Bizimle iletişim kur

Televizyon

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’ne Tom Bombadil Dahil Oluyor

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin Yeni Sezonunda Ünlü Tom Bombadıl Karakterini Aktör Rory Kinnear Canlandıracak 

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Prime Video, Laurence Olivier ödüllü aktör Rory Kinnear’ın (James Bond filmleri, The Imitation Game) Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri ikinci sezon kadrosuna katılacağını ve hayranlarının çok sevdiği Tolkien karakteri Tom Bombadil’i canlandıracağını açıkladı. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri ikinci sezonu 29 Ağustos 2024’te yalnızca Prime Video’da yayınlanacak. 

Bu duyuru, onlarca yıldır Tolkien hayranları tarafından sevilen zamansız, gizemli ve neşeli Tom Bombadil karakterinin sosyal medyada yarattığı birçok spekülasyonun ardından geldi. Ana hikayenin pek çok önemli anında rol alan karakterin, Orta Dünya’nın ekranlara gelen diğer tasvirlerinde yer almaması hararetli tartışmaların konusu olmuştu. Bu haber, diziden yepyeni görseller ve Vanity Fair’de yapılan bir röportaj ile açıklandı. 

Dizinin yapımcıları J. D. Payne ve Patrick McKay, hikayeye bu karakteri katmaktan ve yetenekli Kinnear’ın bu karaktere hayat vermesinden heyecan duyduklarını dile getiriyorlar. “Tuhaf ve büyüleyici birisi ve neredeyse şapşallığın eşiğinde! Ama aynı zamanda çağların bilgeliğine, yıldızların müziğine, antik tarihin ve mitlerin derin duygusal kuyularına sahip. Fikirleri ve onları hayata geçirişi İskandinav mitlerine ve Avrupai masallara uzanan, derin kökleri olan bir karakter” diyor McKay. “Çok tuhaf bir şekilde, bir nevi Yüzüklerin Efendisi’ndeki en Yüzüklerin Efendisi olan şey. Tom bu yapı içinde nadir bulunan ilginç bir karakter çünkü hikaye daha karanlık olmasına rağmen o, çocuk şiirlerini tekerleme ve şarkılara çeviriyor. Bir nevi sezonun geri kalanındaki ton değişimine meydan okuyor ve karanlık denizin ortasında gerçek bir ışık oluyor,” diye ekliyor Payne. 

Kinnear, ünlü sarı çizmeleri giyme fırsatını seve seve kabul etti ve okuyucular tarafından Tom Bombadil karakterinin iyi bilinmesine rağmen, sesini ve tavırlarını ilk kez ekranlara getirecek olan bir yapımda yer alma fırsatından keyif aldığını açıkladı. “Bombadil’in o kadar çok yaşanmışlığı, samimiyeti ve empati duygusu var ki artık önemli olanın küçük şeyler olduğunu biliyor. Bu aslında oldukça içsel ve onun kim olduğuna dair anlayışım açısından oldukça ulaşılabilir hissettirdi.” 

KARAKTER HAKKINDA

  • Rory Kinnear, Tolkien’in eserlerinde kökeni bilinmeyen, ebedi bir bilgeliği yansıtan, karşılaştığı kişileri olayları daha net görmeleri için yönlendiren ve dünyayı daha iyi anlamalarına yardımcı olan “Tom Bombadil” karakterini canlandırıyor. Hikayede, Orta Dünya kadar eski olduğunu ve başkalarının ulaşamayacağı bir bilgeliğe sahip olduğunu iddia ediyor. Keşif ve anlam arayışı, ruhu için vazgeçilmez olan Bombadil, sarı çizmeleri, mavi ceketi ve tüylü şapkasıyla ünlü ve şarkılı dizelerdeki esrarengiz ifadelere eğilimlidir. 

Ayrıca, Vanity Fair röportajında Tom Bombadil’in Maceraları adlı kitabın, ikinci sezonunun Prime video’ya 20 Ağustos 2024’te dönüşünden hemen önce, Harper Collins’ten Tolkien Yayın Direktörü Chris Smith tarafından sert kapak olarak yeniden yayınlanacağını açıkladı. Smith şu sözleri de ekledi: “Umuyorum ki, Rory Kinnear’ın Güç Yüzükleri’ndeki Tom Bombadil karakterini canlandırmasıyla izleyiciler, dünyanın dört bir yanındaki okuyucuların sevdiği bu eşsiz karakter hakkında daha fazla bilgi edinmek için ilham alacaklar.”

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum yazabilmek için giriş yapın Giriş

Yorum Yaz

Televizyon

Ru Dizisi Altıncı Bölüm Ne Zaman Yayında? Fragmanı İzle

Yeni Dizi RU Gain’de yayında. Peki 6. bölüm ne zaman Gain’de olacak?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Bitti derken başlayan bir hikâye… Ege’de bir sahil kasabasında her şeye rağmen yaşanan sıra dışı bir aşk…

38 yaşında bir kadın ve 18 yaşında bir erkek: Reyan ile Uzer.

#RU 21 Haziran 2024’Cuma gününden itibaren Sadece GAİN’de! 🎈


Meryem Uzerli ve Burak Berkay Akgül Baş rollerde

Reklam

Devamını Okuyun

Televizyon

Prime Video, My Lady Jane Dizisinin Resmi Fragmanını Yayınladı – İzleyin

1553’te yalnızca dokuz gün boyunca İngiltere Kraliçesi olan ve ardından idam edilen genç Tudor soylusu Lady Jane Grey’in trajik hikayesini izlemeye hazırlanın. Ama bu sefer tarihi, olması gerektiği şekilde yeniden anlatıyoruz ve çaresiz genç kız bu kez kendini kurtarıyor! Bu dizi; aksiyon, tarih, fantezi, komedi, romantizm ve eğlence dolu, alternatif bir evrende geçen gerçek aşkın destansı hikayesidir.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

1553’te yalnızca dokuz gün boyunca İngiltere Kraliçesi olan ve ardından idam edilen genç Tudor soylusu Lady Jane Grey’in trajik hikayesini izlemeye hazırlanın. Ama bu sefer tarihi, olması gerektiği şekilde yeniden anlatıyoruz ve çaresiz genç kız bu kez kendini kurtarıyor! Bu dizi; aksiyon, tarih, fantezi, komedi, romantizm ve eğlence dolu, alternatif bir evrende geçen gerçek aşkın destansı hikayesidir.

Oyuncu kadrosunda Jane Gray rolünde Emily Bader yer alırken, Guildford Dudley rolüne Edward Bluemel (Killing Eve) hayat veriyor. Jordan Peters (Pirates) Kral Edward’ı canlandırıyor. Dominic Cooper (Preacher) Lord Seymour’u, Anna Chancellor (Pennyworth) Jane’in annesi Lady Frances Gray’i ve Rob Brydon (The Trip) Guildford’un babası Lord Dudley’i oynuyor. Jim Broadbent (The Duke), Jane’in amcası Leicester Dükü olarak karşımıza çıkıyor.

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

Zamanın Kapıları 6. Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak? Fragmanı İzle

TOD’un ilgiyle izlenen dizisi Zamanın Kapıları’nın 20 Haziran Perşembe günü yayınlanacak olan 6. bölümünden heyecan dolu yeni bir tanıtım paylaşıldı.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

TOD’un ilgiyle izlenen dizisi Zamanın Kapıları’nın 20 Haziran Perşembe günü yayınlanacak olan 6. bölümünden heyecan dolu yeni bir tanıtım paylaşıldı…

Yapımcılığını Medyapım’ın, yönetmenliğini ve senaristliğini Yunus Ozan Korkut’un üstlendiği TOD ORIGINALS dizisi Zamanın Kapıları’nın kadrosunda Birkan Sokullu, Esra Bilgiç, Cem Bender, Erkan Can, İbrahim Selim, Alper Saldıran,Selen Uçer, Elçin Afacan, Naz Çağla Irmak, Engin Yüksel, Servet Pandur, Enes Külahçı, Elçin Zehra İrem gibi birbirinden başarılı oyuncular yer alıyor.

Tam bir bilgisayar dehası olan Sinan’ın (Birkan Sokullu) sahip olduğu olanaklara rağmen, mümkün olduğunca insanlarla iletişim kurmadan, asosyal bir hayat sürerken Türkiye’nin en büyük iş adamlarından birinin ilgi çekici güzellikteki kızı, Nevra (Esra Bilgiç) ile yolları kesişince geçmişin kapıları bir bir açılır. Ortaya dökülen sırlarla, Nevra da kendi gerçekliğiyle buluşur. Birlikte köklerine doğru, gerilim dolu bir yolculuğa çıkarlar. Yaşayacakları yüzleşme ve tutkulu aşk beraberinde birçok felaketi ve ölümü getirecektir.

Reklam

Ayşe Övür’ün “Zamanın Kapıları: İstanbul’un Öteki Yüzü” adlı kitabından uyarlanan dizi, Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde de eş zamanlı yayınlanacak.

Geçmişin izlerini taşıyan sırlar ile sürükleyici bir aşk hikayesinin kapılarını aralayacak olan dizinin 6. bölüm konusu şöyle; Nevra henüz daha acı kaybının yasını tutamadan en yakınlarının arkasından döndürdüğü oyunlar ile yüzleşmek zorunda kalır. İhanete uğrayan tek kişi Nevra değildir. Sinan’ın tepkisi ise Nevra’nın ki kadar naif olmayacaktır.

Zamanın Kapıları 6. bölümüyle 20 Haziran Perşembe TOD’da!

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

Prime Video’nun Yeni Gözdesi “Those About To Die” Dizisinin İlk Resmi Fragmanı Yayınlandı – İzleyin

Ekmek ve Sirk Siyaseti. MS 79, Roma: Roma İmparatorluğu’nun merkezi dünyanın en zengin şehridir ve büyüyen imparatorluktan işleri devralmak için yoğun bir köle işçi akını vardır. Sıkılmış, huzursuz ve giderek daha çok şiddete başvuran Roma halkını esas olarak iki şey hizada tutuluyor: bedava yemek ve araba yarışları ile gladyatör dövüşlerinden oluşan muhteşem eğlenceler.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Ekmek ve Sirk Siyaseti. MS 79, Roma: Roma İmparatorluğu’nun merkezi dünyanın en zengin şehridir ve büyüyen imparatorluktan işleri devralmak için yoğun bir köle işçi akını vardır. Sıkılmış, huzursuz ve giderek daha çok şiddete başvuran Roma halkını esas olarak iki şey hizada tutuluyor: bedava yemek ve araba yarışları ile gladyatör dövüşlerinden oluşan muhteşem eğlenceler…

Those About To Die dizisi, kana susamışlık, açgözlülük, güç arayışı ve yolsuzlukla karakterize edilen oyunların dünyasına derinlemesine dalıyor. Circus Maximus’taki yarışlar soyluların sahibi olduğu dört topluluk olan Mavi, Kırmızı, Beyaz ve Yeşil gruplar tarafından kontrol ediliyor ve bu grupların hisseleri Roma’daki en değerli şeyler. Halkın eğlenceler karşısındaki ilgisi giderek azalınca ve şiddete duydukları istek arttıkça, gladyatör dövüşleri için özel olarak tasarlanmış bir stadyuma ihtiyaç duyuluyor: Kolezyum. Gladyatör ve hayvan dövüşleri, stadyumun kendisi gibi büyük ve ihtişamlı. Ve bu büyüklük bahis sektörünün gelişen yeraltı dünyasını da aynı şekilde etkiliyor. Tribünlerin altında binlerce insan çalışıyor ve yaşıyor; bunların arasında binlercesi bu oyunlar için ölecek olanlar.

Birinci sınıf bir kadroya sahip dizide İmparator Vespasian rolünde Oscar® ödüllü Sir Anthony Hopkins (Kuzuların Sessizliği), Tenax rolünde Iwan Rheon (Game of Thrones), Titus Flavianus rolünde Tom Hughes (The English) yer alıyor. Cala rolünde Sara Martins (Tell No One), Viggo rolünde Jóhannes Haukur Jóhannesson (Game of Thrones), Domitian rolünde Jojo Macari (Sex Education), Antonia rolünde Gabriella Pession (Crossing Lines), Scorpus rolünde Dimitri Leonidas (Gülsuyu, Renegades), Xenon rolünde Emilio Sakraya (60 Minuten), Kwame rolünde Moe Hashim (Ted Lasso), ve Marsus rolünde Rupert Penry Jones (Whitechapel) yer alıyor.

Reklam

AGC stüdyolarından Those About To Die, yakın zamanda Herbert G. Kloiber ve Constantin Film ile Amerikalı yayın sağlayıcı Peacock’un birlikte oluşturduğu Ortak Girişim High End Productions ile ortaklaşa hazırlandı ve yapımcılığını Centropolis Entertainment, Hollywood Gang Productions ve Street Entertainment üstlendi. Dizi, Akademi Ödülü® adayı yazar Robert Rodat (The Patriot) tarafından yazılmıştır ve yönetmenliğini Roland Emmerich ile Marco Kreuzpaintner (Beat, The Lazarus Project) üstlenmiştir. Roland Emmerich, Harald Kloser, Gianni Nunnari, Stuart Ford, Lourdes Diaz, Miguel A. Palos Jr., Marco Kreuzpaintner, Robert Rodat, Herbert G. Kloiber, Martin Moszkowicz, Oliver Berben, Jonas Bauer, Charles Holland ve Namit Malhotra serinin idari yapımcılarıdır.

Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar