Bizimle iletişim kur
Behzat C Banner

Müzik

The Weeknd, “Avatar” Film Müziğini Ne Zaman Yayınlayacağını Açıkladı – Şarkının Kısa Tanıtımını Dinleyin

Yayınlandı

Tarih

Ayrıksı Kitap

Şarkıcı The Weeknd, “Avatar 2” filmin galasına arkadaşı H.E.R. ile katıldı. Ve filmle ilgili şarkısını ne zaman piyasaya süreceğini açıkladı…

The Weeknd, Avatar: The Way of Water film müziğinin bir parçası olarak bu Cuma yeni bir şarkı yayınlayacak. Sanatçı bunun öncesinde, filmin Los Angeles’taki galasına katıldı.

32 yaşındaki Grammy ödüllü şarkıcıya, 12 Aralık Pazartesi gecesi Hollywood’da Dolby Theatre’da kırmızı halıda yürürken, kendisi gibi şarkıcı olan arkadaşı H.E.R. de eşlik etti. The Weeknd, filmin yapımcısı Jon Landau ile de bir araya geldi.

Filmin tema şarkısının “Nothing is Lost (You Give Me Strength)” başlıklı olduğu ve filmin sinemalarda gösterime girmesiyle aynı gün yayınlanacağı bildiriliyor.

Şarkıcı HER, “Judas and the Black Messiah”daki şarkısıyla En İyi Orijinal Şarkı dalında Oscar kazanmıştı. Şimdi The Weeknd de muhtemelen Avatar 2’deki şarkısıyla bunu yapmayı umuyor.

Reklam

Aşağıdan, şarkının kısa tanıtımını dinleyin.

Kaynak: Just Jared.

Devamını Okuyun
Reklam
Yorum gezintisi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müzik

KAROL G – PROVENZA Video Klibi İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ayrıksı Kitap

KAROL G – PROVENZA Video Klibi

Devamını Okuyun

Müzik

Becky G, KAROL G MAMIII İzle

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Devamını Okuyun

Müzik

Beyaz Zambaklar Şarkısı Kimin Eseri – Söz ve Beste Kimlere Ait

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Ayrıksı Kitap

12 parçadan oluşan albümünde filme özel hazırlanan üç yeni eser de yer alıyor. Dillere pelesenk olacak değerdeki yeni eserlerden “Beyaz Zambaklar”ın sözleri Ata Demirer’e müziği Ata Demirer ve Taşkın Sabah’a, “Unutma Beni” ve “Bursa Kızları” adlı şarkıların sözleri Ata Demirer’e müzikleri ise Taşkın Sabah’a ait.  Taşkın Sabah’ın müzik direktörlüğünde ve Taşkın Sabah Stüdyosu’nda kaydedilen albümün mix-mastering’i Tarık Ceran tarafından yapıldı.

Beyaz Zambaklar Şarkısı Söz Müzik Kime Ait

ATA DEMİRER VE USTA MÜZİSYEN TAŞKIN SABAH’IN İMZASINI TAŞIYAN ‘BURSA BÜLBÜLÜ’ SOUNDTRACK ALBÜMÜNE AİT PLAKÇOK YAKINDA TÜM MÜZİK MARKETLERDE…

Plak olarak hazırlanan Bursa Bülbülü Orijinal Film Müzikleri, LP olarak Kalan Müzik & BKM iş birliği ile Şubat ayında müzik marketlerde satışa sunulacak. 

Ata Demirer soundtrack albümünü şu sözlerle anlatıyor:

“Bursa Bülbülü izleyicileri 80’li yılların taverna ve gazino dünyasına götürüyor… Seksenli yıllarda Bursa’da düğünlerde, kınalarda büyük bir hevesle müzik yapmaya çalıştığım zamanları ve hayallerimi hala çok net hatırlıyorum.  Yıllar geçti, kısmet oldu bugüne geldik ve o yılların hikayesini yazarken müziklerini de büyük şef, büyük müzisyen, kıymetli ağabeyim Taşkın Sabah sayesinde hayata geçirdik. Albümde birbirinden değerli müzisyen arkadaşlarım bize eşlik etti Ne şanslıyım ki çok kısa bir süre sonra Bursa Bülbülü albümünü plak formatında da meraklılarına sunabileceğiz ve çok yakında müzik marketlerin raflarında olacak. Bu plağın müzikleri o yılların ağabeylerinin, Cengiz Sezen’lerinin, Arif Susam’larının, Nejat Alp’lerinin, Ümit Besen’lerinin, Ferdi Özbeğen’lerinin ve daha nicelerinin müziklerine saygı duruşudur.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler