Connect with us

Oyun

Subnautica 3 Ne Zaman Geliyor?

Published

on

Behzat C Banner

Subnautica 3 oyununun çıkacağı oyunun yayıncısı, Unknown Worlds tarafından resmen duyuruldu. Subnautica oyununu severler için heyecanlı bir gelişme.

Açık dünya, hayatta kalma, aksiyon ve macera içerek Subnautica ilk oyunu ile oyun severlerin beğenisini toplamıştı. Bilim-kurgu içerikli olan Subnautica aynı zamanda senaryosu ile de bilim-kurgu severleri de tatmin etmişti.

Subnautica 14 Mayıs 2021’de Subnautica Below Zero ile PC haricinde, MacOS, PS5, PS4, Nintendo Switch ve Xbox One desteği de getirilmişti.

Subnautica 3 Oyunun Konusu

Alterra adında bir uzay madenciliği firmasının %99 unun sularla kaplı olduğu 4546B gezegenine gönderdiği bir gemide çalışan olarak gidiyorduk. Geminin yörüngede belirsiz bir patlama ile gezegene düşerken hayatta kalma kapsüllerinden birine binip tropik daha sığ sulara düşüşümüz ile oyun başlıyordu.

Advertisement

Sevimli minik renkli renkli tatlı tropik balıklar, mercan ve mantarlar bulunan yaşam kapsülünün düştüğü yerde hayatta kalmak için temel ihtiyaçlarımızı (yeme içme gibi) karşılarken, bir yandan craft yapmak için malzeme toplama gelişmeler ve telsizden diğer kurtulanların mesajlarını alarak daha derin ürkütücü ve karanlık okyanusun derinliklerine seyahat başlıyordu. Bu seyahatler sonrası ilgili gezegenin çok büyük gizemler taşıdığını ve çok da şirin bir yer olmadığını zamanla öğrendiğimiz bir oyun.

Subnautica oyunun 2. oyunu olan Subnautica Below Zero’da 14 Mayıs 2021’de yayına girmişti. Bu oyunda, gezegenin kutup bölgesinde geçiyor ve yaşayan canlıların büyük kısmı kutup bölgesinin biyomuna uygun farklı türde canlılardan oluşuyordu.

Subnautica 3 Ne Zaman Çıkacak?
Subnautica 3 Ne Zaman Çıkacak?

Subnautica 3 Ne Zaman Çıkıyor?

Subnautica 3 için yayıncısı Unknown Worlds’dan resmi olarak çalışmaların başladığı açıklaması yapıldı. Ancak çıkış zamanı olarak herhangi bir zaman belirtilmiş değil. Tahmini olarak 2023 civarında çıkması tahmin ediliyor. Söylentilere göre 2022 son çeyreğinde erken erişime açılacağı konusunda da dedikodular mevcut. Unknown Worlds’ün işleri hızlandırma adına yeni oyun için daha fazla eleman alımı yaptığını da eklemek lazım. Yani 2023 4. çeyreğini hedeflemiş olabilirler. Yeni oyunun konusu veya hangi gezegende geçeceği konusunda da henüz bir açıklama yok elbette. Yakın zamanda resmi açıklama yapılacaktır.

Oyun

Samsung’dan Oyun Tutkunlarına Heyecan Dolu Yeni Odyssey Evreni

Published

on

Behzat C Banner

Samsung, Odyssey monitör serisinden ilham alarak, çok sevilen Fortnite oyunu için ‘Odyssey Evreni’ adında yeni bir oyun içi harita geliştirdi. Fortnite için özel olarak oluşturulan kişiselleştirilmiş harita, 23 Mart’ta oyun severlerin kullanımına açıldı. 

Samsung Electronics, premium Odyssey ekran serisinde oyun tutkunlarına Odyssey Evreni adı altında yeni bir kişiselleştirilmiş oyun içi harita sunduğunu duyurdu. Oyun severler, 23 Mart itibarıyla benzersiz özelliklere sahip bu haritayı Fortnite[1] oyun deneyiminde kullanmaya başladı.

Oyun tutkunlarına özel olarak geliştirilen Odyssey Evreni, Samsung Odyssey monitör serisinin yeni nesil oyunlar konusunda farkını ortaya koyarak, yeni bir oyun içi deneyim platformu sunuyor. 

Odyssey Evreni, Odyssey serisinden ilham alan farklı oyun içi bölgelerden oluşuyor. Yeni ve sabit oyun içi haritada 5 ayrı bölge bulunuyor ve bu bölgelerden her biri Odyssey monitör serisine ait farklı modellerden ilham alıyor. Örneğin, “Level Ark” bölgesi, adını “Odyssey Ark” modelinden alırken, modelin 55 inç büyüklüğündeki ekranında yeni bir sürükleyici gerçeklik seviyesi vadediyor. Harita içindeki G9∙G8∙G7∙G6 seviyeleri ise Odyssey Neo G9 ve G8’den ilham alıyor. Her oyun içi bölgede oyun tutkunlarına farklı bir görev veriliyor. Oyuncular, oyun boyunca çeşitli hedeflere ve ödüllere ulaşmaya çalışıyor. 

Advertisement

Odyssey Evreninin açılışı Twitch üzerinden takip edildi

Odyssey Evreni, Samsung’un resmi Odyssey Twitch kanalında oyun yayıncılarının ağırlandığı bir etkinlikle açıldı. Böylece oyun tutkunları, en sevdikleri Twitch yayıncılarının gözünden haritaları canlı olarak deneyimleme şansı yakaladı. Konuk oyun yayıncıları SypherPK (634.6M takipçi) ve NickEh30 (435.5M takipçi), 23 Mart akşamı Türkiye saati ile 21.00’den itibaren Odyssey özel yayınına katıldı. 

Konuk yayıncılar, heyecan dolu bir oyun akışı içinde yeni haritanın sunduğu deneyimi izleyicilerle paylaşırken izleyiciler de haritayı keşfetmenin yollarını öğrenip Odyssey monitörlerle özel hediyelere ulaşma şansı yakaladı. 

Samsung Electronics Görsel Ekran Bölümü Başkan Yardımcısı Hoon Chung, sundukları yeni platformla ilgili olarak, “Odyssey serimize özgü kişiselleştirilmiş yeni oyun deneyimini ve Odyssey Evrenini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünyanın en sevilen oyunlarından birinde monitör serimizle etkileyici bir oyun keyfi vadediyoruz. Alanında öncü Odyssey serisi oyun monitörlerimizin sunduğu yeni ve heyecan dolu deneyimleri duyurmaya devam edeceğiz,” dedi. 

Oyun severler, Odyssey Evreniyle açılıştan önce tanışmak ve ‘Scavenger Hunt’ hakkında bilgi almak ve özel promosyonlara sahip olmak için http://www.odyssey-universe.com/ adresini takip edebilir.[2]

[1] Bağımsız olarak geliştirilmiş bir Fortnite Creative deneyimi olup Epic Games Inc. tarafından yönetilmemekte ya da desteklenmemektedir. 

Advertisement

[2] Özel promosyon ülkeye göre farklılık gösterebilmektedir.

Continue Reading

Oyun

Steam’de Sons Of The Forest Oynanış Videosunu İzleyin

Published

on

Behzat C Banner

Steam’de çıkan Sons Of The Forest oyunu nasıl oynanıyor? Sons Of The Forest Multiplayer Gameplay fragman videosunu izleyin

Sons Of The Forest Çoklu oyunculu onanışı nasıl? Çevrimiçi olarak eşli oynanabilen oyunun fragmanını izleyin

Sons Of The Forest Multiplayer Gameplay videosu

Continue Reading

Oyun

Steam’de Sons Of The Forest Ne Zaman Çıkacak? Sons Of The Forest Fiyatı Ne Kadar?

Published

on

Behzat C Banner

Sonunda fiyatı açıklandı!

Steam’de Sons Of The Forest ne zaman çıkacak, fiyatı ne kadar? Sons of the Forest oyunun çok özel çoklu oyunculu oynanış videosu haberimizin sonunda sizi bekliyor.

Sons of the Forest Endnight Games tarafından geliştirilen ve Newnight tarafından dağıtımı planlanan birinci şahıs video oyunudur. 2014 yapımı The Forest video oyununun devamı niteliğindedir ve 23 Şubat 2023’te Microsoft Windows için piyasaya sürüldü. Steam’de yayınlanan oyun Türkçe arayüze ve altyazıya sahip ancak Türkçe seslendirmesi yok, İngilizce seslendirme var. 

SONS OF THE FOREST NE ZAMAN ÇIKACAK? 

Oyunseverlerin geri saydığı Sons Of The Forest oyunu 23 Şubat tarihinden itibaren yayında linke tıklayıp ulaşabilirsiniz 👉🏻 Steam

SONS OF THE FOREST NE KADAR? 

Sons Of The Forest ya da diğer adıyla The Forest 2 oyunun fiyatı sonunda belli oldu. Piyasaya çıkan ve Steam‘de olan oyun 280 TL’den satışta.

Sons of the Forest Oynanış Videosu

Advertisement
Continue Reading

Popüler