Bizimle iletişim kur

Sinema

Gözden Kaçırdığınız 5 Scarlet Johansson Filmi

Yayınlandı

Tarih

Behzat C Banner

Sizin için gerek güzelliği ile gerekse harika oyunculuğu sebebi ile dilimizden düşmeyen Scarlett Johansson’ın bir kere izleyince pişman olmayacağınız 5 filmini listeledik. 36 yaşındaki bu güzel 1984 Manathan, New York doğumludur. 3 kere evlenmiş olan Scarlet Johansson’ın ikinci evliliğinden bir çocuğu var. CGI teknolojisi ile hamile olduğunu gizleyen Scarlett Johansson, Avengers: Age Of Ultron filminde oyunculuğu ile harikalar çıkartmıştır.

Atlara fısıldayan adam filmi ile çıkış yapan Johansson günümüze kadar 54 yapımda yer aldı. 17 adet ödüle sahip olan Scarlett Johansson oldukça hareketli bir sinematografiye sahip. 2010 yılında ilk kez oynadığı Natasha Romanoff karakteri ile Marvel Evrenindeki önemli yerine sahip oldu. Marvel evreninde 7 filmde boy gösteren Johansson 8. ve evrenin son solo filmi olan Black Widow filminde oyunculuğunu konuşturdu. Oynadığı harika aksiyon sahneleri sebebi ile gölgede kalan diğer 5 filmini inceleyelim.

Rock That Body

2017 yapımı +18 olan komedi filmi; Evlenmeye karar veren Jess bekarlığa veda partisi için 4 üniversite arkadaşı ile neredeyse 10 yıl sonra bir araya gelir. Oldukça “vur patlasın, çal oynasın” şekilnde ilerleyen parti harika bir şekilde ilerliyordur.

Lakin Alice eve çağıdıkları erkek stiprizciyi yanlışlıkla öldürür. Bu 5 arkadaş cesetten nasıl kurtulacaklarını düşünürken yaşadıkları garip olaylar işlerin çığrından çıkmasına neden olacaktır. Ayrıca başrolünde Scarlett Johansson’ın olduğu filmin IMDb puanı 5.2 dir.

Perfect Score

2004 yapımı film birbirinden farklı 6 öğrenci hayatlarının sınavı olan Sat’ın cevaplarını çalmak için bir araya geliyorlar. Soygun için planlar yapılıyor fakat süre zarfında birbirlerini tanımaya başladıkları için bu soygunun gerçekten ne önemi olduğunu sorgulamaya başlıyorlar.

Bulmaya çalıştıkları cevaplar sınavın cevapları mı, yoksa kişisel problemleri mi? Johnasson’ın yanı sıra Chris Evans, Matthew Lillard ve Vanessa Angel gibi isimlerin bulunduğu filmin IMDb puanı ise 5.7’dir.

Nanny Diaries

2007 yılına ait film üniversite mezunu Annie ne iş yapacağını bilmemektedir. Manhattan’da bir parkta zengin bir ailenin çocuğunun hayatını kurtarınca aileden gelen dadılık teklifini kabul eder. Kendini işine adamış bir baba ve kafayı alışveriş yapmakla bozmuş bir annenin çocuğuna bakarak kendi hayatınıda kurtarabileceğini düşünür.

Fakat Annie yapmaması gereken bir şey yapar. Bakıcılık yaptığı binada yaşayan Harvard ile flörtleşir. Tek sorun ise, eski bakıcı birisiyle flörtleştiği için kovulmuştur. Bu sebepten Annie bir tercih yapmak zorunda kalacaktır. Ayrıca başrollerini Scarlett Jhonson İle Chris Evans paylaştığı filmin IMDb puanı 6.2’dir.

Don Jon

Kadınlara ve yetişkin filmlerine olan düşkünlüğü sebebi ile adı Don Juan olarak mimlenmiş Jon kadınları tavlamak konusunda oldukça iyidir. Bir gece kulübünde tanıştığı Barbara diğer kadınlara benzememektedir. Oldukça güzel fiziğine rağmen kendini gerçek aşkı bulmaya adamış olan Barbara son derece idealist bir kadındır. Bu sebeple Jon’un radarına takılmaktan kaçamaz.

Fakat Esther ile ilişkide olan Jon Barbarayı tavlamak için tüm hünerlerini sergileyecektir. 2013 yapımı filmin başrollerini Joshep Gordon, Scarlett Johansson ve Julianne Moore paylaşmaktadır. Scarlett Johanson ile yakınlaşmak isteyen Joshep Gordon film için 7.5 milyon dolar bütçe kullanmıştır.

Girl With A Pearl Earring

Scarlett Johansson’ın yer aldığı bu 1960’lar temasına ait filmde Hollandalı ressam Johannes Vermeer’in “İnci Küpeli Kız” tablosunun yaratılış sürecini Tracy Chevalier’in romanından uyarlanılarak anlatılır.

2003 yılına ait filmde 17 yaşındaki Griet babası kör olur. Griet, Ailesine bakmak için bir ressamın evinde hizmetçi olarak çalışmaya başlar. Griet, ressamın dikkatini çeker. Vermeer, Griet’in sosyal statüsü, eğitim düzeyi ve yetiştirme tarzındaki farklılıklara rağmen ışığı ve renkleri algılama yeteneğini farkeder. Onu resimlerinin içine çeker. Fakat bu ortak yönlerinden dolayı aralarındaki hizmetçi-efendi ilişkisi yerini yakınlaşmaya bırakır. Ayrıca filmin IMDb puanı ise 6.9’dur.

IMDb puanlarına bakmadan da bir filmin güzel olacağının kanıtı olan bu filmleri biz izlerken keyif aldık. Umarım sizlerde beğenirsiniz. Şimdiden hepinize iyi seyirler

Devamını Okuyun
Reklam

Köşe Yazıları

Dünyayı Mı Kurtarmak İstiyorsun? O Zaman “Kulübeye Tıklat” (Film Yorumu)

Yayınlandı

Tarih

GİRİŞ

Behzat C Banner

M.Night Shyamalan’ın yeni filmi “Kulübeye Tıklat” (Knock At The Cabin) 3 Şubat’da vizyona girdi. Son filmi “Zamanda Tutsak” (Old) ile adından çok ta iyi bahsetmeselerde o hâlâ M.Night Shyamalan.

FİLMİN KONUSU

Yeni filminin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse New Hampshire kırsallarında, bir kulübede tatilde oldukları Eric ve Andrew çiftiyle evlatlık kızları Wen’in, dört yabancının bir anda kapılarında belirmesi ve sonrasında gelişen olayları anlatıyor.

YAZARIN KULÜBEYE TIKLAT YORUMU

Shyamalan’nın bizlere anlattığı bu yeni hikâyesinde (Kulübeye Tıklat), neden-sonuç unsuru ön planda tutuluyor. Hızlı bir şekilde başlayıp “neden” soruları kafamızda döndükten sonra “sonuçlarını” da çok geçmeden bizlere anlatıyor.

Hikaye ve filmin senaryosu yetersiz olsa da bu hikâyeyi yönetmenin gözünden izlemek keyif verdiğini söyleyebilirim. Shyamalan’nın 2021’den önce çıkardığı filmlerine nazaran baya altında bir yapım olmasına rağmen dünyanın sonuyla ilgili derdi olanlar bu filme gidebilir. Ya da benim gibi “dünyanın sonu şu anda gelse umrumda olmaz” diyenlerdenseniz filme gitmemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

SİNEMAYLA KALIN.

Devamını Okuyun

Sinema

Uluslararası Distopya Film Festivali Başvuruları Başladı! Son Başvuru Ne Zaman?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

26 –29 Nisan 2023 tarihinde 3’ncüsü gerçekleştirilecek Uluslararası Distopya Film Festivali’nin yarışma bölümlerine başvurular 6 Şubat-01 Mart 2023 tarihleri arasında yapılabilecek. Distopya türünde uluslararası uzun metraj ve kısa filmler arasından seçilerek ödül kazanacak filmler 

29 Nisan’da açıklanacak.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve BKM Mutfak iş birliğiyle Uluslararası Bağımsız Sinema ve Sanat Derneği tarafından gerçekleştirilecek olan 3. Uluslararası Distopya Film Festivali’nin yarışma bölümlerine başvuru tarihi açıklandı. 

Festival Direktörlüğü’nü Yönetmen Hatice Aşkın’ın yaptığı, 26 – 29 Nisan 2023 tarihleri arasında AKM Yeşilçam Sineması’nda gerçekleştirilecek festivalin yarışma bölümleri için başvurular, 6 Şubat 2023 itibariyle kabul edilecek. Son başvuru tarihi ise 1 Mart 2023, saat 18.00.

Devamını Okuyun

Sinema

Kulübeye Tıklat Yorumları! M. Night Shyamalan Filmi Nasıl? – Tolga Yiğit

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

Kulübeye Tıklat Filmi, 6. His filminden beri hayranı olduğum yönetmen M. Night Shyamalan’ın yeni filmi. Merakla filmi izlemeye gittim ve vizyona girmeden 2 gün önce seyrettim.

Kulübeye Tıklat Filmi Nasıl?

Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor Kulübeye Tıklat filmi Paul Tremblay’in çok satan The Cabin at the End of the World kitabından uyarlanan ve senaryosu yazılmış ama filmi çekilmemiş olarak bekleyen bir yapımken, Shyamalan’ın sahibi olduğu şirket bu filme imza atmak için projeye başlamış. Bu alamada usta yönetmen “Bu filmi neden ben yeniden yazıp yönetmiyorum ki?” diyerek koltuğa oturmuş ve “Action!” (ekşın) demiş. Kitabı okumadığım için ne kadarıyla kitaba sadık kalınmış ne kadarıyla Shyamalan’ın eklemeleri var bilemiyorum. Ama uyarlama olamsının etkisiyle birazcık Shyamalan filmleri gibi bitmiyor.

Kulübeye Tıklat Film İnceleme

Shayamalan’ın büyük süprizli sonlarının olduğu bir çok film izledik ve acayip şaşkınlık yaşadığımız da oldu. Bu filmde de hikayenin nasıl sonuçlanacağını son sahneye kadar göremiyorsunuz ve gizem son ana kadar sürüyor. Ancak bu kez Shyamalan tarzına uymayan durum filmin ilk 20 dakikasında biz izleyiciye sunulan iki finali öğreniyor olmamız. Finalde evdeki ailenin düşündüklerini mi göreceğiz yoksa kulübeye gelenlerin anlattıkları mı göreceğiz bunu merak ederek filmin sonuna kadar bekliyoruz. Bu durum da finalde çok büyük bir sürpriz oluşturmuyor. Bu arada Shayamalan’ın prodüktörlüğünü yaptığı ve Apple TV+’da başarılı şekilde devam eden gizem, gerilim ve korku dizisi Servant’ta birlikte çalıştığı Harry Potter’ın kankası Ron Weasley’i canlandıran Rupert Grint bu filmde de tıpkı o dizi de olduğu gibi yardımcı oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. Bruce Willis sonrası yönetmenin yeni favori oyuncusu olmuş gözüküyor. Filmin göze batan esas oyuncusu ise Dave Bautista. Galaksinin Koruyucuları dışında bu tarz bir projede olması gerçekten iyi olmuş. Ve ben kendisinin canlandırdığı karakterin hikayesini de hayli merak ettim.

Kulübeye Tıklat’a Din ve İnanç Sosu

Benim çok derin bulmadığım ve bu yüzden de gereksiz olarak adlandırabileceğim “bu olanlara inanmalıyız” sahnesi de vardı. Hatta baş karakterlerimizden birisinin kulübeye gelen 4 kişi ile ilgili tezi de ilginçti ve bu durum finale bağlandı. Bu tez de sanki biraz gereksizdi ve havada kaldı desek yeridir.

Kulübeye Tıklat Filmi İçin Son Söz

Filmde oyunculukları beğendim. Karakterlerin içinde bulundukları bu çetrefilli+ zor durumu mimikleri ile iyi ifade ettiklerini düşünüyorum. M. Night Shyamalan’ın filmografisindeki en iyi filmler arasına girmese bile yönetmenin bu uyarlama hikayedeki performansını ve kitabın sorduğu “Tüm dünyayı ve insanlığı kurtarmak için ailenizden birisini feda eder misiniz?” sorusunun neler getireceğini görmek için izlenebilir.

Reklam

Sitemizi favorilere eklemeyi unutmayın. İzleyenlere şimdiden iyi seyirler!

Tolga Yiğit

Devamını Okuyun

Popüler