Bizimle iletişim kur

Televizyon

Erden Kıral İmzalı İki Klasik Edebiyat Uyarlaması, Yenilenmiş Kopyalarıyla MUBI’de

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Ülkemizde yıllarca sansüre takılan iki dev Erden Kıral klasiği, Ferit Edgü’nün “O” adlı eserinden uyarlanan HAKKARİ’DE BİR MEVSİM ve Orhan Kemal’in aynı adlı romanından uyarlanan BEREKETLİ TOPRAKLAR ÜZERİNDE, yenilenmiş kopyalarıyla MUBI seyircisiyle buluşuyor…

2022 yılında aramızdan ayrılan usta yönetmen Erden Kıral’ın yönettiği HAKKARİ’DE BİR MEVSİM, siyasi baskılarla ülkemizde yıllarca gösterim şansı bulamasa da, 1983’te Berlin Film Festivali’nde Gümüş Ayı dahil dört ödül birden kazanmıştı. Ferit Edgü’nün Hakkâri’de öğretmen olarak görev aldığı yıllarda bizzat yaşadıklarına dayanan “O” adlı düşsel öyküsü, Onat Kutlar tarafından senaryolaştırılmıştı. Başroldeki Genco Erkal’a Erkan Yücel, Şerif Sezer ve Macit Koper’in eşlik ettiği film, sürgüne gönderilen bir öğretmenin karların altında tüm dünyadan izole, yolu, elektriği olmayan bir köyde yaşadığı varoluş sancısını anlatıyor. Ferit Edgü’nün şiirsel metnini perdeye taşıyan film, “kendini ararken başkalarını bulmak” ifadesinin görsel karşılığını etkileyici bir sinema diliyle kuruyor. Erden Kıral imzalı bu ölümsüz klasik, Sinematek/Sinema Evi tarafından Kurukahveci Mehmet Efendi desteğiyle restore edilen yepyeni kopyasıyla MUBI’de seyirciyle buluşuyor.

Toplumcu gerçekçi edebiyatımızın en önemli isimlerinden Orhan Kemal’in romanından uyarlanan BEREKETLİ TOPRAKLAR ÜZERİNDE, Çukurova’nın pamuk tarlalarında sanayileşmenin sancılarını, güvencesiz mevsimlik işçilerin yaşadıklarını, göçü, emek sömürüsünü ve yoksulluğu bu kez kavurucu bir güneşin altında anlatıyor. Erden Kıral’ın sıkıyönetim döneminde siyasi baskılara maruz kalan 1980 tarihli filminin oyuncu kadrosunda Tuncel Kurtiz, Erkan Yücel, Nur Sürer ve Yaman Okay gibi usta isimler karşımıza çıkıyor. Negatifleri çalınan ve orijinal kopyası yaklaşık 30 yıl bulunamayan BEREKETLİ TOPRAKLAR ÜZERİNDE, İKSV ve Groupama Gan Sinema Vakfı tarafından restore edilen kopyasıyla MUBI’de gösterime giriyor.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum yazabilmek için giriş yapın Giriş

Yorum Yaz

Televizyon

The Lionheart Filminin Konusu Nedir? Fragmanı İzle

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

İki kez Indianapolis 500 şampiyonu olan Dan Wheldon, pistte öldü ve motor sporları dünyasını özüne kadar şok etti.

On yıl sonra, Sebastian ve Oliver Wheldon babalarının pratiğine devam ederler.

Babalarının mirası hayallerini besliyor.

HBO Orijinal yapımı belgesel #TheLionheart 12 Mart’ta prömiyer yapacak

Reklam

İki Kuşak

Tek Sürüş

The Storm is Coming

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

Kızılcık Şerbeti’nden Settar Tanrıöğen Kararı!

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Kamuoyunun Dikkatine,   Yapımını Gold Film’in üstlendiği, Show TV’nin reyting rekortmeni dizisi Kızılcık Şerbeti’nde Abdullah Ünal karakterine hayat veren değerli oyuncumuz Settar Tanrıöğen’in geçirdiği beyin kanaması sonrası tedavisi hastanede devam etmektedir.

Show TV olarak tedavi sürecini yakından takip ettiğimiz oyuncumuzun, nekahat döneminin bir süre daha devam etmesi gerektiğini doktorlarından öğrenmiş bulunmaktayız. Show TV ve Gold Film olarak Settar Tanrıöğen’e dizimize kattığı değerden dolayı teşekkür eder, en kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ederiz.   Dizinin bu hafta yayınlanacak 53. Bölümünden itibaren Abdullah Ünal karakterini bir diğer değerli oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan devralacaktır…   Saygılarımızla.

Devamını Okuyun

Televizyon

Harry Potter Dizisinin Yayın Tarihi Belli Oldu

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Fantastik romanlardan sinemaya uyarlanan Harry Potter serisi dizi oluyor. Dizinin ne zaman izleyiciyle buluşacağı açıklandı…

İngiliz yazar J. K. Rowling’in yedi fantastik romanından sinemaya uyarlanan Harry Potter serisi, Warner Bros. Discovery tarafından diziye dönüştürülüyor. Dünyanın en çok satan romanlarından uyarlanan sekiz filmlik seri, dizi olarak izleyiciyle buluşacak.

Warner Bros. Discovery’nin CEO’su David Zaslav, dizinin ne zaman yayınlanacağını açıkladı. Merakla beklenen Harry Potter dizisi 2026 yılında yayınlanacak.

Dizi için çalışmalar 2021 yılında başlamıştı ve yapım şirketi geçtiğimiz yıl, dizinin çekileceğini resmen duyurmuştu.

Reklam

Warner Bros. Discovery’nin CEO’su David Zaslav, birkaç hafta önce kitapların yazarı J.K. Rowling ile buluştuğunu ve Harry Potter dizisi için çok heyecanlı olduklarını dile getirdi. Yazar Rowling’in de dizinin yaratıcı ekibine destek vereceği belirtilmişti.

Max’de yayınlanacak olan dizinin kadrosuna dair henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Kaynak: NTV.

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

Mahsun J Dizisi 7. Bölüm Ne Zaman Yayında? Fragmanı İzle

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Mahsun J Dizisi 7. Bölüm Fragmanı Yayınlanınca Haberimiz Güncellenecek

Mahsun, İstanbul’da bir motokuryedir. Borç içindeki hayatında bir çıkış yolu ararken tesadüfen keşfettiği “en büyük” yeteneğini kullanarak JİGOLO olmaya karar verir. “Menajer”i ise başarısız bir reklamcı olan arkadaşı Leyla olacaktır.

Toplam sekiz bölümden oluşan dizide Röportaj Adam lakabıyla tanınan, sosyal medyada paylaştığı videolarla milyonlara ulaşan ve son olarak “İllegal Hayatlar” filmiyle gişede büyük başarı elde eden Mahsun Karaca, başkarakter Mahsun’u canlandırıyor.

Kimsenin hayatından memnun olmadığı bir dünyada para için kimin, neyi, ne kadar yapabileceğini sorgulayan bir modern zaman hikâyesi olan Mahsun J., mutluluğu kovalayan kalabalıklar içinde Mahsun ve yakın arkadaşı Leyla’nın sıra dışı ve mizah dolu hikâyesini izleyiciyle buluşuyor.

Reklam

Mahsun J 7. Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Yönetmen koltuğunda “Gibi” dizisinin ilk iki sezonunu ve “Dünya Bu” dizisini yöneten Ömer Sinir’in oturduğu “Mahsun J.”nin yedinci bölümü 01 Mart 2024 Cuma‘dan itibaren yayında

Devamını Okuyun

En Çok Okunanlar