Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Teknoloji

ASUS, “Adobe MAX 2022″de En Yeni ProArt Modellerini Tanıttı

Yayınlandı

Tarih

Asus Adobe MAX 2022
Ayrıksı Kitap

ProArt X670E-Creator WiFi anakart, ProArt Display PA169CDV taşınabilir monitör ve ProArt Display PA32UCR-K monitör her seviyeden içerik üreticisine ve tasarımcıya güç veriyor…

ASUS, yeni ProArt Display PA169CDV taşınabilir monitörünü, 2022 Good Design ödüllü ProArt X670E-Creator WiFi anakartını ve 2022 European Hardware ödüllü ProArt Display PA32UCR-K modelini Adobe MAX 2022’de tanıttı. İçerik üretimi alanında yenilikçi çözümler getirmeye devam eden ASUS, her seviyeden içerik üretici ve tasarımcı için tasarladığı eksiksiz ProArt ekosistemiyle sektöre yön veriyor.

ProArt X670-E Creator WiFi

ProArt X670E-Creator WiFi anakart sade çizgileri, zarif açıları ve hassas simetrisiyle gelişmiş bir estetik görünüme sahip. Sade renkler bu ProArt anakartlara zamanın ötesine geçen ve her ortama uyum sağlayan bir görünüm katıyor. Böylece ev ofislerden setlere veya stüdyolara kadar her yere uygun bilgisayarlar kurulabiliyor. Entegre giriş çıkış korumasındaki ve yonga seti soğutma bloğundaki altın rengi hatlar lüks ve rafine bir tarz oluşturuyor. ProArt X670E-Creator WiFi yakın zaman önce 2022 Good Design ödülüne layık görüldü.

ProArt X670E-Creator WiFi yeni nesil DDR5 RAM’lerin sunduğu devasa bant genişliğinden, inanılmaz hızlardan ve olağanüstü güç verimliliğinden yararlanarak üretkenliği artırıyor. Donanım ve yazılım optimizasyonlarıyla donatılan bu anakart, kullanıcıların hız aşırtma yaparak sınırları zorlamasını sağlıyor.

Reklam

PCIe 5.0® bağlantısıyla ProArt X670E-Creator WiFi yeni nesil SSD’lerin ve GPU’ların kapılarını açıyor. Bu modelde iki adet PCIe 5.0 x16 slotu yer alıyor. Ayrıca ikisi PCIe 5.0 bağlantılı olmak üzere toplam dört adet yerleşik M.2 yuvası bulunuyor.

Yeni PCIe 5.0 protokolü arka giriş çıkış panelindeki bir çift USB4 bağlantı noktası için de bant genişliği sağlıyor. Ön panel bağlantılarının esnek olması birçok iş akışı için büyük önem taşıyor. Bu nedenle ProArt X670E-Creator WiFi’ın ön panelinde Quick Charge 4+ destekli bir USB 3.2 Gen 2×2 Type-C® bağlantısı bulunuyor. Ön panelinde USB Type-C bağlantı noktası olan bir kasayla birlikte kullanıldığında 60 W şarj imkanı elde ediliyor.

Uyumlu bir router ile kullanıldığında, yerleşik WiFi 6E standardı daha önceden kullanılmayan 6 GHz tayfı sayesinde belirli bölgelerde daha güçlü kablosuz bağlantı deneyimi yaşatıyor. Intel 2.5 Gbps Ethernet sağlam ve güvenilir kablolu bağlantılar sunarken Marvell AQtion 10 Gb Ethernet bağlantı noktası ise yüksek hızlı ağ depolama cihazlarına bağlanmak gibi seçenekler veriyor.

ProArt Display PA169CDV

15,6 inç 4K IPS taşınabilir ProArt Display PA169CDV monitör, Wacom EMR (elektromanyetik titreşim) teknolojisinden yararlanarak ürünle birlikte gelen ProArt Pen ile uyumlu bir şekilde çalışıyor. Yaratıcı profesyoneller için geliştirilen bu model etkileyici 4K çözünürlükte görüntüler sunmasının yanı sıra DisplayHDR™ 400 standardını karşılamayı da hedefliyor. Yenilikçi tasarımda çok yönlü kullanım imkanı veren iki adet stant bulunuyor. Üstteki stant çizim yapmayı kolaylaştırmak için PA169CDV’yi hafifçe olanağı sunuyor. Alttaki stant ise ürünü uygun açıda ikinci ekran olarak kullanma seçeneği sağlıyor.

Reklam

PANTONE® Validated ve Calman Verified sertifikalarına sahip olan PA169CDV bu iki sertifikayı birden almaya hak kazanan ilk taşınabilir monitör. Fabrikada önceden kalibre edilerek Delta E < 2 düzeyine getirilen modelde 10 bit renk, %100 sRGB ve %100 Rec.709 renk gamı ile kullanıcılara son derece doğru renkler sunuluyor.

Ürünle birlikte gelen ProArt Pen, Wacom EMR teknolojisiyle PA169CDV üzerinde son derece doğal bir yazı yazma deneyimi yaşatıyor. Bu hafif ve pilsiz kalem, ASUS Dial ile de uyumlu. Bu sayede kullanıcılar desteklenen Adobe yazılımlarında kısayolları kullanarak iş akışlarını daha akıcı hale getirebiliyor.

ProArt Display PA32UCR-K

ProArt Display PA32UCR-K içerik üreticileri, video yapımcıları, görüntü yönetmenleri ve renkçiler için tasarlanan bir 32 inç 4K monitör. Monitörün Mini LED arka aydınlatma teknolojisindeki daha küçük LED’ler sayesinde benzer boyuttaki geleneksel bir panele kıyasla üç kat daha fazla LED ışığa yer verilebiliyor. Yoğun bir biçimde yerleştirilen mini LED’ler daha bütüncül bir görüntü sağlıyor ve parlaklığı artırıyor. 576 bölgede bağımsız arka aydınlatma ile maksimum 1000 nit parlaklığa ve son derece koyu renklere ulaşılabiliyor. Bu da benzersiz kontrast ve hassas HDR içeriklerle zengin ve gerçekçi bir deneyim meydana getiriyor.

Quantum-dot teknolojisiyle DCI-P3, Rec.709, Rec.2020 ve Adobe RGB renk alanlarını destekleyen PA32UCR-K, Delta E < 1 renk doğruluğu sayesinde elde edilen olağanüstü görüntülerle de içerik izlemeyi yepyeni bir seviyeye taşıyor.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji

Huawei İçinde Kulaklık Barındıran Yeni Akıllı Saati “Watch Buds”u Duyurdu

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Huawei Watch Buds
Ayrıksı Kitap

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, en az akıllı telefonları kadar diğer ürünleriyle de tanınıyor. Şirket, şimdi ise yakın zamanda yepyeni bir ürünüyle karşımıza çıkacağını duyurdu. Huawei Watch Buds olarak adlandırılan bu cihazın bir tanıtım videosu da paylaşıldı. Bir akıllı saat olan ürünün, içinde kulaklıkla geleceği de paylaşılan videoda görüldü.

Huawei Watch Buds, isminden de anlaşıldığı gibi içinde iki kulaklık barındıran bir akıllı saat olarak piyasaya sürülecek. Cihazın, yuvarlak ve şık bir tasarıma sahip olduğunu paylaşılan videodan görebiliyoruz. Akıllı saatin kulaklıklar için bir şarj kutusu görevi göreceğini söyleyebiliriz. Huawei’in paylaştığı videonun altıncı saniyesinde de kulaklığın şarj seviyesinin ekranda yer aldığı gözümüzden kaçmıyor.

Huawei, ilk başta akıllı saatin ve diğer yeni ürünlerinin 2 Aralık’ta tanıtılacağını açıklamıştı. Ancak bugün yapılan bir duyuru, bu etkinliğin ertelendiğini ortaya koydu. Tanıtımın yeni tarihi hakkında ise henüz bir bilgi yok.

Yine de tanıtım videosundan Watch Buds’ın oldukça benzersiz bir tasarımla geleceği görülebiliyor. Huawei yöneticilerinden Richard Yu da müşterileri heyecanlandıran bu cihaz ile ilgili, “Huawei Watch Buds, giyilebilir ürünlerin şekli ve tasarımında benzeri görülmemiş bir rahatlık yaşamasına olanak tanıyan devrim niteliğinde bir adım” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak: Webtekno.

Reklam

İşte o video!

Devamını Okuyun

Teknoloji

Apple Watch Ultra İle Yepyeni Derinliklere Ulaşın

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Apple Watch Ultra
Ayrıksı Kitap

Apple Watch Ultra, bu deneyimde büyük bir dönüşüm yaratarak eğlence amaçlı su altı dalışçılarına, kullanıcıların yakından tanıyıp çok sevdiği tüm Apple Watch özelliklerine sahip, daha pratik ve erişilebilir bir aygıt sunuyor…

Apple Watch Ultra için kullanıma sunulan Oceanic+ uygulaması, Apple’ın en dayanıklı saatini çok yetenekli ve kullanımı kolay bir dalış bilgisayarına dönüştürüyor. Huish Outdoors ve Apple iş birliğiyle tasarlanan Oceanic+ eğlence amaçlı su altı dalışçılarının her gün taktıkları saati bugüne kadar ulaşılmayan derinliklere taşımalarına imkan tanıyor. Yepyeni bir derinlik göstergesi ve su sıcaklık sensörlerine sahip Apple Watch Ultra, tam olarak 40 metre derinliğe inebiliyor.

Apple Watch Ultra’daki Oceanic+ uygulaması ve yardımcı iPhone uygulaması, güçlü dalış planlama işlevleri ve kapsamlı dalış sonrası deneyimi dahil gelişmiş bir dalış bilgisayarının en önemli tüm özelliklerini sunuyor.

Apple Watch Ultra’daki Oceanic+ uygulamasının en kullanıcı dostu özelliklerinden biri de dokunsal geri bildirim. Bu tasarım özelliği hem donanımdan hem de yazılımdan yararlanarak saatin bir dizi titreşimle kullanıcının bileğine hafifçe dokunmasına imkan tanıyor. Böylece dalışçılar 7 mm kalınlığında bir dalış kıyafeti giyerken bile su altında bildirimleri hissedebiliyor.

Devamını Okuyun

Teknoloji

App Store Geliştiricileri, Kod Yazmada Kariyer Sahibi Olmak İsteyenler İçin İpuçlarını Paylaştılar

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Kod Yazma İpuçları
Ayrıksı Kitap

Yedi App Store geliştiricisi, kod yazmada kariyer sahibi olmak için ipuçlarını paylaşıyor…

Genelde her şey bir kıvılcımla başlar. Bazı uygulama geliştiricileri için bu kıvılcımı onları teşvik eden bir öğretmen veya bir ebeveyn ateşler. Bazıları ise hayatlarının ilerleyen dönemlerinde, bir şeyleri parçalarına ayırarak nasıl çalıştıklarını anlamak için doğuştan gelen bir heves ile kod yazmaya başlar.

Spor ayakkabı sevgisinin bir araya getirdiği iki üniversiteli oda arkadaşından diğer annelerin kaliteli çocuk bakım hizmeti bulmasına yardımcı olmak isteyen iki mühendise kadar yedi ilham verici geliştirici, uygulama geliştirme ve App Store aracılığıyla girişimciliğe uzanan benzersiz yolculuklarını paylaşıyor. Aşağıda, kod yazmaya başlamak isteyenler için fikirler sunuyor ve yaşı ne olursa olsun geleceğin uygulama geliştiricilerinin değerlendirebileceği sayısız fırsata dikkat çekiyorlar.

*** Merakı Her Yerde Takip Edin

*** Yolunuzu Değiştirmekten Korkmayın

Reklam

*** Toplulukları Geliştirin

*** Özgüven Geliştirin

*** Mentorluk Desteği Alın

*** İyiliği Siz de Sürdürün

 *** Beklemeyin, Adım Atın

Reklam

Apple, kod yazmanın temel bir çeşit okuryazarlık olduğuna ve dünyayı değiştirme gücü taşıdığına inanıyor. Kod yazma kaynakları; Swift Playgrounds, Everyone Can Code ve yazılım geliştirme kitleri (SDK) ile 250.000’den fazla API içeren geliştirici hizmetleri de dahil geniş bir ücretsiz araç ve çerçeve paketi gibi, açık kaynaklı araçları kullanıyor.

Böylece herkesin kod yazmayı ve uygulama tasarımını öğrenmesini ve öğretmesini kolaylaştırıyor. Apple Developer Academies, Entrepreneur Camps, App Accelerators gibi programlar ve WWDC öğrenci bursları sayesinde kod yazma teknolojisinin gücü erişilebilir ve kapsayıcı hale geliyor.

2008’de kullanıcılarla buluşarak dünyanın en güvenli ve en canlı uygulama pazarı haline gelen App Store şu anda 1,8 milyon uygulama sunuyor ve her hafta 175 bölgeden yarım milyardan fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor. App Store, her yaştan farklı geçmişlere sahip yapımcı kişilere, hayalperestlere ve öğrencilere daha parlak bir gelecek ve daha iyi bir dünya yaratmak için ihtiyaç duydukları araçları ve bilgileri sağlıyor.

Devamını Okuyun

Popüler