafından TikTok deneyiminde görülmesinin önüne geçilecek” denildi. Yani TikTok algoritması videoya bakacak, uygun gördüğü bir etiketi videoya yapıştıracak ve bu etiket de videoların görülmesini etkileyecek.

Reklam

TikTok ayrıca “Sizin İçin” sayfası üzerinde de çalışmalar yapıyor. Yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte sayfanın sürekli aynı videoları göstermesi engellenecek. Ayrıca görmek istemediğiniz etiketlere sahip olan içerikleri engellemeniz de mümkün olacak. Bu güncelleme önümüzdeki haftalar içinde gelecek.

Kaynak: Webtekno.

Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum yazabilmek için giriş yapın Giriş

Yorum Yaz

Sinema

Lady Gaga Joker 2 Filminin Vizyon Tarihini Video ile Paylaştı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Lady Gaga Joker 2
Ayrıksı Kitap

Lady Gaga Joker 2 Filminin Vizyon Tarihini Video ile Paylaştı

2024’de izleyeceğimiz filmin kısa videosunda Joaquin Phoenix ve Lady Gaga sırasıyla gölge oyunu (karton) karakterleri gibi yer alırken isimleri, filmin ismi ve vizyon tarihi sırasıyla ekrana geliyor.

Filmde Joaquin Phoenix Arthur Fleck yani Joker’e Lady Gaga’da Harley Quinn’e hayat verecek.

İşte Joker 2 yani Joker: Folie à Deux’dan kısa tanıtım videosu

Reklam

Devamını Okuyun

Sinema

James Franco Küba Lideri Fidel Castro’yu Oynayacak

Yayınlandı

Tarih

Yazar

James Franco Fidel Castro
Ayrıksı Kitap

Küba liderinin kızının hayatının anlatıldığı “Alina Of Cuba” filminin kadrosuna James Franco’nun da dahil edildiği doğrulandı…

Adından da anlaşılacağı gibi, Castro’nun sürgündeki kızı Alina Fernandez’in gerçek hayat hikayesini anlatan biyografik filmin senaryosunu Jose Rivera ( The Motorcycle Diaries ) ve Nilo Cruz kaleme alıyor. Revuelta, kızına ilk olarak Castro’nun babası olduğunu 10 yaşındayken söyledi. Fernandez, sonunda ülkeyi terk etmeden ve 1993’te İspanya’ya kaçmadan önce Küba’daki saltanatının sesli bir eleştirmeni olmaya devam edecekti.

Bu ay çekimlerine başlanacak filmin başrollerinde Alanna de la Rosa, Maria Cecilia Botero, Harding Junior, Sian Chiong ve Rafael Ernesto Hernández de yer alıyor. John Martinez O’Felan ve Joe Lamy, Mankind Entertainment için yapımcılık yapıyor; Celine Rattray ve Trudie Styler, Maven Screen Media için üretiyor; Allen Gilmer ve Rikki Rushing ise Redbud Studios için yapımcılık yapıyor. Javier Gonzalez, Juan Pablo Solano, Simon Beltran, Luis Mandoki ve Thaddeus D. Matula projede yönetici yapımcı olarak görev yapıyor.

Kaynak: EW.

Reklam

Devamını Okuyun

Sinema

Ninja Kaplumbağalar’dan Yeni Film Geliyor İşte Filmin Adı!

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ninja Kaplumbağalar Mutant Kargaşası
Ayrıksı Kitap

Ninja Kaplumbağalar’dan yeni bir film geliyor ve filmin adı da belli oldu. Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası…

Paramount Pictures and Nickelodeon’dan yeni bir animasyon filmi geliyor. Filmin 2023 yılında vizyonda olması bekleniyor.

Film, bir Point Grey Prodüksiyonu olacak. Filmin yönetmen ise, Jeff Rowe.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler