Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Müzik

Taylor Swift Grammy Ödülü Kazanırsa Ortalık Fena Karışacak İyi Ama Neden?

Yayınlandı

Tarih

Taylor Swift Grammy Ödülü
Ayrıksı Kitap

Taylor Swift’in Red albümünün Taylor’un Versiyonu olan yeni kaydının 65. Grammy Ödülleri için uygun olup olmayacağı konusunda bazı belirsizlikler var. Albüm, eğer ödüle hak kazanırsa, hem yılın albümü hem de en iyi country albümü kategorilerinde aday olacak.

Albüm, Swift’in dokuz yıl önce her iki kategoride de aday gösterilen 2012 albümü Red’in standart baskısında ilk kez yer alan 16 şarkının yeni kayıtlarını içeriyor. Ayrıca orijinal albümün standart baskısında yer almayan 14 şarkının yeni kayıtlarını da içeriyor.

Perşembe günü Akademi’nin “kurallar ve yönergeler” el kitabını çevrimiçi yayınlamasıyla gizem derinleşti. Albümler için genel uygunluk yönergeleri altında, “Önceden gönderilen albümlerin güncellenmiş, gözden geçirilmiş veya genişletilmiş sürümleri uygun olmayacak” diyor.

Bu, Red’in Çıktığı Anlamına Mı Geliyor?

15 Temmuz Cuma günü, Billboard’dan gelen bir soruya yanıt olarak Kayıt Akademisi, Swift’in albümünün “yeni bir kayıt olduğu için” uygun olacağını söyledi.

Reklam

Akademi, Swift’in bir önceki yeniden kaydedilmiş albümü Fearless’ın uygun olup olmayacağına karar vermek zorunda değildi. Çünkü Swift, bu albümle Grammy’lere katılmadı. Geçen yıl çekişmeli bir başka albümü Evermore vardı.

Görünüşe göre Evermore, yılın albümü dalında Grammy adaylığı elde etti. Ancak, Akademi yılın albüm adaylarının sayısını sekizden 10’a çıkardıktan sonra.

Red, 15 Kasım’da 65. Grammy adaylığının açıklandığı yılın albümü için 10 aday arasında yer alırsa, Swift’in bu kategorideki beşinci adaylığı olacak. Bu, Barbara Streisand’ın yılın en çok albüm adaylığı alan kadın sanatçısı ünvanına sadece bir albüm kaldığı anlamına geliyor.

Red, sanatçının yılın albümüne aday gösterilen ilk albümünün yeniden kaydı olacak.

Kaynak: Billboard.

Reklam

Müzik

Paramore Yeni Albümleri “This Is Why”ı Duyurdu – This Is Why Klibi İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Paramore This Is Why
Ayrıksı Kitap

Yeni albüm, 10 Şubat 2023’te Atlantic Records’tan çıkacak. Los Angeles’ta uzun süredir birlikte çalıştığı Carlos de la Garza ile kaydedildi…

Albümün bugün yayınlanan başlık parçası, Paramore’un yaklaşık 20 yıllık müzik boyunca hayran kitleleri onlarla birlikte seyahat ederken nasıl yenilik yapacağını ve adapte olacağını bildiğini kanıtlayan harika çıkış parçası. Williams’ın sesi tatlı ve küstah bir konuşma şarkısına dönüşüyor. Çılgın enstrümantasyon çöküyor ve Williams’ın sarsılmaz vokalleri etrafında bir araya geliyor.

Kaynak: Paper.

Devamını Okuyun

Müzik

“Aqua” Grubu Müzik Endüstrisinde Çeyrek Yüzyılı Devirdi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Aqua 25 Yıl
Ayrıksı Kitap

Danimarkalı dans-pop grubu Aqua’nın “Barbie Girl” ve “Doctor Jones” gibi hit parçalarla müzik endüstrisine damgasını vurmasının üzerinden 25 yıl geçti…

Şimdi, dünya çapında 17 milyondan fazla satan ilk albümleri Aquarium’un yıldönümünü kutlamak için ikonik grup, rekorun özel plak baskılarını yayınlıyor!

Bu yıl Aqua; ayrıca, tarihi bir dönüm noktasına ulaştı ve “Barbie Girl” müzik videosu için YouTube’da 1 Milyardan fazla izlenmeye ulaştı. Müzik videosunun kitschy titreşimleri pek çok kişi tarafından seviliyor ve efsanevi parçaları bugün hala tüm dünyada yayınlanıyor ve mutlak bir klasik olarak kalıyor. Gerçekten hiç eskimeyen bir şarkı.

Pop müziğin bu karikatürümsü, çılgın dünyasının yapımcıları arasında Rene Dif, Lene Nystrøm ve yapımcılar Søren Rasted ve Claus Noreen yer alıyor. Başlangıçta 1994 yılında “Joyspeed” adı altında bir araya geldiler. Ancak, şimdi sonsuza dek “Aqua” fenomeninin arkasındaki müzisyenler olarak bilinecekler.

Kaynak: Pop Crave.

Reklam
Devamını Okuyun

Müzik

Madonna’dan Yeni Bir Albüm Mü Geliyor?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Madonna Yeni Albüm
Ayrıksı Kitap

Yeni bir Madonna albümü yolda mı? Süperstar stüdyoda proje hazırlıyor gibi görünüyor…

30 Eylül Cuma öğleden sonra, kayıt kabininde çalışırken dört fotoğrafının yanı sıra tweet attı. Fotoğrafların ikisinde, şarkıcı bir dizüstü bilgisayarın başına kamburlaşmış, el yazısı notlarını (veya şarkı sözlerini?) deşifre ediyor, ancak yazdığı her şey düzeltilmiş olsa da. Bir diğerinde, piyanonun başında oturuyor, güneş gözlüğü takıyor ve parmaksız siyah eldivenler takıyor ve pembe saçlarıyla enstrümanın parlak kırmızı rengiyle tam bir tezat oluşturuyor.

Daha geçen ay Madonna , Billboard’un Dance Club Şarkıları listesinde 1983’ün “Holiday”inden 2019’un “I Don’t Search I Find”a kadar 50 liste başı hitinin bir remiks koleksiyonu olan Nihayet Enough Love: 50 Number Ones’ı yayınladı . ” Derleme pop efsanesine En İyi Dans/Elektronik Albümler listesinde (3 Eylül tarihli) üçüncü 1 numara oldu.

Bu arada, ikonun yeni malzemelerden oluşan son tam uzunluktaki albümü , Billboard 200’de dokuzuncu kariyeri 1 numara olan 2019’daki Madame X idi. numara olan ve Maluma ile birlikte “Medellín”, Swae Lee ile “Crave”, albüm daha yakın olan single’larını ortaya çıkaran oldu. I Rise” ve “I Don’t Search I Find”ın orijinal versiyonu. Lizbon, Portekiz’deki hayatından ilham alan Latin etkisindeki kayıtta Quavo (“Gelecek”), Anitta (“Faz Gostoso”) ve bir diğeri Maluma (“Bitch I’m Loca”) ile yapılan işbirlikleri de yer aldı.

Kaynak: Billboard.

Reklam
https://twitter.com/Madonna/status/1575959130023813120
Devamını Okuyun

Popüler