Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Sinema

TOP GUN: Maverick Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

Yayınlandı

Tarih

Top Gun Maverick Film Afis K
Ayrıksı Kitap

1986 yılında vizyona giren başrollerini Tom Cruise ve Kelly McGillis paylaştığı aksiyon ve duygu yüklü olan Top Gun’ın devam filmi niteliğinde olan Top Gun: Maverick 36 yıl sonra 27 Mayıs 2022 de vizyona girdi. Başrollerini Tom Cruise ve Miles Teller’in paylaştığı filmin IMDb puanı 8,6/10. Joseph Kosinski nin yönetmen koltuğuna oturmasını sağlayan Top Gun: Maverick Tom Cruise’un ateşli pilotu Pete Maverick Mitchell’in geri dönüşünü anlatıyor. Film Maverick’in bu sefer karşımıza öğretmen olarak çıkışını anlatıyor. Maverick eski kanat pilotu Goose’un (Anthony Edwards) oğlu Rooster (Miles Teller) dahil düşman topraklarında tehlikeli bir görev için yeni bir Top Gun pilot grubunu eğitiyor.

Top Gun: Maverick seyircilerden ve eleştirmenlerden neredeyse tüm dünyada olumlu eleştiriler aldı. Joseph Kosinski film için 800 saatten fazla çekim yaptığını açıklarken seyirciler ise etkileyici hava muharebe sahnelerini övdü. Oyuncular gerçek savaş uçaklarının kokpitindeyken kendilerini çekebilmek için büyük bir eğitim aldılar. Rooster’a ek olarak Top Gun: Maverick izleyicilerin dikkatini çekebilmek için Penny olarak Jennifer Connelly, Cyclone olarak John Hamm, Bob olarak Levis Pullman gibi bir dizi yeni karakterler sunuyor. Film ayrıca ilk filmin yıldızı Val Kilmer’i “Iceman” Kazansky olarak geri getirdi.

Top_Gun_Maverick_Y_03

Kırdığı Rekorlar

152 milyon bütçe ayırılan film 2022 Mayıs ayında vizyona giren Marvel Stüdyolarından Doctor Strange: Multiverse Of Madness filmini geçerek en çok hasılat yapan filmi olarak rekor kıraraken. Küresel gişede resmi olarak Spider-Man: No Way Home’dan sonra 1 milyon doları geçen ikinci film oldu. Top Gun devam filmi orijinal filmden 35 yıldan fazla bir süre sonra gelse de, zamanın seyircileri Tom Cruise’un en iyi pilotuna olan ilgisini caydırmadığı açık.

1 milyon doların yurt içinde 521,7 milyon, uluslararası piyasadan ise 484,7 milyon dolar olarak barındırıyor. Top Gun: Maverick ve Spider-Man: No Way Home 2019’da vizyona giren Avengers: Endgame’den sonra gişe rekoru kıran ve bu etkileyici noktalara gelen tek filmlerdir. İzlemediyseniz hemen izleyin deriz.

Reklam

Sinema

Lady Gaga Joker 2 Filminin Vizyon Tarihini Video ile Paylaştı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Lady Gaga Joker 2
Ayrıksı Kitap

Lady Gaga Joker 2 Filminin Vizyon Tarihini Video ile Paylaştı

2024’de izleyeceğimiz filmin kısa videosunda Joaquin Phoenix ve Lady Gaga sırasıyla gölge oyunu (karton) karakterleri gibi yer alırken isimleri, filmin ismi ve vizyon tarihi sırasıyla ekrana geliyor.

Filmde Joaquin Phoenix Arthur Fleck yani Joker’e Lady Gaga’da Harley Quinn’e hayat verecek.

İşte Joker 2 yani Joker: Folie à Deux’dan kısa tanıtım videosu

Reklam

Devamını Okuyun

Sinema

James Franco Küba Lideri Fidel Castro’yu Oynayacak

Yayınlandı

Tarih

Yazar

James Franco Fidel Castro
Ayrıksı Kitap

Küba liderinin kızının hayatının anlatıldığı “Alina Of Cuba” filminin kadrosuna James Franco’nun da dahil edildiği doğrulandı…

Adından da anlaşılacağı gibi, Castro’nun sürgündeki kızı Alina Fernandez’in gerçek hayat hikayesini anlatan biyografik filmin senaryosunu Jose Rivera ( The Motorcycle Diaries ) ve Nilo Cruz kaleme alıyor. Revuelta, kızına ilk olarak Castro’nun babası olduğunu 10 yaşındayken söyledi. Fernandez, sonunda ülkeyi terk etmeden ve 1993’te İspanya’ya kaçmadan önce Küba’daki saltanatının sesli bir eleştirmeni olmaya devam edecekti.

Bu ay çekimlerine başlanacak filmin başrollerinde Alanna de la Rosa, Maria Cecilia Botero, Harding Junior, Sian Chiong ve Rafael Ernesto Hernández de yer alıyor. John Martinez O’Felan ve Joe Lamy, Mankind Entertainment için yapımcılık yapıyor; Celine Rattray ve Trudie Styler, Maven Screen Media için üretiyor; Allen Gilmer ve Rikki Rushing ise Redbud Studios için yapımcılık yapıyor. Javier Gonzalez, Juan Pablo Solano, Simon Beltran, Luis Mandoki ve Thaddeus D. Matula projede yönetici yapımcı olarak görev yapıyor.

Kaynak: EW.

Reklam

Devamını Okuyun

Sinema

Ninja Kaplumbağalar’dan Yeni Film Geliyor İşte Filmin Adı!

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ninja Kaplumbağalar Mutant Kargaşası
Ayrıksı Kitap

Ninja Kaplumbağalar’dan yeni bir film geliyor ve filmin adı da belli oldu. Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası…

Paramount Pictures and Nickelodeon’dan yeni bir animasyon filmi geliyor. Filmin 2023 yılında vizyonda olması bekleniyor.

Film, bir Point Grey Prodüksiyonu olacak. Filmin yönetmen ise, Jeff Rowe.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler