Bizimle iletişim kur
Behzat C Banner
Yazarlık Başvurusu

Sinema

TOP GUN: Maverick Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

Yayınlandı

Tarih

Top Gun Maverick Film Afis K
Ayrıksı Kitap

1986 yılında vizyona giren başrollerini Tom Cruise ve Kelly McGillis paylaştığı aksiyon ve duygu yüklü olan Top Gun’ın devam filmi niteliğinde olan Top Gun: Maverick 36 yıl sonra 27 Mayıs 2022 de vizyona girdi. Başrollerini Tom Cruise ve Miles Teller’in paylaştığı filmin IMDb puanı 8,6/10. Joseph Kosinski nin yönetmen koltuğuna oturmasını sağlayan Top Gun: Maverick Tom Cruise’un ateşli pilotu Pete Maverick Mitchell’in geri dönüşünü anlatıyor. Film Maverick’in bu sefer karşımıza öğretmen olarak çıkışını anlatıyor. Maverick eski kanat pilotu Goose’un (Anthony Edwards) oğlu Rooster (Miles Teller) dahil düşman topraklarında tehlikeli bir görev için yeni bir Top Gun pilot grubunu eğitiyor.

Top Gun: Maverick seyircilerden ve eleştirmenlerden neredeyse tüm dünyada olumlu eleştiriler aldı. Joseph Kosinski film için 800 saatten fazla çekim yaptığını açıklarken seyirciler ise etkileyici hava muharebe sahnelerini övdü. Oyuncular gerçek savaş uçaklarının kokpitindeyken kendilerini çekebilmek için büyük bir eğitim aldılar. Rooster’a ek olarak Top Gun: Maverick izleyicilerin dikkatini çekebilmek için Penny olarak Jennifer Connelly, Cyclone olarak John Hamm, Bob olarak Levis Pullman gibi bir dizi yeni karakterler sunuyor. Film ayrıca ilk filmin yıldızı Val Kilmer’i “Iceman” Kazansky olarak geri getirdi.

Top_Gun_Maverick_Y_03

Kırdığı Rekorlar

152 milyon bütçe ayırılan film 2022 Mayıs ayında vizyona giren Marvel Stüdyolarından Doctor Strange: Multiverse Of Madness filmini geçerek en çok hasılat yapan filmi olarak rekor kıraraken. Küresel gişede resmi olarak Spider-Man: No Way Home’dan sonra 1 milyon doları geçen ikinci film oldu. Top Gun devam filmi orijinal filmden 35 yıldan fazla bir süre sonra gelse de, zamanın seyircileri Tom Cruise’un en iyi pilotuna olan ilgisini caydırmadığı açık.

1 milyon doların yurt içinde 521,7 milyon, uluslararası piyasadan ise 484,7 milyon dolar olarak barındırıyor. Top Gun: Maverick ve Spider-Man: No Way Home 2019’da vizyona giren Avengers: Endgame’den sonra gişe rekoru kıran ve bu etkileyici noktalara gelen tek filmlerdir. İzlemediyseniz hemen izleyin deriz.

Reklam

Sinema

“Marnie’s World – Ajan Kedi” Filminin Fragmanı Yayınlandı – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ajan Kedi Fragman
Ayrıksı Kitap

Grimm’in “Bremen Mızıkacıları”na dayanan modern, eğlenceli bir yol filmi olan Ajan Kedi, 16 Aralık’ta vizyonda olacak…

Dört çılgın anti-kahraman, bir pati macera. Özel ajan Marnie ve arkadaşları bir araya gelip suçla savaşırken siz de onlara katılın. Şımarık ve masum, tombul bir ev kedisi olan Marnie, Sunshine hanesinde rahat ve pohpohlandığı bir hayat yaşıyor. Aile evinden dışarı hiç çıkmayan Marnie, gerçek dünyayı yalnızca en sevdiği dedektif suç TV şovlarında gördüğü kadarıyla biliyor.

Devamını Okuyun

Sinema

“Zindanlar Ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasındaki Onur” Filmi Ne Zaman Vizyonda Olacak?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Zindanlar Ve Ejderhalar Hırsızlar Arasındaki Onur
Ayrıksı Kitap

Büyüleyici bir hırsız ve bir grup beklenmedik maceracı, kayıp bir kalıntıyı geri almak için destansı bir soyguna girişir, ancak yanlış insanlarla ters düştüklerinde işler tehlikeli bir şekilde ters gider. Zindanlar Ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasında Onur, efsanevi rol yapma oyununun zengin dünyasını ve oyuncu ruhunu, eğlenceli ve aksiyon dolu bir macerada beyaz perdeye taşıyor.

Zindanlar Ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasındaki Onur”, 7 Nisan 2023’te sinemalarda…

Filmin kamera arkası görüntülerini sizler bırakıyoruz. İyi seyirler.

Devamını Okuyun

Sinema

Heyecan Ve Gerilim İçiçe: “Missing – Kayıp” Filmi Geliyor – Fragman İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Missing Kayıp Filmi
Ayrıksı Kitap

Kaybolan annesini bulmak için iz peşinde koşturan June’ un, tamamı akıllı cep telefonu ve bilgisayar ekranı üzerinden sunulan nefes kesici öyküsünü, sıradışı çekim tarzı ile beyazperdeye taşıyan KAYIP 24 Şubat’ ta vizyonda…

Devamını Okuyun

Popüler