Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Oyun

The Witcher 4 Hakkında İlk Bilgiler

Vaşak Okulu bize ne gibi bir hikaye sunacak?

Yayınlandı

Tarih

The Witcher 4 Hakkında İlk Bilgiler
Ayrıksı Kitap

Polonyalı geliştirici CD Projekt RED, beklenen o duyuruyu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi ve en nihayetinde yeni bir Witcher oyunu üzerinde çalıştıklarını resmen duyurdu. Duyuru ile birlikte bir de görsel paylaşıldı ki bu görselde yer alan madalyon ile oyundan ilk bilgiler açığa çıkmış oldu.

Oyundaki detaylara geçmeden önce CDPR ve Epic Games ile olan anlaşmadan bahsedelim. Witcher 4 dahilinde Epic Games ile yapılan stratejik ortaklık uzun ve birden fazla oyunu içeriyor. Bu ortaklık ile birlikte Epic Games, CDPR’in açık dünya mühendislik tecrübesinden faydalanıp bunu Unreal Engine 5’in gelişimine dahil edecek. Anlaşmanın gün yüzüne çıkan kısmı şimdilik bu olsa da, çoğu kişi buna ilişkin olarak Witcher 4‘ün PC versiyonunun Epic Games Store‘a özel olabileceğini de ortaya koyuyor. Twitter üzerinden buna ilişkin sorulara cevap veren Polonyalı geliştirici, şimdilik böyle bir anlaşmanın söz konusu olmadığını söylemiş olsa da, yapılan bu açıklamanın net bir sıfatı temsil etmediği görmekteyiz. Bundan dolayı milyonlarca satma ihtimalı olan bu oyunu Steam ile aynı anda erişilebilir kılmak istemeyeceklerdir.

CDPR, yeni Witcher oyununun yeni bir destanı başlatacağını belirtmişti ve buradan oyunun ana karakterinin Geralt olmayacağını anlıyoruz. Zaten paylaşılan görsel de ise hikaye’nin School of the Lynx (Vaşak Okulu) ile ilgili olacağını söyleyebiliriz. Ne romanlarda ne de oyunlarda bahsi geçmeyen bu Vaşak okulu’da ne diye sorabilirsiniz, aslına bakacak olursanız Vaşak Okulu, hayranlar tarafından hayali olarak yaratılan bir okul. Ziyadesiyle Kedi okulunun yeniden revize edilmiş hali olduğunu söyleyebiliriz.

Vaşak Okuluna DragonFly ve Lambert önderlik etmektedir. Bu ikiliye ise Gaetan ile Aiden gibi Witcher’lar eşlik ediyor ve kendisini üçüncü oyunda gördüğümüz büyücü Keira Metz‘te yer almaktadır. Kedi Okulunun kötü bir şöhrete sahip olması, bu isimlerin de kötü şöhret ile anılmasına neden olur. Okulun büyücüsü olan Keira Metz, Vaşak Okulunda yeni mutajenler üzerinde çalışır ve yeni Witcher’ların oluşumuna önderlik eder. Kendisinin denemekte olduğu mutajenler tesadüfen Catriona vebasına da çözüm getirmiştir. Ancak daha sonrasında Keira Metz, yeni bir yol arayışı için Vaşak okulundan ayrılmıştır.

İlerleyen yıllarda yeni kıta adı verilen yere ayak basılır ve Witcher’lar da bu yeni bölgeden kendilerine pay edinmek için yerleşke kurarlar. Vaşak Okulu, bu yeni bölgedeki canavarları temizlemek adına çeşitli işler almış ve bu bahane ile yeni kıta’da kendilerine de yer edinmişlerdir. Bu eylemden birkaç yıl sonrasında ise barut icat edilir ve her ne kadar ilkel olmasına karşın Vaşak Okulu Witcher’ları da barutlu silahlar kullanmaya başlar.

Bu hikaye’den anlayacağımız kadarıyla yeni Witcher oyununda ana karakter olarak DragonFly’ı görmemiz yüksek ihtimal arasında bulunuyor. Öte yandan barutlu silahlar gibi yeni ekipmanlar ve yeni kıta gibi yepyeni bölgelerin de oyunda olması kuvvetle ihtimaller arasında. Şayet CDPR, hayranlar tarafından oluşturulan bu hikaye’de değişikliğe gitmezse.

Reklam

Gelelim asıl büyük soruya ve yeni oyunu ne zaman oynayabileceğimize. CD Projekt RED, bu konu hakkında henüz bir açıklama gerçekleştirmemiş olsa da, yeni Witcher oyununun yada bizim tabirimiz ile Witcher 4’ün erken geliştirme aşamasının da çok başında olduğu yönündeydi. Yani ortada elle tutulur hiçbir şey bulunmuyor, bu da oyunu en iyi ihtimal ile 3 ya da 4 yıl sonra oynayabileceğimizi gösteriyor.

Yeni Witcher oyunu hakkındaki teoriler şimdilik böyle, elbette oyunda ne kadarını görüp göremeyeceğimizi geliştiricinin paylaşacağı resmi detaylar eşliğinde öğreneceğiz. Bu detaylar paylaşıldıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Oyun

Yeni Need For Speed Oyunundan İlk Görüntüler Geldi – Oyun Ne Zaman Piyasada Olacak?

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Need For Speed Unbound
Ayrıksı Kitap

Yeni Need for Speed oyunundan ilk görüntüler geldi. Görüntülerle birlikte oyunun adı ve piyasaya ne zaman sürüleceği de ortaya çıkmış oldu…

Oyunun Adı: Need for Speed Unbound.

Electronic Arts’ın Japonya’daki tedarikçisi olan Neowing, geçtiğimiz günlerde yeni Need for Speed oyununun ekran görüntülerini ve ismini kendi internet sitelerinden paylaştı. Paylaşım dakikalar sonra kaldırılsa da, oyuncular bu görüntüleri yeniden paylaşmaya başladı bile.

Oyunla ilgili; ayrıca ünlü rap şarkıcısı A$AP Rocky tarafından hazırlanmış şarkılar olacağı ve oyunun müziklerinin Fransız DJ Brodinski tarafından hazırlandığı bilgileri de paylaşıldı. Ayrıca NFS Heat ile oyuna eklenen “karakter özelleştirme” sisteminin bu oyunda çok daha geliştirildiği ve aracımızın performansı kadar tarzımızın da önemli olacağı belirtildi.

Neowing’in sitesinde yer alan bilgilerde, oyunun 2022 yılının Aralık ayında piyasaya sürüleceği belirtilirken Need for Speed’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada oyunun 6 Ekim Perşembe günü Türkiye saatiyle 18:00’da tanıtılacağı açıklandı.

Reklam

Kaynak: Webtekno.

Devamını Okuyun

Oyun

“The Witcher” Severlere Müjde – 5 Yeni Oyun Geliyor

Yayınlandı

Tarih

Yazar

The Witcher 5 Yeni Oyun
Ayrıksı Kitap

Yapımcı firma CD Projekt Red, The Witcher serisinin yepyeni bir üçlemesinin ve iki ayrı The Witcher oyunun daha önümüzdeki yıllarda piyasada olacağını bildirdi…

Şirket, ilki 2007 yılında, üçüncüsü ise 2015 yılında çıkan fantezi türündeki RPG oyunu The Witcher ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şirket tarafından YouTube üzerinden paylaşılan bir video ve Twitter üzerinden yapılan açıklama, yeni The Witcher oyunları göreceğimizi gösterdi.

CD Projekt Red’in açıklamalarına göre önümüzdeki yıllarda ‘Sirius’, ‘Polaris’ ve ‘Canis Majoris’ isimleri altında yeni The Witcher projeleri göreceğiz.

‘Polaris’ ismi verilen proje, The Witcher 3: Wild Hunt’ın sonrasında geçecek ve yeni bir destanın başlangıcı olacak. Şirket, Polaris’in ardından iki yeni Witcher oyunu daha (bunlar, Sirius ve Canin Majoris projelerinin dışındaki oyunlar) çıkararak yeni bir üçleme yapmayı planlıyor.

Bir diğer The Witcher proje; ‘Sirius’, The Witcher evreninde geçecek ve CD Projekt Red’in desteğiyle The Molasses Flood tarafından geliştirilecek. Yapım, geliştiricinin önceki oyunlarından farklı olarak hikâyenin yanı sıra çoklu oyuncu moduna sahip olacak.

Reklam

‘Canis Majoris’ projesi ise yeni üçlemeden ayrı olarak The Witcher evreninde yer alacak son oyun. Şirkete göre yapım, üçüncü parti bir geliştirici tarafından geliştirilecek. Şirkete göre Unreal Engine 5’in kullanılacağı bu yapım, geçmiş Witcher oyunlarında çalışmış deneyimli geliştiriciler tarafından yönetilen’ bir harici stüdyo olacak.

Kaynak: Webtekno.

Devamını Okuyun

Oyun

Fifa 23’teki En Önemli 4 Yenilik

Sevilen futbol oyunu şirketi EA’in geçtiğimiz günlerde çıkarttığı Fifa 23’teki en önemli yenilikleri sizler için derledik.

Yayınlandı

Tarih

Yazar

fifa-23-kariyer
Ayrıksı Kitap

Oyun dünyasını yüzeysel olarak birkaç parçaya ayırmak gerekirse bunlar; Aksiyon, Araba Yarışı ve Futbol diye ayrılacaktır. E tabii Futbol olan kısmın da başını çeken Fifa serisi bizim bugün ki konumuz. Geçtiğimiz günlerde çıkan Fifa 23’te ne gibi yenilikler var gelin dilerseniz birlikte bakalım.

Dünya Kupası Modu

Bu sene Katar’da olacak olan Dünya Kupası’na oyun içinde de erişebileceğiz. Oyunun kendi içinde bulunan, hiçbir ek ücret ödemeyeceğimiz bu modun aynı zamanda kadın futbolu içinde olduğunu belirtmekte fayda var.

Oynanış

Fifa serisi şu ana kadarki futbol oyunları ile kıyaslamak gerekirse en serbest hareket edebildiğimiz, en çok hareketleri ve çalımları atabildiğimiz oyunlar olarak başı çekmesine rağmen her sene olduğu gibi bu sene de oynanış için yenilikler geldi.

-HyperMotion 2 Teknolojisi: Bu teknoloji sayesinde Fifa 23’te tamı tamına 6000’den fazla hareket yapabiliyoruz. Bu teknolojinin bir diğer adı ise Hareket yakalama.

-Çapraz Oyun: Her sene Playstation platformundaki oyuncular sadece Playstation platformundakiler ile eşleşirken artık bu yenilik ile birlikte Playstation’da oynayan biri PC platformundaki birisi ile oynayabilecek.

-Frikik, Köşe Vuruşu, Penaltı: Şahsen bir Fifa 22 oyuncusu olarak Fifa 22’nin frikikleri ve penaltıları bana çok zor gelmişti. Fifa 23’te ise bu konuda düzeltilmeye gidilmiş.

Kariyer Modu

Kariyer Modu konusunda her sene daha da ileri giden Fifa bu sene resmen çağ atlamış diyebiliriz. Dünya çapından teknik direktörlerin de bulunduğu kariyer modunda artık bir teknik direktörü yönetebileceksiniz.

Reklam

Maç Günü Deneyimi

Artık Fifa 23’te maç başlamadan hemen önce giren animasyonda ev sahibi takımın taraftarlarını ve önceki maçlardan görüntüleri görüyoruz.

Devamını Okuyun

Popüler