Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Oyun

Summer Game Fest, Xbox Games Showcase, PC Gaming Show Ne Zaman Düzenlenecek?

Duyurulacak oyunlarda Wolfenstein 3, Silent Hill ve BioShock gibi oyunların adı geçiyor.

Yayınlandı

Tarih

Summer Game Fest, Xbox Games Showcase, PC Gaming Show Ne Zaman Düzenlenecek
Ayrıksı Kitap

Haziran ayına geçiş yapmamız ile birlikte birçok oyun geliştirme stüdyosu oyunları için çeşitli etkinlikler düzenler. Bunların yerini eskiden E3 ve Gamescom şovları alırdı ancak pandemi sonrası bu iki etkinliğin fiziksel olarak yapılamaması ve bundan önce de şovların git gide beklentileri karşılayamaması dolayısıyla artık kendilerini aktif olarak göremiyoruz. Gelecekte tamamen tarihe karışacak olan bu iki etkinlikten biri olan E3 ise bu sene tamamen iptal edildiği açıklanmıştı.

The Game Awards’un yaratıcısı, ünlü sunucu Geoff Keighley, birkaç senedir Summer Game Fest adında Haziran ayımızı süsleyecek etkinliğe imza atıyor. Bir nevi E3’ün yerini alan Summer Game Fest ise bu sene öncekilere kıyasla çok daha iddialı geliyor zira gelen resmi açıklamalara göre etkinlik esnasında büyük sürpriz duyurular göreceğiz.

Bu ay oyunlar açısından fazlasıyla dolu geçecek zira 8 ayrı oyun etkinliği Haziran ayının belli günlerine bölünmüş durumda. Perdeyi aralayan ilk isim ise geçtiğimiz günlerde Sony olmuştu. Resident Evil 4 remake’in duyurulduğu ve yeni State of Play sunumu geçtiğimiz Cuma günü düzenlenmişti ve bizde etkinlikte duyurulan oyunların bir listesini hazırlamıştı. Bahsi geçen konuya şuradan ulaşabilirsiniz: State of Play Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar ve Tüm Fragmanlar

Bu sekiz etkinliğin başını çkene isimler ise hiç şüphesiz Summer Game Fest ve Xbox & Bethesda Games Showcase oluyor. Her iki etkinlikte büyük duyurular görmemiz olası ve bazı söylentiler bu panellerde Wolfenstein 3, Silent Hill, yeni BioShock, Warzone 2 gibi isimlerin duyurulacağına işaret ediyor. Elbette bu isimler fazlasıyla heyecan verici ve bizlerinde bu panelleri izlememiz için gerekli bir neden olarak gösterilebilir. Şahsen BioShock, Silent Hill ve Wolfenstein 3 gibi isimleri duyunca şimdiden heyecanlandığımı ve etkinliğin günlerini iple çektiğimi söyleyebilirim. Uzun bir süredir Sİlent Hill adını gündemde duymamıza ilişkin bu sefer resmi duyurunun gelmesi çok yakın gözüküyor. Bu kaynak ise direkt olarak Summer Game Fest’in resmi olarak paylaştığı stüdyo listesinden geliyor ve bu listede Bloober Team’in adına görüyoruz. Son olarak The Medium oyununu geliştiren Polonyalı geliştirici Bloober Team, yakın zamanda Konami ile ortaklık anlaşması imzalamıştı. Bu anlaşmanın ise yeni Silent Hill oyununa ait olduğuna yönelik bilgiler sızmıştı.

Reklam

Üsttekiler haricinde daha önceden duyurulan Hellblade 2 ve Starfield gibi yapımlardan yeni oynanış videoları görmemizin zamanı geldi diye düşünüyorum. Ayrıca Elder Scrolls 6’dan gösterilmesi muhtemel ilk oynanış görüntüleri beklentileri arşa çıkartabilir. Öte yandan Future Games Show ve PC Gaming Show esnasında yeni bağımsız yapımların duyurularına şahit olacağız ki aralarında mutlaka dikkat çeken yapımlar olacaktır.

Oyun sektörüne giriş yapan Netflix ise bu sene ilk defa kendi oyun etkinliğini düzenliyor. Bir süredir aktif olarak oyun geliştiren yayın devi, açmış olduğu yeni oyun stüdyolarına kattığı başarılı isimler ile dikkat çekiyor. Bakalım kendilerinden mobil oyun harici bir AAA yapım göreceğiz mi?

İşte Haziran’da düzenlenecek olan tüm oyun etkinliklerinin yayın takvimi:

Summer Game Fest 2022 – 9 Haziran Perşembe TSİ 21:00 / Youtube, Twitch
Netflix Geeked Week: Games – 10 Haziran Cuma TSİ 20:00
Tribeca Games Spotlight – 10 Haziran Cuma TSİ 22:00
Guerrilla Collective – 11 Haziran Cumartesi TSİ 18:00
Wholesome Games Direct – 11 Haziran Cumartesi TSİ 19:30
Future Games Show 2022 – 11 Haziran Cumartesi TSİ 22:00 / Youtube, Twitch
Xbox & Bethesda Games Showcase – 12 Haziran Pazar TSİ 20:00 / Youtube, Twitch
PC Gaming Show 2022 – 12 Haziran Pazar TSİ 22:30 / Youtube, Twitch

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

Oyun

PUBG MOBILE’da Survivor Başlıyor!

Birbirinden eğlenceli sürprizlerin ve oyun içi yeniliklerin oyun severleri beklediği PUBG MOBILE & Survivor işbirliği başladı.

Yayınlandı

Tarih

Yazar

PUBG MOBILE_Survivor_01-2
Ayrıksı Kitap

Yeni işbirlikleri ve farklı içerikler ile oyuncuların karşısına çıkmaya devam eden Türkiye’nin en çok oynanan mobil oyunu PUBG MOBILE süprizlerini duyurmaya devam ediyor.

PUBG MOBILE ve Acun Medya işbirliği ile Survivor özel sürpriz içerikler ve birbirinden güzel temalı eşyalar, oyun severlere sunuldu.

PUBG MOBILE_Survivor_02

Sıra dışı bir ortaklığa ev sahipliği yapan PUBG MOBILE & Survivor işbirliğinde YouTube ve oyun dünyasından birbirinden ünlü isimler Dominik’te özel bir bölüm için karşı karşıya gelecek. 

Sürpriz isimlerin yer aldığı ve heyecan dolu mücadelelere imza atılan bu özel bölüm 25 Haziran’da PUBG MOBILE Türkiye resmi Youtube kanalında yayınlanacak.

Survivor temalı içerikler geliyor

Reklam

Çok yakında tüm detayların paylaşılacağı bu içerik dışında PUBG MOBILE ve Survivor işbirliği oyun severlere de yeni içeriklerin kapısını aralayacak. Bugünden başlayarak 30 Haziran’a kadar PUBG MOBILE içerisinde Survivor etkinliği aktif olacak. 

Etkinlik sayfası üzerinde yer alan görevleri tamamlayan oyun severler, Survivor temalı özel hediyelere sahip olabilecek. Buna ek olarak, PUBG MOBILE Youtube kanalına abone olan oyuncuları da birbirinden güzel hediyeler bekliyor.

PUBG MOBILE’da Hile Yapanlara Karşı Yasal Zafer

Devamını Okuyun

Oyun

PUBG MOBILE & Jurassic World: Hakimiyet işbirliği

PUBG MOBILE & Jurassic World: Hakimiyet işbirliği oyun severler için birbirinden güzel sürprizlerle geliyor

Yayınlandı

Tarih

Yazar

pubg jurassic 01
Ayrıksı Kitap

Türkiye’nin en çok oynanan mobil oyunu PUBG MOBILE, ikonik film Jurassic World: Hakimiyet ile özel bir işbirliğine gidiyor. Serinin üçüncü filmi ile yapılan bu işbirliğiyle Jurassic World: Hakimiyet temalı sürpriz içerikler PUBG MOBILE oyununa ekleniyor.

Özel işbirliği ile oyun severler Dinozor Ses Paketi ve Dinozor Kıyafeti’ni ücretsiz olarak edinip, PUBG MOBILE’da arkadaşları ile sıra dışı bir maceraya atılabilecek. 

Ayrıca bu etkinlikte oyundaki farklı dinozorları yakalayabilen takımlar birbirinden güzel ödülleri kazanma şansına sahip olacaklar. 

Oyun basını Jurassic World: Hakimiyet filmini PUBG MOBILE ekibi ile izledi

Reklam

PUBG MOBILE Türkiye ekibi, UIP Türkiye’nin dağıtımcısı olduğu Jurassic World: Hakimiyet filmi için Akasya AVM’de özel bir gösterim düzenledi. Teknoloji ve oyun basınından birçok ismin yanı sıra ünlü influencerlar da Jurassic World: Hakimiyet filmini herkesten önce PUBG MOBILE ekibiyle birlikte izledi. 

Jurassic World: Hakimiyet filmi 10 Haziran’dan itibaren Türkiye genelindeki sinemalarda vizyona giriyor. 

Devamını Okuyun

Oyun

The Last of Us Bölüm I – Fragman Duyurusu | PS5 Oyunları

Yayınlandı

Tarih

Yazar

last of us bölüm 1 fragman
Ayrıksı Kitap

PlayStation®5 konsolu için tamamen yeniden oluşturulmuş 200’den fazla Yılın Oyunu Ödülü sahibi.

The Last of Us™ ile tek oyunculu hikaye anlatımı için yeni bir çıta oluşturan oyunu tekrar ziyaret edin ve her eylemin Joel ve Ellie için acımasız bir sonucu olduğu harap olmuş ve sertleşmiş bir dünyayı keşfedin.

2 Eylül 2022’de PS5™’te mevcuttur.
PC için geliştirme aşamasında.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler