Bizimle iletişim kur
Behzat C Banner
Yazarlık Başvurusu

Sinema

TikTok’a Şaşırtan Bir Özellik Geldi

Yayınlandı

Tarih

TikTok İçerik Seviyesi
Ayrıksı Kitap

Herhalde son yılların en tartışmalı sosyal medya uygulamalarından biri TikTok’tur. Uygulama; yakın zamanda video içerikler için “İçerik Seviyesi” özelliğini kullanıma açmaya hazırlanıyor. Böylece belli bir yaş grubu; yetişkin veya karmaşık içeriklerden korunmuş olacak.

TikTok, geçtiğimiz Şubat ayında bir açıklama yapmış ve belli içeriklere sahip paylaşımların gençlerin karşısına çıkmasını engellemek için bir içerik seviyesi sistemi hazırlandığını duyurmuştu. Şimdi sistemin ayrıntıları da belli olmaya başladı.

Gelen bilgilere göre sosyal medya platformunda da oyunlarda, sinemada ve televizyonda gördüğümüze benzer bir sınıflandırma yöntemi kullanılacak. Buna göre “yetişkin” etiketli içerikler belli yaşın altındaki gençlerin karşısına çıkmayacak. Firma geçtiğimiz günlerde de +18 içeriklerin yolunu açmıştı.

Öte yandan içeriklerin değerlendirilmesi ve sınıflandırılması konusunda karar verici ise TikTok olacak. Firmadan yapılan açıklamada; “Bir içeriğin yetişkin ya da karmaşık temalar içerdiğini fark ettiğimizde, örneğin daha genç izleyiciler için çok korkutucu veya çok tutkulu bir kurgusal sahne gördüğümüzde, videoya bir yetişkinlik puanı verilecek ve böylece videonun 18 yaş altındaki kullanıcılar tarafından TikTok deneyiminde görülmesinin önüne geçilecek” denildi. Yani TikTok algoritması videoya bakacak, uygun gördüğü bir etiketi videoya yapıştıracak ve bu etiket de videoların görülmesini etkileyecek.

TikTok ayrıca “Sizin İçin” sayfası üzerinde de çalışmalar yapıyor. Yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte sayfanın sürekli aynı videoları göstermesi engellenecek. Ayrıca görmek istemediğiniz etiketlere sahip olan içerikleri engellemeniz de mümkün olacak. Bu güncelleme önümüzdeki haftalar içinde gelecek.

Reklam

Kaynak: Webtekno.

Devamını Okuyun
Reklam

Sinema

“Marnie’s World – Ajan Kedi” Filminin Fragmanı Yayınlandı – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ajan Kedi Fragman
Ayrıksı Kitap

Grimm’in “Bremen Mızıkacıları”na dayanan modern, eğlenceli bir yol filmi olan Ajan Kedi, 16 Aralık’ta vizyonda olacak…

Dört çılgın anti-kahraman, bir pati macera. Özel ajan Marnie ve arkadaşları bir araya gelip suçla savaşırken siz de onlara katılın. Şımarık ve masum, tombul bir ev kedisi olan Marnie, Sunshine hanesinde rahat ve pohpohlandığı bir hayat yaşıyor. Aile evinden dışarı hiç çıkmayan Marnie, gerçek dünyayı yalnızca en sevdiği dedektif suç TV şovlarında gördüğü kadarıyla biliyor.

Devamını Okuyun

Sinema

“Zindanlar Ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasındaki Onur” Filmi Ne Zaman Vizyonda Olacak?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Zindanlar Ve Ejderhalar Hırsızlar Arasındaki Onur
Ayrıksı Kitap

Büyüleyici bir hırsız ve bir grup beklenmedik maceracı, kayıp bir kalıntıyı geri almak için destansı bir soyguna girişir, ancak yanlış insanlarla ters düştüklerinde işler tehlikeli bir şekilde ters gider. Zindanlar Ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasında Onur, efsanevi rol yapma oyununun zengin dünyasını ve oyuncu ruhunu, eğlenceli ve aksiyon dolu bir macerada beyaz perdeye taşıyor.

Zindanlar Ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasındaki Onur”, 7 Nisan 2023’te sinemalarda…

Filmin kamera arkası görüntülerini sizler bırakıyoruz. İyi seyirler.

Devamını Okuyun

Sinema

Heyecan Ve Gerilim İçiçe: “Missing – Kayıp” Filmi Geliyor – Fragman İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Missing Kayıp Filmi
Ayrıksı Kitap

Kaybolan annesini bulmak için iz peşinde koşturan June’ un, tamamı akıllı cep telefonu ve bilgisayar ekranı üzerinden sunulan nefes kesici öyküsünü, sıradışı çekim tarzı ile beyazperdeye taşıyan KAYIP 24 Şubat’ ta vizyonda…

Devamını Okuyun

Popüler