Bizimle iletişim kur

Oyun

The Witcher 4 Hakkında İlk Bilgiler

Vaşak Okulu bize ne gibi bir hikaye sunacak?

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Polonyalı geliştirici CD Projekt RED, beklenen o duyuruyu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi ve en nihayetinde yeni bir Witcher oyunu üzerinde çalıştıklarını resmen duyurdu. Duyuru ile birlikte bir de görsel paylaşıldı ki bu görselde yer alan madalyon ile oyundan ilk bilgiler açığa çıkmış oldu.

Oyundaki detaylara geçmeden önce CDPR ve Epic Games ile olan anlaşmadan bahsedelim. Witcher 4 dahilinde Epic Games ile yapılan stratejik ortaklık uzun ve birden fazla oyunu içeriyor. Bu ortaklık ile birlikte Epic Games, CDPR’in açık dünya mühendislik tecrübesinden faydalanıp bunu Unreal Engine 5’in gelişimine dahil edecek. Anlaşmanın gün yüzüne çıkan kısmı şimdilik bu olsa da, çoğu kişi buna ilişkin olarak Witcher 4‘ün PC versiyonunun Epic Games Store‘a özel olabileceğini de ortaya koyuyor. Twitter üzerinden buna ilişkin sorulara cevap veren Polonyalı geliştirici, şimdilik böyle bir anlaşmanın söz konusu olmadığını söylemiş olsa da, yapılan bu açıklamanın net bir sıfatı temsil etmediği görmekteyiz. Bundan dolayı milyonlarca satma ihtimalı olan bu oyunu Steam ile aynı anda erişilebilir kılmak istemeyeceklerdir.

CDPR, yeni Witcher oyununun yeni bir destanı başlatacağını belirtmişti ve buradan oyunun ana karakterinin Geralt olmayacağını anlıyoruz. Zaten paylaşılan görsel de ise hikaye’nin School of the Lynx (Vaşak Okulu) ile ilgili olacağını söyleyebiliriz. Ne romanlarda ne de oyunlarda bahsi geçmeyen bu Vaşak okulu’da ne diye sorabilirsiniz, aslına bakacak olursanız Vaşak Okulu, hayranlar tarafından hayali olarak yaratılan bir okul. Ziyadesiyle Kedi okulunun yeniden revize edilmiş hali olduğunu söyleyebiliriz.

Vaşak Okuluna DragonFly ve Lambert önderlik etmektedir. Bu ikiliye ise Gaetan ile Aiden gibi Witcher’lar eşlik ediyor ve kendisini üçüncü oyunda gördüğümüz büyücü Keira Metz‘te yer almaktadır. Kedi Okulunun kötü bir şöhrete sahip olması, bu isimlerin de kötü şöhret ile anılmasına neden olur. Okulun büyücüsü olan Keira Metz, Vaşak Okulunda yeni mutajenler üzerinde çalışır ve yeni Witcher’ların oluşumuna önderlik eder. Kendisinin denemekte olduğu mutajenler tesadüfen Catriona vebasına da çözüm getirmiştir. Ancak daha sonrasında Keira Metz, yeni bir yol arayışı için Vaşak okulundan ayrılmıştır.

İlerleyen yıllarda yeni kıta adı verilen yere ayak basılır ve Witcher’lar da bu yeni bölgeden kendilerine pay edinmek için yerleşke kurarlar. Vaşak Okulu, bu yeni bölgedeki canavarları temizlemek adına çeşitli işler almış ve bu bahane ile yeni kıta’da kendilerine de yer edinmişlerdir. Bu eylemden birkaç yıl sonrasında ise barut icat edilir ve her ne kadar ilkel olmasına karşın Vaşak Okulu Witcher’ları da barutlu silahlar kullanmaya başlar.

Reklam

Bu hikaye’den anlayacağımız kadarıyla yeni Witcher oyununda ana karakter olarak DragonFly’ı görmemiz yüksek ihtimal arasında bulunuyor. Öte yandan barutlu silahlar gibi yeni ekipmanlar ve yeni kıta gibi yepyeni bölgelerin de oyunda olması kuvvetle ihtimaller arasında. Şayet CDPR, hayranlar tarafından oluşturulan bu hikaye’de değişikliğe gitmezse.

Gelelim asıl büyük soruya ve yeni oyunu ne zaman oynayabileceğimize. CD Projekt RED, bu konu hakkında henüz bir açıklama gerçekleştirmemiş olsa da, yeni Witcher oyununun yada bizim tabirimiz ile Witcher 4’ün erken geliştirme aşamasının da çok başında olduğu yönündeydi. Yani ortada elle tutulur hiçbir şey bulunmuyor, bu da oyunu en iyi ihtimal ile 3 ya da 4 yıl sonra oynayabileceğimizi gösteriyor.

Yeni Witcher oyunu hakkındaki teoriler şimdilik böyle, elbette oyunda ne kadarını görüp göremeyeceğimizi geliştiricinin paylaşacağı resmi detaylar eşliğinde öğreneceğiz. Bu detaylar paylaşıldıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Reklam

Oyun

Dragonflight’ın Son İçerik Güncellemesi “Dark Heart” Yayında

Dragonflight’ın son içerik güncellemesi Dark Heart şimdi yayında…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Dragonflight yolculuğunu tamamlayacak son içerik güncellemesi Dark Heart (10.2.7) şimdi yayında…

Dragonflight hikâyesini tamamlayan Dark Heart, ayrıca bu yılın ilerleyen zamanlarında gelecek olan yeni çoklu genişleme hikâyesi Worldsoul Saga’nın ilk bölümüThe War Within’in de başlangıcını oluşturuyor.

Dahası da var, Dark Heart aynı zamanda yeni bir etkinlik de sunuyor! Daha önce de duyurulduğu gibi World of Warcraft Remix: Mists of Pandaria, 16 Mayıs’ta yayınlanacak! Bu PVE odaklı yeni etkinlik, sevilen bir genişlemeyi WoW’un yıl boyunca sürecek olan 20. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak yeni sürprizlerle geri getiriyor.

Reklam

Devamını Okuyun

Oyun

Orkun Işıtmak İmzalı Özel Forma, EA SPORTS FC 24 İçin Yayınlandı

EA SPORTS ve Orkun Işıtmak iş birliğiyle hazırlanan özel forma, oyundaki yerini aldı.

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

EA SPORTS FC 24 Ultimate Team modunda yer alan kırmızı-beyaz formaya global olarak erişilebiliyor…

EA SPORTS ve Orkun Işıtmak iş birliğiyle hazırlanan özel forma, oyundaki yerini aldı.

EA SPORTS FC 24 Ultimate Team modunda yer alan forma, Orkun Işıtmak tarafından tasarlandı ve küresel olarak da erişime açık durumda.

Reklam

Futbol fanatikleri Türkiye bayrağının renkleriyle donatılmış olan özel tasarım formayı Ultimate Team’de yer alan paketlerden rastgele bir biçimde elde edebilecekler.

Devamını Okuyun

Oyun

Star Wars: The Old Republic’e Büyük 7.5 Güncellemesi Geliyor

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Çiftlik hayatı, Bahar Bereketi Festivali, yeni hikaye bölümü ve tek kişilik maceraların yer alacağı güncelleme, oyunculara yepyeni bir oyun tecrübesi vadediyor

Star Wars: The Old Republic geliştirme ekibi, Oyun Güncellemesi 7.5 ile oyuna eklenecek olan heyecan verici detayları içeren özel bir canlı yayın düzenledi. Bu eklentiler arasında ana hikayedeki yeni bir bölüm, oyuncuların ürün yetiştirmesi için yeni bir çiftlik, birçok yeni, ‘Tek Oyunculu Macera’nın ilki ve daha fazlası bulunuyor. Canlı yayın aynı zamanda Güncelleme 7.5’in yakında yayınlanacağını duyurdu ve kesin tarih kısa bir süre sonra açıklanacak.

Canlı yayında paylaşılan öne çıkan gelişmelerin ve haberlerin ayrıntılarını aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca buradan tüm yayını yeniden izleyebilir ve yeni içerikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Reklam

Yeni Ana Hikaye Bölümü: “Desperate Defiance”: Oyuncular, “Chains in the Dark” bölümündeki olayların ardından Sa’har’ın eşliğinde holokronu geri almak ve Heta’nın planlarıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için riskli bir göreve çıkacaklar. Oyuncular aynı zamanda Minboosa Bölgesi’ndeki işçi isyanının ortasında Hutta’ya geri dönerek kuruluşun sahibi ve “tamamen meşru bir iş insanı” olan ‘Yusinduu the Hutt’ ile mücadele edecekler.

Dantooine Çiftliği ve Bahar Bereketi Festivali: Star Wars: The Old Republic oyuncuları, çatışmadan biraz uzaklaşıp Dantooine’deki çiftliğin görevlisi olma şansı yakalayacaklar. Oyuncular önce çiftliği tanıtan hızlı bir olay örgüsünde yer alacaklar ve daha sonra kendilerine, bakımıyla uğraşmaları gereken bir arazi parçası verilecek. Bahar Bereketi Festivali, oyuncuların tohum toplama, dans etme, kek pişirme, hayvan bakımı ve galaktik yumurta avı gibi birçok aktiviteye katılmalarını mümkün kılacak.

Birçok Tek Oyunculu Maceranın İlki: Oyuna yeni, zorlu bir mücadele içeren, tek oyunculu “Maceralar” eklenecek. Bunlardan ilki ise Basilisk Prototype. Bu macera, Lane Vizla’nın devam eden hikaye örgüsüne doğrudan bağlanıyor ve Bessie olarak bilinen Basilisk Prototype B3-S1’in eğitimini konu alıyor. Bu prototip, oyuncunun eşlikçisi olabilecek ve sınırlı sayıda kullanılacak. Oyuncuların B3-S1’i tam çatışma potansiyeline ve kabiliyetlerine ulaştırmak üzere eğiterek, kalıcı bir eşlikçi haline getirebilmek için aşamalar halinde çalışması gerekecek.

Yeni PVP Sezonları Yayınlanma Takvimi: Güncelleme 7.5’ten itibaren PvP sezonları artık güncellemenin yayınlandığı gün başlayacak. PVP 6. Sezonu, Güncelleme 7.5 ile birlikte oyunculara sunulacak.

Cartel Market Güncellemeleri: High-Republic temalı Refined Mentor Işın Kılıcı, Çift Işın Kılıcı, Zırh seti ve Hidden Chain Jetpack Bineği, Güncelleme 7.5 ile birlikte yayınlanacak. Oyuncular aynı zamanda Ahsoka’dan ilham alan Baylan sakalı ve yeni geliştirilmiş boya paketleri gibi daha fazla oyuncu karakteri özelleştirmesi alabilecek.

Reklam

Herkese Açık Test Sunucusu (PTS) Bu Hafta Başlıyor: Oyuncular canlı yayında gösterilen yeni içeriklerin birçoğunu (hikaye görevleri hariç) önümüzdeki günlerde yayınlanacak PTS’de test edebilecekler.

Devamını Okuyun

Oyun

Honor Of Kings’te “High 5 Festivali” Başlıyor

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Mobil moba devi Honor of Kings, yeni başlayan High 5 festivalini duyurdu. 24 Mayıs’a kadar sürecek olan oyun içi festivalde çeşitli bölgelerden oyuncular etkinliklere katılarak yeni kahramanlar deneyimleyerek birbirinden farklı ödüller kazanma fırsatı bulacaklar. Bunlara ek olarak amatör oyunculara yeteneklerini küresel arenada sergileme olanağı sunmayı hedefleyen Honor of Kings Açık Serisi Bölüm 1 hakkında güncel bilgiler de paylaşıldı.

Dünyanın en çok oynanan mobil MOBA oyunu Honor of Kings’te yeni başlayan High 5 festivali ile 24 Mayıs’a kadar sürecek olan etkinlikte Türkiye, MENA ve CIS bölgelerinin yanı sıra Güneydoğu Asya ve Brezilya’dan oyuncularla bir araya gelerek etkinliklere katılma ve ödüller kazanma fırsatı bulacaklar.

Şenliklere üç yeni kahraman Yuhuan, Erin ve Nezha oyuna katılıyor

Reklam

Honor of Kings’e 3 Mayıs’ta gelecek olan Müzikal Büyücü Yuhuan, çaldığı melodiye bağlı olarak takım arkadaşlarını koruyabilir veya düşmanlara saldırabilir. Yuhuan’ın ultra’sı onu hedef alınamaz hale getirir, böylece hasar almaktan kolayca kaçınabilir.

14 Mayıs’tan itibaren satışa sunulacak olan Elf Prensesi Erin, benzersiz saldırılarını başlatmak için büyücü becerilerini kullanan çevik bir nişancı olma özelliğiyle karşımıza çıkıyor. Ormanla bütünleşmiş olan Erin, ultra saldırılarıyla defne yaprakları düşmanın üzerine yağar.

Ateşte yeniden doğan asi Nezha, 29 Mayıs’ta kadroya katılıyor. Bir savaşçı olan Nezha, alevli tekerlekleri üzerindeyken koridorlarda dolaşarak ihtiyaç duyulan her yere hızlı bir şekilde destek olabilir ve eşsiz mızrağıyla hasar verebilir.

Büyük ödüller kazanmak için takımınızı kurun

High 5 Festivali takım çalışmasının önemini vurgulayarak oyuncuları takımlar kurmaya motive ediyor. Yeni takımlar ve arkadaş çevreleri oluşturan oyuncular, aşağıdakiler de dahil olmak üzere etkinliklere katılarak harika ödüller kazanma şansına sahip olacaklar:

Reklam

Avantaj Kartı Etkinliği: Oyuna düzenli giriş yaparak Mulan’ın Kapıcı Kostümü, Seviye 5 Arkana deneyim kartı ve 100 Arkana alın. Ama daha fazlası var…

Tüm Kahramanlar ücretsiz olarak oynanabilir ve sınırlı bir süre için bir S-Sınıfı kostüm de dahil olmak üzere seçilen beş kostüm ücretsiz olarak sunulacak

Takım sıralaması ayrıcalık sandıkları, Kahraman deneyim kartı ve özel öldürme efektleri gibi çoklu takım kurma avantajları

4-5 Mayıs tarihleri arasında Gold 4’ün üzerindeki oyuncuların Cesur Puanları, Yıldız Taşları ve deneyimleri günde beş oyuna kadar ikiye katlanacak

Yumurta Hırsızlığı: Overlord’a yiyecek kazanmak için günlük görevleri tamamlayın; bu da Overlord’un yumurta üretme oranını artırarak çalmak ve ödül kazanmak için daha fazla kullanılabilir hale getirir.

Reklam

Bingo: Bir sıra veya sütunu tamamlayarak ilgili ödülü alın ve tüm kartı tamamlayarak büyük ödülü kazanın.

Bulmacalar: Ödüllerin kilidini açmak için bulmaca parçaları toplayın ve bulmacayı tamamlayarak bir kalıcı kostüm kazanın.

Oyuna eklenen kostümler ise şu şekilde:

** Maske Ruhları koleksiyonu: Liu Bei, Guan Yu ve Zhang Fei,

** Daji’nin ilk ultimate kostümü: Güzel Dokuz Kuyruklu Tilki,

Reklam

** Batıya Yolculuk serisi: Wukong, Arli ve Lady Zhen için yeni görünümler sunuyor

2024 Honor of Kings Açık Serisi Bölüm 1 güncellemesi

Amatör oyunculara yeteneklerini küresel arenada sergileme olanağı sunmayı hedefleyen Honor of Kings Açık Serisi Bölüm 1, 1-5 Mayıs tarihleri arasında Türkiye, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinden oyuncuların katılımıyla oynanacak.

İlk elemeler tamamlandığında, her biri dört katılımcı bölgesinden 64 takım kalmış olacak ve 10-19 Mayıs tarihleri arasında ikinci eleme mücadeleleri başlayacak. Dört bölgenin her birinden en iyi takımlar, ardından 2024 Honor of Kings Açık Serisi EMEA Finalleri Bölüm 1’e ilerleyecek ve bu yaz düzenlenecek S2 Invitational’a katılma şansı için yarışacaklar.

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar