Bizimle iletişim kur

Oyun

Summer Game Fest, Xbox Games Showcase, PC Gaming Show Ne Zaman Düzenlenecek?

Duyurulacak oyunlarda Wolfenstein 3, Silent Hill ve BioShock gibi oyunların adı geçiyor.

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Haziran ayına geçiş yapmamız ile birlikte birçok oyun geliştirme stüdyosu oyunları için çeşitli etkinlikler düzenler. Bunların yerini eskiden E3 ve Gamescom şovları alırdı ancak pandemi sonrası bu iki etkinliğin fiziksel olarak yapılamaması ve bundan önce de şovların git gide beklentileri karşılayamaması dolayısıyla artık kendilerini aktif olarak göremiyoruz. Gelecekte tamamen tarihe karışacak olan bu iki etkinlikten biri olan E3 ise bu sene tamamen iptal edildiği açıklanmıştı.

The Game Awards’un yaratıcısı, ünlü sunucu Geoff Keighley, birkaç senedir Summer Game Fest adında Haziran ayımızı süsleyecek etkinliğe imza atıyor. Bir nevi E3’ün yerini alan Summer Game Fest ise bu sene öncekilere kıyasla çok daha iddialı geliyor zira gelen resmi açıklamalara göre etkinlik esnasında büyük sürpriz duyurular göreceğiz.

Bu ay oyunlar açısından fazlasıyla dolu geçecek zira 8 ayrı oyun etkinliği Haziran ayının belli günlerine bölünmüş durumda. Perdeyi aralayan ilk isim ise geçtiğimiz günlerde Sony olmuştu. Resident Evil 4 remake’in duyurulduğu ve yeni State of Play sunumu geçtiğimiz Cuma günü düzenlenmişti ve bizde etkinlikte duyurulan oyunların bir listesini hazırlamıştı. Bahsi geçen konuya şuradan ulaşabilirsiniz: State of Play Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar ve Tüm Fragmanlar

Bu sekiz etkinliğin başını çkene isimler ise hiç şüphesiz Summer Game Fest ve Xbox & Bethesda Games Showcase oluyor. Her iki etkinlikte büyük duyurular görmemiz olası ve bazı söylentiler bu panellerde Wolfenstein 3, Silent Hill, yeni BioShock, Warzone 2 gibi isimlerin duyurulacağına işaret ediyor. Elbette bu isimler fazlasıyla heyecan verici ve bizlerinde bu panelleri izlememiz için gerekli bir neden olarak gösterilebilir. Şahsen BioShock, Silent Hill ve Wolfenstein 3 gibi isimleri duyunca şimdiden heyecanlandığımı ve etkinliğin günlerini iple çektiğimi söyleyebilirim. Uzun bir süredir Sİlent Hill adını gündemde duymamıza ilişkin bu sefer resmi duyurunun gelmesi çok yakın gözüküyor. Bu kaynak ise direkt olarak Summer Game Fest’in resmi olarak paylaştığı stüdyo listesinden geliyor ve bu listede Bloober Team’in adına görüyoruz. Son olarak The Medium oyununu geliştiren Polonyalı geliştirici Bloober Team, yakın zamanda Konami ile ortaklık anlaşması imzalamıştı. Bu anlaşmanın ise yeni Silent Hill oyununa ait olduğuna yönelik bilgiler sızmıştı.

Reklam

Üsttekiler haricinde daha önceden duyurulan Hellblade 2 ve Starfield gibi yapımlardan yeni oynanış videoları görmemizin zamanı geldi diye düşünüyorum. Ayrıca Elder Scrolls 6’dan gösterilmesi muhtemel ilk oynanış görüntüleri beklentileri arşa çıkartabilir. Öte yandan Future Games Show ve PC Gaming Show esnasında yeni bağımsız yapımların duyurularına şahit olacağız ki aralarında mutlaka dikkat çeken yapımlar olacaktır.

Oyun sektörüne giriş yapan Netflix ise bu sene ilk defa kendi oyun etkinliğini düzenliyor. Bir süredir aktif olarak oyun geliştiren yayın devi, açmış olduğu yeni oyun stüdyolarına kattığı başarılı isimler ile dikkat çekiyor. Bakalım kendilerinden mobil oyun harici bir AAA yapım göreceğiz mi?

İşte Haziran’da düzenlenecek olan tüm oyun etkinliklerinin yayın takvimi:

Summer Game Fest 2022 – 9 Haziran Perşembe TSİ 21:00 / Youtube, Twitch
Netflix Geeked Week: Games – 10 Haziran Cuma TSİ 20:00
Tribeca Games Spotlight – 10 Haziran Cuma TSİ 22:00
Guerrilla Collective – 11 Haziran Cumartesi TSİ 18:00
Wholesome Games Direct – 11 Haziran Cumartesi TSİ 19:30
Future Games Show 2022 – 11 Haziran Cumartesi TSİ 22:00 / Youtube, Twitch
Xbox & Bethesda Games Showcase – 12 Haziran Pazar TSİ 20:00 / Youtube, Twitch
PC Gaming Show 2022 – 12 Haziran Pazar TSİ 22:30 / Youtube, Twitch

Reklam

Oyun

eFootball™ 7. Sezon: King Of The Continent İle Futbol Dolu Bir Yaza Merhaba Deyin

KONAMI bir düzine ödülün yanı sıra iki turnuva bazlı kampanyayı da – European Cup and American Cup – oyuna ekliyor. Ayrıca yeni eklenen milli takım paketlerinin arasında TÜRKİYE de var…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

KONAMI bir düzine ödülün yanı sıra iki turnuva bazlı kampanyayı da – European Cup and American Cup – oyuna ekliyor. Ayrıca yeni eklenen milli takım paketlerinin arasında TÜRKİYE de var…

Konami Digital Entertainment B.V. bugün itibarıyla eFootball™’un 7. Sezonu: King of the Continent (Kıtanın Kralı)’nın başladığını duyurdu. Futbol dünyasının global çapta heyecan dolu bir yaza hazırlandığı bu dönemde eFootball™, bir dizi kampanya ve oyun içi öğe aracılığıyla oyunseverlere birbirinden güzel hediyeler kazanma ve ülkelerinin başarılarını sanal dünyada yeniden yaşama fırsatı verecek.

European Cup ve American Cup

Reklam

Futbolun iki dev kıtası sahaya çıkarken eFootball™ kullanıcıları da oyuna eklenen iki oyun içi kampanya aracılığıyla bu heyecanı yaşayacak. Bu turnuvalarda kullanıcılar, Rüya Takımlarını turnuva formatında yeşil sahalara sürecek ve turlarda ilerledikçe daha fazla oyun içi ödül kazanacaklar.

Oyuncu Yağmuru

Futbolun global çaptaki kutlamalarıyla paralel olarak eFootball™ severler, oyun içi kampanyalardaki başarılarıyla çok özel oyuncu kartları kazanabilecekler. European Cup ve American Cup kampanyalarından ödül olarak sırasıyla 4 x Highlight: France’ şans anlaşması ve 5 x ‘ Highlight: Argentina’ şans anlaşması olacak.

Yeni Milli Takım Paketleri’nden Biri TÜRKİYE!

Reklam
  1. Sezon şimdiye kadarki en heyecan verici sezonlardan biri; kullanıcılar favori milli takımlarından 11 kişilik bir kadronun tamamını Rüya Takımlarına ekleyebilecekler.

Dahil edilen Milli Takım paketleri şöyle: Arjantin, Fransa, Portekiz, İngiltere, Brezilya ve Türkiye.

Oyuna Giriş Bonusları

Bu harika ödüllerin yanı sıra, kullanıcılar günlük olarak oyuna giriş yapabilir ve toplamda 210.000 Exp kazanabilirler.

Yeni Co-op Güncellemeleri

Yeni güncellemeyle Co-Op modu eFootball™ kullanıcılarının artık yapay zekaya karşı eşleşebileceği, bekleme sürelerinin azalacağı ve arkadaşlarıyla daha hızlı ve daha sık oyun oynayabileceği bir moda dönüşüyor!

Üstelik eFootball™, diğer rastgele kişilerle çevrimiçi olarak eşleşip 3 kişilik takımlarla yapay zekaya karşı mücadele edebileceğiniz yeni bir Co-op etkinliği olan ‘United Team’in de oyuna ekleneceğini duyurdu.

Reklam

Bu etkinlik aracılığıyla kullanıcılar, 3 kata kadar daha fazla beceri geliştirme programı, 180.000 XP ve 180.000 GP’ye kadar oyun içi ödüller kazanabilirler.

Devamını Okuyun

Oyun

The War Within Beta Şimdi Oyunda

World of Warcraft’ın iddialı ve yepyeni Worldsoul Efsanesi hikâyesinin başlangıcı olan The War Within’in yayınlanmasına olan yolculuğumuzda yeni bir dönüm noktasına ulaştık; beta test aşaması şimdi oyunda…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

World of Warcraft’ın iddialı ve yepyeni Worldsoul Efsanesi hikâyesinin başlangıcı olan The War Within’in yayınlanmasına olan yolculuğunda yeni bir dönüm noktasına ulaştı ve beta test aşaması şimdi oyunda…

Test süresi boyunca WoW ekibi, Epic Edition’ı ön sipariş verenler de dâhil olmak üzere oyuncuları yayınlanacak olan genişlemeyi denemeye ve geri bildirimlerini paylaşmaya davet ediyor. Buna ek olarak; beta süreci boyunca The War Within’in Epic Edition’ını satın alan veya bu sürüme yükselten oyuncular, anında erişim kazanacaklar.

Beta test aşamasında oyuncular; kahraman talent ağaçları, tüm seviye atlama seferini, tüm bölgeler, zindanlar ve çöküntüler de dâhil olmak üzere bütün yeni özellikleri deneyimleyebilirler. Ayrıca oyuncular, warband’ler ve şu anda Dragonflight’ta ejderha biniciliği olarak bilinen uçuş sistemine entegre edilmiş genişletilmiş bir binek kütüphanesi gibi yeni ve çok çeşitli sistem özelliklerini de test edebilirler.

Reklam

Devamını Okuyun

Oyun

PUBG: BATTLEGROUNDS, Dünyaca Ünlü Grup NewJeans ile İş Birliği Yaptığını Duyurdu

KRAFTON, Inc. bugün itibarıyla PUBG: BATTLEGROUNDS ve dünya çapında ünlü NewJeans grubu arasındaki iş birliğini duyurdu…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

KRAFTON, Inc. bugün itibarıyla PUBG: BATTLEGROUNDS ve dünya çapında ünlü NewJeans grubu arasındaki iş birliğini duyurdu…

The Face tarafından “dünyanın en önemli kız grubu” ve Billboard tarafından “pop müziğin en tanınmış ve en etkili gruplarından biri” olarak tanımlanan grup, yedi milyondan fazla YouTube abonesine ve Spotify’da aylık 16 milyon dinleyiciye sahip.

PUBG: BATTLEGROUNDS, bugünkü duyurunun öncesinde PUBG: BATTLEGROUNDS x NewJeans arasındaki iş birliğine dair ipuçları verdi. 31 Mayıs’ta yayımlanan bir videoda, üzerinde NJ Tokki karakteri olan bir Yardım Paketi gökyüzünden düşerken gösterildi. Ayıca, üzerinde tavşan kulakları ve “BU DA KİM?” ifadesi bulunan bir PUBG: BATTLEGROUNDS kaskının da gösterilmesi oyuncular ile hayranlar arasında merak uyandırdı.

Reklam

Nihayet dün yayımlanan bir ipucu görselinde NewJeans üyeleri, pastel renkli bir PUBG: BATTLEGROUNDS dünyasında koştururken resmedildiler. Görsel, iş birliğinin PUBG: BATTLEGROUNDS x NewJeans temalı dekorasyonlarını gözler önüne seriyor; bunlar arasında otobüsler, açık hava sahnesi, başlangıç uçağı pankartları ve Yardım Paketleri bulunmakta.

PUBG: BATTLEGROUNDS x NewJeans iş birliği başlamadan önce başka ipuçları da paylaşılacak. İş birliği içerikleri 12 Haziran’dan itibaren masaüstü bilgisayarlara, 20 Haziran’dan itibaren ise konsollara gelecek.

Devamını Okuyun

Oyun

Star Wars: The Old Republic 7.5 Güncellemesi Yayınlandı

Acolyte temalı donanımlar, Dantooine çiftliği ve çok daha fazlası ile Star Wars: The Old Republic, tüm oyunculara bolca yenilik sunuyor…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Acolyte temalı donanımlar, Dantooine çiftliği ve çok daha fazlası ile Star Wars: The Old Republic, tüm oyunculara bolca yenilik sunuyor…

Star Wars: The Old Republic geliştirme ekibi Star Wars: The Old Republic için 7.5 Güncellemesi, “Desperate Defiance”ı yayınladı! Bu güncellemede, ana hikayedeki bir sonraki bölüm olan The Acolyte’tan ilham alan yepyeni donanımlar, oyuncuların ürün yetiştirmesi için yeni bir çiftlik, birçok yeni “Tek Oyunculu Macera”nın ilk kısmı ve daha fazlası bulunuyor.

SWTOR 7.5 “Desperate Defiance” ile gelen yeni içeriklerin tamamıyla ilgili ayrıntılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Reklam

The Acolyte temalı öğeler Cartel Market’ta yerini aldı: Oyuncular, Cartel Market penceresine eklenen yeni “Inspire By” sekmesini fark edecektir. Bu sekmenin altında oyuncular, The Acolyte’tan ilham alan Dark Harbinger Armor setine ve Serpent’s Tongue Vibroblade’e ulaşabilirler. Ayrıca Wookiee Jedi temalı saç stili ve sakal özelleştirmesi “Appearance Options: Loyal Adherent Hairstyles Bundle”ın içinde bulunabilir.

Yeni Ana Hikaye Bölümü: “Desperate Defiance”: Oyuncular, “Chains in the Dark” bölümündeki olayların ardından Sa’har’ın eşliğinde holokronu geri almak ve mümkünse Heta’nın planlarıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için riskli bir göreve çıkacaklar. Oyuncular aynı zamanda Minboosa Bölgesi’ndeki işçi isyanının ortasında Hutta’ya geri dönerek kuruluşun sahibi ve “tamamen meşru bir iş insanı” olan “Yusinduu the Hutt” ile mücadele edecekler.

Dantooine Çiftliği ve Bahar Bereketi Festivali: Star Wars: The Old Republic oyuncuları, çatışmaya bir süre ara verip Dantooine’deki çiftliğin görevlisi olma şansı yakalayacaklar. Oyuncular önce çiftliği tanıtan hızlı bir olay örgüsünden geçecek ve daha sonra kendilerine bakımıyla uğraşmaları gereken bir arazi parçası verilecek. Bahar Bereketi Festivali, oyuncuların tohum toplama, dans etme, kek pişirme, hayvan bakımı ve galaktik yumurta avı gibi birçok aktiviteye katılmasını mümkün kılıyor.

Tek Oyunculu Macera: Oyuna yeni, zorlayıcı tek oyunculu “Maceralar” ekleniyor! Bunlardan ilki ise Basilisk Prototype. Bu Macera, Lane Vizla’nın devam eden hikaye örgüsüne doğrudan bağlanıyor ve Bessie olarak bilinen Basilisk Prototype B3-S1’in eğitimini konu alıyor. Bu prototip oyuncunun eşlikçisi olabiliyor. Oyuncuların B3-S1’i tam çatışma potansiyeline ve kabiliyetlerine ulaştırmak üzere eğiterek kalıcı bir eşlikçi haline getirebilmesi için aşamalar halinde çalışması gerekecek.

Yeni PVP Sezonları: Güncelleme 7.5’ten itibaren PvP sezonları artık güncellemenin yayınlandığı gün başlayacak. PVP 6. Sezonu “Great Pirate Hunt”, Güncelleme 7.5 ile birlikte başlıyor.

Reklam

Cartel Market Güncellemeleri: High-Republic temalı Refined Mentor Işın Kılıcı, Çift Işın Kılıcı, Zırh seti ve Hidden Chain Jetpack Bineği, Güncelleme 7.5 ile birlikte yayınlanacak. Oyuncular aynı zamanda Ahsoka’dan ilham alan Baylan sakalı ve yeni geliştirilmiş boya paketleri gibi daha fazla oyuncu karakteri özelleştirmesi alabilecek.

Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar