Bizimle iletişim kur

Oyun

The Witcher 4 Hakkında İlk Bilgiler

Vaşak Okulu bize ne gibi bir hikaye sunacak?

Yayınlandı

on

Behzat C Banner

Polonyalı geliştirici CD Projekt RED, beklenen o duyuruyu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi ve en nihayetinde yeni bir Witcher oyunu üzerinde çalıştıklarını resmen duyurdu. Duyuru ile birlikte bir de görsel paylaşıldı ki bu görselde yer alan madalyon ile oyundan ilk bilgiler açığa çıkmış oldu.

Oyundaki detaylara geçmeden önce CDPR ve Epic Games ile olan anlaşmadan bahsedelim. Witcher 4 dahilinde Epic Games ile yapılan stratejik ortaklık uzun ve birden fazla oyunu içeriyor. Bu ortaklık ile birlikte Epic Games, CDPR’in açık dünya mühendislik tecrübesinden faydalanıp bunu Unreal Engine 5’in gelişimine dahil edecek. Anlaşmanın gün yüzüne çıkan kısmı şimdilik bu olsa da, çoğu kişi buna ilişkin olarak Witcher 4‘ün PC versiyonunun Epic Games Store‘a özel olabileceğini de ortaya koyuyor. Twitter üzerinden buna ilişkin sorulara cevap veren Polonyalı geliştirici, şimdilik böyle bir anlaşmanın söz konusu olmadığını söylemiş olsa da, yapılan bu açıklamanın net bir sıfatı temsil etmediği görmekteyiz. Bundan dolayı milyonlarca satma ihtimalı olan bu oyunu Steam ile aynı anda erişilebilir kılmak istemeyeceklerdir.

CDPR, yeni Witcher oyununun yeni bir destanı başlatacağını belirtmişti ve buradan oyunun ana karakterinin Geralt olmayacağını anlıyoruz. Zaten paylaşılan görsel de ise hikaye’nin School of the Lynx (Vaşak Okulu) ile ilgili olacağını söyleyebiliriz. Ne romanlarda ne de oyunlarda bahsi geçmeyen bu Vaşak okulu’da ne diye sorabilirsiniz, aslına bakacak olursanız Vaşak Okulu, hayranlar tarafından hayali olarak yaratılan bir okul. Ziyadesiyle Kedi okulunun yeniden revize edilmiş hali olduğunu söyleyebiliriz.

Vaşak Okuluna DragonFly ve Lambert önderlik etmektedir. Bu ikiliye ise Gaetan ile Aiden gibi Witcher’lar eşlik ediyor ve kendisini üçüncü oyunda gördüğümüz büyücü Keira Metz‘te yer almaktadır. Kedi Okulunun kötü bir şöhrete sahip olması, bu isimlerin de kötü şöhret ile anılmasına neden olur. Okulun büyücüsü olan Keira Metz, Vaşak Okulunda yeni mutajenler üzerinde çalışır ve yeni Witcher’ların oluşumuna önderlik eder. Kendisinin denemekte olduğu mutajenler tesadüfen Catriona vebasına da çözüm getirmiştir. Ancak daha sonrasında Keira Metz, yeni bir yol arayışı için Vaşak okulundan ayrılmıştır.

İlerleyen yıllarda yeni kıta adı verilen yere ayak basılır ve Witcher’lar da bu yeni bölgeden kendilerine pay edinmek için yerleşke kurarlar. Vaşak Okulu, bu yeni bölgedeki canavarları temizlemek adına çeşitli işler almış ve bu bahane ile yeni kıta’da kendilerine de yer edinmişlerdir. Bu eylemden birkaç yıl sonrasında ise barut icat edilir ve her ne kadar ilkel olmasına karşın Vaşak Okulu Witcher’ları da barutlu silahlar kullanmaya başlar.

Reklam

Bu hikaye’den anlayacağımız kadarıyla yeni Witcher oyununda ana karakter olarak DragonFly’ı görmemiz yüksek ihtimal arasında bulunuyor. Öte yandan barutlu silahlar gibi yeni ekipmanlar ve yeni kıta gibi yepyeni bölgelerin de oyunda olması kuvvetle ihtimaller arasında. Şayet CDPR, hayranlar tarafından oluşturulan bu hikaye’de değişikliğe gitmezse.

Gelelim asıl büyük soruya ve yeni oyunu ne zaman oynayabileceğimize. CD Projekt RED, bu konu hakkında henüz bir açıklama gerçekleştirmemiş olsa da, yeni Witcher oyununun yada bizim tabirimiz ile Witcher 4’ün erken geliştirme aşamasının da çok başında olduğu yönündeydi. Yani ortada elle tutulur hiçbir şey bulunmuyor, bu da oyunu en iyi ihtimal ile 3 ya da 4 yıl sonra oynayabileceğimizi gösteriyor.

Yeni Witcher oyunu hakkındaki teoriler şimdilik böyle, elbette oyunda ne kadarını görüp göremeyeceğimizi geliştiricinin paylaşacağı resmi detaylar eşliğinde öğreneceğiz. Bu detaylar paylaşıldıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Reklam

Oyun

Acer, Yeni Predator Triton 16 ile Premium Oyun Portföyünü Genişletiyor

Yayınlandı

on

Yazan

Behzat C Banner

Acer, üstün performanslı oyun serisinin en son üyesi olan yeni Predator Triton 16’yı (PT16-51) duyurdu. Oyun ve iş amaçlı bu dizüstü bilgisayar, en yeni 13. Nesil Intel® Core™ işlemciler, NVIDIA GeForce RTX 4070 Dizüstü Bilgisayar GPU’su ve 32 GB’a kadar DDR5 RAM’in yanı sıra her türden oyuncuyu heyecanlandıracak çok sayıda özellikle birlikte geliyor. Hayati bileşenlerin oyun boyunca serin kalmasını sağlamak için dizüstü bilgisayarın üst düzey soğutma sistemi, çift 5. Nesil AeroBlade™ 3D fan, Vortex Flow optimizasyonu ve işlemci yüzeyinde sıvı metal termal gresi bir araya getiriyor ve bunların tamamı ince bir metal kasa tasarımı içinde yer alıyor.

Devrimsel Performans ve Soğutma

Sadece 19,9 mm (0,78 inç) kalınlığındaki şık ve güçlü Predator Triton 16, parlak gümüş yüzeye sahip dikkat çekici sofistike metal kasasıyla oyuncuların kolayca hareket edebilmelerini ve hareket halindeyken dahi oyun oynayabilmelerine olanak tanıyor. Yeni ince dizüstü oyun bilgisayarı, 5,4 GHz maksimum turbo frekansına sahip yeni bir hibrit çekirdek mimarisi tarafından desteklenen 13. Nesil Intel Core i9 işlemciler sayesinde muazzam bir bilgi işlem gücü sunuyor. İşlemci, NVIDIA DLSS 3 ve Max-Q teknolojisi özellikleriyle optimize edilmiş ışın izleme ve genel performans için NVIDIA GeForce RTX 4070 Dizüstü Bilgisayar GPU’su ile uyumlu bir şekilde çalışıyor. 32 GB’a kadar DDR5 5200 MHz bellek ve RAID 0 konfigürasyonunda 2 TB’a kadar PCIe M.2 SSD ile yapılandırılabilen dizüstü bilgisayar, oyunculara daha da fazla performans artışı sunuyor.

Bir aylık Xbox Game Pass Ultimate içeren Predator Triton 16, 16 inç (16:10) WQXGA 2560 x 1600 IPS ekranıyla 500 nit maksimum parlaklık ve ince çerçeveleri içinde 240 Hz yenileme hızıyla etkileyici görsel deneyimler sunuyor. Ayrıca DCI-P3 yüzde 100 renk gamı ve NVIDIA Advanced Optimus ve NVIDIA G-SYNC desteği ile akıcı ve canlı görüntüler sunarak görsel açıdan en zorlu oyunların tüm canlılığını yansıtıyor.

Reklam

Özel olarak tasarlanmış 5. Nesil AeroBlade™ 3D metal fanlara sahip çift fanlı bir sisteme sahip olan dizüstü bilgisayar, oyuncuların mücadeleye hazır olmalarına yardımcı olmak için en gelişmiş termal özelliklerden yararlanıyor. Predator Triton 16, Acer’ın iç bileşenleri serin tutmak için özel ısı boruları ve egzoz deliklerinden oluşan Vortex Flow teknolojisi ile sınırları daha da zorlarken, işlemci yüzeyindeki sıvı metal termal gres, cihazın en yüksek performansta çalışmasını sağlamak için ısının daha iyi yayılmasını sağlıyor.

Eksiksiz Bağlantı ve Kontrol

Oyuncular, özel PredatorSense yardımcı uygulamasında klavyenin tuş bazında RGB aydınlatması, kullanıcı arayüzü, yönetim kontrol sistemleri ve daha fazlası üzerinde sorunsuz özelleştirmeye olanak tanıyan PredatorSense™ tuşu ile tam kontrol sahibi oluyor. Windows 11 işletim sistemine sahip Predator Triton 16, Intel® Killer™ DoubleShot™ Pro (E2600+Wi-Fi 6E 1675i), iki adet USB 3.2 Gen 2 bağlantı noktası, HDMI 2.1, Thunderbolt™ 4 özellikli Type-C USB bağlantı noktası ve Micro SD™ kart okuyucu gibi çok sayıda işlevsel bağlantı noktasıyla birlikte geliyor. Son olarak, Windows Hello destekli parmak izi okuyucusu ek koruma ve erişilebilirlik sağlıyor.

Fiyatlandırma ve Bulunabilirlik

Predator Triton 16 (PT16-51) EMEA bölgesinde Eylül ayından itibaren 2.299 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Reklam

Özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlarda bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen www.acer.com adresinden size en yakın Acer ofisi ile iletişime geçin.

Devamını Okuyun

Oyun

Diablo IV – Rogue Fragmanı | PS5 & PS4 Oyunları

Yayınlandı

on

Yazan

Behzat C Banner

Asla masum değiller. Diğer herkes için adil bir oyun. 6 Haziran 2023’te çıkacak Diablo IV’te Rogue olarak gölgelerden saldırın.

Devamını Okuyun

Oyun

PUBG MOBILE | Payload ve WOW Resmi Tank Rehberi Fragmanını İzle

Yayınlandı

on

Yazan

Behzat C Banner

Kazanma serinizin tank olmasına izin vermeyin! 😬

Payload ve WOW’da tankların piyasaya sürülmesiyle, rekabette önde olmak için bazı ipuçlarını ve püf noktalarını öğrenin:

📲 https://pubgmobile.live/payloadtank

PUBG MOBILE | Payload & WOW Official Tank Guide

Reklam
Devamını Okuyun

Oyun

Mega Man ‘den Battle Network Legacy Collection Geliyor İzle

Yayınlandı

on

Yazan

Behzat C Banner

Mega Man Battle Network Legacy Collection, on Battle Network oyununu PS4’e getiriyor.
Hem aksiyon hem de kart oyunu mekaniğini birleştiren benzersiz bir savaş sistemi kullanarak, Net Society’yi tehdit eden kötü güçleri durdurmak için birlikte çalışan Lan ve MegaMan.EXE’ye katılın. Savaşta güçlü Savaş Çiplerini serbest bırakın ve özel yeni nitelikler kazanmak için yeni bağlar kurun, ardından virüsleri yok etmek için savaşta gücünüzü açığa çıkarın.

Devamını Okuyun

Popüler