Bizimle iletişim kur

Televizyon

Recep İvedik 7 Yorum Yazısı -Tolga Yiğit Yazdı : Ananaslı Pizza mı Olur Recep?

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Şahan Gökbakar’ın ormanlarımızla ilgili duyarlılığını ve hassasiyetini son iki yaz boyunca gördük ve sosyal medya hesapları aracılığı ile izledik. Şahan Gökbakar bu kez söylemek istediklerini Recep İvedik aracılığı ile söylemiş ve Recep’e söyletmiş.

Recep İvedik Kimdir? Kısaca Hatırlayalım

İlk kez Dikkat Şahan Çıkabilir televizyon programında tanıştığımız ve gerçek hayattaki bir 3. sayfa haberindeki olay ve kişiden yola çıkılarak Şahan Gökbakarın ürettiği bir karakterdi. Nobran, bira içen ve ağzının kenarında sigarası olan ve özellikle “Kim 500 Bin İstemez ki?” yarışmasında her türlü katakulli ile parayı kazanmak isteyen (bence) çok komik bir karakterdi. Özellikle üst kat komşusunun bakkala sarkıttığı sepete kendi biralarını koyduran ve sonra komşuya sinirlenip sepeti ve komşuyu aşağıya çeken bir vakadan üretilen bu karakter yayınlandığı dönemde severek izlediğimiz bir karakterdi. Film serisi başlayınca tvdeki bu Recep İvedik’e en yakınını ilk filmde gördük. Sonrasında her filmle birlikte bence karakter uzaklaştı. Yani Dikkat Şahan Çıkabilirdeki Recep İvedik’i Recep İvedik yapan özellikler ön plana çıkmadı. Peki 7. Filmde ne oldu?

Recep İvedik Kim Beş Yüz Bin İstemez ki

Recep İvedik Şaban Gibi Mahallenin Hakkını Savunuyor

Az da olsa ve özellikle de filmin başlangıcında komşusu, sepeti ve bakkal Salih abi ile nostalji yaşattı. Ama o sepete müdahale bira için olmadığı için yine de eksik kaldı. Bira ve Sigara’yı önerdiğim için değil o karakterin tamamlayıcı özellikleri olduğu için gerekli. Ama sinemada ya da film televviyonda yayınlanmaya başladığında yaş sınırına takılmaması için maalesef bu kakarter özellikleri budanmış durumda. Hatta konuşma layn repliği bile. Aslında Dikkat Şahan Çıkabilir’de Recep’in çok ilginç akrabaları da vardı. Örneğin Pala Remzi Kermes. Konuşması anlaşılmayan Ali Atıf Ali Atıf diyen komik bir tipleme idi. Recep’in bu skeçteki isimlerden yanında sadece Salih Abi’nin olması ve diğerlerini hiç bir filmde kullanmayıp Nurullah diye bir başka karakterin varlığı bir Recep İvedik ama Tv programındakinin hayranı olarak benim için eksiklikler olarak her filmde göze çarpıyor.

Bu filmde Recep yine Nobran haraketlerine devam ederken tıpkı çocukluğumuzun filmlerinde Kemal Sunal’ın Şabanı ya da Zeki Metin gibi sevdiği kızın da yaşadığı mahallelerine musallat olan Hain Müteahhit ile olan mücadelelerini bu filmde de görüyoruz. Buradaki fark olayların bir köyde ve ormanlık alanda geçiyor olması. Ki Şaban’ın köyde benzer bir durum yaşadığı da olmuştu.

Recep İvedik’teki Tanıdık Gelen Müteahhit

Filmde bir müteahit var adı Enver çökelek ki kendisiyle bir video mesaj vasıtasıyla tanışıyoruz ve bu mesajda konuşmaya Ali olarak başlıyor Mehmet olarak devam ediyor. Gerçek hayattan çok tanıdık isimlere benzettim. Siz de izleyin bana hak vereceksiniz.

Reklam

Recep İvedik 7 Film İnceleme

Recep İvedik 7 filmi biraz uzun olmuş. Daha kısa olabilirdi. Aslında film bahsettiğim köye çöken çökelek holding’in orman katliamı yapmasını engellemek ve köylünün yerinden yurdundan olmasını engellemek hikayesi üzerine kurulu. Ancak genel hikaye akışının içinde aralara serpiştirilmiş skeçlere sahip. İşin sıkıntılı yanı da bu skeçlerin genel hikayenin gerisinde kalamsı. Özellikle Recep’in kısa süreliğine öğretmenlik yaptığı sahne hem komik değil hem de varlığı yüzünden dikkatiniz dağılıyor ve tempo düşüyor. Eğer komik olsa hikaye ile alakası olmasa da söyleyecek söz bulamayız. Ve sonrasındaki mahkeme sahnesinde çantasını bile ortada bırakmış bir avukatın olması çok garipken Recep’in avukatlık skeci de güldürmüyor süreyi uzatıyor. Filmin bir bölümünde de Öznur Serçeler’in canlandırdığı Avukat Büşra’nın kaybolup hiç görünmemesi de bu skeçler yüzünden oluyor. Bunlar dışında sosyal mesajları, çevreci duyarlılığı Recep İvedik’e göre çok yerinde. Hatta Şahan Gökbakar Recep aracılığı ile siyasi eleştirilerini de sıralamış desek yeridir. Ve filmde kadın aşıklara sazıyla sözüyle yer vermiş olması köydeki erkeklerin hep eşlerine sormadan mal mülk satmak ve para peşinde koşmaktan başka bir şey yapmaması kadınların ise bu duruma ve inşaat şirketine karşı isyan etmeleri de bu mesajlardan.

Recep İvedik 7 Son Söz

Disney Plus abonesi iseniz zaten parasını ödediğiniz bir film olduğuna göre vaktiniz varsa ve Recep İvedik formatına uzak değilseniz izleyebilirsiniz. Mesajlar iyi en azından Şahan Gökbakar daha önce hiç bir filminde bu kadar eleştiri yapmamıştı o bile Recep aracılığı ile bile olsa derdini ifade etmek istemiş. Elinden geldiğince de işini iyi yapmış. Ama unutmayın film uzun ah keşke o skeçler olmasaydı. İyi seyirler

Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum yazabilmek için giriş yapın Giriş

Yorum Yaz

Televizyon

Messi’nin Filmi Geliyor | “Messi Meets America” Fragman İzleyin

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Dünya Şampiyonunun bir sonraki bölümü başlıyor…

Lionel Messi’nin, Kuzey Amerika ve Major League Soccer’da fırtınalar estireceği ve Inter Miami CF takım arkadaşlarıyla yeni bir çağ başlatacağı tarihi bir sonraki bölümüne adım atarken ona katılın. Messi Amerika ile Buluşuyor ilk gösterimi 11 Ekim’de Apple TV+’ta.

Devamını Okuyun

Televizyon

“House Of The Dragon”un 2. Sezon Çekimleri Tamamlandı

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

House of the Dragon 2. sezon çekimleri tamamlandı. Game of Thrones evreninde geçen HBO yapımı spin-off dizisindeki yeni sezon prodüksiyonu sona erdi…

Hollywood’daki senarist ve oyuncu grevinin sona ermesiyle birçok yapım prodüksiyona geri döndü. Ancak, çekimleri ABD dışında gerçekleştirilen ve oyuncuları SAG-AFTRA’ya bağlı olmayan House of the Dragon grevden etkilenmeyerek bu süreci hasarsız atlattı.

George R.R. Martin’in Ateş ve Kan (Fire and Blood) kitabından ekrana taşınan ve Taht Oyunları dizisinden yaklaşık 200 yıl önce, Targaryen Hanedanı’nın yükselişine odaklanan yapımın 2. sezon çekimleri geçen nisan ayında başlamıştı.

Birleşik Krallık ve İspanya’da gerçekleştirilen prodüksiyon; dizide Corlys Velaryon karakterini canlandıran Steve Toussaint’in aktardığına göre sona erdi.

Reklam

Steve Toussaint, 28 Eylül 2023 tarihinde Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda kamera arkasından birkaç fotoğrafa yer verdi. İngiliz aktör paylaşımının altına şu notu düştü:

“Çekimler tamamlandı! Böyle harika insanlarla çalışmak büyük bir zevkti! Şimdi sıra kurgucuların, SFX çalışanlarının ve başka kim varsa onların elinde. Umarım diziyi izlediğinizde onu beğenirsiniz!”

Senaryosu grevden önce tamamlanan ve oyuncuları SAG-AFTRA değil de Birleşik Krallık’taki oyuncu sendikası Equity’ye bağlı olan dizi, bu ayrıcalıkları sayesinde çekim takvimine uymayı başardı.

Kaynak: Kayıp Rıhtım.

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

Kıyma 4. Sezonu Beklerken “Kıyma Sinema Filmi” Geliyor!

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Kıyma 4. sezon şimdiden merak konusu oldu. Bilindiği gibi, Kıyma’nın 3. sezonu 8. bölümün yayınlanmasıyla final yaptı. Şimdi hayranlar 4. sezonunun ne zaman yayınlanacağını merakla beklemeye başladı…

Kıyma; 24 Mayıs 2022‘de yayınlanmaya başlayan BluTV orijinal dizisi. Sıfır Bir ve Sokağın Çocukları dizilerinin yapımcılarının üstlendiği dizi; aksiyon, macera ve polisiye türünde yer alıyor.

Dizi, yayınlanan 2 sezonu ile BluTV aboneleri tarafından beğeni ile izlendi. En çok merak edilen ise, dizinin 3. sezonuydu. Dizinin 3. sezonu da Ağustos 2023’te tamamlandı.

Ve sonunda Kıyma için müjdeli haber geldi ! Aşağıdaki görselde de göreceğiniz gibi Eylül 2023 ile Eylül 2024 arasındaki yayın döneminde Kıyma’nın 4. sezonu yayınlanacak.

Reklam

Ayrıca dizinin oyuncularından yayın yönetmenimiz Tolga Yigit’in öğrendiği bilgiye göre 2024’ün ilk aylarında Kıyma’nın sinema filmi de geliyor. Muhtemelen Kıyma filmi Mart ayına kadar vizyona girecek ve ilerleyen aylarda da (muhtemelen yaz dönemine doğru) Kıyma dizisi 4. sezonu Blu Tv’de yayında olacak.

Yani Kıyma hayranları için önümüzdeki aylar çok keyifli geçecek.

Dizinin resmi tarihi açıklandığında haberi web sitemizde olacak. Sitemizi takipte kalın.

Reklam
Devamını Okuyun

Televizyon

Ahsoka 8. Bölüm Ne Zaman? Saat Kaçta Yayında? İzle | Fragman

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Star Wars dizisi Ahsoka’nın sonuna geldik! Ahsoka 8. yani final bölümü yakında yayınlanacak. Peki Ne zaman?

Ahsoka 7. bölüm yayında ve tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz

Duyurulduğu andan itibaren tüm gözlerin çevrildiği Lucasfilm’in en yeni dizisi ‘Star Wars: Ahsoka’nın 8. bölümü için geri sayım devam ediyor. 

Ahsoka’nın yeni bölümü olan 8. bölümü Amerika’da 03 Ekim’de 

Reklam

Türkiye’de ise bir gün sonra 04 Ekim çarşamba günü saat 14:00’de yayınlanacak. 

Disney+’ta izleyicilerle buluşacak olan yapımda, tüm dengeleri alt üst edecek olan kaçınılmaz sona geleceğiz. 

Reklam
Devamını Okuyun

En Çok Okunanlar