Bizimle iletişim kur

Televizyon

TRT’nin Dijital Platformu Tabii’de Hangi Diziler var

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Benzersiz Hikayelerimizi Dünya ile Paylaşmaya 

Hazır mısınız?

Türkiye’nin Dijital Platformu tabii Yayında!

Dijital yayıncılık pazarının yeni oyun kurucusu olmaya hazırlanan TRT’nin uluslararası dijital platformu tabii, yayın hayatına başladı. İzleyicisine yüksek kaliteli içeriklerini hızlı erişim ve çeşitli dil seçenekleriyle sunan tabii’de farklı türlerdeki orijinal diziler, lisanslı yapımlar, çok sevilen TRT içerikleri ve daha fazlası yer alıyor. tabii daha ilk aşamada dizi ve belgesel olmak üzere 30’un üstünde orijinal yapımla başlayarak dijital yayıncılık sektöründe ezber bozan bir hamle yapıyor. “Mevlana Celaleddin-i Rumi”, “Tozkoparan” ve “Son Gün” gibi ortak değerlere ve duygulara seslenen, ailece izlenebilecek tabii orijinal dizileri başta olmak üzere daha birçok içeriğe Türk izleyiciler tabii uygulamasıyla ve www.tabii.com adresi üzerinden ulaşabiliyor. tabii yayınları Türkiye’de ücretsiz olarak izlenebiliyor. Küresel izleyici kitlesi için tabii içerikleri, başlangıçta YouTube ve Roku gibi üçüncü parti platformlar üzerinden sunuluyor. Uluslararası uygulamaların bu yıl içinde İngilizce, İspanyolca, Arapça ve Urduca dillerinde başlatılması ve yakında daha fazla dil seçeneğinin sunulması planlanıyor.

Reklam

Dünyada büyük ilgi gören Türk yapımlarının dijital adresi tabii, geçtiğimiz günlerde yapılan görkemli bir marka tanıtımının ardından yayın hayatına başladı. Türkiye’nin gittikçe büyüyen dijital yayıncılık alanında bayrak taşıyıcısı olacak uluslararası marka; sunduğu yüksek kaliteli, ailece izlenebilecek ve ortak değerlere seslenen orijinal içerikleriyle içinde yaşadığımız dünyanın çeşitliliğine bir pencere açma ve farklı kültürleri, yaşamları keşfetme imkânı tanıyor.   

Bizi Birleştiren Hikayeler, tabii’de

İzleyicisine yüksek kaliteli içeriklerini hızlı erişim ve çeşitli dil seçenekleriyle sunan tabii’de farklı türlerdeki orijinal diziler, lisanslı yapımlar, çok sevilen TRT içerikleri ve daha fazlası yer alıyor.

Türkiye’nin büyüyen dijital yayıncılığında amiral gemisi olacak uluslararası marka; ailece izlenebilen, ortak değerlere hitap eden kaliteli içerikleri ve orijinal yapımları ile yaşadığımız dünyanın çeşitliliğini gözlemleme, farklı kültürleri ve yaşamları keşfetme fırsatı sunuyor.

İzleyicisine geniş bir yelpazede eğlenceli diziler, filmler, belgeseller ve çocuklara yönelik içerikler sunan tabii, dünyada ortak evrensel değerler etrafında bir araya gelecek, hikayelerin birleştirdiği toplulukların, ailece keyifli vakit geçireceği dijital bir platform olmayı hedefliyor. Aile, aksiyon, dönem, dram, fantezi, komedi, gençlik, polisiye, romantik komedi ve gerilim gibi çeşitli türlerde dizi ve filmleri, savaş, tarih, doğa belgesellerinin yanı sıra çocuklara yönelik programları Türk ve küresel izleyici tabii farkıyla keşfediyor. Çocuklara ve gençlere yönelik içerikleri, zengin animasyon seçenekleri ve çocukların hayran olduğu karakterlere sahip eğlenceli yapımlarıyla tabii binlerce saatlik izleme keyfi sunuyor. 

Reklam

Farklı kültürleri ortak değerler çerçevesinde buluşturmayı hedefleyen tabii,uluslararası izleyiciye ilk etapta İngilizce, İspanyolca, Arapça ve Urduca dillerinde erişim sunuyor. Dijital platformun yüksek kaliteli seslendirmeleri ve altyazıları yakın zaman içinde daha fazla dil seçeneğiyle erişilebilir olacak. 

tabii, orijinal içerikleriyle keyifli ve özgün bir dünya yaratıyor

tabii orijinal ve zengin bir içerikle yola koyuluyor. Türkiye’nin deneyimli yönetmenleri, senaristleri, birbirinden yetenekli oyuncuları tabii için bir araya gelerek uluslararası düzeyde de yine ses getirmeye aday dizilere imza attı. tabii, dijital yayıncılık sektörü açısından ezber bozan bir hamle yaparak daha ilk aşamada 30’un üstünde orijinal yapımla başlıyor.

tabii orijinal dizileri:

Mevlana Celaleddin-i Rumi

Reklam

Tür: Dönem, Manevi

Yapım: Kale Film

Oyuncular: Bülent İnal, Mehmet Ali Nuroğlu, Ahu Türkpençe, Nilay Deniz, Kaan Yıldırım, Haluk Piyes, Levent Can, Ushan Çakır, Yusuf Çim, Tülin Oral, Erdal Yıldız 

13. yüzyıl Anadolu coğrafyasında insanlar korku içindedir. Haçlı seferlerinin kötü anıları henüz tazeyken bu defa da Moğol tehlikesi baş göstermiştir. Tahtı ele geçirmek isteyenler hem iç karışıklıkları hem de savaşı körüklerken halkın korkularını dindirebilen bir manevi şahsiyet ön plana çıkar: Hz. Mevlana. Sözü çağları aşan bu bilge karakter; duruşuyla, ilmiyle, sohbetleriyle ve eserleriyle toplumu aklıselime, kalbiselime davet edecektir. 1242 yılında Moğolların Erzurum’u kuşatmasıyla başlayan dizide, Selçuklu Devleti’nin içinde bulunduğu çalkantılı dönemde Hz. Mevlana’nın içsel yolculuğu ile birlikte Selçuklu Devleti’nin değişim sürecine de tanıklık edilir.  

Altay

Reklam

Tür: Fantastik

Yapım: T-World Entertainment

Oyuncular: Batuhan Bayar, Muhammet Uzuner, Toprak Sergen, Beste Kökdemir, Alper Saldıran, Cem Özer, Elif Doğan, Aslı Sümen 

Kıyamet, artık bir senaryo olmaktan çıkar, dünya için neredeyse bir hakikate dönüşür. Yaklaşmakta olan kıyamet, teknolojinin ve bilimin geldiği noktadan da hareketle daha çok bir çeşit toplumsal bozulma ve kirlenme ile tarif edilir. Bu kıyamet, iki tepkiye sebep olmaktadır; bir tarafta “alternatif teknoloji ve üretme” biçimleri arayarak dünyanın daha iyi bir kaderi olabileceğini hayal edenler, bir tarafta da yaklaşan kıyametin hızlı ve kesin bir kader olarak gerçekleşmesini isteyenler… T-World bu iki dünya görüşünün çatışması üzerine şekillenir.

Dünya tam da bu haldeyken, Altay adlı kahramanımız, kadim bir bilginin eksik kalan bir parçasının peşinden hem dünün hem de bugünün dünyası arasında mekik dokur. Tabii kahramanımızın tek amacı bu bilgiye ulaşmak değil; aynı zamanda, yozlaşmış bir bilim ve teknoloji yerine yenisini inşa ederek bunun doğru kişilere emanet edilmesini sağlamaktır. 

Hür 

Tür: Aksiyon, Havacılık

Reklam

Yapım: Es Film

Oyuncular: Ogün Kaptanoğlu, Hilmi Cem İntepe, Batuhan Demir, Deniz Çatalbaş, Zeynep Tuğçe Bayat, Gökay Müftüoğlu, Taner Ertürkler 

Bu sürükleyici hikayenin merkezinde gözüpek pilotlardan oluşan ve korkusuzca operasyonlar düzenleyen 110. filo, onun da merkezinde Gökhan Üsteğmen yer alır. Gökhan Üsteğmen 3 kuşak asker bir aileden gelen ve bu mirasın ağırlığını en iyi şekilde taşımaya çalışan mükemmeliyetçi bir karakterdir. Hayattaki idolü olan babası bir hava şehididir. Gökhan’ın annesi kocasını kaybettiği için oğlunun da aynı yoldan gitmesini istemez. Hatta bunu engellemek için her şeyi yapar. Gökhan bir görev sırasında ani gelişen zorlu hava şartlarının da etkisi ile sorunlar yaşar, uçağı düşse de kendisi kurtulur. Büyük bir üzüntü yaşayan annesine verdiği söze rağmen uçma tutkusundan vazgeçmeyecek ve tecrübelerini en az kendisi kadar gözü kara pilotlara aktarmaya başlayacaktır. 

Adalett

Tür: Dram, Polisiye

Reklam

Yapım: Vernant Distribution & Production

Oyuncular: Burak Sergen, Yurdaer Okur, Mahir Günşiray, Erdem Kaynarca, Esila Umut, Esra Kızıldoğan

Acılı bir baba olan Selim Tandoğan, kızının ölümüne sebep olan ve failleri bulunamayan olayı aydınlatmak için kendi araştırmasını yapar ve zanlıları canlı yayında sorgular. Eski kafalı bir komiser olan Kadir bu canlı yayını görünce, ekip arkadaşlarının aksine, işin ciddiyetini sezer ve gizemli adamı yakalamak için harekete geçer. İpuçlarına ulaştıkça Selim’in gerçekleştirmek istediği şeye ne kadar titiz şekilde hazırlandığını fark eder. Selim’in kendisini yakalaması için verdiği ipuçlarıyla sadece ikisinin bildiği kedi-fare oyunu başlayacaktır. 

Akif

Tür: Dönem, Milli Tarih

Reklam

Yapım: Kirli Kedi Organizasyon

Oyuncular: Fikret Kuşkan, Adnan Biricik, Taha Baran Özbek, Gökçe Ayyıldız, Erdem Akakçe, Özge Borak, Ertan Saban

Mehmet Akif’in tarih sahnesine çıktığı Balkan Savaşı günleriyle başlayan hikayesi milli şair olarak kabul edildiği Kurtuluş Savaşı sonrasına dek uzanır. Tüm memleketin iki ucundan tutuşturulmuş ahşap bir konak gibi alevler içerisinde kaldığı, Osmanlı topraklarından birbiri ardına kötü haberlerin geldiği böylesine bir dönemde, her vatansever aydın gibi ülkesine sahip çıkan, gençleri doğru yola sevk etmek için yazılar kaleme alan Akif, bir yandan da aile içindeki krizlerle boğuşmak zorunda kalacaktır. Dizi boyunca hem İstiklal mücadelesinin zorluklarına, hem bu büyük karakterin İstiklal Marşı’nı yazarken geçirdiği çileli sürece, memleket üzerine oynanan oyunlara ve dönemin münevverleri arasında yaşanan türlü istikbal çatışmalarına tanık oluruz.    

Aşkımız Yeter

Tür: Romantik Komedi 

Reklam

Yapım: Dark Planet Prodüksiyon

Oyuncular: İbrahim Ümit Kantarcılar, Berna Koraltürk, Aras Şenol, Nursena Yılmaz, Selda Özbek 

Ecem ve Cenk, dört yıllık evli bir çifttir. Evliliğin keyifli ve eğlenceli zamanları geride kalmış, her evlilikte yaşanan çatışmalar kendini göstermeye başlamıştır. Fikir ayrılıkları, bir süre sonra tartışmalara, küslüklere sebep olmaktadır. Peki, bu evlilik daha ne kadar sürecektir? Belki de sevgi, tüm sorunlarını unutturacak, evlilikleri kaldığı yerden; her zamankinden daha güçlü şekilde devam edecektir. Sevgi, beklendiği gibi galip gelen taraftır. Evlilik, aşk ve arkadaşlık ilişkilerinin hem erkek hem de kadın gözünden işlendiği, mizahı ve eğlencesi bol, ancak bir yandan da yaşananları sorgulayan, sorgulatan, düşündüren bir yaklaşım ortaya koyan dizi, mütevazı bir apartmanı kendine ana mekân ediniyor.

Dayton

Tür: Yakın Tarih, Dram

Reklam

Yapım: Sancak Medya

Oyuncular: Levent Öktem, Okday Korunan, Şehsuvar Aktaş, Şükrü Türen, Bülent Alkış, Ahmet Mark Somers, Başak Daşman, Mehmet Bilge Aslan, Yıldız Kültür

1992’de başlayan Sırp kuşatmasının ardından 3 yıldan fazla zaman geçmiş ve taraflar, aralarında bir anlaşma imzalanabilmesi için Ohio eyaletindeki Dayton’da bir araya getirilmiştir. Savaş hâlâ devam ederken heyetler arasında müthiş bir pazarlık başlar. Bosnalı lider Aliya, başından beri çetin geçeceğini bildiği müzakerelerde, ülkesinin sınırlarını korumanın ve savaş suçlularının yargılanmasının savaşını verirken Sırp lider Miloseviç’in uzlaşmaktan uzak tavrıyla uğraşmak zorunda kalır. Dayton’da müzakereler sürerken paralel hikayede, Kahramanoviç ailesinin 3 yılı aşkın sürece yayılan hikayesini görürüz. Küçük kızları Amira’nın doğum günü için Sırp komşularıyla bir araya gelen aile üyeleri günün sonunda kendilerini savaşın gerçek yüzüne ve Sırp zulmünün her yönüne maruz kalacakları kamplarda bulacaktır. Aliya’nın görüşmelerdeki her stratejik hamlesi hem bir milletin hem de yüzyıllarca bir arada yaşamış halkların kaderi adına daha da önem taşımaktadır çünkü pamuk ipliğiyle bağlı barışı yaşatmak, savaştan daha güç bir görevdir.

Hay Sultan

Tür: Dram, Tarihi Kişilik

Reklam

Yapım: Akli Film 

Oyuncular: Mehmet Özgür, Kerem Arslanoğlu, Melisa Aslı Pamuk, Taner Turan, Aytek Şayan 

1135 yılının Bağdat’ında başlayan hikaye, Hz. Geylani’nin uzun süren inzivasının ardından bu kadim şehre dönüşü sonrasına odaklanır. Şehre, çölde karşılaştığı Eşref ile dönen Hz.Geylani; Büyük Selçuklu coğrafyasına ait bu topraklarda adaletsizliğin ve karmaşanın hüküm sürdüğüne şahit olacaktır. Eşref, Hz. Geylani tarafından yıllar önce Bâtinilikten uzaklaştırılıp dergâhına aldığı bir kişidir. Öyle ki dergâha kabul edilmeden önce İsmaili Sabbahi’ler tarafından Hz. Geylani’yi öldürmek üzere görevlendirilmiştir. Eşref, Hz. Geylani ile Bağdat’ta yaşadığı olaylarla birlikte pişmiş, Geylani’nin müridi olmuş ve seyr-i sülukunu çıkarıp, Geylani halifesi olarak, uzak diyarlara irşad için gitmiştir… Dönüşlerinde tanık oldukları manzara onları ne şekilde etkileyecektir? 

Kızılelma Bir Fetih Öyküsü

Tür: Dönem, Tarihi Kişilik

Reklam

Yapım: Tekden Film

Oyuncular: Murat Garipağaoğlu, Miraç Sözer, Emre Başer, Hakan Vanlı, Zeynep Eronat, Wilma Elles, Ali Nuri Türkoğlu, Larissa Lara Türközer 

Kimsenin taht konusunda şans tanımadığı Şehzade Mehmed, hocası Akşemseddin tarafından Kızılelma ülküsüyle yetiştirilir. Mehmed’in şehzadelik yıllarında yaşadığı birbirinden çarpıcı olaylar, aldığı dersler, tattığı acı tatlı tecrübeler bir cihan imparatorunun ayak sesleridir. Hikayede, Bayramilerin şeyhi olan Akşemseddin, eski bir tabip olarak hasta olan Sultan’ın karısı Hüma Hatun’un iyileştirilmesi için Edirne Sarayı’na davet edilir. Akşemseddin’in Hüma Hatun’u tedavi etmesi ve Şehzade Mehmed’in yeni bir tebabet lalasına ihtiyacı sebebiyle Akşemseddin sarayda kalır. Çandarlı Halil Paşa, Akşemseddin’i devre dışı bırakabilmek için elinden geleni yapsa da Şehzade Mehmed’in genç yaşta tahta geçmesine engel olamaz. Zira Karaman seferi sırasında Şehzade Alaaddin’in beklenmeyen ölümü, Çandarlı Halil Paşa’nın bütün hesaplarını tersine döndürür. 

Koyu Beyaz

Tür: Komedi, Gençlik

Reklam

Yapım: RGB Grup Medya & Prodüksiyon

Oyuncular: Atakan Hoşgören, Atabik Mohsin, Merjem Sıljak, Rami Narin, Atiqa Odho, Tauseeq Haider 

Sosyetik bir ailenin oğlu Alper ile İngiltere’den gelen Pakistan asıllı Ferhan’ın yolları Thorvingen’deki bir üniversitenin Türkoloji bölümünde kesişir. Sorumluluktan uzak planladıkları bu hayat, iki genç için yabancı kaldıkları değerlere doğru bir yolculuğa dönüşür.

Küçük Dahi İbn-i Sina

Tür: Dönem, Tarihi Kişilik, Komedi 

Reklam

Yapım: Bozdağ Film

Oyuncular: Kaan Alp Dayı, Meriç Özkaya, Deniz Bolışık, Ekin Pasvanoğlu, Mehmet Ali Kaptanlar 

990 senesinde Buhara şehrinde ailesiyle yaşayan on yaşındaki Sina, çağının ötesinde bir zekâya sahiptir. Yaşıtları gibi oyun oynamak yerine felsefe, matematik, astronomi ve tıp alanında araştırmalar yapar. Aristo’nun “Metafizik” kitabını kavrayabilmek için defalarca okur. Haksızlığı yapanın komşusu ya da babası olmasına bakmaksızın suçluyu kadıya şikâyet eder. Yapılan en ufak bir adaletsizliğe tahammülü yoktur. Çarşının ortasında esnafı uyarır, bağırarak halka ders vermeye kalkışır. Sosyal ilişkilerde pek de “başarılı” olmadığı için Sina’nın başı sık sık derde girse de tüm bu sorunları zekâsı ve sıcacık, mutlu aile ortamı sayesinde çözecektir.  

Modern Doğu Masalları

Tür: Gizem, Manevi, Yol Hikayesi, Dram

Reklam

Yapım: Köprü Film

Oyuncular: Feyyaz Duman, Semih Ertürk, Mehmet Atay 

Dondurmacı İhsan’ın iki oğlu, babalarının cenazesini vasiyet ettiği yer olan Urfa’ya bir dondurma kamyonuyla götürmektedir. Halil ve İbrahim adındaki bu iki kardeş yıllardır ayrıdır. Halil evden uzaklaşmış ünlü bir avukat olmuş, İbrahim ise babasının yanında kalmış ve dondurmacılık yapmıştır. İki kardeş arasında yılların verdiği bir çatışma olsa da asıl büyük çatışma Halil ile babası arasındadır. Bu yolculuk onları daha çok babalarının geçmişine, kendi içlerine doğru bir yolculuğa çıkarır. Geçtikleri her yerde babalarının bir sırrıyla karşılaşacaklardır. 

Organizasyon Bizim İşimiz

Tür: Komedi

Reklam

Yapım: Motto Productions

Oyuncular: Onur Buldu, Sarp Apak, Şinasi Yurtsever, Su Kutlu, Yeliz Kuvancı, Kerem Atabeyoğlu, Yasemin Baştan, Meral Çetinkaya, Nergis Kumbasar, Sadi Celil Cengiz, Korhan Herduran 

Dedesinin kurduğu, babasının büyüttüğü, şimdi ise eniştesi Fırat tarafından yönetilen ünlü bir organizasyon şirketinde yöneticilik yapan Mercan, kendini iyi ifade edemeyen ve ailesinden yeterli desteği göremediğini düşünen biridir. Üstüne eniştesiyle şirket içinde müdürlük rekabetine girmesi olayları karıştırır. İşe yeni başlayan Aytaç’a mesafeli olan Mercan, zamanla Aytaç’a ısınır, diğer çalışanları da yanına alarak Fırat’a karşı bir grup oluşturur. Ne var ki Fırat’ın tüm aileye büyük bir sürprizi olacaktır. 

Son Gün

Tür: Dram

Reklam

Yapım: Gold Prodüksiyon, 24 Kare Film Yapım 

Oyuncular: Uğur Yücel, Erkan Petekkaya, Cemal Toktaş, Serhat Kılıç, Ahmet Mümtaz Taylan, Nazan Kesal, Yasemin Allen, Kürşat Demir 

Ünlü bir psikolog olan Vedat, bir araştırma projesi kapsamında insanları 24 saat içinde öleceklerine inandırarak tepkilerini ölçmeyi hedeflemektedir. Birbiriyle farklı karakterlere sahip altı kişi, aynı kişiden ölecekleri haberini alır. Hepsinin ortak özelliği, aynı psikolog ile yollarının bir şekilde kesişmesidir. Psikolog Vedat için ölüm korkusu, insanın gerçek karakteri ile yüzleşebileceği bir alan oluşturur. İnsanların ölüm ile olan ilişkilerini merak eden Vedat, bir yandan kendi korkuları ile yüzleşmeye başlar. Bir seminer programı aracılığıyla katılımcılarla bağ kurulur ve hayatlarına dair bilgi toplanır. Aynı gün ve yakın zaman dilimlerinde hepsi farklı şekillerde öleceklerine inandırılır. İnsanların bu duruma tepkisi birbirinden farklı olurken, bu tepkiler sonucunda attıkları adımlar hayatlarını değiştirir. Bazılarının hayatını bir çıkmaza sürüklerken, bazı denekler için bu acı gün, hayatlarını değerlendirme ve değiştirme şansı doğuracaktır. 

Tozkoparan İskender Gölge

Tür: Gençlik, Aksiyon

Reklam

Yapım: Fotoroman Film Yapım

Oyuncular: Çağan Efe Ak, Leya Kırşan , Tuana Naz Tiryaki, Hayrettin Karaoğuz, Berat Efe Parlar, Cemrehan Karakaş, Yağız Kılınç, Deniz Erayvaz, Alisa Sezen Sever, Alperen Efe Esmer 

Cihanın en yetenekli okçusu Tozkoparan İskender muazzam okçuluk kabiliyetlerinin yanında birtakım özel güçlere de sahiptir. Bu güçleri yüzlerce yıl evvel dünyamıza düşen bir göktaşına dokunmaya cesaret ettiği gün elde etmiştir. İskender’i iyilik adına savaşan yenilmez bir kahramana dönüştüren bu güçler, ona her daim büyük düşmanlar da kazandırmıştır. Bu kez düşmanı gelecekten gelen, Gölge adında biridir. Gölge, zamanın dengesini korumakla görevli olan “Zamanın Çocuğu” İskender’in aksine, zamanın dengesini bozmak ve karanlığını dünyaya yaymak istemektedir. Bunun için önce yenilmez okçu İskender’i sonra da onun öğretilerini takip etmek için kurulan Tozkoparanlar teşkilatını yok etmesi gerekmektedir.

Yangın Günleri Independenta 

Tür: Dönem, Aile, Dram

Reklam

Yapım: Milim Sanat

Oyuncular: Fikret Kuşkan, Bora Akkaş̧, Selin Genç, Deniz Özerman, Nevra Serezli, Burak Satıbol, Gökhan Yıkılkan, Cihan Talay 

1979 yılının son demlerinde, İstanbul Selimiye’de hayat sakin bir şekilde ilerlerken Boğaz’da cereyan eden büyük bir deniz kazası her şeyi değiştirir. Karadeniz’den gelen Yunan kuru yük gemisi Evriali’nin 94 bin ton ham petrol taşıyan Rumen bandıralı Independenta tankerine çarpmasıyla gerçekleşen devasa patlama, mahallelinin hayatında da bir bomba etkisi yaratacaktır.

Yardımcı Oyuncu

Tür: Komedi, Dram

Reklam

Yapım: Bee Yapım

Oyuncular: Sercan Badur, Selin Hasar , Burak Can Doğan, Birand Tunca, Öykü Naz Altay 

Üniversiteden mezun olmaya çalışırken, bir anda evsiz ve parasız kalan Murat, ne yapacağını düşünürken tesadüfen girdiği yardımcı oyuncu kahvehanesinde dizi setleriyle tanışır. Bambaşka bir hayata adım atan Murat, bu noktadan itibaren, hayatında hiç deneyimlemediği fantastik bir dünya ile karşılaşacaktır. 

Üniversdeli

Tür: Komedi, Gençlik, Absürt

Reklam

Yapım: 16X9 Film Yapım

Oyuncular: Batuhan Sert, Taha Bora Elkoca, Ozan Yiğit, Cemrehan Karakaş, Sıla Korkmaz, Öykü Çakar, Birsu Demir, Simge Peker, Gül Onat, Berat Yenilmez 

Okul çağına gelene kadar en saf haliyle yaşar insanoğlu. Ekmek babadan, şefkat anadan, oyunlarla, hayallerle geçirir ömrünün en altın çağını. Ta ki kulakları ilk okul zilini duyana kadar… 4 yıl ilkokul, 4 orta, 4 de lise… Karneler, notlar, yazılılar, kanaatler yoklamalar derken, bir bilgisayar oyunu gibi bir mücadele başlar. Milyonlarca kişinin içinden sıyrılabilirsen birbirinden ilginç yaşam deneyimleriyle üniversite sana kapılarını açar. Peki, anne-baba evinden ayrılıp farklı şehirlere okumaya gittiğinizde başınıza neler gelir? Cevabı; kültürleri, karakterleri, hayalleri farklı ama kaderleri ve kederleri aynı, 4’ü erkek, 4’ü kız 8 ünivers-deli’nin absürt hikayelerinde… 

Eyvah Ramazan Bey

Tür: Sitcom

Reklam

Yapım: Sekans Yapım 

Oyuncular: Altan Erkekli, Murat Akkoyunlu, Mehtap Bayri, Bengi İdil Uras, Anıl Çelik, Suat Sungur, Nükhet Duru 

Yılmaz Ailesi başlangıçta emanetçileri oldukları Emirzade Köşkü’ne yavaş yavaş yerleşmiştir. Evin annesi Havva yerleştiği köşk ile birlikte kendisine bir asilzade hikayesi uydurmuş, eşi Adem ise onun tüm yalanlarına göz yummuştur. Her bir ferdi ayrı bir hikaye olan Yılmaz Ailesi’nin düzenleri, hiç beklemedikleri bir anda, köşkün esas sahibi olan Ramazan Bey’in gelmesiyle altüst olur. Yaklaşık 40 yıldır yurt dışında yaşayan ve 25 yıldır Türkiye’ye hiç gelmemiş olan Ramazan Bey, kendisinin ve köşkün tek varisi olan torunu Taceddin’i de yanına alarak Ramazan ayını keyifle geçirmek üzere ülkesine döner. Köşkü kaybetme korkusuyla harekete geçen Yılmaz Ailesi, yalanları ortaya dökülmeden ve meraklı komşu Münevver’e açık vermeden Ramazan Bey ve torununa güzel bir Ramazan ayı yaşatarak onları göndermeyi planlar.

1973 – Biltmore Oteli Cinayeti 

Tür: Dokü-Drama

Reklam

Yapım: Heybe Film Medya

Oyuncular: Caner Kurtaran, Burak Sevinç̧, Teoman Kumbaracıbaşı, Oya Unustası, Gaye Gürsel 

Mehmet Baydar, deneyimli bir diplomattır. Yardımcısı Bahadır Demir’in ise ilk görev yeridir Los Angeles. Şehir, aynı zamanda Ermeni kökenli Amerikan vatandaşlarının yoğunlukta yaşadığı bir bölge olarak bilinir. Türkiye’yi çok seven ve orada yaşayan Türklerle iyi ilişkileri bulunan Ermeniler çoğunlukta olsa da konsolosluk önünde gösteriler yapmak, Cumhuriyet balosuna baskın düzenlemek gibi eylemlerde bulunan fanatik gruplar da vardır.  

Hastalıklı ve megaloman bir karaktere sahip olan Gürgen Yanıkyan, dışlandığı kendi toplumuna karşı kahraman olmak ve hak ettiğini düşündüğü itibarı görmek için Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar ve yardımcısı Bahadır Demir’i katletmeye karar verir.

Yanıkyan, aylarca plan yaptıktan sonra, Gourg Yanıki adlı bir İran vatandaşı görünümünde Türk konsolosluğuyla irtibata geçer. Sultan Abdülhamit’in sarayından çalıntı bir resim ve antika parayı Türkiye’ye armağan edeceğini söyler. Yazışmalar sonucunda eserlerin kabul edilmesine karar verilir. 27 Ocak 1973 günü Mehmet Baydar ve Bahadır Demir, vadedilen resim ve antika parayı almak için Yanıkyan’la Biltmore Oteli’nde buluşur. Yanıkyan, onları önceden planladığı gibi otel odasında acımasızca katleder ve yıllarca sürecek olan bir nefret silsilesinin tohumunu atmış olur.

Reklam

Metamorfoz Kırılma

Tür: Polisiye

Yapım: Primo Film

Oyuncular: Can Nergis, Ahmet Tansu Taşanlar, Emel Dede, Ahmet Varlı, Faik Ergin, Gürhan Elmalıoğlu, Ayşe Tunaboylu, Hazım Körmükçü, Okan Selvi 

1980’li yıllar… Gençlik yıllarında uluslararası çevrelerce tanınan bir devrimci olan Teoman Bayramlı; babasının ölümünün akabinde şirketin başına geçer. Hayatında büyük bir kırılma gerçekleşen Teoman bu noktadan itibaren tam anlamıyla bir kapitaliste dönüşür…

Reklam

Serhat 

Tür: Aksiyon Drama

Yapım: ATK Medya Yapım

Oyuncular: Tamer Karadağlı, Nefise Karatay, Demir Karahan, Volkan Severcan, Tamer Yiğit, Muhammed Emre Kaya 

Serhat, uzun yıllardan beri Güneydoğu’da ve sınır ötesi operasyonlarda görev yapan bir özel harekat polisidir. Son dönemde büyük iş adamlarının kızlarının kaçırılması sebebiyle kendisine ihtiyaç olduğu düşünülmüş ve özel bir görevle İstanbul’a çağrılmıştır. İstemeyerek de olsa İstanbul’a gelen Serhat, Asayiş Şube’de yeni kurulmuş genç bir ekibe dâhil edilir. Ancak ne İstanbul Serhat’ın bıraktığı İstanbul’dur ne de Serhat, İstanbul’un hatırladığı Serhat… Her ne kadar hepsini birbirinden ayrı tutmaya çalışsa da Serhat’ın işleri, ailesi, duyguları zamanla birbirine karışacak; savaşı ve kavgası her gün biraz daha büyüyecektir.

Reklam

Şanzelize Düğün Salonu

Tür: Absürt, Komedi, Dram

Yapım: Harmony Film Yapım

Oyuncular: Halil İbrahim Babür, Ezgi Eyüboğlu, Sait Genay, Ahmet Erdem Şenocak, Erdem Akakçe, Musab Ekici, Gözde Mutluer Karsan 

Turgut, İstanbul’un eski dergâhlarından birinin şeyhi Ahmet Niyazi Efendi’nin oğludur. Yıllar önce üniversite döneminde, uzaktan uzağa âşık olduğu Eda uğruna, babasını, dergâhı ve o zamana kadarki geçmişini bir yana bırakıp uzaklaşmıştır. Eda ise o dönemden beri birlikte olduğu Savaş’la evlenmiş ancak mutluluğu bulamamıştır. Kocası Savaş’ın şiddetine maruz kalan Eda ile üst üste tuhaf olaylar yaşayan Turgut, yıllar sonra bir lunaparkta karşılaşır. İkilinin yollarının kesiştiği bu sıradışı dönemde, Turgut dergâha çağrılır. Eski ev arkadaşı Rüstem sunuculuk yaptığı Şanzelize Düğün Salonu’ndan gelini kaçırınca işler daha da karışacaktır. 

Reklam

Şebeke 

Tür: Dram, Politik, Aksiyon

Yapım: Medya Fikir Kulübü

Oyuncular: Furkan Palalı, Pelin Karahan, Eren Hacısalihoğlu, Ceyda Ateş, Mehmet Polat, Gizem Güneş, Can Sipahi 

İki bilişimci olan ve her tür dinleme, sızma gibi casusluk faaliyetleri yapan Akın ve Tuğba, gizli bir örgütte en üst mertebede görevlidir. Emirlerindeki ekiple birlikte örgütün tüm gizli operasyonlarının önündeki engelleri tek tek temizlerler. Gazeteci Rıdvan, bu gizli yapıyı deşifre etmeye çalışırken öldürülür. Başkomiser Ali, örgütün hesaplarını altüst ederek cinayetin üstüne gider; ancak çok geçmeden etrafının hainlerle dolu olduğunu fark eder. Aydınlığa ulaşmak için yürüdüğü bu yolda, zamanla Ali’nin destekçileri artacak ve hep birlikte bu hain örgütle amansız bir mücadeleye girişeceklerdir. 

Reklam

Derin Mor Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Tür: Distopya, Aile Draması

Yapım: Goya Film Prodüksiyon

Oyuncular: Deniz Celiloğlu, Nilperi Şahinkaya, Zümre Ertürk, Arın Kuşaksızoğlu, Murat Kılıç

Arif, hayatı boyunca denemiş ama başarılı olamamış bir adamdır. Kariyerinde istediği yere gelememiş, borç içinde ve onu yetersiz gören eşi Aylin ile mutlu olmaya çalıştığı bir hayat yaşıyordur. Bir gün, yıllardır beklediği iş fırsatı ayağına gelir ve Arif hayatının kurtulduğunu düşündüğü esnada dehşet verici bir olay yaşanır. Güneşte gerçekleşen bir patlama sonucu, tüm dünyada modern hayat çöker. Şehirde yaşanan büyük kaos sebebiyle Arif, kızı Ela, komşuları Melek ve köpeği Pastör; İznik’e gitmek üzere bir grup insanla yola çıkarlar. Bu yol, yıllardır sistemin altında ezilmiş Arif’i adeta yeniden hayata bağlayacaktır.

Kapı

Tür: Dram

Reklam

Yapım: Cinegenna Pictures

Oyuncular: Müfit Kayacan, Hasan Denizyaran, Jessica May, Serdar Deniz, Tuğba Daştan, Dilek Türker, Dost Elver 

Hikayenin merkezinde, yıllar önce küçük kızı Alesia’yla birlikte İstanbul’dan Paris’e göçen ve orada hayata gözlerini yuman Eleni’nin Türkiye’ye bir gün dönebilme umuduyla Davut’a emanet ederek açık bıraktığı Kapı adlı bir otel yer alır. Burası, hayatına dokunduğu insanlara yardım etmeye ve karşılaştığı kötülükleri ortadan kaldırmaya odaklı bir tür sığınaktır. Yıllar sonra annesinin vasiyetini gerçekleştirmek ve onu defnetmek üzere İstanbul’a gelmek zorunda kalan Alesia da, farkında olmadan kaderin çağrısına uyacak ve kendini “Kapı”da bulacaktır. 

Mahsusa 

Tür: Dönem, Milli Tarih

Reklam

Yapım: A23 Medya

Oyuncular: Baran Akbulut, Ali Ersan Duru, Abdulbaki Çiftçi, Uğur Pektaş, Kenan Çoban, Öykü Çelik

İtalya’nın Trablusgarp’a saldırısı sonrasında, elim haberler Osmanlı gündemine bomba gibi düşer. Osmanlı matbuatı, işgal haberlerini kalın puntolarla verirken Meclis-i Mebusan ‘’acil’’ kodu ile ivedi şekilde toplanır. Elbette teyakkuza geçenler, Osmanlı münevverlerinden ve siyasetçilerden ibaret değildir. Bir Osmanlı yurdunun oldubitti ile İtalya tarafından işgalinden rahatsız olan genç Osmanlı subayları bir araya gelir. Teşkilatçılığı ve disiplini ile ön plana çıkan Süleyman Askeri, casusluk faaliyetlerindeki yeteneğinden ötürü Kuşçubaşı Eşref, silah ve mühimmat bilgisinden ötürü Nuri, korkusuzluğundan mütevellit Yakup Cemil ve kurmay zekâsı konusunda herkesin fikir birliğinde olduğu Mustafa Kemal Bey, Enver Bey’in çağrısı ile Pembe Köşk’te toplanır. Burada hayati görevlendirmeler yapılacak ve tarihe geçen bir mücadelenin ilk adımları atılacaktır. 

Yeşil Deniz Milenyum 

Tür: Komedi, Dram, Aile

Reklam

Yapım: TFT Yapım, RK Film

Oyuncular: Burak Serdar Şanal, Mert Turak, Burak Alkaş, Ali Barkın, Yasemin Yazıcı, Güneş Sayın, Şive Şenözen, Elvan Dişli, Emin Gürsoy, Berke Acar 

TRT’nin çok sevilen dizisi Yeşil Deniz’in tabii için yeniden çekilen hikayesi final sezonunun birkaç sene sonrasından başlar. Kasabada fiziken değişen bir şey olmasa bile karakterlerin hayatlarında büyük değişiklikler olmuştur. İsmail’den birkaç senedir kimse haber alamamıştır. Sadıçlar, İsmail’in yokluğunun etkisi ve ödenemeyen krediler yüzünden birbirlerine küs bir şekilde yaşamaktadır. Hafize Ana vefat etmiş, Hicabi Makasçı vekil olarak belediye başkanlığı yapmaya başlamıştır. O ana dek sakin bir şekilde ilerleyen hayatın akışı, İsmail’in gelişi ile altüst olacaktır. Ege’nin Yeşilova kasabası sakinlerini yine birbirinden sıcak, gülünç ve duygusal maceralar beklemektedir. 

Bozkır Arslanı Celaleddin 2. Sezon

Tür: Dönem, Tarihi Kişilik

Reklam

Yapım: Bozdağ Film

Oyuncular: Emre Kıvılcım, Kaan Yalçın, Yulduz Radjabova, Gülenay Kalkan, Javovir Zokirov, Cemal Hünal, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz 

Bozkır Arslanı Celaleddin ikinci sezonuyla tabii orijinal yapımları arasında yer alıyor. Dünyayı kasıp kavuran Moğollara ilk mağlubiyeti tattıran ve onların yenilmezlik efsanesini yerle bir eden Harzemşahların büyük komutanı ve lideri Celaleddin Harzemşah yeni maceralar peşindedir. Moğol İmparatoru Cengiz Han, yaşadığı yenilginin öfkesiyle farklı cephelerden saldırmaya çalışsa da Celaleddin zafer üstüne zafer kazanarak İslam devletlerini bir araya getirmek için çok önemli aşamalar kaydeder. Bozkır Arslanı, uğradığı ihanetlerle büyük bir yara alarak ailesini kaybetme noktasına gelse de inandığı değerler uğruna savaşmaktan asla vazgeçmeyecektir.

tabii tanıtım filmini buradan izleyebilirsiniz.

Reklam

Televizyon

Güldür Güldür Show Sezon Finalinde “Ekrem İmamoğlu” Skeci Çok Güldürecek – Tanıtım İzleyin

7’den 70’e herkesi ekran başına kilitleyen, ekranların komedi klasiği Güldür Güldür Show hız kesmeden devam ediyor.

Güldür Güldür Show sezon finaliyle 15 Haziran Cumartesi Show TV’de…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

7’den 70’e herkesi ekran başına kilitleyen, ekranların komedi klasiği Güldür Güldür Show hız kesmeden devam ediyor.

Güldür Güldür Show sezon finaliyle 15 Haziran Cumartesi Show TV’de…

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

Netflix’in Yeni Godzilla Filmi Olan “Godzilla Minus One” Yayında – Godzilla Minus One Tanıtım İzleyin

Savaş sonrası Japonya’da yeni bir terör yükseliyor; Godzilla. Yıkılan insanlar, bırakın mücadele etmeyi, hayatta kalmayı başarabilecek mi?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Savaş sonrası Japonya’da yeni bir terör yükseliyor; Godzilla. Yıkılan insanlar, bırakın mücadele etmeyi, hayatta kalmayı başarabilecek mi?

Takashi Yamazaki’nin yazıp yönettiği film Netflix’te yayında…

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

“Fatih Ürek ile Gelin Görümce” Programı Ne Zaman Başlıyor? Kaç Lira Ödül Dağıtıyor?

Yapımını Karga Film’in, sunuculuğunu ise ekranların sevilen ismi Fatih Ürek’in üstleneceği yeni yemek yarışması “Fatih Ürek ile Gelin Görümce” çok yakında NOW izleyicisiyle buluşacak. Yarışmada; aynı aileden ikişer kişiden oluşan 4 çift, her gün birbirleriyle eğlenceli bir rekabetin içine girecekler.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Yapımını Karga Film’in, sunuculuğunu ise ekranların sevilen ismi Fatih Ürek’in üstleneceği yeni yemek yarışması “Fatih Ürek ile Gelin Görümce” çok yakında NOW izleyicisiyle buluşacak. Yarışmada; aynı aileden ikişer kişiden oluşan 4 çift, her gün birbirleriyle eğlenceli bir rekabetin içine girecekler.

Gündüz kuşağına renk katacak “Fatih Ürek ile Gelin Görümce”de dünürler, eltiler, gelinler ve görümceler hem lezzet uğruna hem de yarışmacılar günlük 5.000 TL, haftalık 100.000 TL kazanabiliyorken, aylık ise 500.000 TL değerindeki büyük ödülü elde edebilmek için “mutfağın ustası benim” diyecekler. Çekim hazırlıkları son hız süren ve heyecanın hiç eksik olmayacağı yeni program “Fatih Ürek ile Gelin Görümce”, çok yakında hafta içi her gün NOW’da!

Fatih Ürek ile Gelin Görümce İlk Bölümüyle 24 Haziran Pazartesi 16.15’te NOW’da!

Reklam

Devamını Okuyun

Televizyon

MasterChef Türkiye Yeni Sezon Ne Zaman Başlıyor?

MasterChef Türkiye 1. Bölümüyle Cuma Akşamı TV8’de başlıyor…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

TV8’in heyecan dolu yemek yarışması MasterChef yeni sezonda da tüm hızıyla devam ediyor. Dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın karşısına çıkacak yarışmacılar, adeta ecel terleri döküyor. Peki kendilerinden istenen yemekleri, servis edilebilir hale getirmek için tüm gayretlerini ortaya koyan yarışmacılardan hangileri geçer not alacak?

MasterChef Türkiye 1. Bölümüyle Cuma Akşamı TV8’de başlıyor…

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar