Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Müzik

Gangnam Style 10. Yaşına Bastı. Şarkı Milyar İzlenmeye Nasıl Ulaştı?

Yayınlandı

Tarih

PSY Gangnam Style
Ayrıksı Kitap

Güney Koreli şarkıcının ikonik ve esprili videosu 15 Temmuz 2012’de Youtube platformunda prömiyer yapmış ve internette bir sansasyon yaratmıştı.

BTS ve BLACKPINK gibi K-pop yıldızları Amerika Birleşik Devletleri’ndeki listelere hakim olmadan önce , PSY vardı. 15 Temmuz 2012’de imza hiti “Gangnam Style” için bir müzik videosu yayınladı. Parça, PSY’nin kariyerini değiştirecek, onu tüm türler Billboard Hot 100’de 2 numaraya çıkaracak ve bu süreçte YouTube’un Billion Views Club’ını başlatacaktı.

“Gangnam Style”, videonun platformda yayınlanmasından 159 gün sonra, Aralık 2012’de 1 milyar görüntüleme dönüm noktasına ulaştı. Videonun zirvesinde, günde 14,9 milyon görüntüleme netleştirdi ve 2022’de hala günde ortalama 900.000 görüntülemeye ulaştı. Bugüne kadar, video 4,4 milyar görüntülemeye sahip ve bu sayı artmaya devam ediyor.

“Gangnam Style”ın milyar görüntüleme statüsü, Justin Bieber’ın Şubat 2010’da platforma çıkan ilk şarkısı “Baby”nin videosu 2014 yılına kadar 1 milyar görüntülemeye ulaşana kadar bir yıldan fazla bir sürede kaldı. Views Club, Taylor Swift (“Shake It Off”, “Blank Space”), Katy Perry (“Roar”, “Dark Horse”), Sia (“Avize”), Adele (“Hello”) gibi yeni üyeleri ağırladı. Şu anda en az 1 milyar görüntülemeye sahip 300’den fazla YouTube videosu var.

Reklam

Diğer sanatçılar YouTube’daki 1 milyar izlenme sınırını aşmayı başarsa da, “Gangnam Style” sonuçta 2017 yılına kadar platformdaki en popüler müzik videosu unvanını elinde tuttu (Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin “Despacito” 7,9 milyar görüntülemesi tarafından tahttan indirildi). On yıl sonra video, YouTube tarihindeki en popüler 10 video arasında halen yer almaktadır.

Şarkıyı tekrar dinlemek ve klibi tekrar izleyerek nostalji yaşamak isterseniz, hemen videoya tıklayın.

Kaynak: Billboard.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum yazabilmek için giriş yapın Giriş

Yorum Yaz

Müzik

Beyonce Ve Madonna “Break My Soul” Şarkısı İçin Bir Araya Geliyor

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Beyonce Madonna
Ayrıksı Kitap

Beyonce “Break My Soul”un ‘The Queens Remix’i için Madonna’yla bir araya geldi…

Muhteşem bir şarkıya hazır olun. Çünkü, Beyonce ve Madonna “ Break My Soul (The Queens Remix ) ” için bir araya geldi.

Beyonce, yakın zamanda will.i.am, Terry Hunter, Honey Dijon ve Nita Aviance tarafından hazırlanan Billboard Hot 100 top 10’un dört remiksini yayınladıktan sonra “Break My Soul”un yeni baskısı için Pop Kraliçesi’ni seçti. Ancak bu remiks için Beyonce, 1990’daki üç haftalık Billboard Hot 100 No. 1 listesindeki isimleri Madge’in sözlü bölümü tarzında okuyarak Madonna’nın oyun kitabından bir sayfa alırken, müzikteki ikonik Siyah kadınlara saygılarını sundu.

Kaynak: Bilboard.

Reklam

Devamını Okuyun

Müzik

Benny Blanco, BTS & Snoop Dogg – “Bad Decisions” Şarkısının Klibini Hemen İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Bad Decisions
Ayrıksı Kitap

Benny Blanco; Justin Bieber, Katy Perry, Kesha ve daha fazlası gibi pop müzik yıldızlarıyla çalışmasıyla ünlüdür. Ancak, en yeni parçası şimdiye kadarki en destansı işbirliği olabilir. 5 Ağustos Cuma günü gece yarısı, 34 yaşındaki süper yapımcı, yaklaşmakta olan albümünün ilk single’ı “Bad Decisions”ı ve dünyanın en büyük isimlerinden ikisinin yer aldığı bir müzik videosunu yayınladı: BTS ‘ Jin, Jimin , V ve Jung Kook ve Snoop Dogg .

Çocuklar ilk olarak Temmuz ayında yeni parçanın tanıtımını yapmaya başladılar ve Blanco’nun BTS’e uyum sağlamak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığı bir dizi komik video yayınladılar. Birinde Jin, Jimin, V ve Jung Kook ile görüntülü sohbet ediyor ve onlara gruba katılıp katılamayacağını soruyor. Jimin bir uzlaşma teklif etmeden önce BTS üyeleri hemen bir ağızdan “Hayır” diyorlar: “Ama birlikte bir şarkı yapabiliriz.”

Yeni şarkının resmi promosyonları sadece son haftalarda başlasa da, Snoop Dogg aylardır BTS ile kendisi arasında bir işbirliği sözü veriyor. Ocak ayında rapçi bir podcast’te BTS’in birlikte çalışma umuduyla kendisine ulaştığını açıkladı ve Mart ayında ortaklıklarının “düdük çalan bir hakem gibi resmi” olduğunu söyledi.

“İyi müzik yaparım. İyi müzik yapıyorlar,” dedi Snoop, o sırada K-Pop fenomeni hakkında. “Ve sonunda bunu yapıyoruz. Her zaman olan şey bu, dünyalarımızı bir araya getirmek.”

Reklam

Benny Blanco, BTS ve Snoop Dogg’un yeni müzik videosunu izleyin ve aşağıdan “Bad Decisions” video klibini hemen izleyin:

Kaynak: Billboard.

Devamını Okuyun

Müzik

Eminem “Curtain Call 2” Albümünü Yayınladı | Albümdeki Şarkıları Hemen Dinle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Eminem Curtain Call 2
Ayrıksı Kitap

Eminem, 5 Ağustos Cuma günü Shady Records/Aftermath Entertainment/Interscope Records aracılığıyla yayınlanan ‘Curtain Call 2’ ile en unutulmaz şarkılarından bazılarını tekar yayınlıyor…

Eminem, 2005’ten bu yana en unutulmaz şarkılarından bazılarını en büyük hit albümü Curtain Call 2 ile geri getiriyor. Proje, 5 Ağustos’ta Shady Records/Aftermath Entertainment/Interscope Records aracılığıyla yayınlandı.

Yürütücü yapımcılığını Eminem’in kendisi üstleniyor ve albüm iki kısma ayrılıyor. Sanatçının 2005’teki Curtain Call: The Hits’ten bu yana en kayda değer müzikal anlarından bazılarını içeriyor.

“Love The Way You Lie” ve Rihanna ile “The Monster” ve Bruno Mars’ın yer aldığı Bad Meets Evil’in (Royce da 5’9 ile birlikte) bir parçası olan “Lighters” gibi liste başı işbirlikleri, “Not Afraid” ve “Rap God”.

Reklam

Birleştirilmiş albümün tamamı, şehri çevreleyen banliyölerden ayıran dikkate değer “8 Mile Road” da dahil olmak üzere, önde gelen “Detroit sokak” isimlerini içeren sanat eserleri ile 34 parça içeriyor. Bu sürüm, sınırlı sayıda bir kutu seti ve Eminem’in web sitesinde bulunan sınırlı sayıda imzalı vinil ile birlikte geliyor.

Kaynak: Billboard.

Albümü aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler