Bizimle iletişim kur
Behzat C Banner
Yazarlık Başvurusu

Müzik

TikTok’un En Sevilen Sesleri İstanbul Festivali Sahnesi’nde

Yayınlandı

Tarih

TikTok İstanbul Festivali Sahnesi
Ayrıksı Kitap

TikTok içerik üreticileri Göktuğ Tavacı, Mehmet Kılınç, Beyza Doğuç ve Gökçe Özgül, İstanbul Festivali’nde sahne alıyor…

Eğlence platformu TikTok, genç yeteneklere yeni sahneler açmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce İKSV’nin eğlence partneri olan ve Parklarda Caz serisi kapsamında genç yeteneklerin dinleyiciyle buluşmasına imkan tanıyan platform, bu kez de İstanbul Festivali’nin kapılarını birbirinden yetenekli sesler için aralıyor. 23 Temmuz’da Yenikapı’da başlayan ve 23 gün boyunca devam edecek olan İstanbul Festivali’nde TikTok içerik üreticileri Göktuğ Tavacı, Mehmet Kılınç, Beyza Doğuç ve Gökçe Özgül de sahne alıyor.

TikTok’un Genç Yetenekleri Geniş Kitlelerle Buluşuyor

Sesini ilk kez 2018’de O Ses Türkiye yarışmasında duyuran ve TikTok’ta Bariton kullanıcı adıyla paylaştığı videolarla geniş bir takipçi kitlesine ulaşan Göktuğ Tavacı, 4 Ağustos 19.30’da Melek Mosso konserinin hemen öncesinde dinleyiciyle buluşan ilk isim oldu. TikTok’ta paylaştığı cover’larıyla hafızalarda özel bir yer edinmeyi başaran genç yeteneklerden Mehmet Kılınç ise 6 Ağustos 19.30’da Linet ve Rubato konseri öncesinde müzikseverlerin karşısına çıkacak.

Festivalde sahne alacak bir diğer isim de, söz konusu TikTok’un yetenek keşfi olduğunda akla gelen isimlerden biri olan ve “Sürgün”, “Ama Olmaz”, “Yakınımda” gibi teklileriyle müzikseverlerin beğenisini kazanan Beyza Doğuç olacak. Müzikseverler, Doğuç’un performansını 7 Ağustos 19.30’da Yaşar ve Simge Sağın konserinden hemen önce dinleyecek. 9 Ağustos’ta ise tıpkı Göktuğ Tavacı gibi O Ses Türkiye’de yükselen ve yıldızını TikTok’ta parlatmaya devam eden Gökçe Özgül sahne alacak. Özgül, 19.30’da Yıldız Tilbe konseri öncesinde dinleyicilerle buluşacak.

Reklam

Günümüzde özellikle müzik ve genç müzisyen keşfinin en önemli sahalarından olan TikTok, genç yeteneklerin daha fazla insana ulaşması ve ilham verecek hikayeler yazabilmesi için sanatın her dalına alan açmaya devam ediyor.

Devamını Okuyun
Reklam

Müzik

Elif Sanchez İstanbul’daki İlk Konserini Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde Verecek

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Elif Sanchez Konser
Ayrıksı Kitap

Türkçe, Azerbaycan Türkçesi, İspanyolca, İngilizce bir repertuvar seslendiren Elif Sanchez, İstanbul’daki ilk konseri ile 14 Aralık’da Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde dinleyici ile buluşacak…

Müzisyen bir aileden gelen ve Türk Halk Müziği, Klasik Müzik ile Caz eğitimini harmanladığı müzikal tarzı ile Anadolu ve Azerbaycan coğrafyasından, İspanyolca şarkılara kadar kendine has yorumuyla dinleyicilerin beğenisini kazanan Elif Sanchez, 10 yaşına kadar ailesinden aldığı müzik eğitiminin ardından, İstanbul Devlet Konservatuvarından üstün başarı ödülü ile mezun oldu.

2015’te kurduğu “Mediant Collective” grubu ile dünyaca ünlü besteci, gitarist ve prodüktör Javier Limon tarafından “Refuge of Sound” projesine konuk sanatçı olarak davet edildi.

2017’de Bill Pierce Ödülü ve Akdeniz Müzik Enstitüsü Ödülü’nü kazanarak Berklee College of Music’den mezun olan Elif Sanchez, Drom NYC, Rockwood Music Hall ve The Well Brooklyn’de birçok konser verdi.

Elif Sanchez, 2021 yılında kendi adıyla yayınladığı ve Anadolu’dan Azerbaycan coğrafyasına kadar uzanan geniş bir repertuvar sunduğu ilk albümünün ardından, 11 eserden oluşan ikinci albümünde 7 orijinal Javier Limon şarkısı, “Dos Gardenias”ve “Perfidia” olmak üzere 2 adet İspanyolca cover, Kenan Doğulu ile düet olarak seslendirdiği “Vuelve (Kurşun Adres Sormaz Ki)” ve İspanyolca seslendirdiği “Amanecer (Gel Ey Seher)’e yer verdi.

Reklam

Elif Sanchez, 11 Grammy Ödüllü 20’den fazla altın ve platin plak sahibi dünyaca ünlü besteci, gitarist ve prodüktör Javier Limon prodüktörlüğünde yayınladığı 11 şarkıdan oluşan 2. albümü “MI VOZ“un ardından İstanbul’daki ilk konseriyle 14 Aralık’da Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde dinleyici ile buluşacak.

Devamını Okuyun

Müzik

BLACKPINK Son Şarkıları “B.P.M.”in Tanıtımını Yayınladı – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

BLACKPINK B.P.M.
Ayrıksı Kitap

K-pop gurubu BLACKPINK, son albümleri “Born Pink”ten yeni bir şarkı çıkarmaya hazırlanıyorlar. Şarkının adı, B.P.M. Şarkının tanıtımı yayınlandı. Keyifli dinletiler.

Devamını Okuyun

Müzik

Fleetwood Mac Solisti ve Söz Yazarı Christine McVie 79 Yaşında Vefat Etti

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Christine McVie - Fleetwood Mac
Ayrıksı Kitap

Ailesi, Fleetwood Mac ile çalan ve en ünlü şarkılarından bazılarını yazan Christine McVie’nin 79 yaşında vefat ettiğini açıkladı…

İngiliz şarkıcı-söz yazarı Little Lies, Everywhere, Don’t Stop, Say You Love Me ve Songbird gibi hitlerin arkasındaydı.

Ailesi ile birlikte kaldırıldığı hastanede huzur içinde yaşamını yitirdiği bildirildi.
McVie, 28 yıl sonra 1998’de Fleetwood Mac’ten ayrıldı ancak 2014’te geri döndü.
Aileden yapılan açıklamada, “Herkesin Christine’i kalbinde tutmasını ve inanılmaz bir insanın ve evrensel olarak sevilen saygıdeğer bir müzisyenin hayatını hatırlamasını istiyoruz” dedi.
Christine Perfect ismiyle dünyaya gelen McVie, Fleetwood Mac basçısı John McVie ile evlendi ve 1971’de gruba katıldı.

Fleetwood Mac, 1970’lerde ve 80’lerde dünyanın en iyi bilinen rock gruplarından biriydi.
McVies ve grubun diğer çifti Lindsey Buckingham ve Stevie Nicks’in ayrılıklarından ilham alan 1977 albümleri Rumors, dünya çapında 40 milyondan fazla kopya satarak tüm zamanların en çok satan albümlerinden biri oldu.

Gruptan yapılan açıklamada McVie hakkında şunları söyledi: “Onunla bir hayatımız olduğu için çok şanslıydık.

Reklam

“Bireysel ve birlikte, Christine’e derinden değer verdik ve sahip olduğumuz harika anılar için minnettarız. O çok özlenecek.”

Devamını Okuyun

Popüler