Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Televizyon

“Breaking Bad” Kamarası

Yayınlandı

Tarih

Breaking Bad Kapak
Ayrıksı Kitap

Filmlerin ve dizilerin ülkelere veya bölgelere (Şehir) olan kültürel ve ekonomik etkisi ne kadar mı büyük olabilir? Sevdiğimiz kurgusal olan karakterlerin, şehrinizin güzide bir yerinde heykellerinin dikilmesi aslında bu etkinin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor bizlere. Bu etkiye en iyi örnek son çıkan haberlere göre “Breaking Bad” dizisinin olduğunu söyleyebiliriz. Dizinin çekildiği New Mexico eyaletinin “Albuquerque” şehrinde tam olarak bu olacak.

Bölgenin, diziden sonra artan turizm ziyaretleri sonrasında popüler bir yer haline gelmesiyle, Belediye yetkililerinin “Walter White” ve “Jesse Pinkman” karakterlerinin heykelini dikme kararı aldığı açıklandı. Böyle bir açıklamanın gerçekleşmesi olası mı bunu zaman gösterecek.

Yüzüklerin Efendisi Kapak


Bir örnek daha vermem gerekirse (ki bu içlerinde en sevdiklerim arasında), “Yüzüklerin Efendisi” serisinin Yeni Zelanda’da çekilmesi üzerine, ülkeye giren 4 Milyon dolarlık Turizm gelirlerinin “seriden” sonra neredeyse 4 Milyar doları aştığını, filmlerin ve dizilerin ne ölçüde ülkeleri, şehirleri hatta bizleri etkilediğini görebiliriz. (Not: Ekonomide görülen bu sıçrayış “Frodo Ekonomisi” olarak adlandırılıyor.)

Sinemayla kalın…Reklam
Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum yazabilmek için giriş yapın Giriş

Yorum Yaz

Televizyon

Viggo Mortensen’li “Thirteen Lives” İlk Fragman Yayınladı Hemen İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

THIRTEEN LIVES (2022)
Ayrıksı Kitap

2018 yılında gerçekleşen gerçek bir olayı konu alan “Thirteen Lives” yakında Amazon Prime’da…

On Üç Hayat’ın gerçek hikayesinde, on iki erkek çocuk ve bir Tayland futbol takımının koçu, beklenmedik bir yağmur fırtınası onları dağın içindeki bir odaya kapatır.

Su basmış mağara tünellerinden oluşan bir labirentin arkasına gömülü olarak, imkansız ihtimallerle karşı karşıya kalırlar. Birinci sınıf dalgıçlardan oluşan bir ekip, çocukları bulmanın sadece bir başlangıç olduğunu keşfetmek için kilometrelerce tehlikeli mağara ağlarında gezinir.

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

Samaritan İlk Fragman Yayınlandı Hemen İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Sylvester Stallone Samaritan
Ayrıksı Kitap

Başrolünde ünlü aktör Sylvester Stallone’un yer aldığı süper kahraman filmi Samaritan’ın ilk fragmanı yayınlandı…

Samaritan, 25 yıl önce yapılan bir savaşın ardından yok olduğu düşünülen bir süper kahramanın, aslında var olduğunu öğrenen bir gencin hikayesini konu ediniyor.

Film, 26 Ağustos’ta “Amazon Prime” da izleyiciyle buluşacak.

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

She-Hulk’ta Yer Alan Daredevil’dan İlk Görüntü Geldi Yeni Fragman İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

She Hulk Daredevil
Ayrıksı Kitap

She-Hulk dizisinin yayınlanmasına çok az bir süre kalmışken dizinin Twitter hesabı, daha önce Comic-Con etkinliğinde yayınladığı fragmanda görülen Daredevil karakterinin yeni kostümünün yer aldığı bir video paylaştı.

San Diego Comic-Con etkinliğinde Disney, Disney Plus platformunda yayınlanacak yeni Marvel dizisi She-Hulk: Attorney at Law’ın yeni fragmanını paylaşmıştı ve bu fragmanda Daredevil’ı görmüştük. Dizi her ne kadar sahip olduğu görsel efektlerden dolayı topa tutulsa da Daredevil unsuru hayranları bir hayli heyecanlandırmaya yetmişti.

She-Hulk: Attorney at Law dizisinin çıkışına sadece birkaç hafta kala dizinin resmi Twitter hesabı, dizide yer alacak Daredevil’ın karakterini seyircilere daha net bir şekilde gösteren bir video paylaştı. Karakterin yeni kostümü bu videoda ortaya çıktı.

Kaynak: Webtekno.

Reklam

Devamını Okuyun

Popüler