Bizimle iletişim kur

Televizyon

Yılbaşı Gecesi Film Yorumları

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Benim için son on yılın en iyi Türk filmlerinden birisi ve komedi kategorisinde de bir numarası açık arayla “Aile Arasında” filmi. Zaten başarılı bir diğer komedi filmi de “Kim Bu Aile” filmiydi. Ve o filmin yazısında da belirttiğim gibi Aile Arasında filmine benzeyen bir Aile kurgulama mantığı vardı. Şimdi gelelim Yılbaşı Gecesi filmine.

Filmin Podcast İncelemesini de dinleyebilirsiniz

Bu arada bir kez daha izlemek isteyenler için Fragmanı da yazının sonuna ekledim.

Gülse Birsel Senaryosuyla Yılbaşı Gecesi Filmi

Aile Arasında filminin oyuncularından sadece bir kaçı (Fatih Artman, Gülse Birsel, Ayta Sözeri ve Derya Kardaş) bu filmde de yer alırken esas yapı taşı olan senaristi Gülse Birsel ve yönetmen Ozan Açıktan bu filmde de karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca Yılbaşı Gecesi filmini değerlendirirken Aile Arasında filmi ile kıyaslayarak anlatmak Spoiler vermemek adına yapılabilecek en doğru yöntem.

Reklam

Yılbaşı Gecesi Spoilersız Yorum

Bir kere senaryo matematiği olarak Gülse Birsel’in ustalığını gözardı etmek mümkün değil. Yine elinden kurgusal olarak başarılı bir iş çıkmış. Yapım olarak da iyi emek harcanmış bir filmle karşı karşıyayız. Peki filmin eksileri neler? Onlar da aşağıda 👇

Yılbaşı Gecesi vs Aile Arasında

Ancak gel gelelim Aile Arasında filminden geri kaldığı noktalara :

Film bir kere gereğinden fazla uzun gibi ya da en azından izlerken bazı sahnelerin neden var olduğunu düşünmeden edemiyorsunuz yani o sahneler olmasa hem film daha tempo kazanacak hem de süre anlamında daha makul bir seviyeye gelecek çünkü toplamda 2 saat 21 dakikalık bir filmden bahsediyoruz. Diğer yandan nasıl sonlanacağını önceden tahmin edebildiğimiz çok fazla sahne ile karşı karşıyayız bunlara sadece bir örnek verecek olursam o da filmin doktor karakteri ile mafya üyesi karakterinin aynı yatakta tıbbi bir konu için altlı üstlü oldukları sırada odaya gelenlerin konuyu yanlış anladıkları bölüm diyebilirim. Daha bu sahne başlamadan sahnenin böyle biteceğini tahmin edebiliyorsunuz. Ayrıca Aile Arasında filmine göre bu filmde espriler vurucu değil ve daha az komik. Bu da doğal olarak bu kadar uzun bir filmde çok az gülerek ekran başından kalkmanız anlamına geliyor. Komedi filmi izlemek için 2 saat 20 dakika televizyona bakıyorsunuz ve hiç bir arada olmaması gereken insanların karmaşaya dönüşen olaylarını izliyorsunuz ancak güldüğünüz dakikalar az olunca hayal kırıklığı yaratıyor.

Yılbaşı Gecesi Filmi İncelemesi

Peki bu kadar uzun bir filmi yılbaşı gecesinde iyi bir eğlence haline ne getirebilirdi derseniz komedi az olunca belki şarkılı bölümlerin daha uzun olması ve burada  senaryo gereği içine eklenecek dans sahneleri ile bir yılbaşı gazino gecesi havası yaratılabilseydi evde PTT’ye yani Pijama Terlik Televizyon’a takılan bizler için bir anlamda televizyonda iyi bir alternatif olabilirdi.

Yılbaşı Gecesi Filmi İçin Son Söz

Son söz olarak şunu söylemek gerekir ki filmin en iyi sahnesi Fatih Artmanın canlandırdığı Ozan’ın sonlara doğru toplumsal veya Siyasal diyebileceğimiz eleştirel bir konuşma yaptığı sahneydi. O da adı üzerinde eleştiriydi yani komedi unsuru yoktu. Ama filmin en iyi sahnesiydi. O sahnede “aha bizi anlatıyor” dedik. Filmi izlemeden önce tesadüfen oyuncularla gala gecesi yapılan röportajları izlemiştim burada Gülse Birsel hikayenin yaratım sürecinin Pandemi dönemine rast geldiğini ve fikrin oradan ortaya çıktığını söylemişti. Siz ne düşünüyorsunuz bilmem ama maalesef Pandemi döneminde ortaya koyulan eserlerin tıpkı hepimizde yaratmış olduğu sıkıntıların bir dışavurumu gibi biraz eksik kaldıklarını düşünüyorum. Her zaman yazdığım gibi eğer Disney+ abonesi iseniz zaten 1 yıllık parayı peşin ödediniz demektir. Platformun kataloğuna eklenen ve bu tarzın ustası Gülse Birsel ve Ozan Açıktan imzalı bu yapımı da vaktiniz varsa izleyin. Çünkü zaten parasını peşin ödediniz. Siz de filmle ilgili yorumlarınızı yukarıda soldaki konuşma balonuna tıklayarak yazın

İyi seyirler. Tolga Yiğit

Reklam

Televizyon

Magarsus 2. Sezon Ne Zaman? Yeni Sezon Tarihi Açıklandı mı?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Blu Tv’nin yaz sezonunda başlayıp sekiz bölümün ardından yeni yayın döneminin başında (21 Eylül’de) son bulan iddialı suç draması Magarsus daha ilk bölümlerinden itibaren izleyicinin beğenisini toplamayı başardı.

Magarsus yılın en dikkat çeken yerli çalışamlarından birisi olmayı başarınca doğal olarak yeni sezonun ne zaman olduğu merak edilmeye başladı. Ve Magarsus 2. Sezon Ne Zaman? sorusu soruluyor.

Magarsus dizisinde maalesef yeni sezon için müjdeli haber veremeyeceğiz. Yani 2023’ün kalan kısmında ve 2024’ün ilk 3 çeyreğinde yani en azından Eylül’e kadar yeni sezon olmayacak.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Blu Tv yeni sezon lansmanında açıklanan yapımların listesine baktığımızda Magarsus’un 2. sezonun daha çok bekleyecek gibi gözüküyoruz.

Reklam

Aşağıdaki görselde yeni sezon dizilerini görebilirsiniz.

Bu listede gördüğünüz gibi magarsus yeni sezonda yokken İlk Göktürk müjdesini de verebiliriz.

Blu Tv Lansman gecesinde yaşanlarla ilgili Haberin tüm detayları için aşağıdaki linki ziyaret edin

Devamını Okuyun

Televizyon

Ahsoka 7. Bölüm Ne Zaman? Saat Kaçta Yayında?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Duyurulduğu andan itibaren tüm gözlerin çevrildiği Lucasfilm’in en yeni dizisi ‘Star Wars: Ahsoka’nın 7. bölümü için geri sayım devam ediyor. 

Ahsoka’nın yeni bölümü olan 7. bölümü Amerika’da 26 Eylül’de 

Türkiye’de ise bir gün sonra 27 Eylül çarşamba günü saat 14:00’de yayınlanacak. 

Disney+’ta izleyicilerle buluşacak olan yapımda, tüm dengeleri alt üst edecek olan kaçınılmaz büyük savaş başlayacak. 

Reklam

Aşağıda Ahsoka’nın 6. bölüm yayın Videosunu İzleyebilirsiniz

Devamını Okuyun

Televizyon

Masterchef Türkiye’nin Şampiyonları Kimler?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

MasterChef, ilk olarak 2011 yılında Show TV’de karşımıza çıktı. Daha sonrasında 2018’de tekrar yayınlanmaya başlayan program fenomen oldu. Jüri üyeleri ve tüm Türkiye karşısında kendi aşçılıklarını kanıtlamaya çalışan pek çok isimden her sezon biri kupayı kaldırma şansı elde etti. Gelin sizlerle birlikte bu zamana kadar MasterChef’te şampiyon olan isimleri şöyle bir hatırlayalım…

Show TV’de yayınlanan ilk MasterChef’in birincisi Muzaffer Şenduran olmuştu. Ünlü şef hala ilk MasterChef unvanı ile mesleğini sürdürüyor.

Yıllar sonra yeniden ekrana dönen MasterChef’in şampiyonu Uğur Kardaş olmuştu.

MasterChef Türkiye’nin ilk kadın şampiyonu 2018 sezonunda Cemre Uyanık olmuştu.

Reklam

Elemelerde sergilediği performans ve birincilik iddiasıyla çok konuşulan Serhat Doğramacı, dediğini yaparak sezona damgasını vurmuştu.

MasterChef’in 5. sezonunun şampiyonu ise Eren Kaşıkçı olmuştu.

Kıvanç ile kıyasıya mücadele eden Metin Yavuz, şimdilik MasterChef’in son şampiyonu olarak listeye adını yazdırdı.

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

MasterChef All Star’daki Çekim Hatası Sosyal Medyada Gündem Oldu

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Bir sosyal medya kullanıcısı, hatayı gözden kaçırmadı…

MasterChef All Star tüm hızıyla devam ediyor. Yarışmacılar arasındaki kaos ve tartışmanın hiç bitmediği MasterChef All Star’da bu defa yapılan çekim hatası sosyal medyada gündem oldu.

Büyük bir izleyici kitlesine sahip olan MasterChef Türkiye All Star’da yapılan kurgu hatası dikkatli izleyiciler tarafından hemen fark edildi.

Bir sosyal medya kullanıcısı, yarışmada yapılan çekim hatasını yayınladı. Esra Tokelli’nin şeflerinin yanında konuştuğu anlardan sonra ekrana gelen görüntüde Esra’nın yine tezgahta görünmesi dikkat çekti.

Reklam

Kaynak: Mynet.

Devamını Okuyun

En Çok Okunanlar