Bizimle iletişim kur
Behzat C Banner
Yazarlık Başvurusu

Oyun

Summer Game Fest, Xbox Games Showcase, PC Gaming Show Ne Zaman Düzenlenecek?

Duyurulacak oyunlarda Wolfenstein 3, Silent Hill ve BioShock gibi oyunların adı geçiyor.

Yayınlandı

Tarih

Summer Game Fest, Xbox Games Showcase, PC Gaming Show Ne Zaman Düzenlenecek
Ayrıksı Kitap

Haziran ayına geçiş yapmamız ile birlikte birçok oyun geliştirme stüdyosu oyunları için çeşitli etkinlikler düzenler. Bunların yerini eskiden E3 ve Gamescom şovları alırdı ancak pandemi sonrası bu iki etkinliğin fiziksel olarak yapılamaması ve bundan önce de şovların git gide beklentileri karşılayamaması dolayısıyla artık kendilerini aktif olarak göremiyoruz. Gelecekte tamamen tarihe karışacak olan bu iki etkinlikten biri olan E3 ise bu sene tamamen iptal edildiği açıklanmıştı.

The Game Awards’un yaratıcısı, ünlü sunucu Geoff Keighley, birkaç senedir Summer Game Fest adında Haziran ayımızı süsleyecek etkinliğe imza atıyor. Bir nevi E3’ün yerini alan Summer Game Fest ise bu sene öncekilere kıyasla çok daha iddialı geliyor zira gelen resmi açıklamalara göre etkinlik esnasında büyük sürpriz duyurular göreceğiz.

Bu ay oyunlar açısından fazlasıyla dolu geçecek zira 8 ayrı oyun etkinliği Haziran ayının belli günlerine bölünmüş durumda. Perdeyi aralayan ilk isim ise geçtiğimiz günlerde Sony olmuştu. Resident Evil 4 remake’in duyurulduğu ve yeni State of Play sunumu geçtiğimiz Cuma günü düzenlenmişti ve bizde etkinlikte duyurulan oyunların bir listesini hazırlamıştı. Bahsi geçen konuya şuradan ulaşabilirsiniz: State of Play Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar ve Tüm Fragmanlar

Bu sekiz etkinliğin başını çkene isimler ise hiç şüphesiz Summer Game Fest ve Xbox & Bethesda Games Showcase oluyor. Her iki etkinlikte büyük duyurular görmemiz olası ve bazı söylentiler bu panellerde Wolfenstein 3, Silent Hill, yeni BioShock, Warzone 2 gibi isimlerin duyurulacağına işaret ediyor. Elbette bu isimler fazlasıyla heyecan verici ve bizlerinde bu panelleri izlememiz için gerekli bir neden olarak gösterilebilir. Şahsen BioShock, Silent Hill ve Wolfenstein 3 gibi isimleri duyunca şimdiden heyecanlandığımı ve etkinliğin günlerini iple çektiğimi söyleyebilirim. Uzun bir süredir Sİlent Hill adını gündemde duymamıza ilişkin bu sefer resmi duyurunun gelmesi çok yakın gözüküyor. Bu kaynak ise direkt olarak Summer Game Fest’in resmi olarak paylaştığı stüdyo listesinden geliyor ve bu listede Bloober Team’in adına görüyoruz. Son olarak The Medium oyununu geliştiren Polonyalı geliştirici Bloober Team, yakın zamanda Konami ile ortaklık anlaşması imzalamıştı. Bu anlaşmanın ise yeni Silent Hill oyununa ait olduğuna yönelik bilgiler sızmıştı.

Üsttekiler haricinde daha önceden duyurulan Hellblade 2 ve Starfield gibi yapımlardan yeni oynanış videoları görmemizin zamanı geldi diye düşünüyorum. Ayrıca Elder Scrolls 6’dan gösterilmesi muhtemel ilk oynanış görüntüleri beklentileri arşa çıkartabilir. Öte yandan Future Games Show ve PC Gaming Show esnasında yeni bağımsız yapımların duyurularına şahit olacağız ki aralarında mutlaka dikkat çeken yapımlar olacaktır.

Reklam

Oyun sektörüne giriş yapan Netflix ise bu sene ilk defa kendi oyun etkinliğini düzenliyor. Bir süredir aktif olarak oyun geliştiren yayın devi, açmış olduğu yeni oyun stüdyolarına kattığı başarılı isimler ile dikkat çekiyor. Bakalım kendilerinden mobil oyun harici bir AAA yapım göreceğiz mi?

İşte Haziran’da düzenlenecek olan tüm oyun etkinliklerinin yayın takvimi:

Summer Game Fest 2022 – 9 Haziran Perşembe TSİ 21:00 / Youtube, Twitch
Netflix Geeked Week: Games – 10 Haziran Cuma TSİ 20:00
Tribeca Games Spotlight – 10 Haziran Cuma TSİ 22:00
Guerrilla Collective – 11 Haziran Cumartesi TSİ 18:00
Wholesome Games Direct – 11 Haziran Cumartesi TSİ 19:30
Future Games Show 2022 – 11 Haziran Cumartesi TSİ 22:00 / Youtube, Twitch
Xbox & Bethesda Games Showcase – 12 Haziran Pazar TSİ 20:00 / Youtube, Twitch
PC Gaming Show 2022 – 12 Haziran Pazar TSİ 22:30 / Youtube, Twitch

Oyun

Yeni Aksiyon Oyunu SYNCED’in Açık Beta Testi, Türkçe Dil Desteğiyle Başlıyor

Yayınlandı

Tarih

Yazar

SYNCED Türkçe
Ayrıksı Kitap

Yeni Aksiyon Oyunu SYNCED’in Açık Beta Testi Türkçe Dil Desteğiyle 10 Aralık’ta Başlıyor…

Level Infinite’in yayınladığı ve NExT Studios’un geliştirdiği yeni çevrimiçi aksiyon oyunu SYNCED, Açık Beta testine başlıyor. 10 Aralık’ta başlayacak ve 15 Ocak 2023’e dek sürecek olan Açık Beta testi, oyuncuları ilk kez takımlar kurarak PvE tarzında oynayabilecekleri oyun modunu denemeye davet ediyor. Beta testine katılmak için oyunu Steam üzerinden ya da doğrudan SYNCED internet sitesi yoluyla tamamen ücretsiz olarak indirebilir ve Türkçe dil desteğiyle oynayabilirsiniz.

SYNCED, yakın gelecekte nanoteknolojinin medeniyetin belkemiğini oluşturduğu dünyamızda geçen, çevrimiçi bir nişancılık oyunu. Çöküş adı verilen felaketin ardından nano makineler, insanlığa düşman oluyor ve insanları ölümcül nano makinelere dönüştürerek çoğalıyorlar. Bu kıyamet sonrası dünyada oyuncular, Meridyen adlı bölgede değerli bir nano türevi olan Nerva adlı malzemenin peşinde, talihini arayan cesur birer Koşucuyu oynayacak ve 3 kişilik ekipler kurarak temponun hiç düşmediği PvE ve PvP maçlarda kıyasıya mücadele edecek.

Bugün, SYNCED dünyasına daha da derinlemesine bir bakış atan ve Açık Beta dönemi boyunca oyuncuların deneyimleyebileceği oynanış mekaniklerini tanıtan daha uzun, ikinci bir video daha yayınlandı.

SYNCED, üçüncü şahıs kamera açısına sahip nişancılık oyunlarına yepyeni bir soluk getirerek oyunculara ölümcül Nano’larla senkronize olma ve düşmanları dosta dönüştürme fırsatı tanıyor. Oyun severler Ezici, Gözcü, Muhafız ve Topçu gibi farklı sınıflardan Nano’larla senkronize olabilecek ve her biri ayrı cephaneliğe ve kendine has becerilere sahip Koşucular arasından seçim yapabilecek. Böylece çok sayıda farklı kombinasyon ve taktik geliştirilebilecek.

Reklam

Koşucular, PvE ve PvP maçlarında kaynakları toplayarak karakterlerini güçlendirirken, ayrıca güçlü silah ve modların kilidini açabilecekler. Her bir maç, kendine has bir “koşu” olacak; SYNCED, rogue benzeri oyun türünün özelliklerini yansıtırken, diğer yandan tamamen kendine has bir deneyim sunarak rakipleri arasında öne çıkıyor.

Devamını Okuyun

Oyun

Epic Games’ten Yılbaşı Kampanyası – Her Gün 1 Oyun Ücretsiz Olacak

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Epic Games Yılbaşı Kampanyası
Ayrıksı Kitap

Epic Games’in yılbaşı indirimlerine yer vereceği “Yılbaşı Tatili Kampanyası”, 15 Aralık’ta başlayacak. Kampanya, 5 Ocak 2023’e kadar sürecek…

Her hafta dağıttığı ücretsiz oyunlarla oyuncuların gönlünde taht kuran Epic Games, bugün beklenen büyük haberle gündeme geldi. Geçtiğimiz yıl yılbaşına özel etkinlik ile 15 oyunu ücretsiz sunan platformun bu yıl da benzer bir etkinliğe imza atacağı ortaya çıktı.

Epic Games’in oyun geliştiricileri için paylaştığı metin, yılbaşı indirimleri, herhangi bir oyunda kullanılabilecek doğrudan %25 indirim kuponu ve elbette tam 15 ücretsiz oyun dağıtımının yapılacağını ortaya koydu.

Kampanyada Başka Neler Var?

* ** Dünya genelinde indirimler
*** Herhangi bir alışverişte doğrudan %25 indirim kuponu
*** 15 gün boyunca 15 adet ücretsiz oyun dağıtımı
*** Online oyunlar için ücretsiz kozmetik eşyalar

Reklam

Kaynak: Webtekno.

Devamını Okuyun

Oyun

“God of War Ragnarok” Yeni Grafiklerle Yeniden Yapıldı – PS2 Grafikli Videoyu İzleyin

Yayınlandı

Tarih

Yazar

God of War Ragnarok PS2
Ayrıksı Kitap

Şu sıralar oyun dünyasının en çok konuşulan yapımı oaln God of War Ragnarok başarılarıyla ses getirmeye devam ederken, yayınlanan ilginç bir video, Ragnarok PlayStation 2’de olsa nasıl olurdu sorusuna cevap verdi. Ortaya çıkan sonuç oyun severleri bir hayli eğlendirdi…

Tüm zamanların en başarılı oyun serilerinden God of War serisinin en yeni oyunu olan Ragnarok, 9 Kasım’da oyun severlerle buluştu. Bu yılın en heyecanla beklenen oyunlarından olan God of War Ragnarok, oyun severler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Öyle ki oyun, Sony’nin bugüne kadar en hızlı satan PlayStation oyunu olarak tarihe geçti.

God of War ve The Last of Us gibi oyunlardaki ince detayları bulup paylaşarak oyun dünyasında adını duyuran Speclizer, oyun severler arasında hızla yayılan bu videoya da imza atan isim oldu. Speclizer hazırladığı bu yeni videoda, Ragnarok’u PlayStation 2 grafikleriyle yeniden canlandırdı. Eski God of War oyunlarının stiliyle Ragnarok’un dünyasını buluşturan bu videoyu aşağıya sizler için bırakıyoruz. Keyifli seyirler.

Kaynak: Donanım Günlüğü.

Devamını Okuyun

Popüler