Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Televizyon

“House of the Dragon” İle İlgili Yeni Fotoğraflar Paylaşıldı

Yayınlandı

Tarih

Ayrıksı Kitap

Merakla beklenen “House of the Dragon” dizisinden yeni fotoğraflar paylaşıldı.

Game of Thrones yazarı George RR Martin’in 1996’da A Game of Thrones ile başlayan Buz ve Ateşin Şarkısı romanlarının sayfalarında tasavvur ettiği şeye çok daha yakın hissettiriyor.

2019 yılında final yapan Game of Thrones’un 200 yıl öncesinde geçen “House of the Dragon” dizisi, 21 Ağustos’ta seyircisiyle buluşmak için hazırlanıyor. Dizi ile ilgili yeni fotoğraflar paylaşıldı ve hayranlarında büyük bir heyecan uyandırdı. Bakalım fotoğrafları beğenecek misiniz?

House of the dragon entertainment 01
House of the dragon entertainment 02
House of the dragon entertainment 03
House of the dragon entertainment 04
House of the dragon entertainment 05
House of the dragon entertainment 06
House of the dragon entertainment 07
Rhys Ifans, ‘House of the Dragon’nda Kraın Eli Otto Hightower olarak rozetini alıyor.

House of the Dragon, senaryodaki belirli bir satırla özetlenebilir. Prenses Rhaenys Targaryen (Hemşire Jackie mezunu Eve Best), Kral’ın Şehri’nin avlusunda genç yeğeni Rhaenyra’ya döner ve varisi uyarır, “Erkekler, bir kadının Demir Taht’a çıktığını görmektense diyarı ateşe verirler.” Sözde “Hiç Olmamış Kraliçe” olarak kimse bu dersi daha iyi anlayamaz.

Kısa bir tarih özeti: Bir zamanlar, Rhaenyra’nın doğduğu, taht için çok fazla Targaryen iddiasının olduğu bir zaman vardı. Karmaşık bir konuydu. İlk seçimler ölmüştü ve tüm aile içi akrabalık, bir sonraki seçimi karmaşık hale getirdi. (Evet, Targaryen’ler dağınıktır. Bilinir.) Dönemin barışı koruma kralı Jaehaerys I, House of the Dragon’da dramatize edilecek olan Harrenhal’ın Büyük Konseyi olarak bilinen grubu bir araya getirdi. Krallığın her yerinden lordlar ve üstatlar, ardıllığı belirlemek için bir araya geldi. Velaryon Hanesi’nin başı olan büyük deniz kaşifi Lord Corlys Velaryon’un (Steve Toussaint) karısı Rhaenys, taht üzerinde en güçlü kan iddiasına sahipti. Ancak Büyük Konsey, krallığın bir kadına ya da bir kadın aracılığıyla erkek torunlarına geçemeyeceğine karar verdi. Böylece Viserys yerine Westeros Kralı ilan edildi.

Kaynak: EW.

Reklam

Televizyon

“Kıyma” İkinci Sezon Ne Zaman Başlıyor? Konusu Nedir? Tanıtım İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Kıyma İkinci Sezon
Ayrıksı Kitap

Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV’nin, ‘Sıfır Bir Adana’ ve ‘Sokağın Çocukları’ yaratıcılarından ortaya çıkan özlenen mahalle macerası ve komedisini izleyicilerle buluşturan ‘Kıyma’ ikinci sezonuyla bugünden itibaren yayında.

Adanalı bir grup arkadaşın İstanbul’a gelip bir kebapçı açmasıyla başlayan ‘Kıyma’ ikinci sezonda yine çok sevilecek. Mahalle kültürünü ve sokak dilini eğlenceli aynı zamanda trajikomik bir şekilde anlatan ‘Kıyma’, otuz dakikalık bölümleriyle izleyicilere keyifli bir seyir imkanı sunuyor.

İlk sezonuyla büyük ilgi toplayan ‘Kıyma’ ikinci sezonuyla aksiyon ve komedi dozunu artırıyor. Yeni karakterlerin eklediği ikinci sezonda Kado, Baran ve Reşo; Ömer, Poyraz ve Tufan’a ortak olarak kebapçıya katılacak.

Kebapçıda bir değişiklik yapmak isteyen Ömer’in, Adana’dan şırdancı Kerem’i getirmesiyle birlikte yeni ve eğlenceli sahneler ortaya çıkacak. Ayrıca aralarına katılacak yeni hemşerileri Mehmet Elmas da sürprizleriyle birlikte ekibi yeni bir yola sürükleyecek. Yeni sezonda aksiyonu da bolca yaşatacak olan ‘Kıyma’da Yiğit’in hapishaneden çıkışıyla birlikte olaylar iyice karışacak.

Kıyma, ikinci sezonuyla bugün saat 19.00’dan itibaren BluTV’de…

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

“Gecenin Ucunda”dan Yeni Tanıtım Geldi – İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Gecenin Ucunda Yeni Tanıtım
Ayrıksı Kitap

TMC Film’in yapımcılığını üstlendiği, Âlim Yapım’ın ortak yapımcı olarak yer aldığı, sezonun en iddialı yapımlarından biri olan ‘Gecenin Ucunda’dan muhteşem bir tanıtım daha geldi. Göz alıcı mekanları, güçlü oyuncu kadrosu ve etkileyici öyküsüyle izleyiciyi derinden etkilemeye hazırlanan dizi yakında STAR TV’de ekrana gelecek.

Işık ailesinin pamuk ipliğine bağlı dengeleri Neslihan Atagül Doğulu’nun hayat verdiği Macide’nin gelişiyle bozulacak. Karakterleri büyük merak uyandıran diziden yayınlanan son tanıtımın diyalogları hikayenin gizemlerine dikkat çekiyor.

Yönetmenliğini Barış Erçetin üstlendiği, senaryosu Başar Başaran ile Emre Özdür’a ait ‘Gecenin Ucunda’nın oyuncu kadrosunda Neslihan Atagül Doğulu, Kadir Doğulu, Sarp Levendoğlu, Zuhal Olcay, Tuba Ünsal, Özge Özder, Bertan Asllani, Kaan Taşaner, Bestemsu Özdemir, Levent Özdilek, Ebru Aykaç, Şencan Güleryüz, Aysun Metiner, Gonca Yakut, Aleyna Özgeçen, Abdulkerim İlhan, Hazal Şenel, Seyda Bayram, Cem Avnayim, Tugay Bahşi, Ufuk Tevge, Kuzey Kaya, Ubeyt Ünal, Oya Ünal yer alıyor.

Peride Celal’in aynı adlı romanından uyarlanan ve STAR TV ekranında seyirci ile buluşmak için gün sayan ‘Gecenin Ucunda’, iş hayatında mutlu olamayıp başkalarını iyileştirmenin peşine düşen Macide’nin kendisini bulmak için çıktığı yolda aşkla sınanıp daha önce hiç tanık olmadığı bir dünyanın içine girmesini konu alıyor.

Masalsı aşk hikayesiyle ‘Gecenin Ucunda’ yakında STAR TV’de…

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

Gençlerin İsyan Sözleri Alina Boz’un Yeni Dizisi “Bir Peri Masalı”nda Yankılanıyor – Tanıtım İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Bir Peri Masalı
Ayrıksı Kitap

Ekran başında birçok televizyon dizisi zenginlerin hayatını anlatırken, evde bu dizileri izleyip de duygusal anlar yaşayan milyonlarca dar gelirli insan var…

Türkiye’nin çok küçük bir kesiminin hayatına özendirme durumu ne yazık ki, dizilerle kendini ekranda göstermeye devam ediyor. Bu dizilerden birisi de Çarşamba günü başlayacak olan Bir Peri Masalı olacak. Alina Boz ile Tarık Emir Tekin’in başrollerinde yer alacağı yeni dizi, birçok gencin isyanını da ekrana taşıyacak.

Kolay bir hayat yaşamak isteyen, lüks içinde hiçbir sorumluluk duygusu olmadan, belki de hiçbir iş yapmadan bir şekilde zengin olma hayali kuran ne kadar çok insan var. Bazı gençler ise hayallerine kavuşmak için ne kadar eğitime yönelse, ne kadar çalışsa ve ne kadar fedakarlık sergilese de buna ulaşamııyor.

İşte Bir Peri Masalı dizisi bir diziden daha fazlası olduğunu kafası karışmış bir gençliğin ruh halini ekran başına taşıyarak ortaya koyacak. Zeynep isimli karakteri canlandıran Alina Boz, bir şekilde parayı bulup zenginler gibi yaşamak isteyen milyonlarca gencin de hayalini süsleyecek.

Kaynak: Televizyon Gazetesi.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler