Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Oyun

Subnautica 3 Ne Zaman Geliyor?

Yayınlandı

Tarih

subnautica-3-ne-zaman-cikacak
Ayrıksı Kitap

Subnautica 3 oyununun çıkacağı oyunun yayıncısı, Unknown Worlds tarafından resmen duyuruldu. Subnautica oyununu severler için heyecanlı bir gelişme.

Açık dünya, hayatta kalma, aksiyon ve macera içerek Subnautica ilk oyunu ile oyun severlerin beğenisini toplamıştı. Bilim-kurgu içerikli olan Subnautica aynı zamanda senaryosu ile de bilim-kurgu severleri de tatmin etmişti.

Subnautica 14 Mayıs 2021’de Subnautica Below Zero ile PC haricinde, MacOS, PS5, PS4, Nintendo Switch ve Xbox One desteği de getirilmişti.

Subnautica 3 Oyunun Konusu

Alterra adında bir uzay madenciliği firmasının %99 unun sularla kaplı olduğu 4546B gezegenine gönderdiği bir gemide çalışan olarak gidiyorduk. Geminin yörüngede belirsiz bir patlama ile gezegene düşerken hayatta kalma kapsüllerinden birine binip tropik daha sığ sulara düşüşümüz ile oyun başlıyordu.

Sevimli minik renkli renkli tatlı tropik balıklar, mercan ve mantarlar bulunan yaşam kapsülünün düştüğü yerde hayatta kalmak için temel ihtiyaçlarımızı (yeme içme gibi) karşılarken, bir yandan craft yapmak için malzeme toplama gelişmeler ve telsizden diğer kurtulanların mesajlarını alarak daha derin ürkütücü ve karanlık okyanusun derinliklerine seyahat başlıyordu. Bu seyahatler sonrası ilgili gezegenin çok büyük gizemler taşıdığını ve çok da şirin bir yer olmadığını zamanla öğrendiğimiz bir oyun.

Reklam

Subnautica oyunun 2. oyunu olan Subnautica Below Zero’da 14 Mayıs 2021’de yayına girmişti. Bu oyunda, gezegenin kutup bölgesinde geçiyor ve yaşayan canlıların büyük kısmı kutup bölgesinin biyomuna uygun farklı türde canlılardan oluşuyordu.

Subnautica 3 Ne Zaman Çıkacak?
Subnautica 3 Ne Zaman Çıkacak?

Subnautica 3 Ne Zaman Çıkıyor?

Subnautica 3 için yayıncısı Unknown Worlds’dan resmi olarak çalışmaların başladığı açıklaması yapıldı. Ancak çıkış zamanı olarak herhangi bir zaman belirtilmiş değil. Tahmini olarak 2023 civarında çıkması tahmin ediliyor. Söylentilere göre 2022 son çeyreğinde erken erişime açılacağı konusunda da dedikodular mevcut. Unknown Worlds’ün işleri hızlandırma adına yeni oyun için daha fazla eleman alımı yaptığını da eklemek lazım. Yani 2023 4. çeyreğini hedeflemiş olabilirler. Yeni oyunun konusu veya hangi gezegende geçeceği konusunda da henüz bir açıklama yok elbette. Yakın zamanda resmi açıklama yapılacaktır.

Oyun

“God of War Ragnarok” Yeni Grafiklerle Yeniden Yapıldı – PS2 Grafikli Videoyu İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

God of War Ragnarok PS2
Ayrıksı Kitap

Şu sıralar oyun dünyasının en çok konuşulan yapımı oaln God of War Ragnarok başarılarıyla ses getirmeye devam ederken, yayınlanan ilginç bir video, Ragnarok PlayStation 2’de olsa nasıl olurdu sorusuna cevap verdi. Ortaya çıkan sonuç oyun severleri bir hayli eğlendirdi…

Tüm zamanların en başarılı oyun serilerinden God of War serisinin en yeni oyunu olan Ragnarok, 9 Kasım’da oyun severlerle buluştu. Bu yılın en heyecanla beklenen oyunlarından olan God of War Ragnarok, oyun severler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Öyle ki oyun, Sony’nin bugüne kadar en hızlı satan PlayStation oyunu olarak tarihe geçti.

God of War ve The Last of Us gibi oyunlardaki ince detayları bulup paylaşarak oyun dünyasında adını duyuran Speclizer, oyun severler arasında hızla yayılan bu videoya da imza atan isim oldu. Speclizer hazırladığı bu yeni videoda, Ragnarok’u PlayStation 2 grafikleriyle yeniden canlandırdı. Eski God of War oyunlarının stiliyle Ragnarok’un dünyasını buluşturan bu videoyu aşağıya sizler için bırakıyoruz. Keyifli seyirler.

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Devamını Okuyun

Köşe Yazıları

HAWKED Oyunu Nasıl?

Türkçe dil desteği olan oyun olmayan şu devirde bomba gibi bir oyun geliyor! HAWKED nasıl?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

hawked 1
Ayrıksı Kitap

Arkadaşlarınızla veya tek başınıza, bol zamana geçirebileceğiniz veya sınırlı zamanınızı değerlendirebileceğiniz bir oyun düşünün. HAWKED tam olarak böyle bir oyun, oyunun kendi istekleri değil sizin istekleriniz önde. Peki ya nasıl?

Öncelikle oyuna giriş yaptığınızda minik bir hikaye sizi karşılıyor ve daha sonrasında antrenman modunda oyunu öğreniyorsunuz. Gözüme çarpan ilk şey bu hikaye ekranında yazılar kutulara sığmıyordu. Oyunun orijinali yurt dışı kaynaklı olduğu için Türkçe versiyonunda bunların olması normal şuraya bir parantez açacağım ki Türkçe dil desteği olması bile muazzam bir şey ancak benim bu oyundan beklentim çok yüksek olduğu için bunun düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Kısa ve güzel bir şekilde ilgimizi çeken hikayeden sonra antrenman modumuza giriş yapıyoruz. Hikaye moduna şahsen benim ”ohaaa” diyerek başladığım hook atma özelliği ile başlıyoruz fakat sanki o anı geçiştirmek için konulmuş bir hook gibime geldi. Oyunun devamı kısımlarında o hooku daha fazla kullanabileceğimizi düşünmek içimi kıpır kıpır ediyor.

Daha sonrasında silah ve iyileştirme araçları buluyoruz fakat bu eşyaları bulduğumuz sandıklar ve etrafta olan bombaları ayırt etmeniz çok zor. Birkaç kere sandık mı bu diyerek patlattığım bombalara ölüp yeniden başlamam gerekti.

Onun dışında oyunun ambiyansı HARİKA. Silah ve bomba gereçleri de bu ambiyansı destekleyecek şekilde güzel olmuş. Vuruş hissiyatı vs detaylar kesinlikle çok hoşunuza gidecek ancak şuanda yakın dövüş için kullandığınız özelliğin animasyonu çok yapay fakat dediğim gibi oyun henüz daha çıkış yapmadı, düzeltilecektir diye umuyorum. Ayrıca oyunda karakter seçme gibi bir ekran daha var fakat seçenekler çok az, o da güncellemelerle artacaktır.

Oyun içi yapacağım yorumlar bu kadar. Benim çok hoşuma giden ve çok potansiyelli bir oyun olan HAWKED’ın maalesef çok büyük bir oyun dışı sorunu var. Sistem özellikleri. Oyun grafiksel anlamda çok yüksek gözükmemesine karşın çok hoşunuza gidiyor tamam bir sıkıntı yok bu konuda. Temadan ötürü bu başarı zaten. Fakat böyle bir oyunun minimum gerektirdiği ekran kartı GTX 1060 olmamalı. Bir kere felsefesine ters.

Gereken Minimum Sistem Gereksinimleri:

Reklam

İşlemci: Intel Core i5 (2.80 GHz) Ekran Kartı: GTX 1060 Bellek: 16 GB

Gereken Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: Intel Core i7 Ekran Kartı: GTX 2060 Bellek: 16 GB

Ancak kendi sitelerinde de belirttikleri gibi, oyun henüz daha erken erişim aşamasında olduğu için bu optimizasyon sorunun düzeltileceğini inanıyor ve umuyorum. Buraya tıklayarak şuanda sadece PC, ilerleyen zamanlarda ise konsollara da gelecek olan HAWKED’ın Steam Sayfasına ve Sitesine erişebilirsiniz.

Reklam
Devamını Okuyun

Oyun

PlayStation 6 İçin Lansman Tarihi Belli Oldu Mu?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

PlayStation 6
Ayrıksı Kitap

PlayStation 6 lansman tarihi belli olmuş olabilir mi?

Birleşik Krallık düzenleyici otoritesi CMA’nın Microsoft’un önerdiği 69 milyar dolarlık Activision Blizzard hissesini satın almasının ardından, Sony PlayStation’dan yeni bir gizli belge bugün kamuoyuna açıklandı. Habere göre PlayStation, 2027 yılına kadar Call of Duty serisi üzerindeki haklarını kaybedebilir. Aynı zamanda yeni nesil PlayStation konsolları da tanıtmayı hedefliyor. Tarihler gizlendi. Ancak Sony, yeni nesil oyun konsollarını 2027’den sonra tanıtmayı planlıyor.

Sony’nin, Microsoft’un Activision ile yaptığı mevcut anlaşmaya ek olarak sunduğu 10 yıllık teklifini kabul edip etmediği bilinmiyor. 2028 yılına kadar yeni bir konsol çıkarsa PS5, diğer PlayStation konsolları ile kıyaslanabilir bir yaşam döngüsüne sahip olacak ki, bu da 8 yıla yakın bir süre. Call of Duty geleneksel olarak konsola erken erişim sağlıyordu. Ayrıca çok fazla hayrana sahip oyunun kaybedilmesi pek olumlu olmayacak gibi gözüküyor.

Candy Crush adlı dev bir mobil oyun, Activision Blizzard King birleşmesi sayesinde artık Xbox’ın eline geçecek. Hem Candy Crush hem de Call of Duty, bu birleşmenin mihenk taşlarını oluşturuyor ancak Call of Duty, Sony ve Xbox karşı karşıya gelmesine yol açan tek faktör. Henüz iddialar gerçek mi değil mi belli değil. İlerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler