Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Sinema

The Flash Filmi Yeni Teknolojisi İle Geliyor

Yayınlandı

Tarih

2BE01369-9909-485A-BCA5-58D67B3D378C
Ayrıksı Kitap

İlk olarak yaklaşık on yıl önce geliştirilmekte olduğu duyurulan The Flash filmi, nihayet 2023‘te sinemalarda olacak gibi görünüyor.


The Flash film editörü Paul Machliss, film için kullanılan yeni bir teknoloji hakkında bilgiler açıkladı ve bu da filmin çıkış tarihinin yine ertelenmesine yol açtı.

Film hakkında herhangi bir şey açıklayamasa da, yeni teknolojinin benzer şeyler yapan diğer filmlerden farklı olarak “aynı oyuncunun birden fazla versiyonunu yeni bir teknoloji ile ekrana getirme” çalışmasını açıkladı. Özellikle bu, Warner Bros. şirketi için büyük bir adım olacak. Çünkü The Flash filmi beyazperde’de yeni teknolojiyi kullanan ilk film olacak.


The Flash filmi, Barry Allen karakterinin en az iki farklı versiyonunu kullanacak ve kötü bir rol de oynadığı söylenen “Scarlet Speedster‘ın“ karanlık bir versiyonuna ışık tutacak.


Paul Machliss;

Bu çok heyecan verici olacak. Demek istediğim, Warner Bros. bizi yapabileceğimiz en iyi filmi yapmakla görevlendirdi. Hep kullandığımız Kilitli kameralar yerine, aynı oyuncunun birden fazla versiyonunu ekrana getirmek açısından çok yeni bir teknolojiyi kullanan ilk film biziz. Bunun hakkında konuşabilmeyi çok isterim ama gelecek yıl bu zamanlar, film çıktıktan sonra eksiksiz ayrıntılara girebiliriz. Bizim için oldukça heyecan verici. Çünkü bu denli farklı bir teknolojiyi, ilk bizim kullandığımızı söylemekten memnuniyet duyuyorum. Muhtemelen bu yüzden bitirmesi bu kadar uzun sürdü. Ama beklemeye değer çünkü harika görünüyor.

The Flash‘ın yıllar içinde altı farklı çıkış tarihi olmuştur:

23 Mart 2018

Reklam

16 Mart 2018

1 Temmuz 2022

3 Haziran 2022

4 Kasım 2022

23 Haziran 2023

Reklam

Bizde Filmi 2023’te nihayet izleyebileceğimizi düşünen kişilerdeniz. Sıkalım dişimizi. Bu sefer olacak, izleyeceğiz. İnanıyoruz.

Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köşe Yazıları

“Bones and All” Film Yorumu; Çıkışta Bir Bacak Yenir

Yayınlandı

Tarih

images-5
Ayrıksı Kitap

Türkçesiyle “Kemikler ve Her Şey” filmi 25 Kasım’da tüm sinemalarda vizyona girdi. Luca Guadagnino’nun filmografisine yedinci filmi olarak giren Bones and All, editörümüz Tolga Yiğit’in de dediği gibi sinema dünyasına “Yiyiciler” adlı farklı bir türü tanıtmıştır. Yönetmenin bize sunduğu bu türü doğa üstü bir unsuru barındırmayan, günümüzdeki en doğal haliyle bir çeşit vampire ya da akli bali olan bir zombiye benzetebiliriz.

images-4-1

İlk prömiyerinden beri denildiği gibi bolca kanla bezenmiş sahnelere sahip bir uzun metraj izliyoruz. Evet, bu anlattıklarıma rağmen film, ilk başta ailevi sorunları olan genç bir kızın toplum içerisindeki sosyal mücadelesini ve bu sorunların üstesinden gelmeyi hedefleyen bir hikayeyi anlatacak gibi açılış yaparak, seyirciye ters köşe yapıyor. Her ne kadar sahneler arası geçişlerde boş, açık hava sekansları araya girse de, filmin kurgusunu çok sevdim. Özellikle yönetmenin bazı sahnelerde arka planda yaşanan aksiyonu bizlere göstermeyip seyirciyi başka bir yere baktırıp sadece sese odaklanmamızı istemesi, hoşuma giden yanlarından oldu. Bu tür sahneleri izlediğimiz de yönetmenin kurgu masasında oturduğunu hissedebiliriz.

Genel anlamda alt metin gençlerin sorunları, istekleri, kişinin arzuları, kurallar ve nefsin kontrolü gibi unsurlar yatsa da, senaryo olarak daha farklı bir işleyiş ile daha farklı bir film izleyebilirdik. Açıkçası işin içinde kendini yıllarca tutmayı başarabilen bir “yiyici” olan dedektif veya bir FBI ajanının hikayenin içerisinde olmasını isterdim. Bones and All, Suspira ya da Call Me By Your Name (Beni Adınla Çağır) filmlerinin önüne geçemese de, kendini izlettirebilen bir yapım olmayı başarıyor. İyi seyirler dilerim.

Reklam

SİNEMAYLA KALIN.

Devamını Okuyun

Köşe Yazıları

“Poker Face” Film Yorumu: Film Nasıldı?

Yayınlandı

Tarih

images-2-1
Ayrıksı Kitap

Bir kaç gün önce RadioMoodTv ve bidolusinema ekibi olarak filmi izledik. Ve evet ekipçe filmi beğenmedik. Bizlere ilk başta bol entrikalı, bolca akıl oyunları ve de bolca hilenin olduğu, masadaki kartların tekrar tekrar dağıtılacağı ve hikayeyi bunun üzerine kuracağı bir film havası yaratıyor. Lakin sonlara doğru böyle bir gidişatın olmadığını seyirciye belli ediyor.

images-4

Böylelikle her şeyi olabildiğince sade ve etkisiz kılmayı başaran bir son ortaya çıkıyor. Yapımcılar da bunu Russel Crow hatırına sinemaya gidip, üstelik şu zamanda şu pahalılıkta para verip filmi izlememizi istiyor. Böyle işlerin dünyaca ünlü oyunculara bel bağlanarak yazılan senaryolarına ve çekilen filmlerine bir son verilmesi dileğiyle,

SİNEMAYLA KALIN.

Devamını Okuyun

Sinema

Tolga Örnek’in Yeni Filmi “Mucize Aynalar”ın Vizyon Tarihi Belli Oldu

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Mucize Aynalar Ne Zaman
Ayrıksı Kitap

Yapımını Orchestra Content’in, yönetmenliğini Tolga Örnek’in üstlendiği, altı farklı Aziz Nesin hikayesinden sinemaya aktarılan ‘Mucize Aynalar’ filminin vizyon tarihi açıklandı. Nesin Vakfı’nın desteğiyle ve vakfın 50. yılında hayata geçirilen film, 24 Şubat’ta tüm Türkiye’de sinemalarda seyirciyle buluşacak.

Kariyerini bir süredir Los Angeles’ta sürdüren yönetmen Tolga Örnek, edebiyatımızın usta ismi Aziz Nesin’in hikayelerini muhteşem bir oyuncu kadrosu ile sinema perdesine taşımak üzere senaryosunu da yazdığı komedi filmi ‘Mucize Aynalar’ için altı yılın ardından Türkiye’ye döndü.

‘Mucize Aynalar’ın başrollerinde; Cengiz Bozkurt, Boran Kuzum, Şebnem Bozoklu, Zerrin Sümer ve Eren Demirbaş yer alırken, konuk oyuncu kadrosunda İştar Gökseven, İdil Fırat, Galip Erdal gibi usta isimler göze çarpıyor.

Farklı anlatımı ve orijinal görsel dünyasıyla öne çıkacak film, seyirciyi eğlenceli, sürprizlerle dolu bir anlatımla hem gerçekçi hem de gerçeküstü bir yolculuğa çıkarmayı hedefliyor.

‘Mucize Aynalar’, 24 Şubat’ta vizyonda…

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler