Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Sinema

80’ler En İyi 10 Bilim Kurgu Filmi – Top10

Yayınlandı

Tarih

Top10 - Bilim Kurgu Filmleri 80'ler
Ayrıksı Kitap

RadioMoodTv YouTube kanalı olarak 80’ler En İyi 10 Bilim Kurgu Filmleri – Top10 listesi ile karşınızdayız. 80’li yıllarda özellikle yaşı yetenler, o dönem bilim kurgu filmlerini izlediğinde, “Bunun da olması imkansız ne kadar saçma konular” şeklinde tepkiler mutlaka vermişlerdir. Ancak günümüze geldiğimizde 80’li yıllarda gösterime giren bilim kurgu filmlerinin artık saçma olmadığını ve birer birer bu olayların gerçekleşmeye başladığını görmekteyiz. Biz de sizler için nostalji yaparak ortalığı kasıp kavuran 80’ler En İyi 10 Bilim Kurgu Filmi listemizi videomuzda biraraya getirdik. İyi Seyirler

RadioMoodTv, EvdeKalTv, BilimKurgu, MoodCast

Sinema

Kim Bu Aile Filmi Nasıldı?

Bugün vizyona giren Kim Bu Aile filmini sizler için Çarşamba günü galada izledik. Dilerseniz film hakkındaki yorumlarıma geçelim.

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Kimbuaile-1
Ayrıksı Kitap

Başrollerinde Cengiz Bozkurt, Nurgül Yeşilçay, Onur Buldu, Altan Erkekli, Doğan Can Sarıkaya ve Ferit Aktuğ‘un bulunduğu Kim Bu Aile filmi bugün vizyona girdi. Filmin yapımcı şirketi Oscar ödüllü Parazit filminin sahibi ile aynı. Bundan ötürü biz filmi izlerken ”Sıradan bir Türk Filmi” izlemeyeceğimizi tahmin etmiştik ve öyle de oldu. Zaten tür bakımından Aksiyon/Komedi türü de çok sık karşımıza çıkan bir tür değil.

Sıradan Türk Filmlerinden kastım, anlamsız senaryolar, gereksiz ve kalitesiz dövüş sahneleri, bayat espriler içeren yapımlar. Fakat Kim Bu Aile Filmi kesinlike sıradan bir Türk Filmi değil. Kaliteli şakalar, muazzam dövüş sahneleri ve daha bir çoğu.. Tabii ki filmin benim için birkaç eksi noktası da var fakat önce olumlu kısımlardan bahsetmek istiyorum.

Benim için bir dizi veya filmdeki en önemli şeylerden birisi karakter gelişimi ve karakterin film başından sonuna ortaya koyduğu tutalılığıdır. Bu konuda film gayet başarılı bir iş çıkarıyor. Özellikle Onur Buldu ve Doğan Can Sarıkaya’nın karakterleri. Ayrıca Onur Buldu’nun karakteri çok yönlü bir dolandırıcı yaptığı ve içinde olduğu şakalar tek kelime ile muazzam. Doğan Can’ın karakteri ise gaspçı bir çocuk fakat karakterin en önemli özelliği koşusu. Film sonrasında da Doğan Can ile bulduğumuz konuşma fırsatında bize daha önceden de koşuculuk yaptığını ve bundan dolayı karaktere rahatça girebildiğini de söyledi. O videonun tamamını da aşağıdan izleyebilirsiniz. Ayrıca kendisine de teşekkürlerimi iletiyor ve koşu yarışında bir kez daha geçebileceğimi söylüyorum 🙂

Güzel şakalar sadece Onur Buldu’nun karakteri ile sınırlı değil. Film genelindeki şakaların çoğu gülümseme ve bir kısmı da kahkaha atmamı sağladı. Bu arada birkaç sahnede sanırım Cem Yılmaz göndermesi de yapılmış. O sahneleri potansiyel Spoiler’dan ötürü söyleyemeyeceğim. Ayrıca film sıradan bir Türk filmi gibi dövüş sahneleri içermiyor çünkü bu filmin dövüş eğitimi Koreli bir ekip tarafından özenle sağlanıyor. Dövüş sahnelerinin final hariç eser miktarda olması benim izlerken biraz hayal kırıklığına uğratmış olsa da final sahnesi bana o hayal kırıklığını unutturdu.

Her Filmde Olduğu Gibi Bu Filmin De Gelelim Kötü Yanlarına

Öncelikle film çok uzun bir süreye sahip fakat buna kesinlikle değiyor. Filmin orta kısımlarında aklıma ”Bunlar nasıl bir zamanlamada geçiyor?” sorusu takıldı. Filmin başında operasyonun 3 gün süreceği söyleniyor ancak filmin içinde sanki o süre aylara uzanmış gibi duruyor. Ayrıca anlamsız birkaç ”polis yazılımları” vardı fakat oraları kısa kesmek için kabul edilebilir gibi duruyor.

Klişe bakımından maalesef yapacak bir şey yok, her filmde karşımıza çıkıyor bu olay ve bu filmde de çok az da olsa var. Fakat asıl filmi izlerken hoşuma gitmeyen gerçek bir şey vardı. Birazcık filmden bahsetmem gerekirse Cengiz Bozkurt bir polis komiseri karakterini oynuyor ve kızı olan Beste Kökdemir’in karakterinin mesleğin çok tehlikeli olduğu gerekçesi ile polis olmasını istemiyor fakat karakter koşa koşa gidip polis oluyor. Bu biraz sinir bozucu olsa da göz ardı edilebilir bir şey fakat bu karakterin gücü ne böyle?

Filmin bir kısmında x dövüş sanatı eğitimi almış vs deseler de bu dövüş sanatı ile ilgili değil ki sadece. Bu karakter bir Avengers üyesi gibi güçlü.

(Editör Notu : Beste Kökdemir yeni projesi Altay’da yerli süper kahramanların yer aldığı bir yapımla karşımıza çıkacak.)

Reklam

Fakat filmin en büyük sorununun bu olması beni bir tık neşelendirdi. Yani çok da kafaya takılacak bir sorun değil 🙂

Kim Bu Aile filmi 7 Ekim Cuma itibari ile vizyona girdi! Ben kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Gala da çok keyifli geçti videoda göreceksiniz zaten ve galada emeği olan herkese bu güzel gece için çok teşekkürler.

Devamını Okuyun

Sinema

Avengers 5 Filmin Adı Ne? Yönetmeni Kim Oldu?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Shang-Chi-Avengers-5-Kang-Dynasty
Ayrıksı Kitap

Shang-Chi yönetmeni Destin Daniel Cretton, Mayıs 2025’te vizyona girecek olan Avengers: The Kang Dynasty ile ilişkisi olduğunu doğruladı.
Destin Daniel Cretton, Marvel Sinematik Evrenine döndüğünü ve Avengers: The Kang Dynasty’yi yöneteceğini doğruladı. Avengers: Endgame’in piyasaya sürülmesinden ve Aşama 4 listesinin ortaya çıkmasından sonra, bir sonraki Avengers filminin ne zaman çıkacağına dair sorular ortaya çıkmaya başladı. Marvel Studios, San Diego Comic-Con 2022’de beşinci Avengers filmi için planlarını açıkladı. Resmi olarak Avengers: The Kang Dynasty olarak bilinen film, Mayıs 2025’te vizyona girdi ve bunu sadece altı ay sonra Avengers: Secret Wars izleyecek. Haber, izleyicilere MCU’nun nereye gittiğine dair bir yol haritası verdi ve Kang the Conqueror’u (Jonathan Majors) ve çoklu evrenin anahtar olacağını doğruladı.

Destin-Daniel-Cretton-and-Simu-Liu-on-Shang-Chi-Set

Marvel’in Yenilmezler: Kang Hanedanı ve Yenilmezler: Gizli Savaşlar duyurusunun şaşırtıcı kısımlarından biri, Kevin Feige’in kimlerin yaratıcı bir şekilde yer alacağını açıklamamasıydı. Raporlar, Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi’nin yönetmeni Destin Daniel Cretton’ın Avengers 5’i ele almak için sıraya girdiğini hızla ortaya çıkardı. Kang’ın çoklu evren hanedanı. Loveness, sosyal medya şakalarıyla katılımını oldukça net bir şekilde ortaya koymuş olsa da, Marvel Studios, Avengers: The Kang Dynasty’nin yaratıcı ekibinin her iki üyesini de resmi olarak doğrulamadı.

ComicBook ile yaptığı yeni bir röportajda Destin Daniel Cretton, Avengers: The Kang Dynasty’yi yönettiğini doğruladı. Yaklaşan Disney+ şovu American Born Chinese’i tanıtmak için New York Comic Con’da. Röportajın sonuna doğru, haber ajansı Cretton’a Avengers 5’i yöneteceği yönündeki haberlerin doğru olup olmadığını sordu. “Bu doğru mu? Bence de [gülüyor]” diyerek projenin müjdesini verdi.

Cretton’ın Avengers: The Kang Dynasty’i yönettiğinin teyidi, zaten oldukça yüksek olan bir projede heyecanı artırmaya devam etmeli. Cretton’ın kamera arkasındaki yetenekleri, Brie Larson’ın oynadığı Short Term 12 draması sayesinde uzun zamandır biliniyor. Shang-Chi ile MCU’daki ilk çıkışı, büyük eleştiriler aldı (Rotten Tomatoes’da %91) ve 430 milyon doların üzerinde hasılat yaparak pandemi sırasında gişede çok iyi performans gösterdi. Cretton, MCU’nun muazzam hareketini kişisel karakter hikayeleriyle dengeleyebileceğini ve yerleşik kanon üzerine eğlenceli yollarla inşa edebileceğini Shang-Chi aracılığıyla kanıtladı. Tüm bunlar, Avengers: The Kang Dynasty ile ona yardımcı olmalı.

Shang-Chi 2’yi Kim Yönetecek?

Cretton’ın Shang-Chi 2’yi yönetip yönetemeyeceği (ve eğer öyleyse, bunun ne zaman olacağı) hakkında sorular hala devam ediyor olsa da, Marvel Studios, Avengers 5 ile özel bir şey sunacağı konusunda ona çok güvenmeli. MCU’da Chi (Simu Liu), Captain Marvel (Brie Larson), Wong (Benedict Wong) ve Hulk (Mark Ruffalo) ve muhtemelen bir sonraki MCU filminde de aynısını yapacak. Avengers: The Kang Dynasty için baskı daha yüksek olacak, ancak Cretton’ın bunu kaldırabileceğinden şüphe etmek için çok az neden var.

Reklam
Devamını Okuyun

Sinema

Güç Yüzükleri Finali 8. Bölüm Ne Zaman? Hangi Gün, Saat Kaçta, Nereden İzlenir?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

güç yüzükleri 8. bölüm
Ayrıksı Kitap

Yüzüklerin Efendisi film serisinin yaynlanmasının üzerinden yıllar geçse de hala büyük bir hayran kitlesine sahip. Popülaritesini kaybetmeyen Yüzüklerin Efendisi, Güç Yüzükleri adıyla dizi olarak sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. İlk 7 bölümüyle milyonlarca izlenen Güç Yüzükleri dizisinin 8. Bölümü ne zaman yayınlanacak? Güç Yüzükleri saat kaçta yayınlanıyor? Güç Yüzükleri nereden izlenir? Güç Yüzükleri oyuncuları kimler?

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 8. bölüm ne zaman, saat kaçta?

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin “Eye” adını taşıyan 7. bölümü izleyiciden 6.6 gibi düşük bir puan aldı. aslında bir önceki bölüm olan 6. bölüm 8.5 gibi yüksek bir puan almıştı.

Güç Yüzüklerinin Birinci sezon final bölümü olan Sekizinci Bölüm 14 Ekim Cuma günü yayınlanacak. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin yeni bölümleri her hafta perşembeyi cumaya bağlayan gece saat 00:00’da yayına giriyor. Peki Güç Yüzükleri ülkemizde çok izleniyor mu? Cevabı aşağıda

Geçtiğimiz Hafta Ülkemizde En Çok İzlenen Dizileri Bu Haberden Okuyabilirsiniz

Devamını Okuyun

Popüler