Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Müzik

Gangnam Style 10. Yaşına Bastı. Şarkı Milyar İzlenmeye Nasıl Ulaştı?

Yayınlandı

Tarih

PSY Gangnam Style
Ayrıksı Kitap

Güney Koreli şarkıcının ikonik ve esprili videosu 15 Temmuz 2012’de Youtube platformunda prömiyer yapmış ve internette bir sansasyon yaratmıştı.

BTS ve BLACKPINK gibi K-pop yıldızları Amerika Birleşik Devletleri’ndeki listelere hakim olmadan önce , PSY vardı. 15 Temmuz 2012’de imza hiti “Gangnam Style” için bir müzik videosu yayınladı. Parça, PSY’nin kariyerini değiştirecek, onu tüm türler Billboard Hot 100’de 2 numaraya çıkaracak ve bu süreçte YouTube’un Billion Views Club’ını başlatacaktı.

“Gangnam Style”, videonun platformda yayınlanmasından 159 gün sonra, Aralık 2012’de 1 milyar görüntüleme dönüm noktasına ulaştı. Videonun zirvesinde, günde 14,9 milyon görüntüleme netleştirdi ve 2022’de hala günde ortalama 900.000 görüntülemeye ulaştı. Bugüne kadar, video 4,4 milyar görüntülemeye sahip ve bu sayı artmaya devam ediyor.

“Gangnam Style”ın milyar görüntüleme statüsü, Justin Bieber’ın Şubat 2010’da platforma çıkan ilk şarkısı “Baby”nin videosu 2014 yılına kadar 1 milyar görüntülemeye ulaşana kadar bir yıldan fazla bir sürede kaldı. Views Club, Taylor Swift (“Shake It Off”, “Blank Space”), Katy Perry (“Roar”, “Dark Horse”), Sia (“Avize”), Adele (“Hello”) gibi yeni üyeleri ağırladı. Şu anda en az 1 milyar görüntülemeye sahip 300’den fazla YouTube videosu var.

Diğer sanatçılar YouTube’daki 1 milyar izlenme sınırını aşmayı başarsa da, “Gangnam Style” sonuçta 2017 yılına kadar platformdaki en popüler müzik videosu unvanını elinde tuttu (Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin “Despacito” 7,9 milyar görüntülemesi tarafından tahttan indirildi). On yıl sonra video, YouTube tarihindeki en popüler 10 video arasında halen yer almaktadır.

Reklam

Şarkıyı tekrar dinlemek ve klibi tekrar izleyerek nostalji yaşamak isterseniz, hemen videoya tıklayın.

Kaynak: Billboard.

Devamını Okuyun
Reklam

Müzik

Stormzy Heyecanla Beklenen Üçüncü Albümü ‘’This Is What I Mean’’i Yayınladı – Şarkı Dinleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Stormzy This Is What I Mean
Ayrıksı Kitap

İngiliz sanatçı Stormzy, beklenen üçüncü albümü ‘This Is What I Mean’ i yayınladı…

BRIT ve Ivor Novello ödüllü Stormzy’nin yeni albümü beklentileri fazlasıyla karşılıyor; soul ve hip-hop türleri arasındaki çok sayıda farklı stil ve türü bir araya getiriyor.

Stormzy, albümünün en duygusal şarkılarından ‘Please’de babasını affetmekten bahsederken, bir diğer dikkat çeken şarkısı ‘I Got My Smile Back’ de paranoya, depresyon ve kendinden şüphe duymayı son derece samimiyetle dinleyiciye aktarıyor. Bu albüm, rap sanatçılarının geleneksel kalıplarını kırarak rap müziğinde yeni potansiyel anlatımlar ortaya koyuyor.

Stormzy albümü hakkında şunları söyledi: “Bu albümü boş bir zamanınızda dinleyin. Hiçbir dikkat dağınıklığı olmadan albüme odaklanın. Yargılarınızdan arınarak dinleyin ve eğer beğenmezseniz emin olun ki eleştiriye sonuna kadar açığım ve sadece dinlediğiniz için minnettar olacağım. Umuyorum ki albümüm sizde bir şeyler canlandırır ve hayal gücünüzü uyandırır. Umarım bir yerlerde birileri bunları hisseder.”

Devamını Okuyun

Müzik

Bad Bunny, Apple Music Tarafından 2022 Yılının En İyi Sanatçısı Seçildi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Bad Bunny Apple Music
Ayrıksı Kitap

Dünya çapında üne sahip stüdyo sanatçısı Bad Bunny, 2022 yılındaki üstün sanatsal başarısını ve kültürler üzerindeki etkisini onurlandıran Apple Music Yılın Sanatçısı ödülüne layık görüldü…

Listelerin zirvesinde yer alan albümü Un Verano Sin Ti ve global pop kültürü üzerindeki ses getiren etkisiyle Bad Bunny, 2022 Apple Music Yılın Sanatçısı ödülüne layık görüldü.

2022 yılında müziğin en önemli isimleri tarafından muhteşem albümler piyasaya sürüldü ancak bu albümlerden biri açık ara öndeydi. Geçtiğimiz Mayıs ayında piyasaya çıkan ve sanatçının dört yıl içindeki altıncı projesi olan Un Verano Sin Ti, Apple Music’te 2022 yılının en çok dinlenen albümü oldu ve şu an Latin müziğinde tüm zamanların en iyisi. Bad Bunny son derece etkileyici dinlenme rakamlarına ulaşmasının yanı sıra son birkaç yıl içinde global pop kültüründeki büyük değişimin de tam anlamıyla öncüsü oldu.

Sanatçı aldığı ödüller ilgili; Müziğe başladığında global bir hayran kitlesinin olmadığını, 2022 Yılın Sanatçısı ödülüyle birlikte işlerin onun için özel bir hal aldığını söyledi. “Şu ana dek başardığım ve deneyimlediğim her şey için minnettarım. Latin müziği büyük bir ilerleme gösterdi. Ancak bu başarıdaki payın tamamını asla üzerime alamam veya çıkıp ‘Bu benim sayemde oldu.’ diyemem. Hayır, bu her birimizin başarısı. Bütün bir neslin. Enerjimiz ve varlığımız her zaman hissediliyor.” Apple Music Ödülünü aldığı sırada sanatçı “Apple Music’e ve her gün şarkılarımı dinleyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Çok mutluyum!” diye ekledi.

Devamını Okuyun

Müzik

Beyonce, “Soul Train Awards 2022″de Üç Ödül Birden Kazandı

Yayınlandı

Tarih

Yazar

63rd Annual GRAMMY Awards – Telecast
Ayrıksı Kitap

2022 Soul Train Ödülleri, Beyonce için büyük bir geceydi!

“Break My Soul” şarkıcısı, geçen ay Las Vegas’taki Orleans Arena’da kaydedilen etkinlikte üç ödül aldı.

Beyonce, Rönesans için yılın albümü ödülünü, “Break My Soul” için yılın şarkısı ve Ronald Isley ve The Isley Brothers ile birlikte yaptığı “Make Me Say It Again, Girl” için en iyi işbirliği ödülünü aldı.

Bu ödül, bir kadın solo sanatçının yılın albümünü kazandığı art arda beşinci yılı oluyor.

Kaynak: Just Jared.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler