Connect with us

Müzik

Gangnam Style 10. Yaşına Bastı. Şarkı Milyar İzlenmeye Nasıl Ulaştı?

Published

on

Behzat C Banner

Güney Koreli şarkıcının ikonik ve esprili videosu 15 Temmuz 2012’de Youtube platformunda prömiyer yapmış ve internette bir sansasyon yaratmıştı.

BTS ve BLACKPINK gibi K-pop yıldızları Amerika Birleşik Devletleri’ndeki listelere hakim olmadan önce , PSY vardı. 15 Temmuz 2012’de imza hiti “Gangnam Style” için bir müzik videosu yayınladı. Parça, PSY’nin kariyerini değiştirecek, onu tüm türler Billboard Hot 100’de 2 numaraya çıkaracak ve bu süreçte YouTube’un Billion Views Club’ını başlatacaktı.

“Gangnam Style”, videonun platformda yayınlanmasından 159 gün sonra, Aralık 2012’de 1 milyar görüntüleme dönüm noktasına ulaştı. Videonun zirvesinde, günde 14,9 milyon görüntüleme netleştirdi ve 2022’de hala günde ortalama 900.000 görüntülemeye ulaştı. Bugüne kadar, video 4,4 milyar görüntülemeye sahip ve bu sayı artmaya devam ediyor.

“Gangnam Style”ın milyar görüntüleme statüsü, Justin Bieber’ın Şubat 2010’da platforma çıkan ilk şarkısı “Baby”nin videosu 2014 yılına kadar 1 milyar görüntülemeye ulaşana kadar bir yıldan fazla bir sürede kaldı. Views Club, Taylor Swift (“Shake It Off”, “Blank Space”), Katy Perry (“Roar”, “Dark Horse”), Sia (“Avize”), Adele (“Hello”) gibi yeni üyeleri ağırladı. Şu anda en az 1 milyar görüntülemeye sahip 300’den fazla YouTube videosu var.

Advertisement

Diğer sanatçılar YouTube’daki 1 milyar izlenme sınırını aşmayı başarsa da, “Gangnam Style” sonuçta 2017 yılına kadar platformdaki en popüler müzik videosu unvanını elinde tuttu (Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin “Despacito” 7,9 milyar görüntülemesi tarafından tahttan indirildi). On yıl sonra video, YouTube tarihindeki en popüler 10 video arasında halen yer almaktadır.

Şarkıyı tekrar dinlemek ve klibi tekrar izleyerek nostalji yaşamak isterseniz, hemen videoya tıklayın.

Kaynak: Billboard.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Müzik

BTS Üyesi Jimin İlk Solo Albümü ‘Face’i Yayınladı – Jimin’in Face Albümünü Dinle

Published

on

Behzat C Banner

27 yaşındaki BTS üyesi, “Face-off”, “Like Crazy” ve daha fazlası başlıklı parçalarla altı şarkılık bir albüm çıkardı…

Albüm hakkında verdiği bir röportajda Jimin, albüme “Face” adını vermek için nereden ilham aldığını açıkladı.

“Bu albümde kendime dönüp bakıyorum” diyor. “’Yüz’ kelimesinin birçok farklı anlamı olduğunu duydum. Elbette isim, yüz anlamına geliyor ama fiil olarak ‘yüzleşmek, [yüzleşmek]’ anlamlarına da geliyor.”

Daha sonra, “Bu yeni başlangıç noktasında durmak ve yeni bir yolculuğa başlamak için kendime dönüp tamamen kendimle yüzleşmenin gerekli olacağını düşündüm” dedi.

Advertisement

Jimin ayrıca BTS grup arkadaşlarının ona kendi albümünü çıkarması için ilham verdiğini ve en büyük destekçileri olduğunu açıkladı.

“Üyelerim bu albümü hazırlamaya başlamamı mümkün kılan kişilerdi” diye paylaştı. “Bunların hepsi geçen yıl Las Vegas’taki [Permission to Dance on Stage] konserlerinde başladı ve o sırada [‘Like Crazy’] ile biten duygularla mücadele ediyordum…”

Bu albüm üzerinde çalışmaya başlamam için bana ilham verdikleri için üyelerime çok müteşekkirim. İnsanların müziğe nasıl tepki vereceğini bilmiyorum ama aslında tüm bu kaybolmuşluk duygularını tamamen çözüp yoluma devam edebildim. Şimdi tamamen iyiyim, bu yüzden onlara çok minnettarım.

Kaynak: Just Jared.

Advertisement
Continue Reading

Müzik

Ed Sheeran Yeni Albüm Subtract’dan İlk Şarkıyı Yayınladı! Eyes Closed Klibini izle

Published

on

Behzat C Banner

Ed Sheeran’ın merakla beklediğimiz yeni albümü “Subtract”‘ın yayınlanacağı tarih bir video ile açıklandı. Videoda yeni albümdeki şarkıların isimleri ve ilk yayınlanacak kliplerden bazı sahneleri görüyoruz. Ancak hiç bir şarkıdan bir kaç saniyelik bile olsa bir müzik tınısı duyamıyoruz.

Ed Sheeran’ın yeni albümü Subtract’ın çıkış tarihi : 05.05.2023. 

Ön sipariş: http://edsheeran.com

Ed Sheeran Subtract – Şarkı İsimleri Listesi:

 1. Boat
 2. Salt Water
 3. Eyes Closed
 4. Life Goes On
 5. Dusty
 6. End Of Youth
 7. Colourblind
 8. Curtains
 9. Borderline
 10. Spark
 11. Vega
 12. Sycamore
 13. No Strings
 14. The Hills of Aberfeldy

Advertisement
Continue Reading

Müzik

Jennifer Lopez Brooklyn’deki TIDAL Konserini İzleyin

Published

on

Behzat C Banner

Jennifer Lopez Brooklyn’deki TIDAL Konserini ve Canlı dans Performansını izleyin

Şarkı Listesi

 1. I’m Real
 2. Feelin’ So Good
 3. Jenny From The Block
 4. All I Have
 5. On The Floor

Advertisement
Continue Reading

Popüler