Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Sinema

Black Panther: Wakanda Forever’ın Dünya Prömiyeri Gerçekleşti – İşte İlk Tepkiler

Yayınlandı

Tarih

Black Panther Wakanda Forever Dünya Prömiyeri
Ayrıksı Kitap

Marvel Sinematik Evrenindeki 30. uzun metrajlı film, 11 Kasım’da tüm dünyada sinemalarda olaacak…

Disney ve Marvel Studios’un Kara Panter: Wakanda Forever, Çarşamba gecesi Hollywood’daki dünya prömiyerinde görücüye çıktı. Wakanda Forever için resmi inceleme ambargosu 8 Kasım’da kalkıyor, ancak erken tepkiler için sosyal medya ambargosu galadan sonra kaldırıldı.

İŞTE YAPILAN BAZI YORUMLAR:

*** Marvel devam filmleri kadar destansı. Hikaye son derece iddialı ve baştan sona yürek burkan kıvrımlar ve dönüşlerle tematik olarak ödüllendirici.

*** Bu fantastik! Coogler, duygusal bir yumruk içeren ve ilgili dünya temalarını etkili bir şekilde keşfeden duygulu, harika bir devam filmi sunuyor. Boseman’ın mirasına güzel bir övgü.

Reklam

*** Black Panther Wakanda Forever, Chadwick Boseman ve T’Challa’nın MCU için ne kadar değerli olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Onsuz, film bazen bir kalp atışı için can atıyor. Onu tam doğru anlarda bulur ve canlandırıcıdır. Tekrar görmek için sabırsızlanıyorum.

Kaynak: The H. Reporter.

Radio Mood Ekibinden Meriç Topal:

Öncelikle ben bu filme ”Süperkahraman filmi, iki dövüş sahnesi görelim de kafa dağıtalım” beklentisi ile gittim ama yapmamam gerekiyormuş. Film çok ağır ancak bir o kadar da güzel bir film. 2 saat 40 dakika süresi ile uzun diyebilirsiniz ancak hikayeye kendinizi kolayca kaptırmanız ile birlikte hızlıca geçiyor ve bitiyor ancak Chadwick Boseman’ı andığımız kimi sahnelerde kendinizden geçiyorsunuz.

Filmin ağırlığından kastım yavaş değil, aksine bir çok karakter hikayede aktif rol gösteriyor o konuda hızlı ilerliyor ancak işlenilen konu ağır bir konu. Hele ki bu filmin olması gereken başrol oyuncusunu kaybedince doğal olarak çok daha ağır bir hal alıyor. Yani en büyük önerim bu filme ”Şurda güzel bi dövüş sahnesi izleyelim” diyerek gitmeyin.

Reklam

Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sinema

The Flash Filminin Yeni Logosu Ortaya Çıktı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

new-the-flash-logo-1
Ayrıksı Kitap

Flash filmi, Ezra Miller’ın yaşayan en hızlı adam olarak tek başına yaptığı gezi için yepyeni bir logo ortaya çıkardı. Ancak bu, orijinalinden çok farklı.

Flash filmi sosyal medya hesaplarını yeni logo ile güncelledi. Beyazperdede solo olarak ilk defa izleyeceğimiz, herkeste hayranlık uyandıran karakter 2023 için gün sayıyor. İlk olarak Justice League (2016) da kendini gösteren The Flash uzun zamandır seyirci ile buluşmaya çalışıyor. Çeşitli nedenlerden dolayı uzun zamandır ertelenen film hakkında çeşitli gelişmeler yayınlanamaya başlamışken bu sefer de farklı bir logo ile ortaya çıkması dikkat çekti. Acaba Henry Cavill in Superman rolüne dönüşünün bir etkisi varmı?

The Flash yeni logosu ile 23 Haziran 202’te beyazekranda hayranları ile buluşacak.

Devamını Okuyun

Sinema

Sister Maggie Daredevil: Born Again’e Katılıyor

Yayınlandı

Tarih

Yazar

images (49)
Ayrıksı Kitap

Daredevil, Netflix’te iptal edildikten sonra haklarını kendine geçiren Disney+ aynı hikayeye yeni gelişmeler ekleyerek evrene dahil ediliyor. Kısa süre önce Daredevil: Born Again olarak duyurulan diziden yeni gelişme, Sister Maggie karakterinden geldi.

Daredevil’ın 3. sezonunda tanıtılan Rahibe Maggie karakteri seyirci tarafından oldukça ilgi uyandırmıştı. Matt Murdock nam-ı diğer Daredevil, Defenders da aldığı ağır yaralar sebebi yüzünden iyileşmesi için Peder Paul Lantom onu Saint Anges Yetimhanesindeki Rahibe Maggie’ye emanet eder. Ama, asıl olay sezon sonunda gerçekleşir. Matt Murdock kendisini yıllar önce doğum sebebi ile girdiği depresif bozukluğu yüzünden terk eden annesinin Rahibe Maggie olduğunu öğrenir. Lakin, konu üstünde durulmadığı ve gelecek sezona atılan konu dizi iptal olduğu için havada kalmıştı. Yapılan açıklamalara göre ise, Sister Maggie’yi canlandıran aktör Joane Whalley Maggie rolünü yineleyerek, konuya açıklık getirecek.

Devamını Okuyun

Köşe Yazıları

Noel Baba Geri Geldi! Vahşi Gece Filmi Nasıl?

Geçtiğimiz gün Vahşi Gece filmini izledik. Peki nasıldı?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Vahşi Gece Film Yorumu
Ayrıksı Kitap

Vahşi Gece filminin başrolünde hepimizin Stranger Things dizisinden tanıdığı David Harbour karşımıza Noel Baba olarak çıkıyor. Peki film nasıl?

Noel Babayı Hiç Böyle Görmediniz!

Şahsen ben filmden önce ne fragmanı izlemiş ne de konuyu okumuştum. Böyle bir Noel Baba görmek açıkçası çok garip geldi ve çok da hoşuma gitti. Bizim kültürümüzde Noel Baba kültürü olmamasına rağmen yine de sempatik bir yaklaşım olmuş. Sempatik ve kanlı.

Güzel bir açılış sahnesi ile başlayan Vahşi Gece, devamında da güzel bir tempo yakalıyor ancak ilk yarının sonlarına doğru anlamsız bir tempo düşüşü var. Senaryo açığını kapatmak için mi yoksa böyle bir şaka yapabilmek için mi bilmiyorum ama film içinde karakterler de bu tempo düşüklüğü ile dalga geçiyor.

Devamını Okuyun

Popüler